Rahvus ja lojaalsus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Lemet »

Soovitan soojalt- Uno Traat, Sisekaitseakadeemia kriminoloogia ja
kriminalistika õppetooli lektor.

https://webcache.googleusercontent.com/ ... =firefox-b


PDF: https://www.tallinn.ee/est/g7172s46360

Google'i vahemälu aegub mingi aja jooksul ja viide ei pruugi siis enam töötada.

Kriku
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kriku »

TSITAAT
Martin Helme Riigikogu infotunnis peaminister Jüri Ratasele: "Meil on vahele võetud umbes 20 agenti või luurajat, kellest siis 14 või 15 on olnud venelased."

KONTROLL
Et Helme rääkis umbkaudsusetest arvudest, seame latiks küsimuse sellest, kas vahelevõetutest umbes kolmveerand on vene rahvusest.

Küsime infot kaitsepolitseilt, kes vastas, et lisaks süüdi mõistetud riigireeturitele (Simm, Dressenid, Veitman) on viimase kolme aasta jooksul avalikkusele teada Venemaa eriteenistuste kasuks Eesti-vastasele ebaseaduslikule koostööle asunud ja seega riigivastase kuriteo eest süüdi mõistetud 10 inimest: Rudnev, Romanov, Gruzdev, Malõšev, Hutšbarov, Vassiljev, Zintšenko, Tihhanovski, Petrov, Provornikov.

OTSUS
Tõsi.
http://epl.delfi.ee/news/faktikontroll/ ... d=83658279
Runkel
Liige
Postitusi: 2840
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Runkel »

Profileerime edasi.
Danske massiivse rahepesuga on seotud nime järgi võttes umbes pool vene päritoluga finantsspetsialiste (pseudoeestipärased nimed sealhulgas, a la Metsavas). Palju Danske filiaalis venelasi kokku võis olla? 10%? Vähem?
Meeleheitlik olukord, nagu mõned head artiklid sedastavad - kallid kaasmalased emamaalt leiavad mujale rännanud üles ja teevad ettepanekuid, millest ei saa keelduda. Eks suhtlus ole muidugi mõlemasuunaline.
Muuseas, Eestist on saanud edukast läände lõimujast, Ida-Euroopa tiigrist paugust endine Nõukogude Liidu "vabariik", nagu WSJ-st lugeda võib.
Viimati muutis Runkel, 20 Sept, 2018 16:32, muudetud 1 kord kokku.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3841
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Jaanus2 »

Danske filiaalil olid kindlasti ka osakonnad, üks näit. Eesti klientide jaoks ja teine Vene jm. SRÜ jaoks. Loogiline, et seal olid valdavalt venelased, juba keele tõttu. Siin sõltus peamine ikka pangast - tahtis raha teenida ja raha ei haise, juba roomlased teadsid seda. Ei usu eriti, et töötajad midagi organiseerisid omal algatusel ja ülemused olid õndsas teadmatuses. Mutritele jäi muidugi ka midagi hea töö eest ja nüüd on neid hea süüdistada.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Riigireetmine on Eestis suhteliselt ohutu tegevus – elu nagu Bondi-filmis

Eesti julgeoleku- ja justiitssüsteemis toimus taas üks kummaline lugu, mis lisab taas veendumust, et selles ruumis valitseb täielik segadus, mis soodustab ka vaenlaste tegutsemist.
Delfi vahendab, et Harju maakohus mõistis eelmisel nädalal Eesti Vabariigi vastases vandenõus süüdi 32-aastase Jevgeni, kes kogus andmeid Venemaa sõjaväeluure jaoks. Otsus jõudis avalikkuse ette kohtu vea tõttu.
Selle kohta ilmus uudis algselt Õhtulehes. Seal oli kohtuotsusele viidates kajastatud, et uurimisel kogutud andmetel värbas Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsus (GRU) Eesti kodakondsusega ja keskeriharidusega Jevgeni, kui ta viibis Venemaal. Venemaa agendina sai tema varjunimeks “Tendrit”. Jevgeni osales riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt GRU Eesti-vastases agentuur-operatiivtöös.
“Mul on hea meel, et kohtule anti teada sellest, et nimetatud otsus on ekslikult üleval ka avalikustatud lahendite all, see miks see nii juhtus on hetkel ka tuvastamisel, et kas tegu oli tehnilise või inimliku eksitusega,” rääkis esimese ja teise kohtuastme kõneisik Anneli Vilu.
Ta kinnitas, et Harju maakohus tunnistas mehe süüdi ning karistas teda vangistusega aasta ja kaheksa kuud. Kohus luges karistusaja hulka ka eelvangistuses viibitud aja. Süüdistatavalt mõisteti välja ka sundraha 1250 eurot ning määratud kaitsjale makstud tasu 1320 eurot.

Tänaseks on otsus jõustunud.
On arusaadav, kui salastatud on uurimine, aga arusaamatu on see, et salastatud oli ka kohtupidamine, kohtuotsus ja mehe vahistamine üldse. Ülemäärane salastatus aga on politseiriigi tunnus. Kas seetõttu, et riigireetja oli taas Eesti venelane?
Ilmselt riivab seaduskuulekat Eesti kodanikku ka suhteliselt lühike vangistusaeg ning mingid naeruväärsed sundraha- ja muud menetlussummad. Vene spioonina töötamine tundub kasuliku otsana – palk Kremlilt, moraalne toetus Eesti riigivõimult ja naermaajavalt väike karistus!
Vene riik omi hätta ei jäta ja iga riigireetur, õigemini oma tõelise kodumaa spioon vahetatakse ruttu kellegi vastu välja – Venemaa teeb kiirsööstu üle piiri ja rabab kaasa järgmise Kohvri, toimub vahetus ja üks kaabakas kaob taas Sarmaatia avarustesse. Eesti riik aga on taas haavata saanud, nõrgenenud ja kaitsetum, nagu ka NATO liitlased.

Ja lõpetuseks postitus EKRE Sõprade Klubi kodulehelt: “Küsitlustulemused venelaste hulgas räägivad iseenda eest. Seega Mart Helme rääkis järjekordselt tõtt, vene rahvusest inimesi ei saa riigisaladuste juurde lasta, nii nagu see on korraldatud ka Soomes. Tegelikkus on selline ja tõlget ilmselt ei vaja.
01.06.2012, Den za Dnjom korraldatud gallup: Продали бы вы России гостайны Эстонии, если бы имели к ним доступ? (2453 vastajat). “Отдал бы даром” (“Annaks niisama ära”) – 77,3%; “Нет, риск слишком велик” (“Ei, risk on liiga suur”) – 2,0%; “Продал бы, но не России” (“Müüks, aga mitte Venemaale”) – 0,2%; “Смотря сколько предложат” (“Oleneb, palju pakutakse”) – 4,0%; “Продал бы за любые деньги” (“Müüks mistahes summa eest”) – 1,4%; “Ни за что, я предан Эстонии” (Mitte mingil juhul, olen Eestile ustav”) – 15,1%.”
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7586
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas nimetu »

Selles viimases osas esitatud gallupi leeride suurusjärgud paistavad kaudselt kattuvat Eesti kaitseelarve küsitluse omaga. Ehk siis, veerand või isegi tublisti alla selle on Eesti suhtes positiivselt meelestatud.

Ütleme nii, et stratkom pole selles osas toiminud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Lemet »

Mäletatavasti väideti alles mõni aasta tagasi siinsamas foorumil, kuidas venelased vudinal lõimuvad ja kuidas venekeelsetest kommentaariumitest ei kannatavat mingeid järeldusi teha... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma saan Borja aru sinu jäägitust või piiritust sümpaatiast teatud poliitilise suuna poole. Aga ...
Esiteks on artikkel sama vigane (või hoopis osav), nagu eelmised selle suuna esindajate omad.
Soome teema on üks näide - seal ei ole venelastel keelatud saladustele ligipääs. Jutt on topeltkodakondsusest ja seaduse muutmisest.
Veel üks tore näide
On arusaadav, kui salastatud on uurimine, aga arusaamatu on see, et salastatud oli ka kohtupidamine, kohtuotsus ja mehe vahistamine üldse. Ülemäärane salastatus aga on politseiriigi tunnus. Kas seetõttu, et riigireetja oli taas Eesti venelane?
Kui asjatundmatu või manipuleeriv peab olema, et esitada küsimust: miks on kohtupidamine jms salastatud?
Küsimust-väidet venelasest riigireetja kohta, ei hakka kommenteerima vist.
2012 aasta uuring, jumal teab kus ja kellele, on ka muidugi veenev allikas.
Nii et palju jõudu Borja. Too sina siia oma lemmikuid, siis saan mina oma riste teenida!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ma saan Borja aru sinu jäägitust või piiritust sümpaatiast teatud poliitilise suuna poole.
..
Nii et palju jõudu Borja. Too sina siia oma lemmikuid, siis saan mina oma riste teenida!
Mind hakkab mõnevõrra tüütama see teatav paranoia, millega sa näikse viimasel ajal siin foorumis minu poste "jälitavat"..
Luba endale meelde tuletada, et sa oled EV kahetärnikindral - mitte suvaline foorumikraade..

Et järsku räägid raffale asjast ka - s.o kaitseväest ja tema arengutest - ning unustad (mõneks ajaks) minu isiku :roll: :mrgreen:


P.S.
"ristide teenimine" läeb sul päris hästi - püüdlik oled
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 23 Sept, 2018 16:15, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6234
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas kaur3 »

Sellest, et "klaveril" on rohkem kui 2 klahvi (venelane vs mittevenelane jt võrdlused) võib lugeda nendest kolmest originaalõpikutest. Meie foorumi kontekstist lähtudes meeldis mulle Põhja-Aafrika õpikus olev näide NATO eruohvitseride võimaliku kasutamise kohta KGB välisluure poolt - mehed on veel täies elujõus jne (originaaldokumandi lk 25). Seda mitte lihtsa info tooja agendi rollis, vaid agentide värbaja agendina, mis õpiku seletuse kohaselt on KGB jaoks palju olulisem ressurss. Kultuuriorganisatsiooni õpikus aastast 1968. kirjutatakse 2. põlvkonna emigrantide olulisusest värbamisel ( nagu Metsavase juhtum). Soovitan Eesti ajakirjanduse jälgimise paariks päevaks kõrvale heita ja need vihikud läbi lugeda.

https://www.thedailybeast.com/the-kgb-p ... ref=scroll

Kui 3. õpik läbi loetud, siis soovitan kergks lõpupalaks Holger Kaljulaidi blogilugu, mis toob meid taas kodumaale ja seob mineviku olevikuga.

http://isekiri.blogspot.com/2016/06/made-i-sverige.html

Kergeid lahendusi ei paista olevat, sest vesi voolab sinna, kus väiksem vastupanu. Nende kohtade otsimise ja kaardistamise eest saavad mehed idas tärne, au ja eripensione.
Viimati muutis kaur3, 23 Sept, 2018 16:51, muudetud 1 kord kokku.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

Borja, sinu isik ei paku mulle eriti huvi.
Küll aga "huvitab" mind see, kui keegi asjatundmatust või manipulatsiooni MILITAAR.netis esitab.
Veidi huvitaks mind ka see, kui sa vastaksid nendele ettehidetele või küsimustele, mitte ei isatseks foorumi liikmetega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Borja, sinu isik ei paku mulle eriti huvi.
Küll aga "huvitab" mind see, kui keegi asjatundmatust või manipulatsiooni MILITAAR.netis esitab.
Veidi huvitaks mind ka see, kui sa vastaksid nendele ettehidetele või küsimustele, mitte ei isatseks foorumi liikmetega.
(1) et mu isik ei paku "eriti huvi", teeb aint rõõmu - ehkki foorumit lugides tundub küll teisiti :?

(2) "asjatundmatust või manipulatsiooni MILITAAR.netis" - sa näikse arvavat, et sulle on kahe poliitikutest antud kindralitärniga ka foorumis lõpliku tõe indulgents tekkind vä :mrgreen:

(3) ja mis "etteheited või küsimused" need olivadki - kassa ei "evalueeriks" neid kudagi arusaadava(ma)ks :roll:

Minu point siin teemas on lihtne ja selge - muukeelne vähemus siin riigis ja täna oma valdavas enamuses EI OLE usaldatav - ei ole seda kunagi olnudki ega muutu selliseks ka hoomatavas tulevikus.
Sinu point näikse ka selgeks saavat - viskud avalikult viienda kolonni kaitseks laskeavale // eirad probleemi niisama lollakalt nagu jüriratas.. no jõudu, kaugele jõuad :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Mudakoon »

Milline oleks reaktsioon kui kaitseväe juhataja teataks, et ta ei usalda näiteks viiendikku oma alluvatest rahvusliku (isegi mitte keelelise) kuuluvuse tõttu....
Ehk ta nädala pärast ei oleks enam juhataja?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

No kui sa tõesti ei leia mingeid etteheiteid, siis teeme lihtsamaks.
On arusaadav, kui salastatud on uurimine, aga arusaamatu on see, et salastatud oli ka kohtupidamine, kohtuotsus ja mehe vahistamine üldse. Ülemäärane salastatus aga on politseiriigi tunnus. Kas seetõttu, et riigireetja oli taas Eesti venelane?
Borja kas sinu jaoks on see ka arusaamatu? Või vajad ka sina selgitusi?
Nimetades seda politseiriigi tunnuseks, viitab see kas üsna suurele asjatundmatusele või sihilikule provokatsioonile.
Tuues sisse venelaste teema, jääb mulje pigem teisest.
Ja lõpetuseks postitus EKRE Sõprade Klubi kodulehelt: “Küsitlustulemused venelaste hulgas räägivad iseenda eest. Seega Mart Helme rääkis järjekordselt tõtt,
vene rahvusest inimesi ei saa riigisaladuste juurde lasta, nii nagu see on korraldatud ka Soomes
. Tegelikkus on selline ja tõlget ilmselt ei vaja.
Kas Soomes tõesti ei lasta vene rahvusest inimesi riigisaladuste juurde?
Minu teada tahetakse keelata topeltkodakondsusega isikute ligipääs. Ma isegi ei tea kas ainult Soome-Vene. Aga - kavatsetakse, mitte ei lasta.
Eestis ei ole topeltkodakondsus lubatud. Kui on teada, et isikul on ka vene kodakondsus, siis on tegemist seaduse rikkumisega ja pole mingit lootust RS ligipääsuks. Seega Eestis peaks selles küsimuses pigem Soomele eeskujuks olema.
Seega minu arvates on tegemist valeväitega. Kas pole nii Borja?

Ja mida me teeme seisukohaga "vene rahvusest inimesi ei saa riigisaladuste juurde lasta"?
Kaitseväes on täna sadu vene rahvusest ohvitsere, allohvitsere ja reamehi. Mis me nendega teeme, ei lase RS ligi?
Sa Borja tunned isegi neid inimesi - kas Sina teed ka ettepaneku, neilt ligipääsu luba ära võtta? Sealhulgas tulevikus KVga liituvatele mitte anda?
Kui sa seda võimalikuks ei pea, siis peaks ka sinule antud väide eluvõõras või provokatiivne tunduma?

Ja mille järgi me määrame "selle venelase keda me RS ligi ei luba".

Ja lõpetuseks ekstra Borjale.
Ära häma "lõpliku tõe" teemaga. Nii nagu sina käid siin välja oma seisukoha, võivad teised enda oma esitada. Kindrali tärnid ei mängi siin mingit rolli. Vasta mu küsimustele, vaidle seisukohtadega, mitte ära kleebi mulle olematuid seisukohti.
Mina ei kaitse viiendat kolonni, vaid neid inimesi kes täna KVs teenivad ja tulevad homme teenima. Ja lisaks veel paljusid kodanikke. Sinu poolt esitatud artikkel paneb aga kõigile ühe mõõduga. Sinu enda "valdav enamus on", ei anna paremat tulemust. Ma olen varasemalt küsinud: kuidas seda reaalselt teostatakse (hoida venelasi RSist eemal) ja vastust pole ma saanud. Ma pean nii sinu, kui sinu eeskujude teemakäsitlust lihtsustatuks (eesmärgiga manipuleerida) või lihtsalt asjatundmatuks.
Ma loodan, et said vajalikud selgitused ja esitad siin nüüd oma vastused ka.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ma loodan, et said vajalikud selgitused ja esitad siin nüüd oma vastused ka.
..ikka esitan - millaski..
Pole ju veel kunagi siin foorumis kellelegi võlgu jäänd :P

Sa lihtsalt ära tambi kõiki mu poste järjest - üle hakkab viskama (mingi moment) :twisted:


P.S.
ja tegelt nõud sa mult ju võimatut - sa tahad, et ma defineeriks vettpidavalt, kuda siinseid "mitteriigitruid" venelasi eristada justkui "riigitruudest" venelastest - elik, sa nõuad, et ma defineeriks seda, mida kõik selle riigi fucking eriteenistused pole viimase enam kui paarikümne aasta jooksul suutnud välla mõelda - no vägev :mrgreen: :mrgreen:
Järsku sa targutaksid ise vähem?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 35 külalist