Kes millega parajasti tegeleb

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Erak nagu ma olen, aga vaikselt kah toimetan:

Hetzer 1/35, Hobbyboss.

Toimetamist veel ikka on. Tuleb alusel, silda ületamas.

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Hertsog »

väga viis teostus! eriti õnnestunud on kriipsud-kraapsud.
saan aru, et on pooleli, aga juhin kohe tähelepanu, et veoratta hambad (ja tagumise ratta kontaktpinnad ka) võiks metallikuks kohe ära tõmmata... kipub muidu pärast ununema :D

samuti soovitaks natuke õlivärvidega filtreid teha üle terve masina: siis ei ole värvide üleminekukontrastid nii teravad.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Tänud Hertsog! Kusjuures tähikute kulutamine olekski mul tõenäoliselt meelest läinud :D. Iga mudeli juures on alati mul mingi asi, mille ma hiljem avastan, et jäi tegemata.

Aga kuna juba jutulainel olen, siis selline pildike veel. Astusin oma elemendist välja ja üritan teha veokaralli masinat GAZ-51 skaalas 1/35. Põhiliselt kasutan selle jaoks STUDEBAKER US6 osasid. Porikad saan GAZ-69A küljest. Tean, et pole küll militaarmudel.
Praeguseks peale mõningaid ebaõnnestumisi valmis siis raam. Masinal peaaegu standardraam, natuke on tagant lühemaks tehtud. 100% täpsust taga ei aja. No nii, et silmale ilus vaadata oleks :P

Pilt

Panen siia näidise kah üles kui keegi ei tea, mis masinaga tegu on.

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Nii minu STUDEBAKER to GAZ-51 RACING on veidikene edenenud. Viskan ühe pildikese siia teemasse üles:
Õhuvõtu avad ja üks porikas peaaegu valmis. Minu jaoks selline suur projekt, pole siiamaani sellises ulatuses miskit fabritseerinud. Seega ei ole ka väga morjendunud, kui 100% asju õigesti ei saa. :D Pahteldamist und lihvimist veel on, et elemente viimistleda. Hall mudel on siis Studebaker US-6 ja beež on siis GAZ-69.

Pilt

Ja Hetzer kah vaikselt edeneb.

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Vahepeal üks isend valmis saanud.
ZIL-130 AC-40. Skaala 1/43.
Firma AVD Models, kabiin metallist, ülejäänu plastikust. Kokku läks üleme nii, et mõõdukalt hästi. Paar juppi olid ikka kõverad, nagu redel ja voolikutorud katusel.
Taustaobjekt ehitatud siis Tamiya 5mm ja 1mm foamboardist ja stüreenist. Alusel proovitud mingid sellist "generic" komandoesist platsi tekitada.
Värvitud Tamiya värvidega, pulbrid Vallejolt.

Pilt

P
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas vaoinas »

No mina olen siin päris pikalt terve tänavaga tegelenud.

Mark V teemas sai juba mainitud mõtet kõik neli tanki ühe tänava peale rivvi asetada võimalusega seda nii ka presenteerida. Võtsin kõigi nelja aluse tegemise kunagi kergemeelselt oma õlgadele, aga läks pikemalt ja vaevalisemalt, kui olin eeldanud.

Kõik alused kasutavad sama puitraami ning on vahetükkidega ühendatavad. Vahetükid on universaalsed - see tähendab et igal alusel ning kõigil vahetükkidel algab ja lõppeb tänava sillutis ja äärekivid täpselt samal kohal ja kõrgusel, nii et aluseid saab mistahes järjekorras ja mistahes vahetükiga ühendada. Iga aluse raami lühemais servades on kaks auku ning igal vahetükil on neli messingist jalga. Vahetükkide sobitamine nõuab veidi hoolt ja tähelepanu, kuid kirjeldatud fikseerimine annab võimaluse kogu kupatust laual ühes tükis liigutada.

Tõsi on see, et vuuk vahetüki ja aluse vahel on kaunis märgatav. Alustuseks ei olnud juba kasutatud pildiraamid, olgugi, et sama toode, päris ühes mõõdus vaid kõikusid siia-sinna kuni 5mm. Teisaks on käsitöö eripära ka see, et ühesugustena valmistatud asjad ei ole päris lõpuni ühesugused. Päris nii hästi ei saanud, nagu vaimusilmas seda asja alguses ette kujutasin, samas õudsalt pekki ka ei läinud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Lõppu üks illustreeriv näide tankiga ka. Pildil on kolm alust neljast, sest puuduolev on varem juba ühele asjaosalistest üle antud.

Pilt


Kristjan
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas calico »

Tervist üle hulga aja siis siia foormumlastele. Vahepeal on päris palju aega läinud kui ma siia midagi postitasin, põhjusteks erinevad elumuudatused ja juhtumised. See aasta on olnud minu jaoks olnud väga paljude uute väjakutsete aasta, väga palju on läinud aega süvenemiseks teiste asjade kasuks, ning kahjuks on meie aeg limiteeritud 24 tunniga päevas. Seega on aasta möödunud siiamaani sellega, kus ma olen selle aastanumbri sees valmis saanud ühe mudeli (Mig-1) ning ülejäänud mudeldamine on piirdunud üksikute hetkedega, millest enamus on piirdunud asjade laualelaotamisega, tühja pilguga nende vaatamisega poole tuni piires, ohkamisega ja nende asjade tagasiladumisega karpi-riiulile.
Olen alustanud nelja projekti, kõik on mingis järgus pooleli, alati on mingi muu asi vastukarva, alustamine raske, ning siis mingi muu tegevus peale vajunud. Lisaks sellele on see aasta tööülesanded viinud välislähetusele Portugali, kus on jälle täiesti muudmoodi aeg sisustatud, peamiselt töö, võõras keskkonnas hakkamasaamisega. Kusjuures olen vaadanud sealsetes poodides küll ringi, kuid plastikmudelite teema selles kohas kus ma olen (Leiria) olen leidnud ainult ühe poe kus natuke Airfixi toodangut müüakse.
Nüüd kodu jõudes, võtsin oma mudeliasjad laiali, ning üritasin üldse aru saada mis toimub mudelialases tegevustes.
1) on pooleli teine grupiehitus partlennuk Kingfisher. Kuna see vana Airfix, on seal väga palju scratsh-built tehnoloogiat, mis on suht suureks takistuseks muutunud mudeli valmimise, nende lühikesteks ajahetkedeks, mis mul üleüldse vaba aja jagamisega on jagunud.
2) Sai alustatud I maailmasõja tanki ehitusega 1:72 Emhar MkI Female, et kui asi ka ainult selle taha ei jääks et lendavatest üledoosi ei saaks.
3) Lisaks sai võetud mudelihaiguse väljasuremise takistamiseks 1:144 Trumpeter F-86F-40NA Sabre. Kuid ka see jäi nüüd aastalõpuks, no loodame et saab valmis.
4) Sel ajal kui Portugalis olin, otsis naine mingit lisategevust et mitte peremelu organiseerimisega hulluks minna, pani minu lahkel loal kokku Hobbybossi 1:72 fast assembly Me163, mis ootab nüüd minu värvimist, see siis ühisprojekt kui selline.
5) ootab Jõgeva militaarmuuseumis üks huvitav betoonist tehtud Laiuse linnuse makett, mida oleks vaja värskendada ja natuke atraktiivsemaks teha.
6) Jõgeva Kaitseliidu malevas on vaja natuke värskendada väljapanekut ja selle infolehti.
Mõningaid pilte:
Pilt Pilt
Pilt Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Wittmann »

Mulle retsilt meeldivad su tänavakivid. Mis nipiga need tehtud on? Väga reaalne igatahes.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas vaoinas »

Wittmann kirjutas:Mulle retsilt meeldivad su tänavakivid. Mis nipiga need tehtud on? Väga reaalne igatahes.
See oli ilmselt mulle mõeldud.

Tänavakivide ja äärekivide tegemiseks on kasutatud silikoonvormidesse (https://www.dioramadebris.co.uk/) valatud kipsi. Kips on eelnevalt toonitud akrüülvärvidega, kuid tagantjärele-tarkuses võiks proovida selleks MIG'i pulbreid või analooge. Kivid on ükshaaval sillutiseks liimitud, vuugid täidetud vedela toonitud kipsiga ning seejärel on sillutist veel pisiviimistletud (sammal, lehed jms).

Rohkem pilte sillutise tegemise poole pealt, aga ka juttu, on mu Wahtula teemas.
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas zkaff »

Sai siis selline asi koos lisadega lauale võetud. Optimistlik plaan on selle aasta numbri sees see ka valmis saada. Eks näis.
Pole kunagi veel nii suures skaalas reaktiivi teinud.
Manused
SeaVixen2.jpg
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Sam Beaver »

20190417_175627-1221x1222.jpg
Sai vähe kätt proovitud 1/87 mõõtkavas maketiga. Puud, figuurid ja materjalid Noch.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Kriku »

Kevad südames :)
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Midagi ulme rubriigist.

1/100 skaalas ulme panzer, ehk LuftStuG III Ausf. B

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas calico »

Vau, see on asi mis nõuab oma teemat kohe! 8)
Super!!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
lRFSl
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Juun, 2018 16:14
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas lRFSl »

Hetkel IJN Yamato 1/350 pooleli. Lõpp tulema peaks olema vee peal võimeline sõitma
Manused
DSC_0292.JPG
IMG_20190418_091147_240.jpg
IMG-20190521-WA0002.jpeg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist