Valveteenistus

Vasta
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas asiootus »

Lemet kirjutas:
Z03 kirjutas: Loodetavasti oli valvatav objekt väheoluline, siis ei peaks muretsema.
On, on... üks kõige vähemolulisemaid kohalikus kubermangus :mrgreen:
[/quote][/quote][/quote]
Huvitav, kuhu ülejäänu Z03 postitusest järsku haihtus?
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Pean tunnistama, et lootsin selle teema kiiret ja vaikset suremist. Naiivne mina! Ning veelgi naiivsemana tundub minu lootus, et jaksame teemas püsida.

Kinnitan, et ajateenistust läbivad sõdurid osalevad (koos kõikide tegevväelastega) spetsiaalsetel väekaitseharjutustel. Kinnitan, et kavatsen kõikide linnakute julgeoleku tagamiseks kasutada kõiki minu kasutuses olevaid ressursse. Kaasa arvatud ka ajateenistust läbivaid sõdureid. Lisaks sellele on iseenda julgestamine maastikul iga üksuse tavapärane rutiin. Seega kinnitan Heremi sõnu, et väide sõdurite valveteenistusest eemalehoidmisest on täielik jama. Samuti leian, et valveteenistus ei ole see kõige ülim ja lähedaseim lahinguolukorrale, kus sõdur ennast leida võib.

Ühel eelmistest lehekülgedest leidsin ka Lemeti väite, et justkui vaidlus käib selle üle, et kas sõdureid "saab" või "ei saa" kasutada valveteenistuses. Loomulikult saab! Ainult anna käsk kätte ja läheb. Ega keegi terve mõistusega inimene ju midagi vastupidist väita saagi, seega on taoline väide vee sogaseks ajamine ja diskussiooni kõrvalejuhtimine. Samuti on diskussiooni kõrvalejuhtimine aastakäigus ajateenistust läbivate inimeste arvu suurendamine. Kuidas see siia puutub? Kui vaja oleks, saaksime ju ka praegused sõdurid valveteenistust kandma panna.

Minu arust on õige küsimus, et "kas on mõtet ajateenistust läbivate sõduritega korraldada valveteenistust?" võ isegi, et "kas praegune valveteenistuse korraldus vajab kiiret ja täielikku ümberkorraldust?". Täna ma vastan mõlemale küsimusele eitavalt. Mina ei leia, et peaksime (kallist) ajateenistust kasutama valveteenistuse läbiviimiseks, ega leia ka, et praegune valveteenistus oma eesmärki ei täida. Põhilisteks argumentideks on otstarbekus ja odavus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Oot-oot, isand Palm, mina reageerisin lihtsalt selle postituse peale...
....Sõduril sitt või moos mis ta ümber toimub. Peasi et linnaloale saab. Kust tuleb see mõte ajakas valve peale panna ? Löön praegu rusikaga vastu otsaesist siin ekraani taga.
Põhilisteks argumentideks on otstarbekus ja odavus.
Ämari valvamine KL "tibinatega" vastab siis mõlemale eeldusele? Olles nii odav kui ka otstarbekas??
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ämarit (ja muid kohti) valvatakse "tibinatega" lihtsalt põhjusel, et äsja KV-st tulnud terveid, tugevaid ja hästiõpetatud noormehi ei võlu kuidagi 600-700 eurone valvuripalk. Samal põhjusel on mitmel pool valvurid, kes on pensioniealised. Loomulikult esinduslikumad kohad saavad sirgemad ja nooremad valvurid, teisejärgulised kohad vanad ja viletsamad. Ämari muide pole mingi teisejärguline koht (sestap seal nähtu kohta võib igaüks ise arvata, kui pikk või lühike on see pink). Kui see loetakse õigeks ja piisavaks, siis mis seal ikka. :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Mazz »

Seletaks lahti mõiste. "Vana ja väeti " valvur. Mis vanusest see hakkab ? 50+, pole enam kõlbulik ? Lööme kõik ühte patta ? Inimesi on erinevaid, erinevate oskuste ja elukogemustega. Paljud endised ja praegused kaadrikaitseväelased reservi saades on jätkanud teenistust valvetes. Neid pole mitte vähe. Esmamulje võib olla petlik.
Pigem on probleem selles süsteemis, kuidas ja keda võetakse tööle. Miinuspunkte annaks KL väljaõppes mitte osalemine.

Noored tibid? Kus on nais õiguslased :D (tahaks selle peale kosta) Aasta on 2018 juba.

Ajateenijate baasil olev väeosa valveteenistus. Minu jaoks julgeoleku risk. Alaliselt või kaudselt peaks kaadrist koguaeg neid kontrollima. 24/7. Väeosa korrapidajal pole võimalik olla seitsmes kohas korraga. Üritan seda vaimusilmas ette kujutada, poleks kõige parem.
Sõduri FM levib nagu kulutuli väeosas. Liigub info, isegi legendidena. Näiteks pimedad nurgad, kuskohast kõige parem hüppesse minna jne. Ühesõnaga, tahan öelda, et varasemate aastate seigad oleks justkui raamatuna mingil liivimaa kroonikul ülesse jutustatud, ja need jutud liiguvad. Järeldate ise.

Jätkuks. Arvamus, et KL ei saa enda tööga äkki hakkama? Siis kujutage ette paari ruutkildi suuruse ala katmist, või kui suured need on, jumal teab- üksusega mis on väiksem kui JAGU. Või kujutage ette tsekkpointi kus läbilaskmine aeglane ja vaevaline. Äkki on inimressursi puudus?

Tuleb loogiliselt mõelda.
Ei tahtnud kedagi vihastada enda teema alguses väljaöelduga. Oli selline esmane emotsioon. Praegune süsteem toimib, tuleb teha lihtsalt asutuste vahelised keemiad korda.
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas London Bridge »

Kapten Trumm kirjutas::roll:
Päris nii lihtne see ei ole. Vähemalt mina olen nooremate sugulastega rääkides aru saanud, et ajateenistusest tulnuid noori - siis neid, kes on otse peale keskkooli ajateenistusse läinud, mitte neid, kes on sinna kolmekümneselt sattunud - võlub pigem see, et peab nädalas ainult kaks korda kohal käima, mis võimaldab tegeleda kas kooli või muu tööga sealt kõrvalt. Lisaks on töö ja prestiiž parem kui alternatiivsetel tudegitöökohtadel. Ja pole Tartu kontekstis see palk ka hull. Paljud magistritibid on pidanud pubides-baarides vähema eest iga öö töötama. Ja ka kohti valitakse erinevalt. Kes tahab olla X kohas, sest seal on rahulikum ja võimalus öösel õppida, kes Ys, sest seal on võimalus kasutada jõusaali enne-peale vahetust, kes Zs, sest selle asukoht on talle sobivam jne. Selles mõttes ma ei imesta, et kui Ämaris valitses mingi töllkunn, siis lasid selle peale pädevamad vennad lihtsalt jalga. Kas teise objekti peale või lihtsalt ära.
My fair lady.
Kasutaja avatar
jannor
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt, 2017 14:22
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas jannor »

Me saime SORi terve teenistuse aja valves oldud vahetustega ja polnud midagi häda. Oli isegi mõnus vahel kasarmust eemal olla valves. Meil oli peaukse, värava ja perimeetrivalve. Kõike sai tehtud, ei olnud mingit tohutut lisakoormust.
See on rohkem tahtmise ja organiseerimise küsimus. Samas oleks palju lihtsam ka perimeetri ründamise ja kaitsmise õppusi ka teha.
Äkki on lihtsalt ajateenijad pirtsakamaks muutunud. Teisalt postil olles tuleks nutikad ära keelata, omal ajal sellist probleemi polnud, kaua sa ussimängu ikka viitsisid mängida.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Ajateenijate baasil olev väeosa valveteenistus. Minu jaoks julgeoleku risk. Alaliselt või kaudselt peaks kaadrist koguaeg neid kontrollima. 24/7. Väeosa korrapidajal pole võimalik olla seitsmes kohas korraga. Üritan seda vaimusilmas ette kujutada, poleks kõige parem.
Sõduri FM levib nagu kulutuli väeosas. Liigub info, isegi legendidena. Näiteks pimedad nurgad, kuskohast kõige parem hüppesse minna jne. Ühesõnaga, tahan öelda, et varasemate aastate seigad oleks justkui raamatuna mingil liivimaa kroonikul ülesse jutustatud, ja need jutud liiguvad. Järeldate ise. 
Võtmata seisukohta ajateenijate kasutamise poolt või vastu, lihtsalt see tsitaat siin... Loomulikult peavad kontrollima. Seda on tehtud kõigis maailma relvajõududes läbi aegade. Väeosa korrapidaja olemine ei tähenda muideks 24-tunnist tagumiku laiaks istumist ja põõnamist, vaid KORRA PIDAJAKS olemist. Koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Ei tea, kuidas täna ja meil, aga nõukogude armees oli lausa seadusena kirjas, et toimkonnas ei ole ette nähtud und rohkem kui neli tundi (ne bolee tšeterjoh tšasov) Lisaks on korrapidajal ju ka asetäitja(d), keda jooksutada. Ja kui kaader laseb end sõdur FMi poolt ära lollitada...siis on tegu ilmselgelt pisut vale elukutse valinud inimesega. Kes oma väeosa eluga kursis pole.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas hillart »

Ajateenijate baasil olev väeosa valveteenistus. Minu jaoks julgeoleku risk. ...
Ja sellistele ebausaldusväärsetele usaldatakse kätte relv koos laskemoonaga, usaldatakse täitma lahinguülesannet?
Aga omas väeosas korda pidama ja seda väeosa valvama ei usaldata (ja peetakse seda lausa naeruväärseks)?
Uskumatu, uskumatu.

P.S.
Aga muideks! Allüksuste vahel roteeruvalt teostatav (mitte pidevalt, nagu mõned siin tõsimeeli arvavad - ei tea millest neil üldse selline arvamus?) üksuse valve- ja korrapidamisteenistus on tegelikult üks osa väljaõppest ning samaaegselt isegi ainuke osa sellest, kus kantakse tegelikku teenistust ja tegelikult vastutatakse millegi eest, sest olgem ausad - kogu muu osa on ju vaid õppetöö ja mäng (millena paljud ajateenijad oma kaitseväeteenistust praegu ka võtavad), koos kõige sellest tulenevaga.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Mazz »

Lemet kirjutas:
Väeosa korrapidaja olemine ei tähenda muideks 24-tunnist tagumiku laiaks istumist ja põõnamist, vaid KORRA PIDAJAKS olemist. Koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Ei tea, kuidas täna. Lisaks on korrapidajal ju ka asetäitja(d), keda jooksutada.
Puht füüsiliselt pole võimalik. Lisaks toimkonnale on kindlasti ka ohvitseridel/allohvitseridel igapäevased tähtajad argipäevatöös. Peaks olema lisaks neile kahele veel üks või kaks kaadrit 24H toimkonnas lisaks. Kes tegeleks ainult valvetega ja sellega seonduvaga.
Ja kui kaader laseb end sõdur FMi poolt ära lollitada...siis on tegu ilmselgelt pisut vale elukutse valinud inimesega. Kes oma väeosa eluga kursis pole.
Said täiesti valesti sellest asjast aru. Ei räägi kaadri ära lollitamisest. Räägin sellest kuidas sõdurite FM omavahel toimib. Nii endiste kui tulevaste suhtes.
hillart kirjutas:
Ja sellistele ebausaldusväärsetele usaldatakse kätte relv koos laskemoonaga, usaldatakse täitma lahinguülesannet?
Aga omas väeosas korda pidama ja seda väeosa valvama ei usaldata (ja peetakse seda lausa naeruväärseks)?
Uskumatu, uskumatu.
Kui hästi kõlab 18 aastane noor püssimees vs 10 aastase staaziga kaitseliitlane? Või paari aastase staaziga.
Kump punt on pädevam? Ehk siin saaks tõmmata edasist diskusiooni. Tase langeks sellisel juhul 3 korda aastas? Puudulikule tasemele?
Think outside of box, raamidest välja.

Tuleb mõista ka Y-põlvkonda. Need on kõik sündinud 2000a+ Ajad muutuvad, struktuurid peavad nendega kohanema.

Sõdureid kasutatakse ikka valvetes vastavalt vajadusele. Maru palju peab neid juhendama. Seisa siia, tee seda, ära tee seda. Juhul kui... jne. Kohati jääb tunne, et enesekindlusest jääb puudu.
Kunagi oli üks suurõppus, kus anti mulle julgestuseks ajat. koosnev rühma suurune üksus. Eelneval päeval said skeemid asjad läbi arutatud positsioonidega. Lõpptulemus oli ikkagi see et pidin iga mehe ise positsioonile viima ja pärast 2 korda kontrollima kas asi toimib. (järeldus: tase võib väga erineda)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Kuidagi koomuskiks kisib...tehke mulle nüüd selgeks, kuidas selle saamatu ja mannetu seltskonnaga, kes iseennastli valvata ei suuda ja keda pidevalt kättpidi talutada tuleb (täpselt selline mulje on neid viimaseid nutulaule lugedes jäänud) kavatsetakse sõdida???
Puht füüsiliselt pole võimalik. Lisaks toimkonnale on kindlasti ka ohvitseridel/allohvitseridel igapäevased tähtajad argipäevatöös. Peaks olema lisaks neile kahele veel üks või kaks kaadrit 24H toimkonnas lisaks. Kes tegeleks ainult valvetega ja sellega seonduvaga.

MIDAAAAA??????? VÄEOSA KORRAPIDAJAL POLE PUHT FÜÜSILISELT VÕIMALIK VAHTKONDA KONTROLLIDA?????? Mul pole sõnu....
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Mazz »

Kisub ära demagoogiaks. Mina rohkem kellegagi jageleda ei viitsi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Ega polegi midagi jageleda, mulle tuli peale neid avaldusi siin meelde vana lugu sellest, kuidas inimene magas enne ajateenistust rahulikult- teadis, et teda kaitstakse. Ajateenistuses oli uni rahutu- valvas ja kaitses. Peale ajateenistust ei maganud enan üldse- teadis, kes ja kuidas teda kaitsevad...

Aga avaldus, et väeosa korrapidaja pole puht füüsiliselt suuteline kontrollima vahtkonda ja selleks on vaja ametisse võtta paar kaadrit, kes asjaga tegelevad...oijah. See on vist väärt kullafondi kandmist. Aga väeosa korrapidajaks ikka jakstakse käia? Või peaks ka selleks turvafirmalt teenuse sisse ostma?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina näen siin teemas teatud ilukirjanduslikke nihkeid/vastuolusid.
Et kui härrad on kindlad, et ajateenijatest vahtkond ei toimi, siis mis paneb teid arvama, et samadest inimestest koosnev allüksus toimiks?
Et seltskond paneb pääslast hüppesse, aga tule all positsioonidelt putku ei pane?
Või vahest on siiski tegemist ilukirjandusliku sofistikaga ajateenija teemal (sest ma usun küll, et eesti mees lahinguväljal saab hakkama?).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Igaks juhuks.
Mina ei ütle, et ajateenijad ei saa vahiteenistuses hakkama. Saavad lahingupidamise, selle ettevalmistamise ja juhtimisega, siis saavad ka sellega. Pealegi nad teevad seda ka täna mitmes erinevas vormis - saavad hakkama.
Ma ei arva, et nad oleksid paremad tänastest valvuritest. Ka odavamad mitte. Eriti kui selleks kasutada mingi terviseprobleemiga ajateenijaid.
Ma ei arva, et ajateenijatest koosnev ja tänaseid valvureid asendav vahiteenistus, tänasele väljaõppele midagi märkimisväärselt juurde annaks - a) ajateenistus keskendub kodanikele teiste kompetentside andmisele; b) vahiteenistust õpitakse teatud mahus nii kui nii muude tegevuste raames.
Ma ei arva, et tänane valveteenistus oleks nii katastroofilises seisus, et see tuleks jalamaid ajateenijatega asendada. Möönan siiski, et teatud ümberkorraldused on vajalikud.
Ma tean, et ohuhinnangu muutudes, on võimalik ajateenijaid kasutada täienduseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist