Valveteenistus

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ahahh - niiet siis ikka saab küll..
See tähendab - saab küll vahiteenistuse integreerida ajateenijate väljaõpperotsessi ning saab ka meie väheste linnakute pääslad ja (hetkel olematu) perimeetrivahiteenistuse ajateenijate poolt üle võtta..

M.o.t.t

Veel:
Martin Herem kirjutas:Ma ei arva, et ajateenijatest koosnev ja tänaseid valvureid asendav vahiteenistus, tänasele väljaõppele midagi märkimisväärselt juurde annaks - a) ajateenistus keskendub kodanikele teiste kompetentside andmisele; b) vahiteenistust õpitakse teatud mahus nii kui nii muude tegevuste raames.
..aga ei peagi midagi "märkimisväärselt juurde andma" - iseenda äravalvamine on armeepoolne kummardus // kokkuhoid teda rahastavale tsiviilosapoolele :|
Umbes nagu see, et võitlejad teevad hommikuti ise oma asemed üles - mitte ei tarvitse toateenijaid selleks palgata..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Shackleton »

Lugesin seda vaielungi ja no ma ei tea. On väljaõpe vahepeal muutunud või on, see siis väeosade kaupa tõesti erinev, aga kui enamiku ajast väeosa territooriumil ei olegi ajateeniaid, sest nad on väljaõppel? Jah on paar laatsareti haiget, aga see on ka kõik. Ja see suurem osa ju ka valvab pm kogu aeg, nii öösel kui päeval. Valvavad ka terav salves oma lakemoona jne.
Lühendame, siis seda maastikul väljaõpet? Olete tõesti kindlad, et see annab positiivseid tulemusi.
Tinker
Liige
Postitusi: 157
Liitunud: 19 Nov, 2015 22:38
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Tinker »

Mazz kirjutas: Kui hästi kõlab 18 aastane noor püssimees vs 10 aastase staaziga kaitseliitlane? Või paari aastase staaziga.
Minu meelest ei tundu see "keskmine valvur on 10/paariaastase KL-i staažiga" stiilis jutt näiteks tolle Kuuuurija klipi ja järgneva postituse tõttu just ülemäära usutavalt.
A4 kirjutas:Praktikas on tänaseks suurema osa valvurite seos Kaitseliiduga minu teada suhteliselt olematu, paljuski ongi tegemist pensionäride ja muidu mitte üleliia heal järjel/haridusega inimestega, kes liituvad Kaitseliiduga vaid valvuri tööotsa pärast, moodustavad seal ametiühinguid ja kauplevad iga-aastaselt Kaitseliidu peastaabi ja Kaitseministeeriumiga tunnitasu sentide üle (mis töövõtjatena on muidugi nende põhiseaduslik õigus). Nii ongi väljakujunenud, et tegemist on paljuski sama kontingendiga, kes turvafirmade koosseisus valvab ehitusobjekte, toidupoode jms, samade tööülesannete ja sama sissetulekuga. Ja viimane pole ka märkismiväärselt suurem ega väiksem keskmise turvamehe omast.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Kangesti jääb mulje Borja, et loed kiiresti või lihtsalt mängid soomusrongi võitlejat.
..aga ei peagi midagi "märkimisväärselt juurde andma" - iseenda äravalvamine on armeepoolne kummardus // kokkuhoid teda rahastavale tsiviilosapoolele :|
Umbes nagu see, et võitlejad teevad hommikuti ise oma asemed üles - mitte ei tarvitse toateenijaid selleks palgata..
Väide, et midagi juurde ei anna, oli vastuseks Borja sinu seisukohale, et hullult õpetab. Ma ju ekstra ütlesin lauses: ... tänasele väljaõppele midagi märkimisväärselt juurde annaks
Rahastusest rääkisin hoopis teises punktis, kuid ekstra Borjale:
Ajateenijatega valveteenistuse läbiviimine, läheb igal juhul maksma nende majutuse, toitlustuse, meditsiini, ajateenija toetuse ja tänasest suurema vahiteenistuse väljaõppe osas. Mina ei tea, palju see on odavam kui tänaseid valvureid palgata.

Ja üks M.o.t.t. sulle veel, mida sina ei teadnud: Ajateenijad on täna kaasatud väeosa julgestusse ja vastavat väljaõpet viiakse läbi, mitte ei ole täielikult lõpetatud ...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina nt arvan, et tänase potentsiaalse hübriidkonflikti tulem võidakse kergesti otsustada kontroll-läbilaskepunktide liivakottide taga. Ei pea seal närvid vastu ja provokatsioonile avatakse tuli, siis keerab olukord järgmise vindi. Seepärast taoline "passimine" võib kergesti osutuda sama tähtsaks kui jao ettevalmistamata rünnak või paiknemine. Kuna kõik "olukorrad" tekivad meil õppustel ja imitatsiooniga, siis tundub, et ka näpp läheb meil päästikule väga kergelt. Harjumuse jõud on suur.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Kangesti jääb mulje Borja, et loed kiiresti või lihtsalt mängid soomusrongi võitlejat..
No sa ju kohe ässitad mind ka koma n_ssima :mrgreen:

Martin kirjutab:
Väide, et midagi juurde ei anna, oli vastuseks Borja sinu seisukohale, et hullult õpetab. Ma ju ekstra ütlesin lauses: ... tänasele väljaõppele midagi märkimisväärselt juurde annaks
Ma pole kusagil väitnud, et "hullult õpetab" - minu point oli, et selle väikse vahiteenistuse asja võiks armee ise ära lahendada ühes mõningase väljaõppealase boonusega iseendale (a la rutiinitaluvus, relvakultuur, vahiteenistuse praktika)..

Martin kirjutab:
Ajateenijatega valveteenistuse läbiviimine, läheb igal juhul maksma nende majutuse, toitlustuse, meditsiini, ajateenija toetuse ja tänasest suurema vahiteenistuse väljaõppe osas.
Minu point oli, et see ei lähe üldse midagi maksma - kui väljaõppeprotsessi integreeritud vahiteenistuse võtavad üle needsamad ajateenijad, kes meil täna on (see mis maksab, oleks ajateenijate % suurendamine - mida tuleb ju nagunii teha)

Martin kirjutab:
Ajateenijad on täna kaasatud väeosa julgestusse ja vastavat väljaõpet viiakse läbi, mitte ei ole täielikult lõpetatud
And so what - kuidas see asendab 24/7 toimivat vahiteenistust?


Et mulle, Martin, hakkab tunduma, hoopis sina ise oled bronepoojezdi peal - seal kusagil hästisoomustet kindralite kupees.....
Aga lase edasi - peaasi, et sa raffale meeldid :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kriku »

Pool lehekülge teemavälist sõnavahetust eemaldatud.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Tagasi juurte juurde enne kui meie kaitseväe naeruväärtustamine jälle hoo sisse saab.

Loomulikult on võimalik ise valveteenistust läbi viia. Espetsiomm mõnele austatud kaasfoorumlasele - on võimalik ka kolhoosis kartuleid korjata, raudteel sütt maha laadida või siis uudismaal vilja koristada. Kõike on võimalik ja mingid sõjaväed on kõike seda ka teinud. Need laused ei olnud mõeldud kellegi seisukohtade naeruvääristamiseks (Lemet ja BORJA näiteks), vaid lihtsalt fakti tõdemus. Said need sõjaväed hakkama, saame ka meie.

Samas mina ei pea seda praegusel juhul mõistlikuks. Esiteks ei ole minul mingit suuremat muret praeguse valveteenistuse korraldusega. Toimib. Teiseks nõuaks see meie praeguse väljaõppetsükli olulist ümbertegemist. Ei leia ma, et see märkimisväärselt midagi juurde annaks (ei väljaõppeliselt, ei moraalse külje ettevalmistamise poolt). Ja eraldi joonisin alla sõna märkimisväärselt. Ning lõppkokkuvõttes ei ole kindlasti odavam. Igasugused lihtlabased arutlused, et mida sel sõduril ikka muud teha, kui püssiga ümber väeosa kõndida, jätke palun endale. Mina neile küll ei viitsi vastata. Enamus väljaõppe ajast saab (ja ma väidan, et meil ka on) paremini sisustada kui valveteenistuse pidamisega.

Kokkuvõttes leian, et sõduri aeg maksab täna palju rohkem kui 20-25 aastat tagasi meie kaitseväes (või ka 30-40 aastat tagasi NSVL väes). Mina vaatan, millega meie sõdurid saavad tegeleda praegu lahingväljaõppe käigus ja millise intensiivsusega ja tunnen siirast kadedust. Mina oma ajateenistusest aastast 1992 mäletan natuke teistsuguseid asju. Valveteenistus oli siis tõepoolest põhiline osa lahingväljaõppest. Ja seda peeti hirmus oluliseks. Miks? Et kas see oli kõik see, millest Trumm-Lemet-BORJA räägivad? Pigem ei. Usun, et enamus kaadrist muud midagi lihtsalt ei osanud. Ja vahendeid polnud. Ja niimoodi sõdurite poolt seda hinnatigi. Mina olin staabi korrapidaja päevi järjest. Millal ma siis väljaõppes olin? Ega polnudki. Ega polnud ka enamus teised. Samuti räägiti riviõppest, kui lahingõppe esimesest osast ja hindamatust meetodist rühmatöö õpetamiseks. Nagu ka voodirallidest. Usun, et praeguseks on meil kujunenud natuke teised meetodid. Aastatel 1992-94 Riigikaitseakadeemia sõjakoolis oli enamus taktikaõppest teoreetiline. See vähene praktiline oli viidud läbi selliselt, et tänapäeval saaksid ohvitserid selle eest hullu kolaka. Ja et asi selge oleks - ega ma ei mõnita selleaegseid ohvitsere-allohvitsere. Väga kõvad mehed olid, et sellistest tingimustes ja selliste teadmistega töötasid. Aga selline see aeg oli.

Vabandan pika postituse eest. Veelkord - praeguse valveteenistuse korraldamine ajateenistust läbivate sõdurite abiga viiks meie reservsõjaväe lahinguvõime alla.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas maksipoiss »

Oma aja Õppekompanii valverühmas ära teeninuna ei pea seda küll mõistlikuks ajateenimise mooduseks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Pikk vaielus vahiteenistuse üle ajateenistuse raames taandub tegelt lihtlabaselt sellele, et kui kaitseväge täna selline poolpidune "KL valveteenistuse" võõrkeha rahuldab - SIIS NII ONGI.
Kusjuures kaitseväge esindab siin foorumis ju tema tänane eliit - HEREM & PALM. Ning neid (nagu nad seda korduvalt on toonitanud) selline asjade korraldus rahuldab.. samas ÄMARI baasi esindaja ütles KUUUURIJAs otseeetris, et nemad jälle häbenevad sellist "valvet" välismaalaste ees.

PALMi viimane post oli hea - hästi formuleeritud ja põhjusmõtteliselt kõik õige. Samas ütles ta ka otse välja, et vahiteenistuse integreerimine tänasesse ajateenistusse nõuaks "väljaõppetsükli olulist ümbertegemist" - ja siin ongi oluline point. Sest kõik me oleme nii laisadmugavad, nagu meil olla lastakse. Alati on hea väita, et sõdur ei pea sütt kühveldama(loe: vahiteenistust pidama) ja nii edasi. Tulles tagasi minu heietuse algusesse - kui selline äbarik valvekorraldus KV tänast juhtkonda rahuldab, siis nii ongi ning põhjuseid ajateenijate vahiteenistust maha teha leiab ikka.


P.S.
mina olen sõjaväevormi kandes raudteel sütt "maha laadinud" küll - RAASIKU jaamas söevagunist autodele JÄGALA katlamaja tarbeks. Talvel ja suure "komsomolski" kühvellabidaga - päris hea trenn oli (aint saapaid andis pärast krd kaua harjata).

P.P.S.
naeruväärtustamisest ka - kõige rohkem "naeruväärtustab" mugavustsooni vajuv kaitsevägi ennast ikka ise (kõrvaltkiibitsejad ei pea selleks pingutama)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Nii et Borja sinu teadmised tänasest valvest, pärinevadki siis Kuuuurijast ja piirduvad ühe väeosa näitega?
Noh ja Trummil olid vist majandusmängu laskemoona hinnad argumentideks.
Tõesti on pallu nalla! :)
Võiks öelda, et teil on korralikud mugavusallikad ... vai mes?
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Oma viimase postituse jätkuks - väljaõppetsükli olulise muutmise all pidasin silmas KOGU ajateenistuse korralduse ümbertegemist.

Tuletan meelde, et meie ajateenistus keskendub üksuste väljaõppele ja praeguse korralduse jooksul saavad kõik väljaõppes olevad üksused korraga valmis. Miks see meil kasulik on? Ikka selleks, et sellise korralduse puhul saab teha võimalikult suuri õppuseid teenistuses olevate sõduritega. Valdav osa korraga väljaõppes olevatest sõduritest osaleb Kevadtormil/Siilil (loomulikult on veel jaanuarikutse, aga see on siiski marginaalne). Ja just sellest väljaõppetsüklist ma rääkisingi.

Millegipärast mulle tundub, et BORJA pidas silmas hoopis "mikrotsüklit", ehk siis nädala või kursuse plaanide ümbertegemist.

Enne kui keegi jõuab ette, siis alustan ise küsimusega - no kas praegune väljaõppetsükkel on "püha lehm" ja kas tõepoolest peame sellega jätkama? Ja ise ka vastan - loomulikult mitte. Siiamaani on see meid hästi teeninud, võibolla võiks tulevikus selle tsükli ümber vaadata.

Ümbervaatamine tähendaks, et meil oleksid ajateenistust läbimas mitmes eri valmiduses olevad üksused. Mida see veel nõuaks? Eelkõige seda, et suurõppuste ajal peab reservväelaste arvu tuntavalt kasvatama (sest teatud väljaõppetsüklis on endisest vähem üksuseid). See ei oleks tänapäeval võibolla enam suur probleem (aastaid tagasi ikka oli). Õigemini - eks ta on ka nüüd, aga ehk kergemini seeditav. Sellel aastal kutsub meie brigaad ca 400-500 reservväelast. Ja seda olemata mingil moel põhiline väljaõpetatav üksus (KL ja 2JVBr on). See nõuab ka muudatusi tegevväelaste osas. Arv, intensiivsus jms.

Kokkuvõttes - kõik on võimalik, kuid nõuab suuri ümberkorraldusi.

Ja veelkord tuletan meelde, et (nii nagu korduvalt räägitud) vastavalt ohutasemele muutub ka linnakute kaitsesüsteem. Sellel hetkel, kui on suur oht nendesamade spetsnaaznikute kohtamiseks, on linnakud ka teistmoodi kaitstud.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas OnuHeino »

Võtkem nüüd korraks silmaklapid ära.

See ei ole okei, et ka sügaval rahuajal kaitsevad meie ainsat õhuväebaasi vabatahtlikutest neitsikud, kes võivad karistamatult linna peole minna. See pole mingi kolmandajärguline KL logistikabaas, kus ladustatakse küttepuid. Ohuhinnang on praegu roheline, ent hetkest, mil vastase diversioonigrupp sellisest pääslast läbi jalutab ja riigi, või veel hullem kui liitlase relvadele, laskemoonale ligi pääseb...

Kuna see valveteenistuse sõnasõda asub Kaitseliidu teema all, siis juhin tähelepanu, et ka siin esineb probleeme. Ei ole ainult see üksik Ämari juhtum.
Viimati muutis OnuHeino, 06 Apr, 2018 10:15, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Tõele au andes- isand Herem tõdes ju, et muudatusi on vaja...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

See ei ole okei, et ka sügaval rahuajal kaitsevad meie ainsat õhuväebaasi vabatahtlikutest neitsikud, kes võivad karistamatult linna peole minna. See pole mingi kolmandajärguline KL logistikabaas, kus ladustatakse küttepuid. Ohuhinnang on praegu roheline, ent hetkest, mil vastase diversioonigrupp sellisest pääslast läbi jalutab ja riigi, või veel hullem kui liitlase relvadele, laskemoonale ligi pääseb...
Okei pole see, kui me räägime erinevatest asjadest. Loe veel kord OnuHeino: tänane valve on kriminaalse elemendi vastu ja suurema ohu korral tõstatakse valve võimekust.

Lemetil on õigus - muutusi ehk parendust on vaja. Kuid ma ei näe, et olukord oleks nii kehva, et tuleks ajateenijad püssidega väravasse saata, sest muidu ei saa üldse. Ja pealegi ei ole täna probleem selles, mida nimetatakse "pikkade küüntega tibiks".

See teema läks leekima Kuuuurijast, mida ma ei pea eriti usaldusväärseks ekspertiisiks. Tõi küll mingid tõestisündinud asjaolud päevavalgele, kuid ei saa anda hinnangut tervikule.
Selle peale hakata pakkuma lahendusi, või täpsemalt muudatusi, mis ei ole mitte kuidagi seotud tänaste probleemidega.

See arutelu on meil umbes selline:
A: Mul on joogijanu
B: Pane kuradile haamriga!
A: Ei saad aru ma tahan vett juua.
B: Kuule mees mis sa ei oska haamrit käes hoida või? Kuradi siidivend!
...
A: Kuule haamrist on raske joomiseks vett saada.
B: Tead sa mees oled langenud mugavusstooni ja otsid ainult vabandusi kuidas ei saa, mitte ei mõtle, kuidas haamrist vett pigistada!
:)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist