Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mailis Reps olevat esinenud võitleva feminismi avaldusega - poisid võiks kooli minna hiljem. Idee ilus kuid
1. poisid on meie femimiseeriunud haridussüsteemis nagunii halvemuses
2. mis viib poiste enneaegu välja langemiseni ja olukorrani, kus kõrgharit tibisid on poole rohkem
3. mis omakorda viib sündivuse vähikäiguni (kõrgharit magistertibid ei tee lapsi põhiharidusega mehega) ja kiirendatud väljarändeni (pole midagi, mis siin hoiaks).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas:Mailis Reps olevat esinenud võitleva feminismi avaldusega - poisid võiks kooli minna hiljem. Idee ilus kuid
1. poisid on meie femimiseeriunud haridussüsteemis nagunii halvemuses
2. mis viib poiste enneaegu välja langemiseni ja olukorrani, kus kõrgharit tibisid on poole rohkem
3. mis omakorda viib sündivuse vähikäiguni (kõrgharit magistertibid ei tee lapsi põhiharidusega mehega) ja kiirendatud väljarändeni (pole midagi, mis siin hoiaks).
Minu meelest tuleks need magistritibid vastutusele võtta, kes Kapten Trummile nii tugeva trauma põhjustasid. :(

Aga kui tõsiselt rääkida, siis minu arvates on see ka rumal idee, et poisid hiljem kooli läheks. See oleks otsene kinnitus, et poisid on tüdrukutest vaimselt vähemvõimekamad. Mis muidugi pole tõsi. Lihtsalt mehed saavad paremat palka ja ei vaja parematele töökohtadele jõudmiseks nii kõrget haridust kui naised. Olen sellest siin juba varem kirjutanud, kuidas naiste haridusnõuded on kõrgustesse viidud, samal ajal kui mees saab juhtival kohal töötada vabalt ka keskharidusega. Naine leiab ennast siis vaid odavpoeketi kassast.

Ega õppimine ongi raske. Naistele ka, mitte ainult meestele. Kui ma mõtlen kõigele sellele jamale, mida ma olen hariduse saamiseks pidanud läbi elama - rahaprobleemid, terviseprobleemid, viimasest koolist taheti mind lausa välja visata paar kuud enne lõpetamist (tegelikult ei tahetud, kui oleks tahetud, küllap oleks visatud), siis õppimine ongi väga raske. Vajab lihtsalt püsivust, asjade lõpuleviimist. Võib-olla tuleks poistes just neid omadusi kasvatada, mitte aasta hiljem kooli saata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole vähem võimekamad, tüdrukud lihtsalt arenevad mingitel aastatel kiiremini. Mõttel pole iseenesest häda midagi ja seda on varemgi soovitatud, aga Repsile omaselt ei ole ta asja läbi mõelnud. Näiteks, mis saab lasteaiarühmadest - kui tüdrukud kooli lähevad, jäävad poisid veel aastaks lasteada või mida...?

Üldiselt tasuks kogu see alghariduse süsteem jätta nii nagu see on ja vähem tõmmelda igasugu eksperimentidega. Kodutööde ärajätmine ei ole ka eesmärgipärane.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Kusjuures ei ole täheldanud, et poisid tüdrukutest arengus maha jääksid. Viimases koolieelikute rühmas olid just väga intelligentsed poisid. Neid aasta kauemaks lasteaeda jätta oleks olnud mõttetu ressursi raiskamine. Tuleb tunnistada, et need targad poisid olid kõik venekeelsetest perekondadest. Vene peredes kasvatakse lapsi natuke rangemini, pehmondust väga ei harrastata, piirid paremini paigas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga kui tõsiselt rääkida, siis minu arvates on see ka rumal idee, et poisid hiljem kooli läheks. See oleks otsene kinnitus, et poisid on tüdrukutest vaimselt vähemvõimekamad. Mis muidugi pole tõsi. Lihtsalt mehed saavad paremat palka ja ei vaja parematele töökohtadele jõudmiseks nii kõrget haridust kui naised. Olen sellest siin juba varem kirjutanud, kuidas naiste haridusnõuded on kõrgustesse viidud, samal ajal kui mees saab juhtival kohal töötada vabalt ka keskharidusega. Naine leiab ennast siis vaid odavpoeketi kassast.
Tegeliku vaimse võimekusega pole meie (moodsal) feminiseeritud haridussüsteemi tulemustel kuigi palju pistmist.
Tegelikkuses on poisid 95% naistest koosnevate kasvatajate-õpetajate hoolitseva käe all tüdrukutest vähem eelistatud ja need käärid tekivad juba lasteaias, kus tüdrukud õpivad kiiresti andma "õigeid vastuseid" ja käituma ootuspäraselt. Poisid aga saavad siis kätte oma esimese nätaka ja nätakate järgneb teine, kolmas ja kuuekümnes (kuivõrd protest kasvab), kaob paljudel motivatsioon lihtsalt õppida.

Olen ise kontrolltöid parandades tähele pannud, isegi 12 klassis torkab silma, et tüdrukute head hinded põhinevad rohkem päheõppimisel kui asja sisulisel taipamisel - nimelt on poisid (kes on muidugi vähegi õppinud) märksa teravamad mõistmaks asjade sisulisi (toime)mehhanisme ja oskavad asju üldiselt oma sõnadega seletada, tüdrukute tarkus lõpeb hetkest, kui päheõpitud "õige" vastusega enam hakkama ei saa. Minu käest aga saab nätaka just pähe õppija, kes sisulisi asju ei jaga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Neid aasta kauemaks lasteaeda jätta oleks olnud mõttetu ressursi raiskamine.
Jah, muidugi on see mingisugune statistiline tõde. Enda kohta julgen sama väita :)

Asjal võiks jumet olla kuidagi nii, et poiste puhul on lapsevanematel rohkem otsustusruumi - aga meie edukultuse juures muidugi pole sellel ka mõtet. Asjatu loba ministrilt.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Parem oleks juba parteidel siis pakkuda,kuidas meesõpetajad tagasi kooli meelitada.
Noh selle soolise võrdsuse volinik peaks ju jälgima,et koolides oleks nii nais,kui meesõpetajaid pooleks.
Irv muidugi,see proua ei hakka seda kunagi tegema.
Üldiselt aga,mis nende kesikutega lahti on enne valimisi?Lengi team,kes avalikult sarvi teeb ei varjagi,et kui neid uuesti nimekirja tippu ei panda,siis hakkab peaministril halb olema.
Reps,kes kahtlemata on Ratase pooldaja,nüüd kangesti haridust parandamas aga minu arust alustab valest otsast.Savikas peaks jääma oma saadikukohast linnas puudumiste tõttu ilma.
Jakko Väli,sealt Tallinna TV-st on hakanud üldse promoma,et vaja ikka see Putini parteiga tehtud lepe ellu viia.Kuidagi tõmblemisena mõjub?
Viimati muutis kaugeltuuriv, 18 Juun, 2018 12:28, muudetud 1 kord kokku.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas:Olen ise kontrolltöid parandades tähele pannud, isegi 12 klassis torkab silma, et tüdrukute head hinded põhinevad rohkem päheõppimisel kui asja sisulisel taipamisel - nimelt on poisid (kes on muidugi vähegi õppinud) märksa teravamad mõistmaks asjade sisulisi (toime)mehhanisme ja oskavad asju üldiselt oma sõnadega seletada, tüdrukute tarkus lõpeb hetkest, kui päheõpitud "õige" vastusega enam hakkama ei saa. Minu käest aga saab nätaka just pähe õppija, kes sisulisi asju ei jaga.
Ma ei loe siit välja midagi muud kui negatiivset hoiakut tüdrukute suhtes. Õpilased teevad halvema soorituse, kui õpetajal on nende suhtes negatiivsed ootused.

Üks nüanss veel. Riigikaitseõpetaja esindab riiki. Kui ta on sõjaväevormis, siis ka Kaitseväge. Kaitsevägi esindab turvalisust ja kaitset. Kui riigikaitsetunnis õpilast peedistada, siis teeb ta sellest järeldused riigi ja Kaitseväe kohta üldisemalt. Ei saa oodata, et riigikaitsetunnis halvasti koheldud õpilane oleks edaspidi riigikaitse suhtes hästi meelestatud. Õpetaja peaks suutma neid asju ette näha, mitte lähtuma ainult omaenda eelarvamustest. Peaks suutma näha suuremat pilti.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ära targuta, kui sa ei tea. Sa ei näe ise ei suuremat ega väiksemat pilti. Sa loed lihtsalt "siit" välja endale sobivaid asju.
Õpilased teevad halvema soorituse, kui õpetajal on nende suhtes negatiivsed ootused.
Sooritus sõltub vaid ja ainult sellest, kui hästi on asjad omandatud.
Küsimuse/teema valdamine hindele "5" tähendab, et õpilane pole mitte vastavat lõiku õpikust pähe õppinud, vaid on selgeks teinud endale nähtuse sisu ja toimemehhanismid.
Viimasega on tüdrukutel enamasti raskusi (kuid mitte alati). Samas valikvastustega testi, kuhu on kopeeritud õpikust õiged vastused, lahendatakse tüdrukute poolt enamasti eksimatult, poisid eksivad seal nähtavalt rohkem.

Jätkuvalt ma peedistan neid, kes ei viitsi õppida, ei täida oma lubadusi, ei käi tunnis jne - soost sõltumatult. Kui mõne jaoks olen esimene, kes julgeb seda teha, siis too bad, kuskil peab sõna "vastutus" ju sisu ka omandama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kaugeltuuriv kirjutas:Parem oleks juba parteidel siis pakkuda,kuidas meesõpetajad tagasi kooli meelitada.
Noh selle soolise võrdsuse volinik peaks ju jälgima,et koolides oleks nii nais,kui meesõpetajaid pooleks.
Irv muidugi,see proua ei hakka seda kunagi tegema.
Üldiselt aga,mis nende kesikutega lahti on enne valimisi?Lengi team,kes avalikult sarvi teeb ei varjagi,et kui neid uuesti nimekirja tippu ei panda,siis hakkab peaministril halb olema.
Reps,kes kahtlemata on Ratase pooldaja,nüüd kangesti haridust parandamas aga minu arust alustab valest otsast.Savikas peaks jääma oma saadikukohast linnas puudumiste tõttu ilma.
Jakko Väli,sealt Tallinna TV-st on hakanud üldse promoma,et vaja ikka see Putini parteiga tehtud lepe ellu viia.Kuidagi tõmblemisena mõjub?
Autoritaatse Savisaare aeg on möödas, kuid Ratas pole nii autoritaatne ega võimukas, kui KE liikmed on harjunud.
Seepeale üritatakse kohe piire laiendada ja katsetada, kas uus liider on piisavalt isane.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kui õpetaja vastikust tekitab, siis on ka vähem motti ainet õppida. Keskkooliõpilased ei ole reeglina nii küpsed, et sellest emotsioonist üle olla. Tean omast käest.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas:Jätkuvalt ma peedistan neid, kes ei viitsi õppida, ei täida oma lubadusi, ei käi tunnis jne - soost sõltumatult. Kui mõne jaoks olen esimene, kes julgeb seda teha, siis too bad, kuskil peab sõna "vastutus" ju sisu ka omandama.
Muidugi, korra nõudmine polegi peedistamine. Inimesed õpivad erinevalt. Karistamine selle eest, et inimene on nagu ta on, kasvõi naissoost - on peedistamine.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kapten Trumm kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Parem oleks juba parteidel siis pakkuda,kuidas meesõpetajad tagasi kooli meelitada.
Noh selle soolise võrdsuse volinik peaks ju jälgima,et koolides oleks nii nais,kui meesõpetajaid pooleks.
Irv muidugi,see proua ei hakka seda kunagi tegema.
Üldiselt aga,mis nende kesikutega lahti on enne valimisi?Lengi team,kes avalikult sarvi teeb ei varjagi,et kui neid uuesti nimekirja tippu ei panda,siis hakkab peaministril halb olema.
Reps,kes kahtlemata on Ratase pooldaja,nüüd kangesti haridust parandamas aga minu arust alustab valest otsast.Savikas peaks jääma oma saadikukohast linnas puudumiste tõttu ilma.
Jakko Väli,sealt Tallinna TV-st on hakanud üldse promoma,et vaja ikka see Putini parteiga tehtud lepe ellu viia.Kuidagi tõmblemisena mõjub?
Autoritaatse Savisaare aeg on möödas, kuid Ratas pole nii autoritaatne ega võimukas, kui KE liikmed on harjunud.
Seepeale üritatakse kohe piire laiendada ja katsetada, kas uus liider on piisavalt isane.
Täiesti nõus.Kui Repsi tõmblemine meenutab isetegevust,siis Lengi&Co.(õde+aknaalused) on selgelt väljapressimise kursil,et kui....siis.See Väli,kes oli kunagi Savika jooksupoiss,see püüab lihtsalt tuult väljal,arvestusega,et Vene kaart tõuseb jälle tasku,kui Trump Putleriga teeks tehingu.
Huvitaval kombel on Janake ja "kaks õde" vakka nigu sukad.Viimased vist saavad aru,et Janake ei tahagi sealt Brüsselist tagasi tulla ja parem olla vakka ehk saab kuskile soojemale kohale ja võimaluse uuesti valitud olla.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Hmmm... :shock: Kas kellelgi on veel niimoodi olnud?
Tuli mul siin ühel päeval e-mailile kutse osaleda uuringus ning peale sugu, elukohta ja muid täpsustavaid küsimusi tuli esimene küsimus — kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl. Panin EKRE. Teine küsimus oli, et kui tõenäoline oleks, kui ma valiks ikkagi Reformi — panin, et täiesti välistatud. Siis tuli teade, et kahjuks ei kuulu ma uuringu sihtrühma.
http://uueduudised.ee/uudis/eesti/karte ... metoodika/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Poti soldat »

Tundub et REF lihtsalt tellis uuringu saamaks teada milliste lubadustega potentsiaalseid kahe vahel olevaid valijaid enda poole meelitada. Nende vana "vähendame isiku tulumaksu paar protsenti" mägesid ei liiguta ja Savisaarele vastandumine kah enam ei toida. Inimesed kes REFi mitte mingil tingimusel ei vali sellise uuringu sihtrühma mõistagi ei kuuluks.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist