Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnistus

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas Venemaa tungib Eestile kallale? Ajakirjandus on möga

Postitus Postitas Lemet »

Eile mainisin Nevzorovi intekat aastast 2016. IMHO tasub terve jutt kuulamist, aga lähemalt kodutanumat puudutav algab 18-ndast minutist. Ka 24ndast minutist alates on juttu tulevikuperspektiividest...

https://youtu.be/MSNIXJ1cvvY
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas Venemaa tungib Eestile kallale? Ajakirjandus on möga

Postitus Postitas Kriku »

Trollid üritasid solgitoru kaudu Foxi pugeda ja seda Baltikumis tsenseerima asuda: https://www.postimees.ee/4476143/fox-an ... a-noudmisi

Idee on iseenesest üsna originaalne. Ma ei ole varem kuulnud subtiitrite tõlkimise nimel toimuvast käteväänamisest. Tavaliselt on see niisugune must töö, mida keegi teha ei taha.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Ajakirjandus ja politsei

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga peale seda, kui politsei oma PR-tegevust parandas, on oluliselt tõusnud politsei kui institutsiooni usaldusväärsus ja elanike turvatunne. Üldiselt on ju ka teada, kuidas see käis - politsei kiitmise või vähemalt mittetampimise eest tilgutati teatud "politseiajakirjanikele" huvitavat informatsiooni.
Nüüd keegi tabas lõpuks naelapea pihta. Meil pole juba aastaid enam niivõrd oluline mitte tegevuse sisu, vaid selle positiivne meediakuvand. Nii öelda eduraportite riik. Ehk siis fassaad, mille taga on kas sisu või tühjus. Hetkel ujub järjest rohkem välja tõsiasju, mis näitavad tühjust. Taolise potjomkini külaga võidab pensionäridest tädide südameid, aga mitte tõsist vastast.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas andrus »

Martin Peeter kirjutas:Üldiselt on ju ka teada, kuidas see käis - politsei kiitmise või vähemalt mittetampimise eest tilgutati teatud "politseiajakirjanikele" huvitavat informatsiooni.
"on üldteada fakt" on tihtipeale järekordse arvamusliputaja väljamõeldiste avalause. Mingeid fakte ka ülaltoodu kohta on?

Aga muidu, mina annaks ka infot eelkõige nendele ajakirjanikele, kes suudavad teemat objektiivselt käsitleda "mitte tampides" ja jätaks klikimeedia/paanikaosakonna tindisolkijad infojärjekorra lõppu. Süstemaatiliselt kindlatele ajakirjanikele infot jagades võib ka loota, et nende kompetents antud teemas tõuseb ja nad mõistavad politseitöö probleeme paremini.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Martin Peeter »

Lisaks sellele, et paljalt demograafiaga ei ole seletatav noorte kuritegude 34% langus ühe aastaga, võib karistuspraktika liberaliseerimisvajadust välja lugeda ka toonase peaprokuröri artiklist. Ega ikka ilma asjata N. Aas seda kirjutanud.

https://m.postimees.ee/section/81/1478747

Aga politsei PRst - piisab ajakirjanduse tarbimisest, et teada, kes need politseiajakirjanikud on olnud ja ei jää see tähelepanelikumal lugejal märkamata, kas nad sel perioodil ka midagi kriitilist õiguskaitse kohta kirjutasid. Mõni on siiski hiljem osutunud suht ausaks ajakirjanikuks, kuid ega nad tol loomeperioodil just ajakirjanike eliiti ei kuulunud. Säärane info hankimine tegelikult kahjustab ajakirjaniku sõltumatust ning teeb temast ühe ametkonna suuvoodri. Selle üle on iroonilisi märkusi teinud mõnedki mu tuttavad suhtekorraldajad, ajakirjanikud ja politseinikud.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Olukorrast riigis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

andrus kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Üldiselt on ju ka teada, kuidas see käis - politsei kiitmise või vähemalt mittetampimise eest tilgutati teatud "politseiajakirjanikele" huvitavat informatsiooni.
"on üldteada fakt" on tihtipeale järekordse arvamusliputaja väljamõeldiste avalause. Mingeid fakte ka ülaltoodu kohta on?
1) nii nagu osa noorsoost vaikselt metsistub karistamatuse tingimusis, nii teeb seda ka foorumlane andrus..
2) ülal postis kuulutab ta kaasfoorumlase siis lihtsalt "järjekordseks arvamusliputajaks"..
3) vanasti ma arvasin, et Andrusel ongi haruldaselt sitt kinderstube..
4) nüüd hakkan jõudma arvamusele, et tegemist on pigem psühhopaadiga, kes naudibki kaasfoorumlastele sitasti ütlemist..
5) ning selline psühhopaatia näitab selgeid süvenemise märke - foorumi adminnipoolse karistamatuse tõttu siis..

Võib ära kustutada - soovitavalt koos Andruse siintsiteerit postitusega :mrgreen:
Väike bänn sarisolvajale oleks ka kindlasti asjaks :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Martin Herem »

Palun - ärge kustutage Borja posti!
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Walter2 »

andrus kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Üldiselt on ju ka teada, kuidas see käis - politsei kiitmise või vähemalt mittetampimise eest tilgutati teatud "politseiajakirjanikele" huvitavat informatsiooni.
"on üldteada fakt" on tihtipeale järekordse arvamusliputaja väljamõeldiste avalause. Mingeid fakte ka ülaltoodu kohta on?
Võta ette näit. EPL -is Marii-Ann Nergi paariaasta tagused artiklid segadustest PPA hangetega ja tammedest üldiselt ning kus sisalduv informatsioon polnud mingite vahenditega tavaajakirjanikule kättesaadav. No ja fakt kus auhinnatud-pärjatud sulemeister on suisa siseministri teinepool on ju üldteada.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Z03 »

Borja kirjutas: 1) nii nagu osa noorsoost vaikselt metsistub karistamatuse tingimusis, nii teeb seda ka foorumlane andrus..
2) ülal postis kuulutab ta kaasfoorumlase siis lihtsalt "järjekordseks arvamusliputajaks"..
3) vanasti ma arvasin, et Andrusel ongi haruldaselt sitt kinderstube..
4) nüüd hakkan jõudma arvamusele, et tegemist on pigem psühhopaadiga, kes naudibki kaasfoorumlastele sitasti ütlemist..
5) ning selline psühhopaatia näitab selgeid süvenemise märke - foorumi adminnipoolse karistamatuse tõttu siis.
Eee... ok, see oli nüüd naljakas. :D
Kusjuures mina näiteks pean akf Borjast lugu, sest kui vaja Eesti eest minna, siis olen kindel, et tema peale saab loota, aga see postitus oli nüüd küll puhas projektsioon.

Viidet pole panna siia, aga:

Projektsioon psühholoogilises tähenduses on nähtus, kus iseendas peituvaid mittesoovitavaid omadusi nähakse teiste juures. Meid häirivad teiste inimeste juures need omadused, mida me enda juures ei talu. Kusjuures teisel inimesel ei pruugi seda omadust tegelikult üldse ollagi. Kuna me enda juures teatud omadust nt kontrolli puudumine millegi üle ei taha/ei suuda näha, kleebime me selle omaduse teise inimese külge ning asume kritiseerima.
Viimati muutis Z03, 31 Aug, 2018 9:01, muudetud 1 kord kokku.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas hjl85 »

Walter2 kirjutas:
andrus kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Üldiselt on ju ka teada, kuidas see käis - politsei kiitmise või vähemalt mittetampimise eest tilgutati teatud "politseiajakirjanikele" huvitavat informatsiooni.
"on üldteada fakt" on tihtipeale järekordse arvamusliputaja väljamõeldiste avalause. Mingeid fakte ka ülaltoodu kohta on?
Võta ette näit. EPL -is Marii-Ann Nergi paariaasta tagused artiklid segadustest PPA hangetega ja tammedest üldiselt ning kus sisalduv informatsioon polnud mingite vahenditega tavaajakirjanikule kättesaadav. No ja fakt kus auhinnatud-pärjatud sulemeister on suisa siseministri teinepool on ju üldteada.
Lisaks veel need nn politsekroonika saated-need nagu mingi kunagised "teenin nõukogude liitu" stiilis propa saated.
Vastasel juhul ei saaks nad infot, neid ei lastaks ligi jne. Kust tean? Olen ise kunagi ammu, ammu nende saadete tegemisel osalenud. Varem andis politsei isegi oma töötaja kaasa. Istus autos koos raadiosaatjaga. Tingimus oli kajastada positiivselt
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Kriku »

Martin Herem kirjutas:Palun - ärge kustutage Borja posti!
Vahel tekib mul siin küsimus, et kas ma olen milneti mode või lasteaiakasvataja.

Akf Andruse postitus on väheke terav küll, aga minu hinnangul reeglite piiri ei ületa. Akf Andrus ei kuuluta siin kaasfoorumlast "järjekordseks arvamusliputajaks". "Üldteada fakt" on põhimõtteliselt argumentum ad populum loogikavea variatsioon ning seda kasutavad massiliselt kõiksugu arvamusliputajad või demagoogid, nii et väide iseenesest on tõene. Sellest ei saa järeldada, et tsiteeritud akf oleks arvamusliputaja või et tal oli soovi demagoogiavõtet kasutada. Lõppude lõpuks on ju tegelikud üldteada faktid samuti olemas, kuigi Lapiku Maa Selts ei pruugi minuga siinkohal nõustuda. Järgnevad postitused näitavad IMHO, et sisuline arutelu selle üle, kuidas või kui neutraalselt ajakirjandus politsei tegevust kajastab, on võimalik ja vajalik ning seetõttu eraldan selle omaette teemaks.

Tsiteeritud postitus ei ole erandlik, sama või veel teravamalt on teisedki väljendunud. Mul on muud ka teha, kui hakata iga sellist nüket maha nühkima, nagu üks akf kunagi erakirjas soovitas. Jah, ma eelistaks, kui neid võimalikult vähem oleks ja arutelu käiks lugupidavamas toonis, aga piiri olen praegu kaugemale tõmmanud. Siiski, kui ma kunagi peaksin tundma endas tõmmet kasvatajatädiks kehastuda ja sellele järele andma (hoidku Issand!), siis lähevad tõepoolest mõningad akf Borja pöördumised samamoodi noa alla.

Selle optimistliku noodiga lõpetan isikliku sõnavahetuse.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Ajakirjandus ja politsei

Postitus Postitas Runkel »

Martin Peeter kirjutas:Lisaks sellele, et paljalt demograafiaga ei ole seletatav noorte kuritegude 34% langus ühe aastaga, võib karistuspraktika liberaliseerimisvajadust välja lugeda ka toonase peaprokuröri artiklist. Ega ikka ilma asjata N. Aas seda kirjutanud.

https://m.postimees.ee/section/81/1478747

Aga politsei PRst - piisab ajakirjanduse tarbimisest, et teada, kes need politseiajakirjanikud on olnud ja ei jää see tähelepanelikumal lugejal märkamata, kas nad sel perioodil ka midagi kriitilist õiguskaitse kohta kirjutasid. Mõni on siiski hiljem osutunud suht ausaks ajakirjanikuks, kuid ega nad tol loomeperioodil just ajakirjanike eliiti ei kuulunud. Säärane info hankimine tegelikult kahjustab ajakirjaniku sõltumatust ning teeb temast ühe ametkonna suuvoodri. Selle üle on iroonilisi märkusi teinud mõnedki mu tuttavad suhtekorraldajad, ajakirjanikud ja politseinikud.
Kas sa, akf Martin Peeter, sead trendi kahtluse alla? Ühe aasta tulemusi võib mõjutada , jah, muutused seadusandluses jt mõjurid. Järgnevad aastad näitavad ju veel väiksemaid numbreid - järjepidev aastast-aastasse toimuv liberaliseerimeine? Sa pead langust sind huvitaval perioodil kahtlaseks - järgneva perioodi madal number näib ebausaldatav, aga alusväärtuseks kõrgemat numbrit sa justkui usaldad? Osade PPA spetsialistide uurimustöid sa usaldad aga PPA üldisemat ülevaadet enam mitte. Sul kui informeeritud inimesel on selleks kindlasti mõjuvad põhjused.
Lõpetuseks, kas lõpuks saame väita, et ometigi on üks riigiasutus saanud endale tõeliselt võimekad spindoktorid (mitte tühipaljad PR-vorstid), kes mullistavad inimeste ohuhinnangu madalaks vaatamata tänavatel toimuvatele lahingutele?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Ajakirjandus ja politsei

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vastan siis küsimustele. See on minu arvamus, mis põhineb minu, kui tõesti mõnevõrra asjaga kursis oleva inimese muljel ja millele mul ei ole lisada mingeid põhjapanevaid uuringuid.

1) Liberaliseerimine on toimunud, aga sellega on probleeme. Seoses liiga blanketse ja iga hinna eest liberaliseerimisega on mingitel tegelastel tõeliselt piirid kadunud ja protsess liikumas selles suunas, et varsti võime me näha raskete isikuvastaste kuritegude arvu kasvu, sest see seltskond on jõudmas täisikka ja alles hakkab oma tegusid tegema.
2) Statistikat mõjutavad demograafilised näitajad, aga ka seaduste ning praktika muutumisest tulenev mittevõrreldavus.
3) Tõesti on olukord tänavatel parem, kui 90-date alguses, aga võimalik, et halvem, kui nullindate lõpus. Jah - ma ei ole selles trendis üldse kindel: ka see 34% aastane kukkumine ei ole saanud mingit mõistlikku seletust. Palun mulle mitte omistada väidet, et tänavatel käivad lahingud. See on demagoogia.
4) Spin-doktorid, suhtekorraldajad, mõjuagendid ja trollid on osa meie meediast ja ühiskonnaelust ning seda mitte ainult politsei valdkonnas. Poliitikas näiteks üsna tavaline. Või on Sul mingi teine arusaamine? Strateegiline kommunikatsioongi väga selle valdkonnaga ametis. Aina raskemaks muutub spinni, trollimise, mitte päris tõele vastavate omakasupüüdlike kommunikatsioonisõnumite ja päris probleemide vahel vahet teha. Võib-olla on ka see põhjuseks, miks peavoolu meedia aiva oma usaldusväärsust on kaotamas kogu arenenud maailmas.
Dona nobis pacem!
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Ajakirjandus ja politsei

Postitus Postitas Runkel »

Martin Peeter kirjutas: Aina raskemaks muutub spinni, trollimise, mitte päris tõele vastavate omakasupüüdlike kommunikatsioonisõnumite ja päris probleemide vahel vahet teha. Võib-olla on ka see põhjuseks, miks peavoolu meedia aiva oma usaldusväärsust on kaotamas kogu arenenud maailmas.
Arvatavasti trollimise eesmärgiks ongi kõik kahtluse alla seadmine. Relativism. Üks jama kõik - fakt ja alternatiivne fakt. Võib olla sildistatud peavoolumeedia kaotab usaldust, ei tea, aga mu meelest muutub traditsiooniline ajakirjandus just üha olulisemaks - faktidel põhinevad artiklid, toimetamine!.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Ajakirjandus ja politsei

Postitus Postitas Martin Peeter »

Jah, väga nõus.
Kahjuks aga on ajakirjanikud tööga üle koormatud. Leht peab ilmuma, saade minema eetrisse. Ka siis kui midagi eriti sisulist öelda pole. Tõeliselt hea ajakirjanduse tegemine võtab aega.
Samas aga on terve hord suhtekorraldajaid ja PR-osakondi, kes pakuvad pea valmis produkti, mis oluliselt kergendab ajakirjaniku tööd, kuid esidab kellegi huve.
Dona nobis pacem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline