Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Panen puusalt aga see väljakuulutatud graafik ei näinud ju ette hanke lõpetamist käesoleva aasta sees. Esimeses voorus väljaselgitatud üheksa kvalifitseerunud taotlejat said ostetavaid relvi puudutava tehnilise info ju detsembris ning nad alles analüüsivad hetkel, kas ja mida on neil võimalik ostjale pakkuda ja neid pakkumisi oodatakse jaanuaris 2018 ning siis peaksid toimuma veel läbirääkimised jne. Kui selgub et osadel kvalifitseeritud taotlejatel ei ole võimalik üldse mitte midagi pakkuda (sest soovitakse osta relvi mida nad ei valmista) siis nad jäävadki lihtsalt kvalifitseeritud pealtvaatajateks. Kuna sellisel pettunud taotlejal on võimalus hange vaidlustada, siis on ostja kindlasti ka sellise võimalusega juba arvestanud. :roll:
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Ma olen aru saanud SCAR on nii kallis, et seda kasutavad pigem eriüksused, mitte tavaüksused. Ühe SCARi eest on võimalik osta 2 odavamat automaati ja usa eriüksuslased loobusid 5,56 scaridest, kuna efektiivsuse suurenemine M4-ga võrreldes oli väike, aga hinnavahe oli suur.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Mina sain jälle nii sellest graafikust aru, et pakkumusi loodeti juba selleks aastaks (praegu on märgitud kuupäevaks jaanuari lõpp), kuid vaidlustamine ja siis veel nõuete põhjalikum koostamine lükkas selle järgmisesse aastasse. Nüüd kui see vaidlustus jälle mingi kuu aega kogu protsessi venitab, siis räägime juba veebruari lõpust või märtsi algusest. Ja annaks taevas, et rohkem vaidlustusi ei tule. See vaidlustamine on mujal muidugi üsna levinud praktika (et äkki joppab), mille vastu USA on kaalunud ka mingite sanktsioonide kasutamist.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Riigihanked on kõige pühama ELi ühispoliitika "kaupade vaba liikumise" üks alapoliitika, siin ei ole liikmesriikidel absoluutselt mingeid iseseisva/erineva seadusandluse/poliitika õigusi. Ainuke õigus ongi seda liikmesriigiülest Euroopa tarkust võimalikult asjalikult rakendada (ja seda on võimalik suhteliselt edukalt teha). Riigihanke vaidlustamine on pakkuja põhiõigus ning VAKO on üldiselt väga efektiivne ja ka õige instants kus neid erimeelsusi lahendada. Kui asjad kohtusse jõuavad, siis on tõesti pidur peal. Alternatiiv on alati hankeid mitte üldse teha (riik-riigilt tehingud, riigisaladusega seotud tehingud jne.).
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

alari kirjutas:Ma olen aru saanud SCAR on nii kallis, et seda kasutavad pigem eriüksused, mitte tavaüksused. Ühe SCARi eest on võimalik osta 2 odavamat automaati ja usa eriüksuslased loobusid 5,56 scaridest, kuna efektiivsuse suurenemine M4-ga võrreldes oli väike, aga hinnavahe oli suur.

Mina olen aru saanud, et NATOt tabab järgmise kümnekonna aasta jooksul suuremat sorti kaliibrivahetus.
Ainus küss on kas minnakse üle lihtsalt suuremale kaliibrile- 6.5xmidagi või juba järgmisele padrunipõlvkonnale elik caseless ammo.
Õhk on sellekohastest oomenitest tiine.

Selles valguses on kogu m-4 põhine praht mida meile poolvägisi toppida püütakse põhimõtteliselt vigane.

Suurepärast norra armee HK416 võib aastal 2030 katsuda põllumeestele hernekepiks müüa, isegi Ladina-Ameerika diktaatorid enam ei soovi, kuna väline sära on ühele õigele diktaatorile esmatähtis.

Enesekontrolliks, meil on antud hetkel ilge hunnik, elik u. 100 000 relva kaliibris 7.62x51. Mida nendega teha? Kes küll maksaks head hinda?


Ilusamas eesti keeles enam ma ütelda ei oska. Edasi läheb serbohorvaadis..
Viimati muutis gorilla, 23 Dets, 2017 21:14, muudetud 1 kord kokku.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

See on ka selline nokk kinni, saba lahti teema. Kui teed suunatud hanke, siis hakatakse raudselt kisama korruptsioonist. Mitte, et seda niikuinii ei tehta.
Enesekontrolliks, meil on antud hetkel ilge hunnik, elik u. 100 000 relva kaliibris 7.62x51. Mida nendega teha? Kes küll maksaks head hinda?
Eeem... mida!?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19601
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Mõeldud on vist M14 ja Ak4-G3 derivaate, mida meil laod täis.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

gorilla kirjutas:Mina olen aru saanud, et NATOt tabab järgmise kümnekonna aasta jooksul suuremat sorti kaliibrivahetus.
Kaliibri vahetusest räägiti juba kümmekond aastat tagasi, ei tahaks uskuda, et Prantsusmaa, Saksamaa, Norra, ... hakkaks kümnekonna aasta pärast uuesti armeed ümber relvastama?
gorilla kirjutas: Enesekontrolliks, meil on antud hetkel ilge hunnik, elik u. 100 000 relva kaliibris 7.62x51. Mida nendega teha? Kes küll maksaks head hinda?
Nende relvade edasise saatuse otsustavad nähtavasti USA ja Rootsi. Saadetakse lähteriikidesse tagasi, hävitatakse kohapeal või lähevad USA, Rootsi heakskiidul kuhugile arenguabiks.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

USA ise ostab aastatel 2017-18 mittevahetatava rauaga 5.56 automaate koguses, mille kõrval meie hange on kärbses.tt. :D

Mulle näib, et lähema 10 aasta jooksul hakkab suuremat konkurentsi pakkuma plastikkestaga 5.56/7.62 (kerg)moon, mis hakkab rasket ja kallist vaske välja puksima ning mida saab lasta juba olemasolevatest relvadest. :scratch:
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6229
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Meie hulgast hiljuti lahkunud HK relvainseneri Schatzi presentatsioon 2015. aastast, mis ei ole vist foorumist läbi käinud.

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... Schatz.pdf

+ selline lugu.

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... u19394.pdf

+ dr Roberts haavaballistikast.

http://www.dlgunsmithing.com/uploads/4/ ... oberts.pdf

Kas kusagil on kirjutatud, kas ostetavate relvade peale tulevad ka punatäpid ja missuguse optika peale mõeldakse tellide puhul?
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

gorilla kirjutas:Mina olen aru saanud, et NATOt tabab järgmise kümnekonna aasta jooksul suuremat sorti kaliibrivahetus.
Ainus küss on kas minnakse üle lihtsalt suuremale kaliibrile- 6.5xmidagi või juba järgmisele padrunipõlvkonnale elik casless ammo.
Õhk on sellekohastest oomenitest tiine.
Sel juhul on ju ka scari puhul 50% võimalus, et see pole enam lahe, sest praegu väljatöödatud caseless moona ei saaks kasutada scar-is. Caseless moona kasutavad relvad (mis on praegu olemas) toimivad teistmoodi, kui laialt levinud automaadid - lukusüsteem on üsna erinev

https://youtu.be/WlM8IHij6Hs?t=1m22s cased telescopic moon sellel videol
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40218
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olin kunagi kooliajal sellise ajakirja nagu "Tehnika Molodjozi" pidev lugeja (no kooli raamatukogus see käis).

See oli juba 1980ndate teises pooles, mil lääneriikide käsirelvastuse ülevaated rääkisid alatasa kestata moonast, bullpup disainist ja lausa elektromagnetissmuse teel kuulide lennutamisekst, mis kohe-kohe relvastusse jõuavad.

Miskipärast on mulle hästi meelde jäänud Iisraeli relvastuste ülevaade - kuna see sisaldas sellist kõverat vintraua otsa kinnitatavat jubinat, millega pidi saama nurga taha tulistada. Galili otsa seejuures. Pidi ka toona "kohe-kohe" Gaza sektori lahinguväljale jõudma.

Kui vaatada täna, 30 aastat hiljem ringi, siis kasutusel olevad üksikmehe relvad on laias laastus samad, mis 1987. Natuke jah täiendatud, aga põhimõtteliselt samad. Jänkid vehivad endiselt M16 taolise asjaga, venelased AK-47ga jne. Ja Galili nurgataha laskmise lisavarustus pole eriti levinud.

Sestap, analoogia põhjal arvaks, et kirjeldatud "kohe-kohe"' asju ei tule, lihtsalt end 20 aastat desarmeerinud riikidel on relvatuse mõttes tähtsamatki teha kui käsirelvastuse revolutsioon. Ja nende analooge mitte omavate lahenduste järgi meil joosta ei maksa. Omajagu tõmbas mõtteviisides pidurit nt Afganistan, kus selgus, et 7,62x51 relvade mahakandmine oli enneaegne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Kapten Trumm kirjutas: Omajagu tõmbas mõtteviisides pidurit nt Afganistan, kus selgus, et 7,62x51 relvade mahakandmine oli enneaegne.
7.62x51 on jätkuvalt teema, vara on AK-4, M-14, ... veel maha kanda.
US Army chief: The infantry needs a new 7.62 mm rifle.

The U.S. Army's chief of staff revealed Thursday the M4 Carbine's 5.56mm round can't penetrate modern enemy body armor plates and plans to arm infantry units with rifles chambered for a more potent 7.62mm cartridge.

M855A1 Enhanced Performance Round will not defeat enemy body armor plates similar to the U.S. military-issue rifle plates such as the Enhanced Small Arms Protective Insert, or ESAPI.

"The 5.56mm round, we recognize that there is a type of body armor out there, that it doesn't penetrate. We also have that body armor ourselves,"

http://www.businessinsider.com/us-army- ... fle-2017-5
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Seda uudist olen siin juba palju varem viidanud. See programm (ICSR), mis oli mõeldud uue 7.62x51 relva jaoks suri sama kiirelt kui sündis. Hetkel ei ole mingit käsirelva vahetust toimumas lähemas perspektiivis. Uuritakse hoopis teleskoopmoona kasutamist, kuid see küll niipea valmis ei saa.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40218
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ühesõnaga, kotkad:
Igasugu 6,5 mm, caseless ammo ja muu selline võib unustada.
Nende laiemaks kasutuseks läheb niipalju aega, et selleks ajaks ostetakse juba ülejärgmisi relvi meil. Eksperimente võib teha New Mexico kõrbes, mitte vene piiri ääres.

7,62x51 kaasaegset automaati ei maksaks väga maha kanda. Metsas on 7,62 teatud eelis ja uued relvad on niipalju kergemad, et meie de fakto 6 kg AK4-ga karastatud võitlejad jaksavad ehk HK417 ja 30se salvega ka ringi kalpsata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist