Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Manurhin »

Ehk oli karu? Omajagu on juhtumeid, kus isegi kogenud jahimees on lausa päise päeva ajal sea asemel kogemata karule paugu pannud. Kõige kindlam, võta taskulamp ja mine vaata, kas jälgi on näha.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Kriku »

Jah, (noore) karu teooria mul metsa vahel tekkiski, kui elukas häält tegi. Kevadel viimasel lumisel päeval kolas üks mõnesaja meetri kaugusel majast laialt ringi, mööda sissesõiduteed, ümber keldri jne.

Peale sea ja karu on meil siin veel pesakond hunte, aga hunt ei käi tee peal ülbitsemas.

---

LISATUD 5.09: Käisin praegu jälgi vaatamas ja ju ikka sead olid.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Mõtlen, et sead, jään seisma, teen häält. [...]
Kogu ei mõtlegi tee pealt kuhugi minna.
Ja uriseb. Aga ega ma kindel ei ole ka, mis häält häiritud, aga enesekindel siga teeb.
Tõmban padruni padrunipessa, et kui hakkab lähemale tulema, teen hoiatuslasu, ja lülitan selg ees tagasikäigu sisse.
KUI see juhtumisi karu oli, siis käsirelva 9x19 paraga pead väga täpne mees olema, vastasel korral teed looma ainult tigedamaks.
Haavatud karu suudab oma suure vereringe sulgeda ning väikese vereringega (kopsud, aju) päris tükk aega surnut mängida. Ja siis sobival hetkel ründab sind oma viimase jõuraasuga. Ühest käpalöögist piisab selgroo murdmiseks.

Muide, kui mööda lased, siis karu pidi olema suuteline mööda õhus olevat püssirohujälge laskja üles leidma.
#jahimehejutud
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Selle peale mõtlesin ise ka, et püstoliga karujahil ei käida :D Plaan oli ikka niisama pauku teha.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Teen mina oma õhtust veidi hiljaks jäänud jalutuskäiku tavapärasel marsruudil, kaks km kruusateed mööda ühe mahajäetud talukohani, sama palju tagasi. Enne talukohta on mets umbes 500 m. Hakkan teisele poole välja jõudma, kui korraga näen eespool tumedat kogu tee peal, sellist umbes vöö kõrgust. Vahemaa 100-150 m. Mõtlen, et sead, jään seisma, teen häält. Ma korra olen verandalt üle õue sauna minnes sead rohke sõimuga teelt peletanud, nii et olukord polnud iseenesest uus. Ainult et sigu on väheks jäänud...
Mina olen sattunud karu peale metsas maikuus umbes hommiku kella 4-5 vahel, kui valgeks hakkab mina. Umbes 50 m kauguselt.
Aga nii see on - meie inimene järeldab karu suurust peamiselt kaabelteles näidatavate Alaska loodusfilmide kaudu - minul oli esimene emotsioon, et NII VÄIKE on karu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Dr.Sci »

Pruunkaru ongi kaalu ja mõõtmete poolest samas suurusklassis kui metssiga, seega võib olla nii üks kui teine. Mina pigem paneks panuse karu peale - siga väga ei armasta tee peal töllerdada, pigem poevad tee kõrval võssa, karud võtavad asja rahulikumalt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Jäljed ei olnud selged, st. seal oli sõra- ja tuhnimisjälgi küll, aga tont teab, millal need võisid tekkida (äkki eelmisel päeval?). Seal käib kogu aeg üks kablutamine. Kuiva ilmaga ja kruusatee ääres on nagu on jälgedega. Selget karujälge ei pruugigi maha jääda.

Aga kas metssiga teeb võssa tõmbumise asemel mingit ähvardavat häält, kui teda segada?
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas metssiga »

Kriku kirjutas:Selle peale mõtlesin ise ka, et püstoliga karujahil ei käida :D Plaan oli ikka niisama pauku teha.
Aga püstolkuulipildujaga? Metsikute 1990. aastate algupoolel võtsid mehed viina ja otsustasid siis talvisesse metsa karujahile minna (pesa oli teada), relvaks oli PPSh täissalvega - 71 padrunit. Talveunest ülespeletatud tigeda metsakuninga mõrvamiseks kulus mitu pikka valangut. Selline lugu mulle räägiti ja rääkijat luiskamises kahtlustada ei ole alust.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Adrekat täis metslooma maha saamine ongi tükk tegemist, ka metsseaga. Mul üks tuttav jutustas loo, kuidas nõuka ohvitserid pidasid Valgevenes metsseajahti. UAZ-il võeti tent maha ja sõdurist autojuht siis sõitis mööda polüka teid, üks ohve valgustas prožektoriga metsa, kui sealt silmad vastu helkisid, siis kaks tagaistmel püstiseisjat tulistasid, AK-74st, RPK-st, harva jahipüssist. Padrunikesti oli auto täis ja seal võis mingi 20 auku sees pärast olla, enne kui ohve Makaroviga sanitaarlasku tegema läks. Sõdur oli muidugi see, kes selle tina sealt sea seest pidi kokku korjama :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Adrekat täis metslooma maha saamine ongi tükk tegemist, ka metsseaga. Mul üks tuttav jutustas loo, kuidas nõuka ohvitserid pidasid Valgevenes metsseajahti. UAZ-il võeti tent maha ja sõdurist autojuht siis sõitis mööda polüka teid, üks ohve valgustas prožektoriga metsa, kui sealt silmad vastu helkisid, siis kaks tagaistmel püstiseisjat tulistasid, AK-74st, RPK-st, harva jahipüssist. Padrunikesti oli auto täis ja seal võis mingi 20 auku sees pärast olla, enne kui ohve Makaroviga sanitaarlasku tegema läks. Sõdur oli muidugi see, kes selle tina sealt sea seest pidi kokku korjama :D
Täismantliga pole jah mõtet minna looma narrima. Kui mõnele suuremale veresoonele või närvikeskusele pihta ei saa siis laseb loom looma jõuga edasi.
Mis Kriku küsimusse puutub siis metssiga peaks ikkagi jalga laskma mitte tee peal ähvardavat häält tegema, aga katsun õhtul tuttavatega jutuks võtta selle teema.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas andrusjo »

Uriseb nii kult kui emis kui arvab end suureks ja tugevaks.
Pigem sattusid emisele põrsastega peale ja emis tegi end sulle piisavalt nähtavaks ja arusaadavakas,et muudaksid oma suunda.
Kasutaja avatar
kassipea
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 04 Dets, 2006 16:48
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas kassipea »

Hea reklaam kui keegi tasuta laskeriista tahab saada :D
Sults
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 29 Mai, 2013 0:45
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Sults »

andrusjo kirjutas:Uriseb nii kult kui emis kui arvab end suureks ja tugevaks.
Pigem sattusid emisele põrsastega peale ja emis tegi end sulle piisavalt nähtavaks ja arusaadavakas,et muudaksid oma suunda.
Mis põrsad need metsseal septembris ikka niiväga enam on? Emapiimast juba võõrdunud ja hele triibuline titekarv ka tumeda kasukaga asendunud. Saavad juba iseseisvalt inimese eest ära jooksmisega hakkama küll, kui vaja!
Aga sigade teelt ära jooksmise osas on mul kogemus, kus ma tuletõrjeauto GAZ-66-ga metsateel sõites sattusin teel olevale u 20...30 pealisele seakarjale ja ei läinud need teelt kuskile. Jõristasin siis esimese käiguga ja aegajalt hoo vähendamiseks sidurit tallates sellest karjast läbi. Väga vastumeelselt astusid eest ära, kui peaaegu vastu külge sõitsin.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas andrusjo »

Lugupeetud loodusteadlast oleme nõus kuulama tundide ja tundide kaupa....ainult mingil põhjusel kohtab siin ja seal veel Äpust veidi suuremaid põrsaid. Ei käi see loodus kogu aeg yhte moodi ja yhte rada.Iga jumala aasta pyyavad koerad novembriski veel käpikuid kinni.
Sults
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 29 Mai, 2013 0:45
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Sults »

Ah, et kohe iga jumala aasta püüavad su koerad novembris pisikesi triibulisi? Sa elad kusagil bantustanis palmide all?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist