EKV kaitsevestid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Mazz »

Aga ehk on jälle mingi ebaõnnestunud mudel ? Nagu valge põhjaga munder ? Talve ja suvevormi materjali "sassi ajamine"
Maksumaksjal raha on.
On uus ja parem tulnud ehk, kuskilt ladudest ruumi tehtud ja siis kätte jagatud.
Kuskil pildi peal nägin uuemat versiooni. Postimehe artikkel oli vist.
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

See 6 kg. on välja toodud GL kodulehel, kus müüakse vesti ilma plaatideta: https://www.galvilinda.ee/product_info. ... uct_id=475
Õnnestub kellelgi ehk kohe ära kaaluda?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Chupacabra »

Mina olen kaalunud. Ilma plaatideta 6kg.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Muide, esipaneeli külgmised MOLLE ribad on liiga kitsad. Või vähemalt ühel poolel oli nii.
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas KiloKilo »

Chupacabra kirjutas:Mina olen kaalunud. Ilma plaatideta 6kg.
Mina sain M suuruses vesti kaaluks 4,3 kilo. Odava saunakaaluga kaalusin küll, aga nii suur see mõõteviga ju ka olla ei saa?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Chupacabra »

Täpsustan, et kaalusin L suuruses vesti.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Leo »

Oli ainult põhivesti pehme osa 6 kilo või on see kaal koos kõhu- kaela ja õlgade kaitsega? Suurus ka loeb ja kasludel on mõõtevead. Soome kj m05 pehme vest on 3-4 kg ja iga lisatükk kilo. Kõvad plaadid 2-3 kg. M2010 komplekt koos kõvade plaatidega 15-16 kg. Nii on paberile trükitud ja ise apteegis üle kaalunud ei ole.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Chupacabra »

Teine asi on need plaadid, mis välja jagatakse. IIIA SA/III IC. Kui ma ei eksi, siis see plaat (koos vestiga) ei peata ühtegi VF sõjaväe poolt kasutatavadt kuuli (7N10).

EDIT: Jõudsin koju ja kaalusin GL kuuli/killuvesti üle. Suurus L, ainult torso osa kevlar+kate on 4,6kg. See on ilma kubeme, käe ja kaela kaitsmeteta.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas ludvig »

Ma ise olen enda jaoks selgeks teinud, et neid plaate ma sinna vestile kunagi sisse ei pane. Kogu kupatus läheb lõpuks liiga raskeks ja ebamugavaks , ning sellega kaotab oluliselt liikuvust ja kiirust.
Lühematel meestel on veel see probleem, on normaalselt laskeasendit ei saagi võtta AK-4 ga. Vest viib relva veelgi õlast eemale ja käed jäävad lühikeseks. Samuti see lahingvöö seal all---no mitte kuidagi ei istu. Kuna kahte eraldi vesti kanda on ka minuarust tobe, siis mahutasin ise kõik vajaliku kaitsevesti külge ära. Patrullikat ei ole, selle asemel on 3 varustusetaskut selja peal. Selga ja seljast ära harjutasin niimoodi, et ühtki kinnitust ei ole vaja lahti võtta, käib lihtsalt üle pea. Natuke pusimist on, aga see harjutamise asi.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Norra G3 kaba saab tänu selle minimalistlikule disainile üle kaeluse tõsta ja rinna vastu toetada. Kui vest päris kurguni pole.

Aga kui vaja relva ümber laadida peab selle konksu vesti tagant jälle ära saama, et siis relva toetada hoides kaba kaenla all. Ning lamades on selle saavutamine raskendatud. Või vajab lihtsalt rohkem harjutamist.

Vahepeal vaatan kuidas töötaks sellel teleskoopkaba ja kas saan loa laskmaks sellist paigaldada. Mis on muidugi 120-150€ väljaminek.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas ludvig »

Omal ongi see väljatõmmatav teleskoopkaba. See ongi AK4-ga ainuke mõeldav asi, kui ei soovi ennast lolliks vihastada. See jutt, et sellega pihta ei saa, ei pea paika.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Mudakoon »

ludvig kirjutas:Ma ise olen enda jaoks selgeks teinud, et neid plaate ma sinna vestile kunagi sisse ei pane. Kogu kupatus läheb lõpuks liiga raskeks ja ebamugavaks , ning sellega kaotab oluliselt liikuvust ja kiirust.
Lühematel meestel on veel see probleem, on normaalselt laskeasendit ei saagi võtta AK-4 ga. Vest viib relva veelgi õlast eemale ja käed jäävad lühikeseks. Samuti see lahingvöö seal all---no mitte kuidagi ei istu. Kuna kahte eraldi vesti kanda on ka minuarust tobe, siis mahutasin ise kõik vajaliku kaitsevesti külge ära. Patrullikat ei ole, selle asemel on 3 varustusetaskut selja peal. Selga ja seljast ära harjutasin niimoodi, et ühtki kinnitust ei ole vaja lahti võtta, käib lihtsalt üle pea. Natuke pusimist on, aga see harjutamise asi.
Raske ja ebamugav pidi olema tankis korvpalli mängida ja aia küljes olevasse postkasti sittuda... :wink:
Lahingvöö ei ole kohustuslik kui ei sobi ja ei saa siis võib ära võtta. Ilma plaatideta võib juhtuda ,et olete sitemal juhul varsti ballastiks oma üksusele...
Patrullikat pole ja kõik on kuulivesti küljes , ehk siis , saate pihta , kanderaamile on teid halb paigutada sest paunad on seljaall. Kola on kõik küljes ,neegrid tassige ,sest vesti seljast ja kiivrit peast naljalt peast ei võeta (ka haavatul mitte). :) Õnnitlused Teie jaole , ka normaalse kontrollijaga õppustel. :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Chupacabra »

Mudakoon kirjutas: Raske ja ebamugav pidi olema tankis korvpalli mängida ja aia küljes olevasse postkasti sittuda... :wink:
Lahingvöö ei ole kohustuslik kui ei sobi ja ei saa siis võib ära võtta. Ilma plaatideta võib juhtuda ,et olete sitemal juhul varsti ballastiks oma üksusele...
Patrullikat pole ja kõik on kuulivesti küljes , ehk siis , saate pihta , kanderaamile on teid halb paigutada sest paunad on seljaall. Kola on kõik küljes ,neegrid tassige ,sest vesti seljast ja kiivrit peast naljalt peast ei võeta (ka haavatul mitte). :) Õnnitlused Teie jaole , ka normaalse kontrollijaga õppustel. :)
Äkki oleks sellele pidanud mõtlema hanget korraldades?
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas ludvig »

Naljamees, kuidas ka kujutad ette ennast esmaabi andmas kellegile, kellel on kaitsevest seljas??? Vesti võtad sa ära. olenemata sellest kui mitu pauna seal küljes on ja kas üldse on. Kõigepealt tõmbad lahti velcrod õlapealt, ja seejärel eest, ja ongi vest seljast läinud. ajakulu 10sekundit. huvitav millisel rangerite väeosas seda õpetatakse , et kannatanu pannakse kanderaamile koos ta varustusega :D
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Mudakoon »

ludvig kirjutas:Naljamees, kuidas ka kujutad ette ennast esmaabi andmas kellegile, kellel on kaitsevest seljas??? Vesti võtad sa ära. olenemata sellest kui mitu pauna seal küljes on ja kas üldse on. Kõigepealt tõmbad lahti velcrod õlapealt, ja seejärel eest, ja ongi vest seljast läinud. ajakulu 10sekundit. huvitav millisel rangerite väeosas seda õpetatakse , et kannatanu pannakse kanderaamile koos ta varustusega :D
Naljamees ,alustame sellest , et kannatanut on vaja ka transportida.Olenevalt haava asukohast võetakse vahel ära vaid relv ja lahingvest ,et võitlejat käeotsas pisutki kergem ja kiirem vedada oleks. Kui sa lahingutegevuse käigus võtad alustuseks kannatanult kuulivesti seljast siis selleks hetkeks kui sa ta tule alt oled ära viinud on ta ehk juba juhuslike kuulide ,lendavate kildude ja sinu lolluse tõttu oma otsa leidnud.
Rangerite kohta ei tea ma midagi aga seda ,et haavatuna sinuga kokku puutuda pole tervislik , sain küll teada. Päikest! :wink:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist