"Tankid EKV-le"

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see KPVT on oma näitajatelt nagu noor kahur ka juba, ega seda kuulipildur väga otsesihis enam hoiagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas HeiniR »

Toompea malevkonna kahel BTR80-l on tänaseks torni teema lahendatud järgmiselt: ühel masinal on varasem kinnine torn asendatud pealt lahtise,kuid külgedelt 360kraadi kaitstud (sh kuulikindla klaasiga) torniga. Lisaks 360kraadi kaitstud tornile on torni taha lisatud veel üks keeratav kuulipilduja pesa, millel ees kuulikindel plaat. Mulle jättis see päris hea mulje,arvestades, et tegu on surnust äratatud masinatega.
Teisel BTR80-l on hetkel veel küll originaaltorn, kuid sarnaselt esimese masinaga lisatud tornist taha poole kuulikindla plaadiga pööratav kuulipilduja.
Vähemalt üks isend ehk kolmas ootab veel sättimist ja kordaseadmist.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

HeiniR kirjutas:Toompea malevkonna kahel BTR80-l on tänaseks torni teema lahendatud järgmiselt: ühel masinal on varasem kinnine torn asendatud pealt lahtise,kuid külgedelt 360kraadi kaitstud (sh kuulikindla klaasiga) torniga. Lisaks 360kraadi kaitstud tornile on torni taha lisatud veel üks keeratav kuulipilduja pesa, millel ees kuulikindel plaat..
..aga sa tee paar head pilti ja pane meile siia vaadata 8)
Sest mõni foorumlane on siin ju isegi Pasi XA180 EST originaalse tornilahendi juures tegev olnd..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Foto Tallinna maleva avalikust facebooki albumist

Pilt

Originaaltornis MG-3, torni taga pööratav (ka küljele) MG-3 kilbiga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas: Originaaltornis MG-3, torni taga pööratav (ka küljele) MG-3 kilbiga.
- pildil ei ole seal "originaaltornis" küll midagi näha..
- ja tundes hästi nende tornide "sisemist tühjust", ei olegi sinna eriti võimalik midagi aretada..
- pildilt ei ole ka aru saada, et torn oleks "pealt lahtine" (nagu HeiniR kirjutab)..
- lahendus ei ole ka kõige parem, sest kasutu torn blokib ära tornitagusesse luuki aretatud (muidu nutika) kuulipilduja kasutamise peamises, s.o sõidusuunas..
- mis viib meid tagasi ammuteada tõe juurde, et kui torni ei õnnestu relva installida, siis tuleb sellisest tornist lihtsalt lahti saada..

:|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

-on ikka, vaata hoolega, lahti oleva luugi ülemise poldirea (?) kõrgusel paistab luugi serva tagant KP raua ots. Lihtsalt torn on keeratud kergelt paremale ja halvasti paistab.
-MG seal on reaalselt, kas ja mida lasta saab või ei saa, ei tea (kas kõlbab või ei). Peamises sõidusuunas.
-see pealt lahtise torniga masin on teine, neid on 2 tk eri tornidega, see on HeiniR jutus see "teine masin".
-teisel masinal on selle asemel kasutusel missiooni-Unimogi soomusklaasist seintega pealt avatud kuulipildujatorn.

Lahendus on kindlasti parem kui see Tartu masinatel torni taga lahtiselt olev KP (koos kõige isamaalisema mehega).
Sellega olen nõus, et see originaaltorn hea pole (see on algselt mõeldud periskoopse sihiku jaoks, kus laskur istub relvast madalamal oma "taburetil" ja keerleb koos torniga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas HeiniR »

Borja, kuulun ise nende hulka, kes õppustel väga palju ei klõpsuta ja ma arvan, et suurem osa pidasid ka telefoni kasutamise keelust õppuse põhifaasis kinni. Seega leidsin ainult väga kehva BTR pildi, kus peal nii juba Trummi poolt toodud masin kui ka uue torniga isend.

Edit: Asi polnud paranoias, lihtsalt ei tulnud pähe neist ise pilte teha, kuna nagunii õppusest tuhandeid pilte ilmumas. Üldiselt aga ei pildista, kuna mul tavaliselt õppustel tegemist niigi :D
Kui see saladus oleks,poleks ju rääkima hakanudki ;)
Manused
BTR80.jpg
Viimati muutis HeiniR, 09 Mai, 2018 19:36, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mul jääb kõige selle pääle üle vaid iseennast tsiteerida:
..kui torni ei õnnestu relva installida, siis tuleb sellisest tornist lihtsalt lahti saada
Ja mis hull "saladus" too Tallinna maleva Unimogi soomusklaasist torniga peetrike siis olla saab - et isegi pildistada ei tohi :? ärgend, mehed, nüüd suisa sovettide moodu paranoilisteks ka muutuge :mrgreen:


P.S. ja olgu ka extra välla öeldud - igasuguse soomuki pardarelva PEAMINE LASKESUUND on ikka soomuki sõidusuunas - kõik muud suunad(-kõrvale ja taha) on teisejärgulised ja pealekauba.....
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 09 Mai, 2018 17:34, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nali naljaks, sorisin kõik Siili pildid läbi ja seal oligi see külgvaates torniga BTR kõige parem pilt tehnilistest iseärasustest rääkimiseks.
Mina isiklikult arvan, et parim lahendus oleks vanemate Paside stiilis ülalt lahtine torn Browninguga. Lihtsalt puudub meil see know-how, mis Patrias oli.
Ja uutel Pasidel (Hollandi omadel) on ju see kõige patriootlikum mees meeskonnas tagasi :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:Ja uutel Pasidel (Hollandi omadel) on ju see kõige patriootlikum mees meeskonnas tagasi :D
..ei ole "tagasi" - "edasi" on.. eestlaste nõudel tehtud tornilahendus oligi vaid vahevariant Eesti(-mitte Soome) sotratele..
Mina isiklikult arvan, et parim lahendus oleks vanemate Paside stiilis ülalt lahtine torn Browninguga. Lihtsalt puudub meil see know-how, mis Patrias oli.
..jahh - see oleks kahtlemata parim variant :|
Et peetrikeste kasutud soomuskuplid vanarauda ning Pasi XA 180 EST käsiajami ja Browningu turelliga pealt lahtised lihtsad tornid asemele.. ei ole raketiteadus ja täna peaks ka eesti ettevõtted sellega hakkama saama.. kui kamin muidugi tsipa nutsu alla käib :twisted:

Sest kui enamusel olulisimatel kaitseliidu lahingu- ja sisekaitsekompaniidel oleks kasvõi 1-2 sellist tugeva pardarelvaga BTR-soomukit, oleks seegi juba kõva sõna - ning kindlasti väärt seda suht väikest investeeringut, mis selliseks "organiseeritud tornivahetuseks" võib kuluda :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

..ei ole "tagasi" - "edasi" on.. eestlaste nõudel tehtud tornilahendus oligi vaid vahevariant Eesti(-mitte Soome) sotratele..
Ei ei, jutt on nendelt Hollandist saadud XA-188-test, millel on distantsjuhtimisega KP, kuid vaatluse teostamiseks ja käsitsi laskmiseks peab kuulipildur olema poolest kerest saadik nähtaval (selja tagant kaitseb luuk, ok). Analoogne "kõige isamaalisem mees" oli ka Soome algsetel Pasidel seal DshK taga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Me räägime üksteisest mööda..
Minu text oli, et neil soome PASI-sotratel on pardalaskur meeskonna "kõige isamaalisem mees" otse traditsiooniliselt, läbi kõigi mudelite 180 // 188 // 200 (ehkki hilisematel mudelitel oli pardarelv ka remote controlled-võimalusega) - mistap ei olnudki see "isamaaline pardalaskur" ju tagasi, vaid ikka edasi..

Muuseas, vist Liibanoni "igavestikestva missi" tarbeks olid ühed skandinaavid(-või soomlased ise?) teinud vanematele PASI-dele ka kuubikujulise, pooleldi soomusklaasist kõrge kinnise relvatorni - nägi välja nagu sadul sea seljas, äärmiselt ebataktikalise kujuga ning uimase elektriajamiga - kus torni ühe täispöörde jooksul jõudis vabalt ühe õlle ära lahendada :lol:
Soomest PASI-sid ostes pakuti ka meile sellist lahendit(-et kui te torni tahate ju) - öeldi, et Soome PASI-varusid üle käies ehk 50 x selliseid koerakuute meie jaoks leiab :mrgreen:
Jalaväeinspektori resoluutse vastuseisu tõttu jäi see jama õnneks ära :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Chupacabra »

Kui ma ei eksi, siis see video pole siit läbi käinud: https://www.facebook.com/1jalavaebrigaa ... 8109817113

Kui ma ei eksi, siis on üks hetk näha terve kompanii jagu soomukeid koos tegutsemist. Hakkab looma.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Chupacabra kirjutas:Kui ma ei eksi, siis on üks hetk näha terve kompanii jagu soomukeid koos tegutsemist. Hakkab looma.
Looma hakkab aga kompaniiekvivalentset soomusgruppi - vähemalt kümmenkond soomukit korraga kaadris - ma seal ei näinud.

Tegevus ise ADAŽIs - hästi näha vahe meie soostunud "keskpolügooniga".....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Chupacabra »

Borja kirjutas:
Chupacabra kirjutas:Kui ma ei eksi, siis on üks hetk näha terve kompanii jagu soomukeid koos tegutsemist. Hakkab looma.
Looma hakkab aga kompaniiekvivalentset soomusgruppi - vähemalt kümmenkond soomukit korraga kaadris - ma seal ei näinud.

Tegevus ise ADAŽIs - hästi näha vahe meie soostunud "keskpolügooniga".....
46 sekundit enne lõppu (millegipärast mul loeb sekundeid niipidi) näen ma kaadris 10 soomukit.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist