Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Ma pakuks, et pigem teevad järgmise koalitsiooni Loomakari ja Hävituspataljon ehk kesk ja ref. EKRE-l on oma nn. punased jooned kindlalt paigas ja neid ei aktsepteeriks eelnimetatutest kumbki. Ja mingeid järeleandmisi ei saa EKRE samuti teha, valija seda ei andestaks ja EKRE toetusprotsent kukuks selle peale hoobilt mudaliigasse.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Manurhin kirjutas:Loomakari
Ma olen juba ammu tahtnud küsida, sest keegi foorumlastest veel kasutab järjekindlalt seda väljendit, et mis teema siin foorumis on mingi hulga inimeste loomakarjaks nimetamisega?

Pealtnäha ju süütu nali või iroonia, aga tegelikult on sellel palju sügavam tähendus. Loomaga võib kõike teha - jälitada, küttida, puuri panna, tappa, ära süüa. Loomal puuduvad õigused, vähemalt ei laiene talle inimõigused. Nii et kui mingit hulka inimesi nimetatakse loomakarjaks, siis tahetakse võtta neilt inimlik olemus ja õigused. Esmapilgul süütu aasimise taga on ohtlik mõtteviis. On ju palju näiteid, kus inimestelt on enne repressioone võetud õigus olla inimene: juutidelt Natsi-Saksamaal, revolutsiooni vaenlastelt stalinlikus Nõukogude Liidus, prillidega inimestelt (kui on juba prillid, siis järelikult oskab lugeda-kirjutada, järelikult intelligent, järelikult riigikukutaja) Kambodžas Pol Poti poolt jne. jne. Alati eelneb silt, mis õigustab järgnevaid repressioone.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:Viimane küsitlus näitab EKRE toetuse kasvu..
..ka tänaõhtuse TV3 seitsmeste uudiste telefoniküsitluse teema oli KAS TEIE TOETATE EKREt - ja 75% raffast toetas :|

Et sitt päev ka siinsetele EKRE-vaenajatele - kellele kurdad :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Ausõna, akf Borja, ma ei vaena EKREt. Ma saan aru küll, mispärast EKREt pooldatakse. EKREt eelistab inimene, kes tahab, et maailma asjad oleks korras, et mehed oleks mehed ja naised oleks naised, et tehakse tööd, kaitstakse riiki ja austatakse elu põhiväärtusi. Ma mõistan seda kõike. Arvasin minagi, et EKRE võib pakkuda vastuseid, isegi kaalusin kunagi nende poolt hääletamist. Kuni "kõndiva iibeprobleemini". Peale seda mul kahjuks ei ole võimalik enam EKREsse uskuda. Parema meelega ei läheks üldse valima, sest tundub, et pole kedagi valida, aga valimata jätmine oleks ka vastutustundetu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:EKREt eelistab inimene, kes tahab, et maailma asjad oleks korras, et mehed oleks mehed ja naised oleks naised, et tehakse tööd, kaitstakse riiki ja austatakse elu põhiväärtusi..
..hästi öeldud 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Z03 kirjutas:Ausõna, akf Borja, ma ei vaena EKREt. Ma saan aru küll, mispärast EKREt pooldatakse. EKREt eelistab inimene, kes tahab, et maailma asjad oleks korras, et mehed oleks mehed ja naised oleks naised, et tehakse tööd, kaitstakse riiki ja austatakse elu põhiväärtusi. Ma mõistan seda kõike. Arvasin minagi, et EKRE võib pakkuda vastuseid, isegi kaalusin kunagi nende poolt hääletamist. Kuni "kõndiva iibeprobleemini". Peale seda mul kahjuks ei ole võimalik enam EKREsse uskuda. Parema meelega ei läheks üldse valima, sest tundub, et pole kedagi valida, aga valimata jätmine oleks ka vastutustundetu.
Aga tahaksid iibeprobleemile ise mingit lahendust pakkuda? Alustada võiks kohe sellest et milline võiks olla maakera keskmine iive ja anda lahendus selle saavutamiseks (reaalne, mitte stiilis viskame neegritele lennukist kastide kaupa kondoome). Eesti iivet on vaja tõsta eelkõige seepärast et muidu lämmatab ükskord mujalt saabuv mass meid ikkagi ära - kui seda massi pole siis võiks ju nautida rahulikult liikumist pikaaelise heaoluühiskonna suunas.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Dr.Sci kirjutas:Aga tahaksid iibeprobleemile ise mingit lahendust pakkuda?
Ei taha. Miks ma peaksin pakkuma lahendusi millelegi, milles ma mingit probleemi ei näe? Iive langeb kogu maailmas, ka kolmandates riikides ehk arengumaades või kuidas nüüd on viisakas öelda, ma pole kursis. Eesti pole üksik saar, siis toimuvad samasugused protsessid nagu ülejäänud maailmas.

Ma tegelikult ei rääkinud iibest, vaid olukorrast, kus tekitatakse ühiskondlikku vaenu, tehakse haiget inimestele, kes niigi haavatavad (lastetud). Aetakse inimesi omavahel tarbetult tülli, kuigi igaühel võiks olla oma koht päikese all siin väikeses Eestis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

EKRE ei ole ka iibeprobleemile mitte mingeid lahendusi pakkunud. Ükskõik millise ideoloogia väljendused ei ole lahendus. Lahendust eristab mulast see, et lahendus on tõenduspõhiselt läbi arvutatud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:EKRE ei ole ka iibeprobleemile mitte mingeid lahendusi pakkunud..
..ja huvitav - kesse üldse saab siin "mingeid lahendusi pakkuda"? Issand Jumal ise vä? Anna mulle teada, Kriku, mis nimekirjas ta kandideerib ja ma vahetan päevapealt oma (valimis)eelistuse :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Iive langeb kogu maailmas, ka kolmandates riikides ehk arengumaades...
Langeb ta jee...huvitav küll, et iibe langemisega käib koos maailma rahvastiku kiirenev kasv. Ei pane mõtlema?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Tahtsin ütelda, et sündimus langeb kogu maailmas, iive pole õige sõna. Eluiga on pikem, seetõttu isegi kui sündimus väheneb, elab samal ajal rohkem inimesi. Surematuse eliksiiri pole veel leiutatud, seega peaks ühtlustuma paari põlvkonna jooksul.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Kuidas see maailma rahvastiku vanuseline graafik nüüd välja näebki...?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:EKRE ei ole ka iibeprobleemile mitte mingeid lahendusi pakkunud..
..ja huvitav - kesse üldse saab siin "mingeid lahendusi pakkuda"?
Just täpselt. Probleemil ei ole praegu teaduspõhist lahendust ja siis kõiksugused šarlatanid üritavad selle ümber muliseda. Lihtne tõsiasi on, et ükski nendest mulinatest ei ole lahendus, vaid lihtsalt ideoloogiline lausung.
Lemet kirjutas:Kuidas see maailma rahvastiku vanuseline graafik nüüd välja näebki...?
Mine demograafia teemasse ja vaata järgi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Viimase kuuga saavutas Eesti poliitikas kõige võimsama tõusu pettumuse erakond. Juba 39% on Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi inimesi, kes ei hääletaks mitte ühegi erakonna poolt. Seega on pettumus vanades erakondades ja millegi uue ootus praegu suurem, kui oli sama palju aega enne eelmisi riigikogu valimisi – 2014. aasta juunis oli eelistuseta inimesi 33%. Varasematel kordadel on selliste inimeste osakaal talvel, kui erakonnad valimiskampaania täie hooga käima panevad, vähenenud ja jäänud 15–20% juurde. Küllap väheneb erakonnaeelistuseta inimeste hulk ka sellel korral, aga kes nende poolehoiu võidab – vanad jõud, mõni uus jõud või saame hoopis erakordselt väikse osavõtuga valimised?
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/juhtki ... d=82654543

Huvitav, mis oleks vastatud, kui nendelt 39%-lt oleks küsitud, et kas te loodate uue erakonna esile kerkimist, kelle poolt tahaks hääletada.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Esimese suurema valimisavangu tegi siis EKRE ära,seoses nende kohtutega.Kindlasti ajastati moment hästi,just oli Savipäts saanud tervisele viidates kohtukullist momendiks priiks(sõltub kas prokuratuur kaebab asja Riigikohtusse edasi).Kahtlemata mõjutas see protsendi paari võrra hetke tulemust.
Teisena proovis pildile trügida IRL ehk siis nüüd uue initsiaaliga I.Isiklikult tundub mulle,et selle initsiaaliga I on natuke jama,justkui mister X.Kui aga panna kaks esitähte Erakond Isamaa,siis selline nadi asi tuleb kokku.EI,mis kisub nagu juba huumori kanti.
Kesikutel kipub aga vist seda va mammonat hakkama nappima,see raha tundub juba tuulde pandud,mida nad selle maja eest said vanalinnas.Repsi jutt aga meenutas tõmblemist,keegi ju seda tõsiselt võtma ei hakka.
Edasi peaks oma platformiga avalikusele ennast Reform ilmutama,kuigi tundub,et Kallas ei ole siiani suutnud sisepingeid seal maha tõmmata,miks muidu see Langi soleerimine avalikuks tuli seoses selle andmekaitse asjaga.
Ainuke valitsuspartei,kes hetkel vakka on sotsid.Peale seda alalaekumist ja uudist,et kärakat vist tarbitakse nüüd rohkem(odav asi Lätist kipub kiiremini kuluma) on suu vett täis.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist