www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Sept, 2019 16:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest
PostitusPostitatud: 21 Mai, 2018 9:02 
Eemal
Liige

Aega oma ajateenistusest mööda läinud ning uudiseid lugedes, teada saades, et tuttava nimega ohvitser Jaeski on oma mälestused kirja pannud;
https://www.err.ee/832983/aivar-jaeski- ... saastatest
Mõtlesin panen lingi üles, aga ei leidnud õiget teematki. Loodan, et mälestused Kaitseväest eelmise sajandi 90-ndatest vast enam mingeid erilisi sõjasaladusi ei sisalda. Seega tegin teema ja loodan, et pahameelt ei ärata! :write:

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Mälestused Eesti Kaitseväest
PostitusPostitatud: 21 Mai, 2018 9:22 
Eemal
Liige

Keegi teab, kas Aivar Jaeski võis olla1994- 1995 a Kalevi Üksikjalaväepataljonis ohvitseriks. Kuidagi on perkonnanimi meelde jäänud. Oli äkki A või B kompaniis. Kas kompanii ülem või lihtsalt rühmaülem seda enam ei mäleta. On meelde jäänud karmi, aga õiglase ohvitserina. Pataljoni ülem Toomsalu jäi küll meelde eputisena. Kuigi söögimajanduse pani ta korda. Vanemad ajateenijad ja komandeeritud kiitsid üle Kaitseväe.
Mälu petab ka, aga vist oli mul temaga intsident LKP-s ehk Läbilaske Kontroll Punktis, milles ta ise tuli pärast vabandama ja andis mulle õiguse. Mulle jäi see meelde kuna mõned kuud varem Sidepataljoni õppekompaniis Pääslas olles oli mul samalaadne intsident olnud ja seal ohvitser marutas ikka tükk aega kui noor teda erariietes läbi ei lasknud!

Üles

Teema pealkiri: Re: Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest
PostitusPostitatud: 21 Mai, 2018 9:47 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Õige alamfoorum on siin. Eraldi teemat väärivad autori mälestused kindlasti, aitäh postitamast!

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 21 Mai, 2018 20:42 
Eemal
Liige

teeline35 kirjutas:
Keegi teab, kas Aivar Jaeski võis olla1994- 1995 a Kalevi Üksikjalaväepataljonis ohvitseriks. Kuidagi on perkonnanimi meelde jäänud. Oli äkki A või B kompaniis. Kas kompanii ülem või lihtsalt rühmaülem seda enam ei mäleta. On meelde jäänud karmi, aga õiglase ohvitserina. Pataljoni ülem Toomsalu jäi küll meelde eputisena. Kuigi söögimajanduse pani ta korda. Vanemad ajateenijad ja komandeeritud kiitsid üle Kaitseväe.
Mälu petab ka, aga vist oli mul temaga intsident LKP-s ehk Läbilaske Kontroll Punktis, milles ta ise tuli pärast vabandama ja andis mulle õiguse. Mulle jäi see meelde kuna mõned kuud varem Sidepataljoni õppekompaniis Pääslas olles oli mul samalaadne intsident olnud ja seal ohvitser marutas ikka tükk aega kui noor teda erariietes läbi ei lasknud!

94-95 teenisin Autokompaniis ja sel ajal figureeris Jaeski seal. 95 oli ta kompaniiülem.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Mai, 2018 14:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

teeline35 kirjutas:

Kalevis oli suure tõenäosusega Omar Jaeski

Üles

Teema pealkiri: Re: Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest
PostitusPostitatud: 10 Juun, 2018 8:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jah, Aivari vend Omar teenis sel ajal ohvitserina Kalevi pataljonis. See raamat on mul käes praegu, huvitav lugemine.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid