Pereisa tappis agressiivse sissetungija

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

OLEEG kirjutas:
Majapidamise (linnas!) lahutamatuteks abivahenditeks on muutunud sapöörilabidas, kang ja kirves. Raamaturiiulis on aukohal KV juhataja kingitud külmrelv ...
Nojah, õige ta ju on aga tulirelv ja laskemoona peale oleks veel etem...

Kunagi ammu politseis relvaeksamit tehes ja kah selle segasevõitu hädakaitse üle arutledes ütles üks kogend ment mulle otse: "...kui lased, ära jalga sihi vaid lase kohe maha. Muidu jääb raisk ellu ja siis on tema sõna sinu sõna vastu..."

Eks ta vist õige ole?
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Põhimõtteliselt küll. Kui olukord pole veel nii hull, et võiks maha lasta, ära üldse relva näita. Ehk teisisõnu - jalgadesse tulistamine on ülim mõttetus. Seda enam, et kui pihta ei saa (väiksem sihtmärk), võib rikošetti minna ja süütut kõrvalseisjat tabada. Alles siis, kui olukord eskaleerub niivõrd, et on alus tappa, tõmma relv välja. Sihtida rindkeresse, 1-2 pauku ja vaadata, kas lõpetab ründe või mitte. Vajadusel korrata.
Pähe mitte tulistada - väike sihtmärk. Pealegi võib kohtus see halva toonina näida.
Politseiga suhtlemine on pärast intsidenti paratamatu. Säilitage külm närv ja soovitan kasutada õigust vaikida, kuni saad advokaadiga läbi rääkida. Niikuinii on ju sooned veel pärast tulistamist adrenaliini täis. Küsige küsitluse ajal kasvõi klaas vett, viivitate nii aega.

Ennast tuleb väljendada nii, et kartsite oma elu pärast ja tulistasite, et rünnet peatada (mitte et ilmtingimata tappa).
Beeter
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 03 Aug, 2005 10:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Beeter »

Väga kerge on kedagi süüdistada, aga kui palju on ennast ikka võimalik kontrollida, kui sinu, või su lähedaste elu ohtu seatakse! Kui inimene sind ründab, võiks tal ikka olla alus arvata, et ennast kaitstes võin ka tema surmata! :!:
Vaikselt, vaikselt, ikka üks samm korraga!!!
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

Postitus Postitas Lxc »

tean selliseid juhtumeid:
juhtumid põhinevad onu juttudel, seepärast ei ole päris täpsed, kui keegi midagi täpsemalt teab siis võiks täiendada.

ühokorra olnud üks jahimees näinud kuidas auto kraavi sõtis, läinud siis vaatama ja mingid noorukid purjus peaga, jahimees siis ütles et nii mehed rohkem te sõitma ei lähe, vist kutsus politsei ka, autos olijad (4 või 5 tükki) läksid ähmi täis ja kippusid kallale, jahimees relv kaasas pani kohe ühe paugu vasta maad, ja hiljem mõisteti süüdi, täpselt ei tea palju ta karistust sai.

mehel oli sõber külas kui vargad parajasti röövima tahtsid minna, aga vargad ei arvasid et mees üksi kodus on, no ja koputasid siis ja mees tegi ukse lahti ja üks võttis mehel kohe kratist kinni ja pani püssi pea kohale, teised kaks läksid endale kraami otsima, sõber teisest toast kuulis lärmi ja läks vaatama vaatas et kaks relvadega tüüpi ajavad toas ringi, mehel endal relvaluba olemas ja pani kohe mõlemale kaka pauku, see kes peremeest ähvardas pani jooksu, täpselt ei tea mis kahest mehest kes kuuli said, et mis neist sai aga kolmandat ei saadudki kätte, vist surid need kuulisaajad, õnneks läks seejuhus hästi, majaperemeest kaitsnud sõber mõisteti õigeks.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

" Esimene kõhtu,teine õhku" räägivad vanemad mehed selliste situatsioonide lahendamise kohta..
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

jaan59 kirjutas:" Esimene kõhtu,teine õhku" räägivad vanemad mehed selliste situatsioonide lahendamise kohta..
Krt ma ei tea, meil sõjaväes väideti et esimesel kuulil pidi olema palju relvaõli jääke, mis teisel praktiliselt puuduvad. I. kõhtu II. õhku variandi puhul pidi jama tulema, kui mõni taibu asja urgitsema hakkab.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ogre kirjutas:
jaan59 kirjutas:" Esimene kõhtu,teine õhku" räägivad vanemad mehed selliste situatsioonide lahendamise kohta..
Krt ma ei tea, meil sõjaväes väideti et esimesel kuulil pidi olema palju relvaõli jääke, mis teisel praktiliselt puuduvad. I. kõhtu II. õhku variandi puhul pidi jama tulema, kui mõni taibu asja urgitsema hakkab.
Well, see viimane oli väärtuslik infokild, jätan meelde... nii igaks juhuks.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ogre kirjutas:
jaan59 kirjutas:" Esimene kõhtu,teine õhku" räägivad vanemad mehed selliste situatsioonide lahendamise kohta..
Krt ma ei tea, meil sõjaväes väideti et esimesel kuulil pidi olema palju relvaõli jääke, mis teisel praktiliselt puuduvad. I. kõhtu II. õhku variandi puhul pidi jama tulema, kui mõni taibu asja urgitsema hakkab.
Mina olen kuulnud sellist juttu, et (vähemasti automaadist) laskmisel jääb alates teisest padrunist kuuli otsale eelmise padruni püssirohugaasidest tugev põletusjälg. (ümberlaadimine toimub ju ka sama gaasiga. Püstoli puhul ei pruugi kehtida...)

Nõuka ajal just selle järgi kontrolliti, kas postil olnud sõdur järgis vahiteenistuse reegleid ning kohe esimese kuuliga posti korralduste rikkujat maha ei võtnud.

Või lihtsalt esimese korraga pihta ei saanud :roll:

Zagar jest - oli see kontrollküsimus mis lahkajatele esitati. Ning see ei tähendand mitte, et mehel päevitust pidi olema :wink:
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Noh,jah-olete ikka kindlad,et ikka iga matsi puhul väga põhjalik ekspertiis tehakse.--Mina küll ei ole.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Võibolla mõni vend teab valgustada,tänapäeva ekspertiisi taset eestis??
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Ogre kirjutas:
jaan59 kirjutas:" Esimene kõhtu,teine õhku" räägivad vanemad mehed selliste situatsioonide lahendamise kohta..
Krt ma ei tea, meil sõjaväes väideti et esimesel kuulil pidi olema palju relvaõli jääke, mis teisel praktiliselt puuduvad. I. kõhtu II. õhku variandi puhul pidi jama tulema, kui mõni taibu asja urgitsema hakkab.
Mis mõte sel oleks? Vahet pole, lase 2 kohe kõhtu/rindkerre ja kolmas veel takka, sest kolm on kohtu seadus...
jaan59 kirjutas:Võibolla mõni vend teab valgustada,tänapäeva ekspertiisi taset eestis??
No tehakse ikka täpselt ma arvan.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

" Esimene kõhtu,teine õhku"
Kehtib väga hästi kaherause jahipüssi korral.

PS. minu kadunud isa ütles korduvalt, et kui keegi peaks tulema "meie õuele kaklema", siis lase nii, et jääb. Muidu tuleb veel teine kord tagasi...
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Lxc
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 07 Veebr, 2006 15:22
Asukoht: Tallinn, Laagri
Kontakt:

Postitus Postitas Lxc »

ma arvan et tänapäeva ekspertiis teeb selle ka kaheraudse puhul kindlaks... iseasi kas eesti mehed seda suudavad :D
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Mingit hoiatuslasku ei pea tegema. Piisab suusõnalisest hoiatusest. Pole vaja, et kellelegi kolmandale see hoiatuslask ülevalt pähe kukub....
Kui rünne juba toimub, ei pea mingile hoiatamisele kah aega kulutama.

Kui on tõesti vaja kedagi maha lasta, siis laske nii et maha jääb.

Kui ei ole vaja, ärge üldse hakakegi relvaga vehkima.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Teema lõpetuseks minu poolt see uudis Eesti Päevalehest - http://www.epl.ee/artikkel/353873


pääses süüdistusest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist