Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

teeline35 kirjutas:Jään oma arvamuse juurde, et on kaks erakonda eestis kellel on oma selgelt väljendatud ideed ja teed kuidas ideid ellu viia. Sotsid ja EKRE. Ülejäänutel on lihtsalt mula mille najal võimule tulla ja see mula muutub vastavalt eeldusele mida valijad kuulda tahavad.
Sul on muidugi õigus oma arvamusele, aga kogu EKRE (ja Põlissoomlaste ja teiste) fenomen seisneb ju mulas, mida hakati ajama vastavalt eeldusele, mida valijad põgenikekriisi ajal kuulda tahtsid.

Sotside suhtes on sul selles suhtes õigus, et nemad on tõesti Lääne-Euroopa sotsiaaldemokraatliku ideoloogiakomplekti täies mahus oma peadesse ümber tõstnud ja üritavad seda nüüd ridahaaval ellu viia, olgu kohalikud olud või probleemid millised tahes. Minu arvates ei ole see mõistlik, aga see on vaid minu isiklik seisukoht.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Minu arvates ei ole see mõistlik, aga see on vaid minu isiklik seisukoht.
Vaadates arvamusküsitlusi, siis see paistab olevat ka paljude teiste eestlaste seisukoht.
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Sul on muidugi õigus oma arvamusele, aga kogu EKRE (ja Põlissoomlaste ja teiste) fenomen seisneb ju mulas, mida hakati ajama vastavalt eeldusele, mida valijad põgenikekriisi ajal kuulda tahtsid.
EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

teeline35 kirjutas:EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
EKRE pole veel valitsuses olnud ja mina annaks neile küll võimaluse ennast tõestada. Kõik teised erkonnad on ennast juba nii ära "tõestanud", et tuleks kuritegelikeks grupeeringuteks kuulutada.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

teeline35 kirjutas:
Sul on muidugi õigus oma arvamusele, aga kogu EKRE (ja Põlissoomlaste ja teiste) fenomen seisneb ju mulas, mida hakati ajama vastavalt eeldusele, mida valijad põgenikekriisi ajal kuulda tahtsid.
EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
Ka selles on sul kahjuks õigus, et paljude valijate mälu ühest valimistsüklist kaugemale ei ulatu.
Manurhin kirjutas:EKRE pole veel valitsuses olnud ja mina annaks neile küll võimaluse ennast tõestada. Kõik teised erkonnad on ennast juba nii ära "tõestanud", et tuleks kuritegelikeks grupeeringuteks kuulutada.
EKRE ei ole mitte millegi poolest parem kui teised. Paar Rahvaliidu liidrit pandi omal ajal istuma ning EKRE on ses suhtes samas reas nende pättidega, kes vanglas nime vahetades millelegi loodavad.

Ning nagu juba öeldud, on täiesti loogiline, et just nemad nõuavad õiguskaitsesüsteemi allutamist poliitilisele kontrollile.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

teeline35 kirjutas:
Sul on muidugi õigus oma arvamusele, aga kogu EKRE (ja Põlissoomlaste ja teiste) fenomen seisneb ju mulas, mida hakati ajama vastavalt eeldusele, mida valijad põgenikekriisi ajal kuulda tahtsid.
EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
No aga tegelikult ju inimestele ei meeldigi kui mingid võõrad siia riiki nende kõrvale elama tulevad, olgu siis talent või terrorist. Aga ega nende tegelik olemus enne paraku ei selgugi kui nad valitsusse kunagi kaasatakse... Ses mõttes ongi inimestel vaba valik - kas valida neid kelle puhul on teada et propaganda ja teod kokku ei lähe või valida kedagi kelle puhul see veel teada pole.
ps. Ekre ei suhtu naistesse alandavalt, ja kui kellegil on jäänud selline mulje siis võtan vabaduse erakonna nimel vabandada.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Manurhin kirjutas:
teeline35 kirjutas:EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
EKRE pole veel valitsuses olnud ja mina annaks neile küll võimaluse ennast tõestada. Kõik teised erkonnad on ennast juba nii ära "tõestanud", et tuleks kuritegelikeks grupeeringuteks kuulutada.
Tõsiselt?Teie jutt härra meenutab nagu selliste geeniuste jutte nagu sm.Stalin ja hr.Hitler.
Kui ei sobi siis kuritegelik sellest järelduvate toimingutega...
Seda nimetatakse lugupeetud foorumlane diktatuuriks ja tuletaks meelde ,et minul(tõsi pehmemas vormis) tuli mul seda ilu nautida kuni 24 eluaastani.Küll aga minu isa ja vanaisa nägid seda palju kauem ja ka vuntsidega juhi juhtimisel.
Korjasin õe korterist asju,sest ta lahkus varakevadel teise ilma ja leidsin vanaema päevikud,millest minul ei olnud aimugi.Ilusasti koolivihikutes,ajast millal mees viidi Karjalasse metsatöödele surema,kui riigireetur ja natsionalist.Ja lõppesid aastaga 1990,kui tollane ENSV juristprudens saatis teatise,et vanaisa on õigeks mõistetud.Kahju,et teie noormees seda lugeda ei saa,siis vahest see ei ole nõus ja oponent türmi mentaliteet kaoks ära.
Igatahes vaadates teie kommentaaare,siis paistab,et olete tulihingeline EKRE pooldaja ja kui sellise hingega on seal parteis paljud,siis paneb mind see asi tõsiselt muret tundma.
Eesti ei vaja liikumist,kui ei ole isiku või isikutega poliitiliste vaadetega rahul,siis türmi...Eesti ei vaja diktatuuri.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

kaugeltuuriv kirjutas:
Manurhin kirjutas:
teeline35 kirjutas:EKRE on selles mulas järjepidev olnud ja see on inimeste mällu kinnitunud.
EKRE pole veel valitsuses olnud ja mina annaks neile küll võimaluse ennast tõestada. Kõik teised erkonnad on ennast juba nii ära "tõestanud", et tuleks kuritegelikeks grupeeringuteks kuulutada.
Tõsiselt?Teie jutt härra meenutab nagu selliste geeniuste jutte nagu sm.Stalin ja hr.Hitler.
Kui ei sobi siis kuritegelik sellest järelduvate toimingutega...
Seda nimetatakse lugupeetud foorumlane diktatuuriks ja tuletaks meelde ,et minul(tõsi pehmemas vormis) tuli mul seda ilu nautida kuni 24 eluaastani.Küll aga minu isa ja vanaisa nägid seda palju kauem ja ka vuntsidega juhi juhtimisel.
Korjasin õe korterist asju,sest ta lahkus varakevadel teise ilma ja leidsin vanaema päevikud,millest minul ei olnud aimugi.Ilusasti koolivihikutes,ajast millal mees viidi Karjalasse metsatöödele surema,kui riigireetur ja natsionalist.Ja lõppesid aastaga 1990,kui tollane ENSV juristprudens saatis teatise,et vanaisa on õigeks mõistetud.Kahju,et teie noormees seda lugeda ei saa,siis vahest see ei ole nõus ja oponent türmi mentaliteet kaoks ära.
Igatahes vaadates teie kommentaaare,siis paistab,et olete tulihingeline EKRE pooldaja ja ,kui sellise hingega on seal parteis paljud,siis paneb mind see asi tõsiselt muret tundma.
Eesti ei vaja liikumist,kui ei ole isiku või isikutega poliitiliste vaadetega rahul,siis türmi...Eesti ei vaja diktatuuri.
Olgu, oletame, et sul on õigus. Paku siis parem variant. Kas me tahame siis neid R-hoolduseid, Autorollosid, kilekotte ja ämma öökappe tagasi? Tahame Ühtse Venemaa sõsarparteid? Tahame neid, kes liitusid Vene erakonnaga Eestis? Tahame mingeid selgrootuid, kes ise küll ennast Isamaaks nimetavad, aga on tuntuks saanud hoopis elamislubade müügiga Vene pättidele? Ja ära nüüd palun tule mingeid fakte minu käest nuiama, oskad militaarnetti kasutada, oskad ka otsingumootoreid kasutada.

P.S. Sai karmilt öeldud, aga paluks no ometigi aru saada. Ei midagi isiklikku.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:Olgu, oletame, et sul on õigus. Paku siis parem variant. Kas me tahame siis neid R-hoolduseid, Autorollosid, kilekotte ja ämma öökappe tagasi? Tahame Ühtse Venemaa sõsarparteid? Tahame neid, kes liitusid Vene erakonnaga Eestis? Tahame mingeid selgrootuid, kes ise küll ennast Isamaaks nimetavad, aga on tuntuks saanud hoopis elamislubade müügiga Vene pättidele?
Isamaa valijatel* on nüüd põhjust rõõmustada, et ka ilmselgelt vastasrinda kuuluv kommentaator ei leia midagi muud kui 7 aastat vana lugu, mille asjaosalised on ammu erakonnast lahkunud :)

Tõsisemalt rääkides, Res Publica oli viimane päris värske kapsas Eesti poliitikas, st. punt, kes tõesti varem ei olnud poliitikaga tegelenud. On päris huvitav, et Isamaa edu või edutust mõõdetakse praegu sellega, kui põhjalikult RL-ist lahti saada õnnestus või õnnestub.

---
* mina tänase seisuga mitte.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ei sellest ma aru ei saa,kui keegi otsib karmi kätt,justkui meie kallal pole karmi käe pooldajate juhid küllalt sigadusi teinud.Alates Pätsist,kes riigipöördena tõi Eestisse vaikiva ajastu ning kaudselt aitas sellega kaasa uue härra saabumisele.Mistõttu erinevalt teistest naabrite juhtidest ei sattunudki seina äärde vaid lahkus teise ilma vanadusest.Tõsi viimased aastad oli ta Eestist kaugemal aga see ei muuda fakti,Hitlerist ja Stalinist ma ei räägigi,esimene sõlmis maade jagamise vuntside mehega ja hiljem kasutas eestlasi kahurilihana,et hoida rinnet,selleks,et Soomet sõjas hoida.Põhjuseks oli Rootsi raua ja niklivarud ning vajadus hoida venelased kuidagi Läänemerest eemale.Jah,meie meestel tuli see mõru pill alla neelata ja nad suutsid tagada osa elanikonna evakueerimise aga olgem ausad Hitler kasutas meid ära.Stalinist ma ei räägigi,selle vargast ekspreestri ja mõrvari käitumine oli samast klassist,mõlemad on samast puust minu jaoks.
Meie parteid on nagu baromeeter meist endist,sest enamik ei samastu meil sellega,et just nemad on vastutavad.Seega tuleb valida väga tähelepanelikult.
Ei ole kilekottide parteisid(neid meil kaks) kunagi riigi parlamenti valinud just nende tausta tõttu.
Jah,pärnakana olen kohalikel valimistel hääletanud vaid ühe mehe poolt ja see on Jüri Jaanson,kes on orava parteist aga tunnen meest isiklikult ja olen temaga koos spordisaalis ka rüganud,seega tean,et tema ei vea Pärnu volikogus alt.
Aga parteid,kus kehtib mentaliteet:kellega ei ole nõus,see vanglasse,selle hääl jääb minu poolt tulemata.Loll on astuda sita sisse kaks korda,ütleb rahvasuu ja järgides Pätsi poolt tehtut(aga sisuliselt see selline valik on)ehk siis karmi kätt,siis uuest sitast me kahjuks enam puhtaks ei saa.
Vabandan moderaatorite ees,kui te mu otsekohest juttu pahaks panete ja s...tähega lause kustutate.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas krizz »

Kriku kirjutas:
Manurhin kirjutas:EKRE pole veel valitsuses olnud ja mina annaks neile küll võimaluse ennast tõestada. Kõik teised erkonnad on ennast juba nii ära "tõestanud", et tuleks kuritegelikeks grupeeringuteks kuulutada.
EKRE ei ole mitte millegi poolest parem kui teised. Paar Rahvaliidu liidrit pandi omal ajal istuma ning EKRE on ses suhtes samas reas nende pättidega, kes vanglas nime vahetades millelegi loodavad.

Ning nagu juba öeldud, on täiesti loogiline, et just nemad nõuavad õiguskaitsesüsteemi allutamist poliitilisele kontrollile.
See on nüüd küll pahatahtlik siltide kleepimine. Tõesti usud, et meie kohtud pole juba praegu poliitiliselt kallutatud? Isegi õiguskantsler ütles, et kooseluseadus ei kehti. Aga näe, kohtud tegid "õige" otsuse. Igal sammul hakkab silma nende agarus globalistliku ja homoagenda toetamises. See kui rahvas saab kohtunikke tagasi kutsuda (nagu USAs), ei ole küll kohtute poliitilisele kontrollile allutamine. Kohtunikud ei tohiks siiski seadusloojate rolli omale kaaperdada, nagu nad praegu on teinud. See on ohtlik.
Ja need Rahvaliidu pätid on ammu nelja tuule poole laiali jooksnud. Nii et nende tegude inkrimineerimine EKRE karaesse küll läbi ei lähe.

Z03 kirjutas:Nii et jah, EKRE mu häält ei saa, aga ega sellest polegi midagi. Naiste hääli nad ju ei vajagi.
Ära vali jah, vali ikka neid, kes selliseid "naistearmastajaid" riiki toovad: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=82621583 Meilgi siin juba naistepõletajaid, kuigi pagulasi veel vähe. Aga algus ilusasti tehtud.

Paneb lihtsalt imestama inimeste võime ignoreerida tegelikkust. Tähendab kui Eesti pole veel immigratsiooniga pasas, siis pole vaja ka midagi teha. Parem ootame, ei liiguta lillegi ja siis, kui olema pasas, hakkame tegutsema? Või on siis juba lootusetu ja "läks trumm, mingu pulgad ka...?". :wall:

Kordan ikka: tark õpib teiste vigadest, loll enda omadest. Igaühe oma valik, kes ta olla tahab. Valik muidugi demokraatlikus riigis vaba. Otsustagu igaüks ise. Aga ärgu keegi siis hiljem halagu, kui olud muutuvad. See oli ju vaid "EKRE hüsteeria, tondi maalimine jne". Jajah, muidugi.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

krizz kirjutas:
Z03 kirjutas:Nii et jah, EKRE mu häält ei saa, aga ega sellest polegi midagi. Naiste hääli nad ju ei vajagi.
Ära vali jah, vali ikka neid, kes selliseid "naistearmastajaid" riiki toovad: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=82621583 Meilgi siin juba naistepõletajaid, kuigi pagulasi veel vähe. Aga algus ilusasti tehtud.
..eks ta ole :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

krizz kirjutas:
Ning nagu juba öeldud, on täiesti loogiline, et just nemad nõuavad õiguskaitsesüsteemi allutamist poliitilisele kontrollile.
See on nüüd küll pahatahtlik siltide kleepimine.
Ei sugugi. Viide on mõni lehekülg tagasi: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 17#p549417
krizz kirjutas:Tõesti usud, et meie kohtud pole juba praegu poliitiliselt kallutatud? Isegi õiguskantsler ütles, et kooseluseadus ei kehti. Aga näe, kohtud tegid "õige" otsuse.
Kui viitad sellele otsusele, siis räägime edasi.
krizz kirjutas:See kui rahvas saab kohtunikke tagasi kutsuda (nagu USAs)
USA-s ei saa rahvas kohtunikke tagasi kutsuda.
krizz kirjutas:Kohtunikud ei tohiks siiski seadusloojate rolli omale kaaperdada, nagu nad praegu on teinud. See on ohtlik.
Teeme nii, et räägid edaspidi asjust, millest ka ise midagi tead. Helme kõnesid me võime kõik lugeda ning neid ümber jutustada ei ole vaja.
krizz kirjutas:Ja need Rahvaliidu pätid on ammu nelja tuule poole laiali jooksnud. Nii et nende tegude inkrimineerimine EKRE karaesse küll läbi ei lähe.
Mina ei inkrimineerinud Rahvaliidu pättide tegusid EKRE-le. Manurhin üritas inkrimineerida Res Publica / IRL pättide tegusid Isamaaliidule.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Et kui ei vali EKREt, siis kohe kindlasti naistepõletajad? No nii must-valge ei saa ju maailmapilt ka olla või saab?

Kusjuures pagulased ei taha Eestis väga püsida. Esimesel võimalusel pagevad laevaga Soome või bussiga Saksamaale. Mõni saadetakse karistuseks Vaosse tagasi ka...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Z03 kirjutas:Et kui ei vali EKREt, siis kohe kindlasti naistepõletajad? No nii must-valge ei saa ju maailmapilt ka olla või saab?

Kusjuures pagulased ei taha Eestis väga püsida. Esimesel võimalusel pagevad laevaga Soome või bussiga Saksamaale. Mõni saadetakse karistuseks Vaosse tagasi ka...
Tõepoolest. Me ju paneme nad (edaspidi kõigile lisandub eesliitena tasuta) elama korralikesse elamistesse, anname arstiabi, anname hariduse, organiseerime töökohti, tugiisik käib pidevalt kõrval - see kõik on ju hullem kui genotsiid mille eest nad põgenesid....pagulased.
Aga vaat kohalikud see-eest elavad hästi... kui oleks vaid kohta kus elada ja raha mille eest elada, saaks hakkama ka ilma tugiisikuta.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 12 külalist