Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Leino »

Keegi elektriga on püüdnud neid? :D
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas isakene »

Leino kirjutas:Keegi elektriga on püüdnud neid? :D
Legendi järgi ühed Ida-Virust olla proovind. Lõppenud asi sellega, et maa alt tulnd välja kurjad kaevurid ja mutijahimehed olla ullult tappa saand... :D
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Leino »

Põhimõtteliselt saaks neid püüda samal viisil nagu vihmausse. Kaks traati hunniku kõrvale maha ja passid peale
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas pikk88 »

Kas seda taime ka keegi katsetanud on?
http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/ae ... d=77647476
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

pikk88 kirjutas:Kas seda taime ka keegi katsetanud on?
http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/ae ... d=77647476
Mall Värva on kirjutanud, et käikusid, kuhu on pandud rassilehti, närilised tavaliselt enam ei kasuta ning uusi käikusid rassiga järjest töödeldes saab mutid aiast välja tõrjuda.
:lol:

Seda, et siis tuleks sahaga kiht mulda minema lükata, siis kiht neid RASSI lehti maha laotada ja siis jälle mullakiht tagasi panna... et vbl natuke aega oleks vähe vaiksem...
Sama efekti annab ka karbiit

* Ahjaa, kui kedagi huvitab, siis ma ei ole mitte ühtegi endiselt sellel aastal kätte saanud :mrgreen:
Kusjuures mul on kuri kahtlus, et mutid märgistavad kuidagi ohtlikud käigud ära ja ei kasuta neid enam.
See käik kus see killetrlõks rakendus kuid mutti otsas ei olnud... selles käigus pole enam elutegevust.
Mutt kaevas sellest käigust mööda ja kõrvale uued käigud.
Samuti pole enam elutegevust kahes teises käigus, kuhu ma mitu korda neid tavalisi traatlõkse panin ja kus need olid küll korduvalt rakendunud, kuid mutti sees ei olnud.
Elutegevus on meeter-kaks nende käikude kõrval nüüd uutes tunnelites :twisted:

* ja mul pole olnud tõesti aega mutipüüdmisele hingega pühenduda sellel suvel. Käib selline kaootiline edutu jaht.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Naise ja naabrite survel alustasin neljapäeval "hooajaga".
3 objekti ehk aeda.
3+3+2 lõksupaari.
Reede hommikul oli üks käes. Ülejäänutes vaikus. Nende muttide tegevusjälgi polnud ennegi hästi näha, kuid nüüd oli täielik vaikus. Panin naise survel ühele objektile veel 2 lõksupaari (kokku 5).
Laupäev - vaikus.
Pühapäev - +1.
Kolmandalt objektilt võtsin lõksud ära, sest seal ei toimu midagi. Mitte ainult endistes käikudes aga üldse.
iFly
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 14 Mai, 2012 20:52
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas iFly »

Pilt
Puhka rahus, raibe!

Sapöör eksib 1 kord. Ta on varem korduvalt mul seda lõksu demonstratiivselt täis mullanud.
See kord siis timmisin päästikut... 8)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina arvasin, et "paugutajat" nad ära ei peta.
Lohutuseks ja informatsiooniks teistele.
Pühapäeval "kasvuhoonest" püütud muti asemele, ilmus reedeks uus. Panin neli lõksupaari ja ... ootan siiani. 10m raadiuses ka pole mingit tegevust. Meil on siin ka kasse - äkki mõni neist. Kuid mulle meenutab see mitmeid legende pinistamisest, haisutamisest jms - mutt kaob ära. Mul kadus nüüd ära "hirmust" lõksude ees?! Vot ei usu.
Kuigi selle aasta mutid tunduvad laisemad ja satuvad lõksu pigem 48h mitte 24h jooksul, siis "kasvuhoone" puhul ei usu ma sedagi.
Kes "traatlõksuga" püüavad, neile soovitan ma ikka vähemalt kaks paari korraga panna. Kuigi enamus on esimeses lõksus kinni, siis kaks on üle kavaldanud esimese ja üks isegi teise lõksu. Ajab mulda täis ja alt või kõrvalt mööda ... eksinud on nad 5m eemal 2. või 3. lõksupaari juures siiski.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas davidsoniharald »

Naaberkülas olla kured muti kinni püüdnud. Fototõestus all näha:

Pilt
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Tore ja rõõm kuulda, et kamraadidel mutijaht õnnestunult kulgeb.

Mul on siis sellised arengud.... mitte just arengud aga sündmused.
Vbl on kellelgi huvitav teada.

Mul tegutses eelmine sügise lõpp üks mutt õue teises otsas täiesti eraldi põhipolügooniga, kus põhimöll käib. Ei õnnestunud teda talvesaabudes tabada.
Mais andis endast korra märku, kui tuli otsaga kaevumajja ja juunis ka korra, kui ajas kaks maapinnalähedast käiku ja kaks hunnikut õuele. Siis kadus järsku sealt ja rohkem tema tegevusest mingeid märke ei olnud.

Nüüd täna öösel on käinud keegi (internett teab rääkida, et tõenäoliselt mäger) ja kaevanud lahti suht pikalt ja sügavalt ühe vana mutikäigu, kuhu ülla-ülla olid megapesa teinud herilased ja ta on kõik ära söönud, nii pesa kui herilased :shock:
20180711_132831.jpg
See äkki seletab, miks mutt sealt kadus :scratch:


Muus osas endiselt muutusteta.
Kätte pole saanud ühtegi.

See killerlõks rakendus üleeile TEIST korda..... aga edutult :D
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Väino »

Naine tuli kasvuhoonest, mutt kääride vahel. Oli kerkivat mullahunnikut nähes kasutanud kättesaadavaid vahendeid. Oi, ma oleks siin selle pildiga alles ülbata saanud, aga fotoaparaadist keelduti väga konkreetselt.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

No sõjas sattumine käsivõitlusesse ja sellest võitjana väljatulek, on ju igati uhke :lol: ... kuigi jah ega seal suurt poosetamist pole vaja.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Pidupäev härrased!

Sain selle saunaehitust saboteeriva tegelase kätte!

4 paari raudu + see killerlõks sai pandud väga väikesele alale... ca 10x10m.
3 paari ajas täis nagu mitu kuud juba, killerlõks ei rakendunud, ja neljandasse jäi lõpuks sisse.

Isane
Ca 16,5-17,0 cm pikk
Kaalu mul endiselt pole ja muti kaalu ei tea, aga ta on selline suuremapoolne igatepidi, alustades esikäppadest ja lõpetades paksusega.
20180729_095542.jpg
20180729_095509.jpg
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Fucs kirjutas: Kaalu mul endiselt pole ja muti kaalu ei tea
Kalu saab mõõdulindi ja kalkulaatoriga kaaluda Fultoni indeksi abil, lehmi-pulle sai vanasti "kaalutud" ühe spetsjomm-mõõdulindiga. Teoreetiliselt peaks ühte või teist põhimõtet saama rakendada ka muttide puhul. Kui aga oled rohkem tegudeinimene ja ei viitsi vastava metoodika väljatöötamiseks teadustööd ette võtta (kuigi muttide kaalumiseks sobiv Fucsi indeks kõlaks, igatahes, uhkelt 8)), võid ju meisterdada lihtsa kahe kaalukausiga kangkaalu. Ühe kausi peale paned oma kinnipüütud muti põrmu, teise peale midagi, mille kaal on juba teada, nt. münte. Üks 2€ münt kaalub 8,5g, väiksemad vastavalt vähem. Või siis riputad teise kausi asemele nt. tühja plastpudeli ja valad sinna vett seni, kuni kaalud tasakaalu jäävad. Nüüd on vaja ainult vee kogus mõnes gradueeritud anumas ära mõõta (või veel parem, vastav anum otse kaalu külge riputada) ja ongi tulemus käes.
Pilt
Või kui on rohkem aega ja viitsimist, võid ka skaalaga kaalu ehitada. Skaala gradueerimiseks sobivad nt. nõukaaegsed kopikad - 1,2,3 ja 5 kopikaline kaaluvad vastavalt 1,2,3 ja 5g.
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Teatan tagasihoidlikuks vihjeks ärra Vuksile, et kaaluda saab ka sellist võimalust, niinagu Arhimeedes vetttäis vannis,
nimelt panna selle kangelaslikku vastupanu osutanud muti põrm täiesti vetttäis kaussi hulpima, kuid samas selle kausi alla üks suurem (ja tühi!) kauss.
Ja siis mõõta ära väljasurutud vee ruumala. Selleks kallata ületulnud vesi büretti (mitte ärasegada baretiga!)
Kuupsentimeetrid (milliliitrid!) annavadki pmst grammid.
Füüsika - see on ime lihtne! 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist