"Tankid EKV-le"

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:Väikesed arengud soomukite ümberehitamise osas..
..
Ära on toodud ka pisike kild infot palju vaidlusi tekitanud MP masinate suhtes.
..kuus masinat läbivad põhjaliku hoolduse ning relvastatakse 120-mm miinipildujatega, teatas kaitseinvesteeringute keskus.
No tubli on - elame/näeme :P
Et neid 120mm-seid "tibusid" loetasse siss millass - sügitsel vä :roll: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Walter2 »

Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:Väikesed arengud soomukite ümberehitamise osas..
..
Ära on toodud ka pisike kild infot palju vaidlusi tekitanud MP masinate suhtes.
..kuus masinat läbivad põhjaliku hoolduse ning relvastatakse 120-mm miinipildujatega, teatas kaitseinvesteeringute keskus.
No tubli on - elame/näeme :P
Et neid 120mm-seid "tibusid" loetasse siss millass - sügitsel vä :roll: :mrgreen:
Ära ole naiivne :D Hankele kvalifitseerunud nelja ettevõtte seast valitakse keegi välja ja kuna summa on piisavalt rasvane siis ülejäänud kolm raudselt vaidlustavad ja siis läheb asi VaKo-sse ja VaKo otsus kaevatakse raudselt kohtusse (kui mitte ei juhtu hullem e. hange hoopis tühistatakse) ja kohtud meil ka mitmeastmelised ja nii ta meil laheb nagu ikka. :wall: Mis aasta sügisest tibusid loetakse jätaks esialgu lahtiseks.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Soomusvõimekus

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Eestil on juba erisuguseid soomukeid ja jalaväe lahingumasinaid - aga milline võiks olla soomusvõimekus? Ja mida sellega võiks heal juhul teha?

Pasi soomukitega on muidugi etem vedada jalaväelasi kohast a kohta b kui veoautodega, aga päris lahinguväljale nendega sõitmine oleks suur rumalus. Kas aga jalaväe lahingumasinatega CV-9035 juba võiks soita lahinguväljale - täristada nende kiirlaskekahuritest ja anda jalaväelaste jalastuda rünnakule lahingumasinate toetades rünnakut?

Minu arvates veel mitte Eestis kui on vaja Eestit kaitsta Vene vägede kallaletungi eest.

Milleks siis on kasutatud ja kasutatakse suur kogus raha jalaväe lahingumasinatele? Võib-olla otsustajad on vaadanut näiteks aastasse 2030, et äkki selleks saaks ehitada üles soomusvõimekuse ja need jalaväe lahingumasinad on osa sellest võimekusest? Saadi sõbrahinnaga ja ostetigi ära? Hea küll pole kasulik vaadata minevikku, vaatame parem tulevikku.

Mis on veel vaja?

On juba ostetud toetussoomukite keresid ja nendest osale on planeeritud paigaldada Javelin tankitõrjeraketid (või teist tüüpi). Tankitõrjesoomukid on kindlasti hädavajalikud, ilma nendeta pole mõtet ka CV-9035 masinatel. Loodan, et need üks kord tulevad ja saavutavad operatiivvõimekuse.

Minu arvates kõige suurem häda on aga õhutõrje täielik puudumine soomusüksuselt. Hea küll paigaldame siis Mistrale mõnele toetussoomukile. Kas siis on õhutõrje korras? No, ei ole. Äkki paigaldaks Giraffe radari ühe lahingumasina kerele? See oleks kindlasti samm õiges suunas. Aga kui see üks ainuke Giraffega masina läheb katki - siis on terve soomusvõimekus katki. Seega ka neid on vaja rohkem kui üks. Ühest masinast peaks tegema õhutõrje juhtimismasina. Sealt antakse käsk kes mille märgi pihta tulistab, et tulistatakse kõige ohtlikemaid vaenlasi. Siis oleks juba midagi tehtud õhutõrjevõimekuse jaoks. Muidugi mitte piisavalt, aga ikka midagi.

Kas tanke siis polegi vaja?

Plaanides on hankida liikursuurtükke K-9 Thunder. Nendega saaks vaenlast nuhelda enne jalaväe lahingumasinate ja toetusmasinate käikulaskmist. No, see oleks juba peaaegu soomusvõimekus - aga ainult peaaegu.

See soomusvõimekus on minu arvates nagu kett. Kui on mõni lüli puudu, siis ketiga pole midagi peale hakata. Kui mõni lüli on nõrk siis terve kett on sama nõrk kui kõige nõrgem lüli.

Peab olema korralik tervik, muidu on ainult raisatut suur kogus raha. Üks lüli ketis on päris lahingutankid (nagu Leopard 2A6), aga siis on vaja ka näiteks sillatankid, jne., jne.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Soomusvõimekus

Postitus Postitas Kriku »

Selle kohta on juba hästi pikk ja lai teema: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... =70&t=3092
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Soomusvõimekus

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Kriku kirjutas:Selle kohta on juba hästi pikk ja lai teema: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... =70&t=3092
Kriku, ma püüdsin kirjutada soomusvõimekusest, mitte mingitest MTLB mootoritest või BTRitest.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Soomusvõimekus

Postitus Postitas Kriku »

Jah, too teema on üsna amorfne (ja mul puudub aeg hakata neid sadu lehekülgi läbi töötama ja osadeks jagama), aga seal on aja jooksul ka kõiki neid küsimusi käsitletud. Mis muidugi ei tähenda, et neid ei võiks uuesti küsida - võib-olla isegi et peab uuesti küsima - aga seda võib vabalt seal teha.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Soomusvõimekus

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Minu arust see soomusvõimekus oleks sama moodi eriala kui suurtükivägi, õhutõrje, snaipri, jne. Seda veel pole Eestis, aga võib-olla tulevikus on. Seda tasuks vaadata laiemalt, kui näiteks milline tank peaks olema, või kas kasutada vene tehnikat.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Soomusvõimekus

Postitus Postitas Kriku »

Selles jutus muidugi iva on. Aga sel juhul võiks kõik asjad erialade alla kokku koondada, sest iga tegevuse taga on inimene, kellele see erialaks (loodetavasti).

Algne postitus oli ikkagi tehnikakeskne. Mistõttu ma kogu lugupidamise juures praegu liidan selle varasema soomusmanöövri teemaga.

Jällegi, osa asjassepuutuvaid postitusi on ka EKV uute relvasüsteemide teemas. Jällegi, mul ei ole aega sealt soomusmasinate kohta käivaid postitusi välja sõeluda. Kogu see mõningane segadus tekkis enne minu aega moderaatorina.

Peale selle, meile on vahepeal tekkinud omaette taktika alamfoorum, kus sisaldub ka näiteks tankitõrje teema. Ma ei näe põhjust, miks seal ei võiks olla soomusüksuste taktika teemat: http://www.militaar.net/phpBB2/viewforum.php?f=75
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Paistab, et minu olulise tähtsusega põhimõtteline artikli püütakse lihtsalt hukutada tsiljoni kommentaari hulka. Kellele see on kasulik? Eesti riigikaitsele kindlasti mitte. Ma olen püüdnud aidata Eesti riigikaitse arendamisel rohkem kui veerandsajandi - ma pole Eesti vaenlane. Esinen omal õigel nimel ja omal õigel jõus oleval passipildil.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Kriku »

Juhani Putkinen kirjutas:Ma olen püüdnud aidata Eesti riigikaitse arendamisel rohkem kui veerandsajandi - ma pole Eesti vaenlane. Esinen omal õigel nimel ja omal õigel jõus oleval passipildil.
Jah, see kõik on õige ja väga kiiduväärt (päris ausalt, ilma igasuguse irooniata) ning väärib Eesti riigilt suuremat tunnustust kui meie siin oma nugade või muude asjadega avaldada oskame.

Aga need konkreetsed küsimused, neid või nendesarnaseid on siin teemas ja EKV uute relvasüsteemide teemas aastate viisi arutatud. On arutatud selle üle, miks just CV90. On arutatud selle üle, mis peaks soomustehnika roll olema - olgu siis koos jalaväega või ilma. On arutatud, mis võimed EKV-l puudu on. Rea endiste või praeguste vanem- või isegi kõrgemate ohvitseride osavõtul.

Ma väga vabandan, aga see on nii.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Smith »

Nagu ma olen aru saanud siis Arengukava järgi
vähemalt lähema 8 aasta jooksul meil tanke olema ei saa.
Kindral Laaneots peaks aktiivsemalt lobi tegema ja teemat
pildis hoidma. Tahaks ikka sinimustvalge tankipataljoni ja
hävitajate eskadrilli ära näha.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Kahjuks tankipataljonil pole mitte midagi kasulikku teha kui saada hävitatuks, kui pole terviklikku soomusvõimekust, milles on väga suur hulk üksikasju ilma milleta see tankipataljon on lihtsalt söönud palju raha andmata mitte midagi kasulikku.

Soomusvõimekus vajab väga suure hulga asju peale tankide, et sellest oleks mingit kasu. Minu näidis ketist on väga adekvaatne.

See pole sugugi ainult Eesti eripära. Soomes, mis pole sugugi parim näidis, on samas koondises nii tankid, jalaväe lahingumasinad roomikutel, õhutõrjetankid, sillatankid, pioneeritankid, evakueerimistankid ja veel must tuhat asja enne kui see väekoondis on võitlusvõimeline. Ainult tankipataljon on ainult suurepärane täiesti kasutu märklaud vaenlasele. Ta saab uhkustada kui palju Eesti tanke ta on juba suutnud hävitada.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Smith »

Loomulikult.
Kui ostetakse automaatrelvad siis
ilmselgelt salved ja moon ka.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas A4 »

Juhani Putkinen kirjutas:Kahjuks tankipataljonil pole mitte midagi kasulikku teha kui saada hävitatuks, kui pole terviklikku soomusvõimekust, milles on väga suur hulk üksikasju ilma milleta see tankipataljon on lihtsalt söönud palju raha andmata mitte midagi kasulikku.

Soomusvõimekus vajab väga suure hulga asju peale tankide, et sellest oleks mingit kasu. Minu näidis ketist on väga adekvaatne.

See pole sugugi ainult Eesti eripära. Soomes, mis pole sugugi parim näidis, on samas koondises nii tankid, jalaväe lahingumasinad roomikutel, õhutõrjetankid, sillatankid, pioneeritankid, evakueerimistankid ja veel must tuhat asja enne kui see väekoondis on võitlusvõimeline. Ainult tankipataljon on ainult suurepärane täiesti kasutu märklaud vaenlasele. Ta saab uhkustada kui palju Eesti tanke ta on juba suutnud hävitada.
Tuletaks meelde, et meil on juba täna Eestis 1. jalaväebrigaadi koosseisus üks, täielikult mehitatud ja komplekteeritud mehhaniseeritud jalaväepataljoni taktikaline grupp, päris suure plussiga seejuures. See liitlaste eFP pataljon nimelt, kus on olemas nii jalavägi lahingumasinatel, kompanii jagu tanke, iseliikuvad suurtükid, õhutõrjesoomukid, pioneerisoomukid, evakuatsioonimasinad jne. Ja mõne aasta pärast saab valmis veel teinegi samasugune (Scoutspataljon), kus juba on olemas või hakkab olema samamoodi kõik lahingu- kui toetussoomukid, sh silla- ja pioneeritankid. (Ja sellele kõigele lisandub 1. brigaadis veel kaks pataljoni soomustransportööridel ja tulevikus ka liikurhaubitsate pataljon). Jah, rahvuslikku tankipataljoni pole ette nähtud ega ka plaanides. Aga põhimõtteliselt on ka tankid siin olemas, selle liitlaste kompanii näol. Sellises olukorras on ilmselt igas mõttes mõistlikum pigem taotleda liitlastelt (kellel on see võime juba väljaarendatud ja kinni makstud) nt terve tankitapataljoni siia paigutamist, kui hakata ise seda võimet nullist arendama koos kõigi sellega kaasnevate kulutustega.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Smith »

Loomulikult.
Samas see ei saa olla pikaajaline lahendus.
Muutub meie liitlasriigis valitsus ja on võimalik,
et need tankid on päevapealt läinud.
Siin olevad liitlasväed on ajapikenduseks kuni me oma
võimed saame välja arendatud.
Donald Trumpi puhul näiteks ei üllataks mind enam miski.
Raha on juurde vaja riigikaitsesse.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist