"Tankid EKV-le"

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

strateegiline sõdur kirjutas:Lõpetuseks – MTLB teema oli kaitseväes analüüsimisel seal kuskil 2010 kandis. Kuna ressursiraam oli ees tuli teha valik, et kas MTLB või midagi muud. MTLB loobumine andis võimaluse ülalpidada ühe transportööri asemel umbes 14 veoautod. Kui soov on saada nii MTLB kui ka 14 veoautot on suuremat rahakotti vaja.
Ei ole "lõpetuseks" - teema alles algab, kulla stratsõdur :mrgreen:

Keegi pole seni veel "analüüsinud" nimelt, mis mõte on üldse ühel "tendipataljonil", mis on sisuliselt täiesti manöövrivõimetu - et kas lihtsalt pataljon pataljoni pärast? Aga kes siis sõdima(loe: manööverdama) hakkab :?:
Et kui elementaarse kuuli- ja killukaitsega "sotrapataljonil" on juba mingi mõtteline manöövrivõimekus olemas ning rauteripataljon on juba päris uljalt liikuv - siis nad ka manööverdavad(loe: sõdivad). Aga üks tendipataljon kaevab end lihtsalt kurguni maasse või peidab linnamaastikku ja nii ongi - mis polegi "päris" sõda - sest see ongi vaid üks defensiivne huku ootamine..

Niiet sorry, efektse aliasega "stratsõdur" - mitte midagi ei ole sul siin "lõpetuseks" - kõik asi(loe: ressursikulutuse mõttekuse analüüs) selles kaitseväes alles algab :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Martin Herem »

Borja (kes sa oled ilmselgelt tugev ilukirjanduses :) ) - tee mõni analüüs siis. Stratsõduril on vähemalt matemaatika olemas.
Sinu: "tendipataljon ei manööverda, kuid sotrad sõdivad", on puhas proosa ... kohati isegi poeesia. Ja seda olen ma siin mitu korda siiralt tunnistanud. Aga analüüsi ma ei näe.
Kas me siiani olemegi väljaspool sotra ja rauteri üksusi, vaid paraadidega tegelenud? Mina küll nii ei arva. Ja sinu enda teenistus, kas see oli siis puhas pluffimine?

Võib ju öelda, et aeg on läinud edasi ja nüüd tuleb mõelda, kuidas meie edasi läheme. Ehk: tendivärk pole lahendus.
Mina usun stratsõduri arvutusi. Meil on täna suured probleemid olemasoleva ratastehnika hooldamisel. Ütlete, et kasutame ajateenijaid? Ma olen üsna kindel, et nende ütlejate juhtimisel, ei paraneks olukord mitte sugugi. See kõik on kõrvalseisja targutamine. Me proovime. Mingil määral ka õnnestub, kuid mina ei pea seda täna rahuldavaks. Ma ei ütle, et ajateenijatega ei saaks teoreetiliselt paremaid tulemusi. Ja me proovime edasi. Aga see kõik ei ole nii lihtne, nagu kõrvalt vaadates tundub.
Siinkohal annan teada, et KV võtab praktikale tehnikuid (mis iganes ametinimega).
Ja kui see kõik oleks nii ilus, nagu näiteks Trumm räägib (BTRid tehti KLis korda vabatahtlikega ja odavalt), siis miks nii palju muud tehnikat kasutuskõlbmatu on?

Selge on see, et X arv mehi peab transpordivahendid saama. Ja see X arv peab saama tehnika formeerimise käigus.
Varustades nad "tentidega", läheb see hankes maksma A ja hoolduses B.
Varustades nad sotratega, läheb see hankes maksma AxC ja hoolduses BxC.
Täna on otsustatud, et varustatakse kõik "tentidega" ja mõned sotratega ... ja mõned rauteritega.
Alternatiiv oleks mingi osa varustada sotratega ja mingi osa (minu arvates suurem osa), loodaks ainult sundkoormistele.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas nimetu »

Aga millega need ülejäänud toetavad üksused sul siis manööverdavad kui soomukitele on kogu summa ära kulutatud?
Ma nüüd ei väida, et veokate asemel soomukite ostmine oleks sellega nüüd välistatud, kuid ilmselgelt on kaalukausil veidi rohkem asjaolusid kui siin esmapilgul tundub. Et jalavägi saab (kerge) soomuse all manööverdada, kuid ülejäänud üksused leidku mõni muu variant.
Alternatiiv oleks mingi osa varustada sotratega ja mingi osa (minu arvates suurem osa), loodaks ainult sundkoormistele.
Ma arvan, et siin esitaks vastaspool sulle kohe argumendi, et oleks me näiteks rauterite ostu ära jätnud ja rohkem odavaid soomukeid ostnud, oleks hundid söönud ja lambad terved.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Martin Herem »

nimetu - kellele see küsimus on?
Ma ju räägin, et sotratega me ei suudaks kogu koosseisu varustada.
Paar venda on üritanud tõestada, et nad toovad näidiseks odava sotra - pole toonud.
Mõned väidavad, et näe KL suudab hooldada seda, mida KV tahtis vanarauda saata - palun öelge mulle, palju maksid remont, palju kasutatakse täna, ja palju maksab hooldus.
Kahte masinat maleva peale, ehk suudabki üleval pidada, kui rohkemaga tekivad hoopis suuremad väljakutsed.
Ei tea mitmes kord räägin lugu Viru JP BTRist 2012 aastal.
See lagunes ühel päeval sidur (vist) ära. Keset õppust. Kuid JP oli sellest väga sõltuv. Järgmised kolm päeva maadlesid logistikud selle BTRiga, et rivvi tagasi saada. Saidki! Jõudiski lahingutesse ja temast oli palju kasu!
Aga teiste masinatega need mehed sel ajal tegeleda ei saanud.
Oleks rikki läinud Unimog, oleks asendus, või isegi remont toimunud tundidega.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Lemet »

Paari asja tuleb nende BTRide remondi puhul kaitseliitlaste poolt veel arvestada. Esiteks teevad seda mehed, kes on ise ühel või teisel põhjusel asjast huvitatud (s.t. kellel ei jää piltlikult öeldes tööpäeva lõppedes tööriist õhku rippuma), olgu selleks põhjuseks kas siis huvi tehnika vastu või mõistmine, et valikute korral "killukindla" koormatendi ja soomuse vahel on viimasega lihakeha ühes tükis säilimine märksa suurema tõenäolsusega võimalik. Ja teiseks- need, kes peetreid remondivad, on kogenud ja tihti ka kutselised tehnikaala töötajad. Praktiline kogemus ja motivatsioon saavad lihtsalt kokku. Täpselt samuti saaks see seltskond hakkama ka BMP käigushoidmisega. Vana tõde- kes tahab, leiab mooduse, kes ei taha, leiab vabanduse
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kõik see hooldus taandub ühel heal hetkel tagavaraosade saadavusele. Traadi ja plastiliiniga sellist tehnikat käigus ei hoia.

Kui see tagavaraosade saadavus on kehva, siis saab ka nende Peetrite ja bmp-de saadavus kehva olema...
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas vk1 »

Lemet kirjutas:Paari asja tuleb nende BTRide remondi puhul kaitseliitlaste poolt veel arvestada. Esiteks teevad seda mehed, kes on ise ühel või teisel põhjusel asjast huvitatud (s.t. kellel ei jää piltlikult öeldes tööpäeva lõppedes tööriist õhku rippuma), olgu selleks põhjuseks kas siis huvi tehnika vastu või mõistmine, et valikute korral "killukindla" koormatendi ja soomuse vahel on viimasega lihakeha ühes tükis säilimine märksa suurema tõenäolsusega võimalik. Ja teiseks- need, kes peetreid remondivad, on kogenud ja tihti ka kutselised tehnikaala töötajad. Praktiline kogemus ja motivatsioon saavad lihtsalt kokku. Täpselt samuti saaks see seltskond hakkama ka BMP käigushoidmisega. Vana tõde- kes tahab, leiab mooduse, kes ei taha, leiab vabanduse
kas vabatahtlikud on võimelised 60 peetrit hooldama samal tasemel, kui 2*? kas malevas on võimalik kokku saada nii palju aega ja mehi ja raha, et see toimiks jätkusuutlikult?

* sellised poolkonserveeritud olekus, nagu trumm soome masinaid kirjeldab, mis siiski vajadusel nupule vajutades käima lähevad ja ka nt. 5 päeva töötavad.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Lemet »

Kui mu mälu ei peta, siis polnud soomlastel samuti vene tehnika varuosade ladu kuskilt võtta, ometi toimetasid nad Vene tehnikaga sõdida...kui nüüd elust näiteid võtta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Lemet »

kas vabatahtlikud on võimelised 60 peetrit hooldama samal tasemel, kui 2*? kas malevas on võimalik kokku saada nii palju aega ja mehi ja raha, et see toimiks jätkusuutlikult?
Hea lausunug, kui sõnastust pisut muuta ja alustada mitte "kas", vaid "kuidas tagada, et..."
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas toomas tyrk »

Paluks veidi konkreetsemalt.

Ma tean, et sul on ikka mingi tehniline taust. Autoremondist midagi ka tead. Et veermik kulub. jne...

Soomlased ja vene tehnika.
1. varuosade allikaks Jätkusõja ajal oli trofeede kannibaliseerimine
2. samal ajaperioodil - T-26 tank oli tegelikult Vickersi 6 tonnise koopia, mis soomlastel omal kasutuses oli, ja millele seetõttu võimalik asendusosi leida
3. sõjajärgsel perioodil - ostetud vene tehnikale osteti ka varuosad N Liidust

Aga soomustransportöör ehitati ise SiSu veermikule, millele ka varuosi toodeti ise...
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Viiskümmend »

Pasid ja CVd kasutavad ju ohtralt veokite sõlmesid, et kui tead vajaliku osa koodi ja sul on internet ei tohiks uue osa hankimine tänapäeval ka mingi ületamatu probleem olla, idatehnikaga on ju sama ja kui see vajalik julla on originaalis tegelikult tsiviilauto sõlm siis pole see ka stratkaup, too kasvõi Moskvast. :roll: ..... neid sama ajastu Eesti erasektori Sisusid ja Scaniaid tuleks juba täna äkki perspektiivse elundidoonori pilguga vaadata?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas nimetu »

nimetu - kellele see küsimus on?
Vabandust, see oli algselt mõeldud Borjale, kuid sinu postitus jõudis mitmes mõttes ette. :)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Martin Herem »

Vana tõde- kes tahab, leiab mooduse, kes ei taha, leiab vabanduse
- minu arvates Lemet, sa lahmid lihtsalt teooria põhjal.
Täna on meil mingi võimekus tehnika hooldamiseks. Ma julgen öelda, et see ei ole täna päris rahuldav.
MTLB, BTR või BMP kümnete kaupa lisandumine meie tehnikaparki, tooks kindlasti juurde lisakoormust nii mahult, kui oskuselt.
KL BTRi remondist rääkides, võiksid ikkagi järgi uurida: palju BTRe kasutatakse ja palju kulub nende hooldusele. See jutt, et võti ei kuku kella 1700st ... äkki see alles siis kätte võetaksegi.
Vana tõde on hoopis see: kes tahab, saab aru, kes ei taha, jääbki jaurama. :)
Ja lõpetuseks. Nagu ma aru saan, siis enamus, kes siin pataloogiliselt tendipataljone kiruvad, ei kuulugi SA üksustesse või pole KV kohuslased? Mis te siis jaurate. Vaadake pealt! :)
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Lemet »

Mida ma pealt vaatan? Kuidas Mugulat läbi tendi perforeeritakse??? Tänud soovitamast.
Ma julgen öelda, et see ei ole täna päris rahuldav.
Austusväärt avaldus.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Borja (kes sa oled ilmselgelt tugev ilukirjanduses..
..
Sinu: "tendipataljon ei manööverda, kuid sotrad sõdivad", on puhas proosa ... kohati isegi poeesia. Ja seda olen ma siin mitu korda siiralt tunnistanud..
Mind hakkab mõnevõrra tüütama see kindralipoolne "prosaistiks" sildistamine siin.
Kirjanikest rääkides on kirjanik Leo KUNNAS(-kusjuures tunnustatud) - mina lihtsalt valdan mõningaid teemasid siin paremini kui enamus foorumlasi ning mõistan ka lauseid vormistada - mis oleks ka kõik(-proosa/poeesiaga sidet ei näe).
Nagu ma aru saan, siis enamus, kes siin pataloogiliselt tendipataljone kiruvad, ei kuulugi SA üksustesse või pole KV kohuslased? Mis te siis jaurate. Vaadake pealt! :)
Selle lausungiga demonstreerib noor kindralmajor, et labane demagoogia talle sugugi võõras pole - muud midagi.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist