Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Eku
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 23 Mär, 2010 18:00
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Eku »

Kui koerajuhist politseinik ei saa ilma relvata kahest üheksakuusest kutsikast jagu on ju ka nagu midagi valesti .

https://heikivalner.blogspot.com.ee/201 ... uhoos.html
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Illike »

Njah, seda lugu saab presenteerida nii ja teistpidi. Olen koerakasvataja ja omanik juba 11 aastat. Mul on üks leebemat sorti rahvakoer, selline valge ilus nunnumeeter. Samuti käin ühel tuttaval abiks koeri vaatamas ja ehitamas varjualust kus asub ca 10+n (st palju) kelgukoeri.
Minu väide on: ma võin öelda, et siiamaani ei ole minu koer kedagi hammustanud või rünnanud, kuid ma ei saa väita, et ta ei tee seda edaspidi mingil hetkel. Mina näiteks kardan koeri ja eeldan igalt võõralt koeralt rünnakut kuni ei ole toimunud vastupidist.
Miks koer ründab? Hästi lihtsustatult öeldes ta kardab. Sellest tulenevalt järgneb kolm käitumisvormi: põgenemine, hoiatus, rünne. Meie ei pruugi kahest (põgenemine, hoiatus) aru saada ja toimub rünne. Ning siis me ütleme: ma ei teinud midagi ja ta kohe ründas, andmata endale aru, et ma ise käitusin looma suhtes valesti.
Mina politseinikke ei mõista hukka. Nemad käitusid õigesti, nad said teate, et koerad ründavad loomi, kohale tulles jooksid koerad nende poole, mina isiklikult samutu eeldaks rünnakut. Hoiatuslasud koeri ei peata, eriti veel siis kui koerad on läbinud paugukatsed.
Emotsionaalselt on loomulikult koeraomanikul raske, kuid koeraomanik peab tagama, et tema koer ei läheks tema krundi piiridest väljapoole. See on väga raske ja tänamatu töö. Niipea kui Sa pilgu kõrvale pöörad, on ta läinud. Ma olen saavutanud aastatega selle, et minu kodanik ei lähe enam väga kergesti kuskile uitama. Mis ei tähenda seda, et ma võin ennast lõdvaks lasta. Pilk peab peal olema ja aeg-ajalt on ikka üritatud jalutada krundi piirdest kaugemale.
Mis ma tahan öelda: Iga loomaomanik vastutab oma looma käitumise eest nii, et see ei kujuta teistele ei tüli ega ohtu ning mitte ainult koeraomaniku meelest vaid just teise poole seisukohast lähtuvalt.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas nimetu »

Kui koerajuhist politseinik ei saa ilma relvata kahest üheksakuusest kutsikast jagu on ju ka nagu midagi valesti .
See blogija tegeleb ka kerge demagoogiaga, pannes selliseid pilte. Üheksakuune saksa lambakoer näeb üsna täiskasvanud välja (panin näiteks ühe pildi).
Ma olen koerte treenimisega küllalt kokku puutunud (endalgi kodus korraliku väljaõppe läbinud saksa lambakoer) ja ka kõige treenitum koer võib vahel äärmiselt halvasti käituda. See on osaks koera omamisest ja seda ei saa muuta.
Manused
9-month-old-german-shepherd-male-puppy-519163cf4a6e4.jpg
9-month-old-german-shepherd-male-puppy-519163cf4a6e4.jpg (83.5 KiB) Vaadatud 5398 korda
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Roamless »

Lapsepõlves oli naabril dobermann, oli selline 90-ndate alguse eriti populaarne ja tige koeratüüp. Jalutamas käis seda naabritüdruk. Naabrid olid igati toredad inimesed, kuid koer muutus ajapikku järjest tigedamaks ja raskemini ohjeldatavaks. Eriti ajas närvi, et naabritele meeldis teda jalutada suukorvita (sest ega ta ju ei hammusta). Esimene, kellele koer hambad sisse lõi oli külla tulnud vanaisa, kes pääses puruks tõmmatud jope ja kergete marrastustega. Koer oli rihma otsast lahti. Järgenes minu vanamehe 90-ndate stiilis hoiatus, et kui veel lahtiselt näen koera, lasen sealsamas maha (olgu öeldud, et vanamehel relva polnud). Kuna ka naaber polnud ka papist poiss, siis sai ka vanamees mingi vastuähvarduse, mis teda muidugi ei morjendanud. Aga koera hakati rohkem rihma otsas hoidma. Järgmiseks ohvriks oleksin äärepealt sattunud mina. Tõin postkastist ajalehte, kui rihmaga, kuid suukorvita jalutatav koer mind märkas ja tüdruku käest lahti rebis (tegu oli igavesti suure volakaga) ja minupoole tormas. Mina märkasin koera alles ümber pöörates kui koer mulle kahe käpaga rindu hüppas ja üritas hambaid konkreetselt näkku lüüa. Pääsesin viimasel hetkel, sest just siis kui lõuad näo ees laksatasid, suutis naabritüdruk koera ära tõmmata. Konflikt naabritega paisus suureks, minu vanamehe silma all koeraga vist isegi jalutada ei julgetud, samuti ilmus koerale lõpuks ka suukorv. Loo lõpplahendus oli, et dobermann rebis tükkideks naabrite külla tulnud poja, kes elas juba iseseisvat elu ja käis kodus harva. Poiss veetis mingisuguse aja haiglas ja koer pandi magama.
Seepärast ajavad mind tänapäeval inimesed, kelle näiteks lahtine suur volask eramurajoonis sinu ja su väiksese lapse juurde jookseb, väga vihale oma jutuga, et nende koer "ei hammusta" ega "tee kellegile liiga". Oma inimesi võibolla tõesti ei hammusta. Õnneks on sellist jama esinenud ainult ühe korra ja peale ähvardust MUPO-st ja koerapüüdjatest, koristati volask ka õige kiirelt ära.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:See blogija tegeleb ka kerge demagoogiaga
Järgnevast tsitaadist üldiselt piisab:
Mis toimus aga tegelikult? Kas koerad olid tigedad murdjad? Kas menti helistanud veisekasvataja on korralik loomapidaja või on ta loomad külarahval pinnuks silmis?
1. veised olid sündmuse ajal omaniku maal ning kas nendega on muul ajal probleeme olnud, ei puutu asjasse;
2. pätikeele kasutamisega politseinike kohta demonstreerib kodanik oma suhtumist EV õiguskorda ja seda kaitsvatesse ametnikesse üldiselt.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:
nimetu kirjutas:See blogija tegeleb ka kerge demagoogiaga
Järgnevast tsitaadist üldiselt piisab:
Mis toimus aga tegelikult? Kas koerad olid tigedad murdjad? Kas menti helistanud veisekasvataja on korralik loomapidaja või on ta loomad külarahval pinnuks silmis?
1. veised olid sündmuse ajal omaniku maal ning kas nendega on muul ajal probleeme olnud, ei puutu asjasse;
2. pätikeele kasutamisega politseinike kohta demonstreerib kodanik oma suhtumist EV õiguskorda ja seda kaitsvatesse ametnikesse üldiselt.

Ongi süüdimõistetud kriminaal:

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/pereva ... dab-n28527

Lisaks muidugi äärmuslik loomaõiguslane. Loomaõiguslased ei pea tihtipeale inimõiguseid mitte millekski, aga neile antakse andeks, sest nad on hip ja liberaalid seetõttu ka nende agendat toetavad.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

See konkreetne element tundub olevat kõige rohkem koeraõiguslane. Kui koerad lähevad kariloomi rappima, on tema raudselt koerte poolel.

Mitte et see enam kuidagi teemasse puutuks.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Smith »

Veidi jätkan OT-d:

https://m.iltalehti.fi/kotimaa/20171003 ... 9_u0.shtml
Perjantai-iltana kello 18.43 poliisi sai ilmoituksen kadonneesta henkilöstä Simossa. Hieman yli 60-vuotias nainen oli lähtenyt sienestämään iltapäivällä klo 15 aikaan eikä ollut tullut takaisin pimeään mennessä.

Kadonneelle tehtiin hätäpaikannus puhelimeen, jonka avulla poliisi pystyi rajaamaan etsintäalueen. Poliisikoirapartio meni etsintäpaikalle klo 20 aikaan. Poliisikoira löysi maassa maanneen kadonneen ja ilmaisi löytönsä haukkumalla pimeässä metsässä.

Poliisikoiralla oli kuonokoppa etsinnälle lähtiessä mutta jostain syystä se oli irronnut kadonneen löytymisen yhteydessä ja koira oli koulutuksesta poiketen purrut löytynyttä naista. Naisen saamat vammat ovat vakavat ja häntä hoidetaan tällä hetkellä Oulussa.
Vabatõlge:
Reede õhtul kell 18:43 sai Politsei teate kadunud inimesest Simos. Veidi üle 60-aastane naine oli läinud seenele kella 15 paiku ega tulnud tagasi enne õhtupimedat.
Kadunu telefonile tehti GPS-positsioneerimine mille abiga suudeti piirata otsinguala. Patrull koeraga läks sündmuskohale kella 20 paiku. Politseikoer leidis maaslamava kadunu ja
andis pimedas metsas leiust teada haukudes.
Koeral oli jälge üles võttes suukorv peas kuid mingil põhjusel oli kadunu leidmise hetkeks tulnud suukorv ära ja hoolimata koolitusest pures leitud naist.
Naise vigastused on rasked ja teda hoitakse hetkel Oulus.

Tegemist mulle tuttava inimesega, kes põeb neuroloogilist haigust. Koera poolt leidmise hetkel ja ka Politse kohale jõudes oli ta teadvusetu.
Asi juhtus 29 September ent ta on endiselt haiglas.
Ehk siis võite teha ise järeldused kui 100% kindel võib loomas olla.

Vabandan veelkord OT pärast.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Che Latino »

OT-(inimese)na julgen väita, et hinnangud või järeldused mis antakse, ei iseloomusta niivõrd olukorda, vaid hindajat ennast...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Lemet »

See blogija tegeleb ka kerge demagoogiaga, pannes selliseid pilte.
Niipalju, kui on Valnerilt probleemitõstatusi olnud, niipalju on ka nende hilisemql hindamisel selgunud nii sirgekslõikamist kui paduhämamist. Miska "kerge demagoogia" on ikka väga kerge väljend tema blogimise kohta. Fakt, et loomapidamise määrustes on kõik nõuded üheselt ja selgelt kirjas, ei näi ei Valnerile ega tema võrdlemisi rohkearvulistele jüngritele kuidagi kohale jõudvat.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

FOTOD SÜNDMUSEST | Talunik: need “mänguhoos kutsikad” vigastasid lehmi ja ajasid vasika jõkke.
Koerte omanikuga kohtus talunik juhuslikult politseijaoskonna parklas ja mees heitis talle ette, et teda Facebookist üles ei otsinud ning talle ei helistanud.
:wall:

Ma ei tea, kui minu koer kuskil küla peal kellelegi kallale läheks, siis mul oleks nii piinlik, et kaks nädalat ei julgeks peeglisse ka vaadata... :oops:
tuhajuhan
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Jaan, 2012 22:33
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas tuhajuhan »

Samamoodi minu naabritega. Nende koer otsustas minu õue peal laamendamas käia. Mainimise peale, et näe, koer käis lõhkumas, tehti suured silmad, ei usu.
Soovitati mul sõbralikult asjad luku taga hoida ning kui koera näen, talle peksa anda.
Ahjaa, paluti aed ehitada, kui nende koera jõlkumine häirib.
Nojah, peale konstaabli külaskäiku mulle enam tere ei öelda.
Ühesõnaga koerast võib kõike oodata.
Viimati muutis tuhajuhan, 25 Nov, 2017 20:54, muudetud 1 kord kokku.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas aht0 »

Kunagi ammu (aastat 15-20 tagasi )relvaeksamiks õppides, siis lektor (Viljandi politseijaoskonnast keegi) ütles, et kui näete maakohas omapäi ringihulkuvaid agressiivse olemisega suuri koeri, eriti mitmekesi, laske kõhklemata maha, kui annab vähegi näidata et tegu oli loomarünnakuga. Päästate võibolla mõne lapse, naise või vanainimese koerahammastest..

Korra on ka metsarännakul automaadi alla igaks juhuks "terava moonaga" salv läinud aga ringiluusiva peni peremees ilmus viimasel hetkel välja..

Valgas enne ELi, siis kui oli veel Lätiga valvatav riigipiir, patrullis olev piirivalvur pidi tulistama vabalt ringijooksvat rotveilerit. Piir läks sisuliselt maja kõrvalt läbi ja peni oli pidevalt lahti. Polnud ka esimene kord kui selle koeraga oli probleeme. Peale pihtasaamist pandi ketti.

IMHO, hulgub vabalt ringi, veel hullem, mitmekesi ja ründavad pudulojuseid: kuul kirja. Ründab lehma ja ei karda vaheletulnud inimest -> Ründab varem või hiljem lihtsalt niisama ka inimest.
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas vend »

Hämar oli ja aeg oli kah 199- algus . Koht oli Eesti -Läti piir . Lasime külamehe 4 koera maha ,kuna olid lahtiselt ja ründasid patrulli. Vaatamata sellele, et loomad olid oma maal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist