Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter kirjutas:Akf Herem - kes asju võiks hoomata - kinnitas, et tema usub pigem minister Luige seletust, kuid päris täpselt ei tea. Ja minu jaoks on kaalu pigem sellel.
Minu jaoks ka, aga igatahes ei haaku sellega Seedri jutt mingitest poliitilistest aruteludest sel teemal. Kui on nii, nagu Luik ütles, siis see on tehniline, mitte poliitiline küsimus.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Nüüd räägib Seeder nagu sama juttu.

http://www.err.ee/646930/hanso-esitas-v ... ltimaatumi

Aga pangu muidugi eelarvesse! Mis käes, see käes, isegi kui järgmisse aastasse üle kandub. Või äkki leitakse võimalus, et ei kandugi?
Dona nobis pacem!
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas asiootus »

Martin Peeter kirjutas:Akf Herem - kes asju võiks hoomata - kinnitas, et tema usub pigem minister Luige seletust, kuid päris täpselt ei tea. Ja minu jaoks on kaalu pigem sellel.
Arvate te tõesti, et ksf. Herem julgeks või peaks arukaks kaitseministrile avalikult foorumis vastanduda ja kinnitada vastupidist? Usub pigem on ka selline suhteline usu värk...
Kas siis poleks temal mitte otsene oht sattuda sinna, kus Kunnas jt. juba ees ootamas on?
Võibolla on veel lisaks ksf. Herem sarnaselt paljude teistega ka IRL-i fänn ja usubki automaatselt kõike, mis sealtkaudu tuleb või on lihtsalt ustav antud seltskonnale sest praegune president, kaitseväe juhataja koos kaitseministriga kuuluvad ju ka antud seltskonda?
Tänane kaitseväe juhataja pidavat ju sarnaselt presidendiga olema Laaneotsa sõnade kohaselt justkui IRL-i marionett, raske see siis presidendil ja kaitseväe juhatajal omasid edutada on kui ksf. Herem otsustaks nt. foorumis avalikult presidendi, kaitseväe juhataja ja kaitseministri seltskonnaga vastanduda, tõmbaks see ju suure tõenäosusega tema edasisele karjäärile kaitseväe ridades kriipsu peale või mis?
Arvate, et ksf. Heremil ei ole aru peas?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:Arvate te tõesti, et ksf. Herem julgeks või peaks arukaks kaitseministrile avalikult foorumis vastanduda ja kinnitada vastupidist?
Alati on ka võimalus vaikida.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Esimene nn "kartellierakonna" mõjukas esindaja, kes sellise asja välja ütleb. Kui hakkab rääkima ebapiisavast SAK-st, võiks erukindral Laaneots ka oma erakonna poolt selle 2,5% SKT-st kaisekuludeks välja käia. Muidu jääb jutt nagu väga silmakirjalikuks.
Hanso rääkis seda juttu juba oluliselt varem. Mäletate ehk kui vahepeal käis ajakirjandusest läbi väike 3% kaitsekulutuste arutelu. See on muidugi heaks kontrastiks lääne sotsdemmidele, kes tavaliselt pigem nõuavad kaitsekulude langetamist. :)
Tsahkna puhul ma arvan, et mees üritab lihtsalt poliitilist soolot teha, et selle pealt tasakesi feimi ja sulli koguda ja siis võib-olla mõne erakonnaga liituda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Konkreetselt Tsahknast - minu silmis on ta täielikult läbi kukkunud põhulõug. Sai elu võimaluse 2 aastat IRL-i juhtida, ära teha ei suutnud kirbukakatki. Sobib väga hästi Ratta ja Rõivaga ühte põlvkonda. Ainult et erinevalt neist ei suutnud ülikooli ka lõpetada.

:evil:
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina olen eespool kõik ära öelnud. Ka asiootuse trollimisele olen vastanud (vist ette). Kui midagi uut teada saan, siis räägin ... või olen vait. :lol:
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas asiootus »

nimetu kirjutas:Mäletate ehk kui vahepeal käis ajakirjandusest läbi väike 3% kaitsekulutuste arutelu. See on muidugi heaks kontrastiks lääne sotsdemmidele, kes tavaliselt pigem nõuavad kaitsekulude langetamist. :)
Mäletatavasti oli SDE viimati veel Sven Mikseri juhtimisel liberaalse Reformierakonna võimuvertikaali kindel toetaja, alles siis kui Ossinovski SDE etteotsa sai, hakkasid seal toimuma teatud anomaaliad...
SDE toetas tingimusteta liberaalset Reformierakonda sest vastasel juhul pidavat tulema ju Kreml ja Savisaar siis tekib küsimus kui palju seda sotsiaaldemokraatiat seal SDE-s siis ikkagi oli?
Meie poliitikutele meeldib kangesti protsendipunktikestega mängida ja lääne ees ning oma rahvale mulli puhuda, 2% kaitseb meid kindlalt aga vaata 1.9% enam ei kaitse, riigil reaalselt enda kaitseks olemasolevad võimekused, laskemoon jne. ei koti neid tegelasi karva võrtki!
Alles võisime näha kui soome sotsiaaldemokraadist parlamendiliige Eero Heinäluoma soovitas Eestil teha hetkel võimalusel iseseiva kaitsevõime arendusse täiendavaid investeeringuid kui siis eikusagilt ilmus järsku välja Ilves ja hakkas oma protsendipunktikeste baasilt Eesti Soome vahelist konfrontatsiooni üles kiskuma...
nimetu kirjutas:Tsahkna puhul ma arvan, et mees üritab lihtsalt poliitilist soolot teha, et selle pealt tasakesi feimi ja sulli koguda ja siis võib-olla mõne erakonnaga liituda.
Tsahkna puhul ei saa kindlasti kõrvale jätta ka kättemaksu aspekti, toimus suur vangerdus IRL-is kuuldavasti ju seltsimeeste Jüri Käo ja Toomas Lumani initsiatiivil, viimane on teadagi Reformierakonna kauaaegne kuldsponsor...
Nähtavasti ei läinud neile korda, et Tsahkna ja Ossinovski Rõivasel nõnda jultunud viisil tabureti istumise alt ära lõid ja eks sealt need jamad pihta hakkasidki...
Juhul kui Reformierakond tahaks tulevikus uut koalitsiooni moodustama hakata tuleks enne mõni koostööaltim tegelane SDE või IRL- i etteotsa sebida või mis?
Tsahkna või Ossinovski juhtimisel see vaevalt, et neil õnnestunuks...
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Peeter kirjutas:
Jah, ma valisin viimastel valimistel IRL-i ja minu jaoks oleks väga valus, kui see tõele vastaks. Järgmine kord ei valiks. Samas Reformierakonna fännklubile ütleksin, et see erakond ei oleks andnud kaitsevaldkonnale isegi mitte seda 10 lisamiljonit, mis siiski praegu sees on. Pigem oleks ülejääva maksuraha viinud mõnda madala tootluse peale välismaa fondi, kust süsimusta stsenaariumi puhul saaks maksta eksiilvalitsuse hotelliarveid.
Kui mu mälu mind ei peta, siis oli see Reformi juhitud valitsus, mis tõstis kaitsekulud üldse 2% peale ja hiljem pandi juurde see liitlaste majutamise kulu (kaitsekulud 2,19% SKTst). Aga ega tõsisuskset faktid veena.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Chupacabra kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:
Jah, ma valisin viimastel valimistel IRL-i ja minu jaoks oleks väga valus, kui see tõele vastaks. Järgmine kord ei valiks. Samas Reformierakonna fännklubile ütleksin, et see erakond ei oleks andnud kaitsevaldkonnale isegi mitte seda 10 lisamiljonit, mis siiski praegu sees on. Pigem oleks ülejääva maksuraha viinud mõnda madala tootluse peale välismaa fondi, kust süsimusta stsenaariumi puhul saaks maksta eksiilvalitsuse hotelliarveid.
Kui mu mälu mind ei peta, siis oli see Reformi juhitud valitsus, mis tõstis kaitsekulud üldse 2% peale ja hiljem pandi juurde see liitlaste majutamise kulu (kaitsekulud 2,19% SKTst). Aga ega tõsisuskset faktid veena.

Reformierakonna juhitud valitsus, mille kaitseminister oli Mart Laar. See on peamiselt tema isikuga seotud saavutus. Ma ülejäänud erakonda selle eest nii väga ei kiidaks, ehkki see oli nende valimislubadus ja nõudmine.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Peeter kirjutas:
Reformierakonna juhitud valitsus, mille kaitseminister oli Mart Laar. See on peamiselt tema isikuga seotud saavutus. Ma ülejäänud erakonda selle eest nii väga ei kiidaks, ehkki see oli nende valimislubadus ja nõudmine.
Äkki see oli lihtsalt NATO nõua ja mitte kellegi personaalteene?

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_rii ... se_eelarve
Kaitsekulud %'na SKTst hakkasid tõusma 2007. aastast.
Viimati muutis Chupacabra, 06 Dets, 2017 16:28, muudetud 1 kord kokku.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas asiootus »

Alates 2012. aastast on Eesti kaitsekulud olnud NATO riikide nõutaval tasemel ehk moodustanud 2% sisemajanduse kogutoodangust.
Need kaks protsenti on mõeldud meie poliitikute poolt pelgalt NATO ja liitlaste ees kelkimiseks aga reaalse iseseisva kaitsevõime arendamisega pole sellel sammul vähimatki seost.
Esmast iseseivat kaitsevõimekust ei paku mingid suvalised kaks protsenti vaid reaalselt riigi kaitseks olemasolevad väljaarendatud võimekused...keskmaa õhutõrje jne., selleks tuleks märgatavalt rohkem kulutada kui kaks protsenti ja kui me tahame liitlaste ees ka tulevikus tõsiseltvõetavana näida, tulebki reaalselt hakata palju rohkem panustama kui need kaks protsenti...

Küsimus on nüüd selles, et kas keegi meie poliitikutest midagi reaalselt riigikaitse heaks ka ära teha tahab või jääbki asi pelgalt sinna populistliku kahe protsendipunktiga kelkimise tasemele?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Chupacabra kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:
Reformierakonna juhitud valitsus, mille kaitseminister oli Mart Laar. See on peamiselt tema isikuga seotud saavutus. Ma ülejäänud erakonda selle eest nii väga ei kiidaks, ehkki see oli nende valimislubadus ja nõudmine.
Äkki see oli lihtsalt NATO nõua ja mitte kellegi personaalteene?

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_rii ... se_eelarve
Kaitsekulud %'na SKTst hakkasid tõusma 2007. aastast.
NATO nõue? Nõue küll, aga millal NATO riigid seda kõik täitma hakkavad? Ka meie Balti naabrid, kelle julgeolekuolukord pole meist parem. Meil on siin ikka väga selge sisepoliitiline tahe, mis on seotud suuresti ühe isiku ja tema juhitud erakonnaga.

Aga selles mõttes nõus kf asiootusega - protsentide eest relvi ei osta ega sõjaväge üleval ei pea. Selleks on vaja reaalset raha, mis nende protsentide taga on, ja see summa on väike.
Viimati muutis Martin Peeter, 06 Dets, 2017 16:43, muudetud 1 kord kokku.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Jah, see 2% reaalselt kulutada on kohapealne poliitiline otsus. Kelle kontosse seda kanda, selle üle võib arutada, aga ML-il on kindlasti selles oma osa.

Koalitsioonilepinguid räägitakse ju nii läbi, et igaühel on punkte, millest ta ei loobu ja punkte, mille üle võib vaielda või kaupa teha. Küsimus võib taanduda sellele, kas 2% koht IRL prioriteetide hulgas on ML teene.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Peeter kirjutas:
Chupacabra kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:
Reformierakonna juhitud valitsus, mille kaitseminister oli Mart Laar. See on peamiselt tema isikuga seotud saavutus. Ma ülejäänud erakonda selle eest nii väga ei kiidaks, ehkki see oli nende valimislubadus ja nõudmine.
Äkki see oli lihtsalt NATO nõua ja mitte kellegi personaalteene?

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_rii ... se_eelarve
Kaitsekulud %'na SKTst hakkasid tõusma 2007. aastast.
NATO nõue? Nõue küll, aga millal NATO riigid seda kõik täitma hakkavad? Ka meie Balti naabrid, kelle julgeolekuolukord pole meist parem. Meil on siin ikka väga selge sisepoliitiline tahe, mis on seotud suuresti ühe isiku ja tema juhitud erakonnaga.

Nagu nähtub minu lingist, siis alustati kaitskulude tõstmisega 2007.a. Laar polnud tollel ajal suure poliitka lähedalgi. Aga tead, kes oli just riiki juhtima asunud? Ansip.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist