Silinderjas hoone Mustamäel

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Silinderjas hoone Mustamäel

Postitus Postitas Crispy »

Tere, sattusin täna möödaminnes sellise hoone peale. Asub ta siis Kaja keskuse juures oleva Maxima taga staadioni kõrval. Uksest sisse kiikama ei hakanud, aga sealt olid välja loobitud mingid kahhelplaadid pluss vana WC pott ja muud ehitusjäätmed.
Uurides maa ameti kaartidelt, siis see hoone on seal juba enne 90. aastaid olemas olnud, infopäring ütleb, et tegu on tootmismaaga. Esialgne mõte oli, et äkki mingi müügiputka, kuid üleni plekiga ülelööduna see mõte vist ei päde. Ehk hoopis tsiviilkaitseline rajatis? Keegi teab?

Pilt
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Silinderjas hoone Mustamäel

Postitus Postitas Kriku »

Tõenäoliselt pead silmas E. Vilde tee 132a hoonet?

Minu arust on see puurkaev või pumbamaja.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Silinderjas hoone Mustamäel

Postitus Postitas Castellum »

Peaks olema puurkaevu hoone. Tänu oluliselt vähenenud veetarbimisele (nõuka-ajaga võrreldes) on puurkaevud üldiselt Tallinna veekasutusest väljas (ei julge öelda, et kõik) ja tampoonitud.

Seetõttu hoone on otstarbeta ning keegi leidlik on seda millekski aretanud, sealt need katmised, potid-plaadid jms. Võimalik, et selle saaks osta ära, aga keegi vist ei viitsi end uue detailplaneeringu jamaga vaevata.

Teisalt, mina olen saanud aru, et vanad puurkaevud suleti, aga jäeti tuleviku reservi. Sel juhul on arusaadav, et hooneid säilitatakse, aga pole arusaadav, miks jäeti laokile.

Täpseima info saad ikka Tallinna Veest.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Silinderjas hoone Mustamäel

Postitus Postitas Crispy »

Tänud, puurkaevu hoone kõlab tõesti loogiliselt. See tsiviilkaitse mõte tekkis sellest, kuna nägin varem siinsamas teemat Kalamajas olevate sarnaste rajatiste kohta. Jälle targem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist