www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Juun, 2021 6:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 8852 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 591  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 22:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9690
Asukoht: Siilis
Mistend nõnna palla lingi // sissejuhatuse ümber kiibitsete(-nagu vaesed sugulased) - siin on teile ikke terve artikkel, pallu parem närida ju 8)

Tsiteeri:
Henn Põlluaas: kas riigireetmisskandaali teemal pressikonverentside ja intervjuude andmise asemel poleks Terras ja Herem võinud hoopis oma õlakud ära anda?

Vene Föderatsiooni luure- ja õõnestustegevus nii naaberriikides kui üle maailma, eriti NATO riikide seas, on saavutanud enneolematud mõõtmed. Sellisel tasemel infiltratsiooni ja mõjutustegevusega ei saadud hakkama isegi Kurjuse Impeeriumi ehk Nõukogude Liidu aegadel, sest nüüdsel ajal on Vene luureorganisatsioonide tööpõld toonasest laiem. Lisaks lääneriikidele tegutsetakse ka endistes sotsialismileeri maades ja taasiseseisvunud Balti riikides, kes kõik üheskoos on NATO liikmeteks astunud.
Just nõukogude ikke alt vabanenud maades ja endises idablokis, mis olid sovjettide kontrolli all, on Venemaal lihtsam enda inimesi olulistele kohtadele ja positsioonidele sokutada või neil juba olevaid inimesi värvata. Eriti Balti riikides, kus oma punase mineviku, kunagise KGB seotuse või muude pattude tõttu šantažeeritavate arv on ilmselt märkimisväärne ja kuhu okupatsiooni ajal asustati arvukas vene diasporaa, kes suhtusid ja kellest paljud suhtuvad ka täna nende riikide iseseisvusesse negatiivselt.
Läbi meie pääseb ligi NATO ja teiste lääneriikide sõjalistele saladustele ning seetõttu pole imestada, et Venemaa ajab oma nn kaasmaalaste poliitikat, mida nad ei püüa varjatagi, eriti aktiivselt. KAPO aastaraamatud kubisevad hoiatustest ja näidetest siinsete, eriti vene rahvusest inimeste värbamiskatsete kohta FSB, GRU jt luureorganisatsioonide poolt.

Avalikkusel on hästi teada „staarspioonid“ Simm, Dressen ja mõned veel, kuid tegelikult on vahele jäänud agente kordades rohkem. Ligi kolmveerand neist on vene rahvusest. Viimasel kolmel aastal kinni võetud riigireeturid on olnud kõik sajaprotsendiliselt vene rahvusest. Sajaprotsendiliselt! Siin ei ole midagi vaielda, tegemist on täiendava riskifaktoriga ja -grupiga, millega tuleb kindlasti arvestada. Kuid seda ei tehta. Riigireetur, kelle vanaisa oli hävituspataljonlasest punane terrorist ja isa KGB-s teeninud piirivalveohvitser, kelle imeilusat ja patriootlikku renomeed rikkuvaid fakte leidis meedia vaid mõne päevaga, sai integratsiooni musternäidisena kõik talle vajalikud juurdepääsuload ilma, et KAPO-l oleks aastate jooksul kordagi häirekelluke helisema hakanud.

Vaenulike elementide infiltratsiooni välistamine eeldab väga tiheda sõela ja regulaarse taustakontrolli kasutamist kõikide olulistel kohtadel ja erinevate riigisaladustega tegelevate, eriti võõrpäritolu inimeste suhtes. Midagi eriskummalist selles pole, sest kõik kontrollitavad on selleks ju ise loa andnud. Kuid nagu näeme, murravad vene eriteenistused rahvuskaaslasi kasutades tulemüürist läbi ning teated riigireeturite ja vene spioonide tabamise kohta on muutunud juba vaat, et regulaarseks. Veri on paksem kui vesi ja selle tõsiasja ees silmade kinnipigistamine integratsioonimuinasjuttu uskudes ja poliitkorrektsuse huvides, on äärmiselt rumal ja ignorantne. Tagajärgi arvestades on see tegelikult kuritegelik ja kohutav, sest sõja süttides maksab see kümnete tuhandete meie inimeste elu. Kas seda me tahamegi? Kas tõesti kaalub mingi võltsvaga riskigruppide olemasolu ignoreerimine selle üle?

Oluline on, et kontroll oleks tõhus ja järjepidev ning me suudaksime riigireetmist ennetada või siis vähemalt koheselt takistada. Täna itsitavad GRU ja FSB pihku, sest toimiva agendi tegutsemise aeg on piisavalt pikk, et saada vägagi olulist teavet. Aastaid pikem, kui on nende reedetud meeste, rühmade, kompaniide või pataljonide eluiga lahingus.
Peale iga spiooni paljastamist oleme nii meie kui meie liitlased pidanud ümber tegema lugematuid plaane, kavasid, muutma olemasolevaid struktuure, lahendusi, protseduure jne. See röövib tohutult aega, raha ja muid ressursse, mis kahjustab meid samuti kui vaenlase luuraja tegevus. Meile peale sunnitud uued kavad ja tegevused ei pruugi olla alati nii head ja efektiivsed kui eelmised. Need võivad nõuda meie poolt senisest veelgi suuremat ohvrit. Selle vältimise nimel muidugi tegutsetakse, kuid iga järgnev riigireetus lööb kõik jälle uppi.

Ühtepidi on paljastused tunnustuseks meie vastuluureorganitele ja -töötajatele, kuigi terve rida „mutte“ on avastatud hoopis meie liitlastelt tulnud signaalide peale. Teiselt poolt näitab aga asjaolu, et terve hulk riigireetureid ja spioone on saanud aastaid takistamatult tegutseda, edastada ülisalajast informatsiooni, tegeleda kahjurluse ja sabotaažiga ning samal ajal karjääriredelit mööda üles ronida, olemasoleva kontrolli ebatõhusust ning seda teostavate organite ja isikute ebaprofessionaalsust. Samuti nende struktuuride juhtide sinisilmsust ja ebakompetentsust, kus vaenlased on tegutsenud. See on hämmastav, seda enam, et spioonid ei ole olnud mitte kitsekasvatajate ühingus ega Kultuuriministeeriumis, vaid Sise- ja Kaitseministeeriumi haldusalas, KAPO-s, Kaitsejõudude peastaabis jne.

Muidugi ei saa mingeid rahvuslikke piiranguid sisse seada, kuigi näiteks Soome Kaitsejõududes seda praktiseeritakse. Saladustele ja olulistele kohtadele ligipääs on suletud vene topeltkodakondsust omavatele isikutele. Meil siin pole aga isegi õrna aimu kui paljudel siinsetel venelastel on vene topeltkodakondsus. Võimalik, et see on kõikidel vahelejäänud riigireeturitel. EKRE ei ole kunagi rääkinud venelaste väljarookimisest kaitsejõududest, kaitseliidust, politseist või mujalt. Kaitseliitlasena tunnen isiklikult mitmeid seal tegutsevaid venelasi ja suhtun neisse väga hästi. Oleme kamraadid ja head kaasvõitlejad. Jutt käib hoopis riskigruppi kuuluvatele olulisel kohtadel riigisaladustega tegelevatele isikutele kõrgendatud taustakontrolli sisseviimisest. See on vajalik. Süüdistused demokraatia õõnestamises ja inimõiguste rikkumises on vaid hale katse tegematajätmisi ja valvsuse puudumist õigustada. Pealegi ei ole riigisaladusele ligipääs mitte kellegi põhiseaduslik õigus. Vastupidi, seda tulebki kahju tekkimise vältimiseks piirata.

Olen ka ise riigisaladuste loa saamise kadalipu läbi teinud. Tundub, et mõnede meelest sellest piisabki ning jooksvat ja täiendavat kontrolli pole vajagi - paber olemas, kõik korras. Sellise mõtteviisi tagajärjed on meil käes ja see näitab, et ilmselgelt ei ole riskirühmade profileerimine ega esmane ja jooksev kontroll piisavalt põhjalikud olnud. Muidu ei oleks riigireeturitel olnud võimalik aastaid takistamatult tegutseda.
Kui meie sõjaväeluure hakkas kunagi Simmile ligi pääsema, siis selle asemel, et nende tegevust toetada, likvideeriti terve luureamet ettekäändel, et sõjaväeluurel puuduvat õigus luurata omasid. Kahtlemata andis see väga suure löögi meie vastuluurevõimekusele ja oli oluliseks võiduks Venemaale. Keegi ei tea kuipalju rohkem sai Simm seetõttu saladusi Venemaale reeta või muid välisagente seetõttu tabamata jäi. Või äkki toonane kaitseminister Ligi teab?

Kuid kes vastutab kõige selle eest? Tuleb välja, et mitte keegi. Meil on võtnud vastutuse ja tagasi astunud kitsekasvatajast põllumajandusminister, kultuuriminister oma alluva hasartmängusõltuvuse pärast ja riigihaldusminister, kes teatas, et ei poolda NATO-t, kuid võrreldamatult tõsisemate riigireetmis- ja spiooniskandaalide pärast mitte keegi. Ei sise- ega kaitseminister, ei KAPO ega Kaitsejõudude juhataja, kuigi nad kõik on otseselt vastutavad oma haldusalas ja alluvuses toimuva eest. Peale igat riigireeturi tabamist oleme olnud tunnistajaks hoopis enesekiitmisele ja teineteisele õlalepatsutamisele koos kiituskirjade, autasude ja ülendamistega. Vastutust ei ole kandnud ei riigireeturite vahetud ülemad, edutajad, neile riigisaladuste loa andjad, kontrollijad, mitte keegi. Sellest isegi ei räägita.

Nii ka seekord, kuigi huvitaval kombel toimusid edutamised ajal, mil riigireetur tegutses veel täie hooga. Kui paduvaenulikust perekonnast pärit Metsavas reetis peastaabis riigisalaladusi, mõjutas tegevusi ja kaitseväehankeid vaenlasele soodsas suunas, pikendati Kaitseväe juhataja Riho Terrase ametiaega aasta võrra ja ülendati ta täiskindraliks. Kaitseminister Jüri Luik tegi ettepaneku kinnitada tema asemele Kaitseväe juhatajaks peastaabi ülema Martin Heremi, mille valitsus heaks kiitis. Herem asub kaitseväe juhataja kohale detsembris. Tegemist on pretsedenditu sammuga, sest kunagi ei ole uut Kaitseväe juhatajat juba pea aasta enne eelmise lahkumist paika pandud. Tänases valguses poleks neid ülendamisi saanud teha. On küsitud, kas riigireetmisskandaali teemal pressikonverentside ja intervjuude andmise asemel poleks Terras ja Herem võinud hoopis oma õlakud ära anda?

Riigi vastu suunatud luuretegevuse ennetamise, tõkestamise ja kaitseväelaste tausta- ja rutiinse kontrolliga tegeleb KAPO. Ilmselgelt ei ole osatud riskigruppe profileerida ega oma tööga piisavalt hästi hakkama saanud. Kas oma ameti möödalaskmisi õigustavad KAPO peadirektor Arnold Sinisalu ja asedirektor Martin Arpo võtavad vastutuse ja astuvad tagasi? Kas siseminister Andres Anvelt ja kaitseminister Jüri Luik võtavad vastutuse ja astuvad tagasi? Kas valitsus võtab skandaali tõttu midagi ette ja kutsub ministrid tagasi?
Ma kardan, et mitte, sest Putini parteiga koostöölepet omavast erakonnast pärit peaminister Jüri Ratas teatas, et nõue teostada julgeolekukaalutlustest lähtuvalt riigisaladustega tegelevatele vene keelt rääkijatele põhjalikumat kontrolli olevat Eesti riigi õõnestamine. Äkki peaks ka tegelikkuse eest silmad kinni pigistav peaminister tagasi astuma? Senikaua aga, kuni midagi ei muutu ja mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest, tegutseb Vene luure takistamatult edasi, õõnestab Eesti riiki ja itsitab rõõmust pihku.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Eks EKRE-l ole oma kindel toetajaskond nii KV-s kui KL-s kui ka paljude patriootiliselt mõtlevate inimeste seas. Ma ei ole kindel, et sellise looga nad seda kasvatasid.
Pigem nad vähendasid oma võimalusi valimistel head tulemust teha. Oma riigi sõjaväe ja luure vastu sõtta minek pole teab kui mõistlik plaan.

Aga kui sõnumist rääkida, siis ma usun, et Kapo siiski natuke profileerib inimesi, keda terasemalt jälgida, sest teatud taust teeb paratamatult värbamise lihtsamaks.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24772
Asukoht: Viljandimaa
Tsiteeri:
Meil siin pole aga isegi õrna aimu kui paljudel siinsetel venelastel on vene topeltkodakondsus. Võimalik, et see on kõikidel vahelejäänud riigireeturitel. [...] Jutt käib hoopis riskigruppi kuuluvatele olulisel kohtadel riigisaladustega tegelevatele isikutele kõrgendatud taustakontrolli sisseviimisest.
Kui nüüd keegi seda ka ütleks, kuidas kindlaks teha, et kellelgi on VF kodakondsus, oleks elu kohe nagu lill.

Kuna topeltkodakondsus on Eestis keelatud, on kõigil sellistel juhtudel nagunii tegu seadust mitteaustava indiviidiga, kelle võiks IMHO juba ainuüksi sellepärast riigiteenistusest välistada. Aga kuidas seda kindlaks teha :dont_know:

Ülejäänud jama ei kommenteeri.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:19 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Dets, 2003 12:32
Postitusi: 5087
Vene kodakondsus on võetud /suures osas/ selleks, et vene piiri ületamine oleks valutu.

On muidugi teisi ja palju sisemaid põhjuseid, miks see valik sai tehtud.

Mis te arvate, kas piiriületuste kohta info ei laeku? mitte kuhugi?

muu info (mis kodakondsuses üks või teine inimene on) - see on kapole bännitud?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:30 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24772
Asukoht: Viljandimaa
Ma arvan küll, et Eesti piirivalvet ei huvita, mis alusel isik Venemaale pääseb. Esitab Eestist lahkudes passi ja kogu lugu. Ei ole nii või?

Eesti piirivalvur võiks ju passi lapata, et kas seal sisaldub Vene viisa ja kui ei sisaldu, siis küsimusi esitada, aga kas seda tehakse? Mina käisin nii ammu, et ei mäleta :dont_know:

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Juun, 2005 0:55
Postitusi: 1716
Nibelungen kirjutas:
Some kirjutas:
Ära võta südamesse. Valimised ukse ees.

Tuntud kaitseväelaste materdamisega ja kriitikaga kõigi struktuuride vastu võib vaid imestada, kes need valijad on.


Mul on kah keeruline ette kujutada, millist valijat sellise asjaga üritatakse meelitada. Küll aga kujutan ette, kuskohas praegu rõõmust käsi hõõrutakse, vaadates seda, kuidas lollid tsuhnaad on omavahel kaklema läinud ja kangutavad tervet kapo ja kaitseväe juhtkonda ametist.

Ei, ma ei arva, et KVJ peaks olema mingid püha lehm, kelle tegevuse kohta ei tohiks avalikkus, seda enam Riigikogu liikmed mingeid küsimusi esitada, või isegi nende ametist lahkumist nõuda (nagu antud juhul) – aga seda tuleks teha ikka asja eest ja samas selgelt tunnetades seda vastutust ja võimalikke tagajärgi, mis seostub väitega „KVJ ei ole kompetentene ja usaldusväärne ning ei peaks selles ametis olema“. Jutt ei käi mingist suvalisest bürokraadist, vaid inimesest, kes hakkab sõja korral juhtima Eesti sõjalist kaitsmist ja kelle osas kümnetel tuhandetel reservväelastel peaks olema elementaarne usaldust, et tegemist on pädeva inimesega, kes meid vähemalt asjatult surma ei vii.

Praegu loen mina Riigikogu ja Eesti ühe populaarsema partei liikme (st mitte mingi suvalise „keskmiselt haritud“ inimese või külapoe joodiku) artiklist seda, et nii tänane kui tulevane KVJ on ametisse määratud kuidagi segastel asjaoludel, ei vääri usaldust, ei suuda Eesti julgeolekut kaitsta, ja samas artiklis räägitakse paralleelselt veel rühmadest, kompaniidest ja pataljonidest, kellel saab reetmise tõttu lahingus olema lühikene eluiga. Pahatahtlik inimene (mina nende hulka ei kuulu) loeks siit välja, et sisuliselt ütleb Põlluaas (mh Eesti reservväelastele), et teie tänane ja tulevane juht viivad teid surma kui sõda tuleb. Küsin taaskord laia ringi küsimuse – kellele sellised sõnumid ja narratiivid kasulikud on?


Veelkord – demokraatlikus riigis on OK kritiseerida ka KVJ-i, aga asja eest ja mõistes, mis on sellise kriitika potentsiaalne mõju kaitseväelaste sõjaaegsele moraalile ja usaldusele KV juhtkonna suhtes.


Asjast endast ja vastutusest. Arvan, et antud juhul on põhimõtteliselt vale siduda ühte punti kokku viis riigistruktuuridest avastatud riigireeturit (Simm, Dressen, Veitmann, Metsavas + Venemaale karanud Puusepp) ja 10+ riigisüsteemi-välist, üldjuhul pidevalt Venemaa vahet saalinud n-ö prügikala, kelle peamine ülesanne oli vaadelda KV jm riigikaitselisi objekte. Esimeste puhul võib veel tõstatada küsimuse sellest, kui efektiine oli nende inimeste kontrollimine – ja seda eelkõige julgeolekukontrolli teostaja ehk kapo, mitte aga KV poolt. Teiste puhul oli aga tegemist n-ö tavaliste, igas mõttes riigisüsteemi väliste (ja seega ka igasugusele vähegi tõsisele kontrollimisele mitte-alluvate) inimestega, kellesarnaseid liigub Eesti ja Venemaa vahelt kümnete tuhandete kaupa, kellede värbamine toimus vist üldjuhul Venemaal, st väljaspool kapo poolt kuidagigi kontrollitavat värbamist. Nende puhul – kuigi artiklis on nad kõik ühte punti kokku seotud riigireeturitega – on keeruline kapole midagi ette heita, vaid vastupidi, iga sellise spiooni avastamine ongi töövõit, kuigi mitte nii suur, kui sügavale pugenud muti leidmine.


Viis süsteemisisest riigireeturit – kusjuures kümne aasta peale – seda ei ole minu arvates nii palju, et peaks nõudma kapo peadirektori tagasiastumist. Vastupidi – stabiilselt tugev tulemus on see minu arust. Väga vähe on minu teada teisi Euroopa riike, kus oleks 10 aasta jooksul suht- või isegi absoluutarvudes nii palju spioone paljastatud. Lisaks – kuidas peaks tänane peadirektor kandma vastutust nende reeturite eest, kes värvati ja ka paljastati viis ja enam aastat tagasi?

Kaitseväe puhul – tänaseks on KV-st leitud üksainus spioon. Üks. Millise vea eest täpselt peaksid tagasi astuma nii praegune kui tulevane KVJ? Kas Herem ja Terras võtsid selle inimese 18 aastat tagasi kaitseväeteenistusse? Kas nemad teostasid tema julgeolekukontrolli – või kas neil oli üldse võimalik kuidagi vastutada kapo poolt läbi viidava kontrolli eest? Kas on mingeid märke sellest, et nad oleksid kuidagi eriliselt soosinud Metsavase tegelikult täiesti tavapärast ja normaalset karjäärikäiku? Kas edaspidi võikski nii olla, et kui KV-s avastatakse järgmine reetur, siis peab see kindlasti päädima KVJ-i tagasiastumisega? Kui nii, siis ma GRU asemel EKV juhtimise desorganiseerimiseks muud ei teekski, kui püüaks KV-sse uusi spioone läkitada ja siis lekitaks need ise välja ikka selleks, et järjekordne KVJ ametist maha võtta.


Lõppude lõpuks kannab vastutust riigireetmise eest eelkõige reetur ise. See on olnud nende valik reetmise teele asuda, või siis väljapressimise ja lõksumeelitamise korral mitte aegsasti vastuluurajate poole pöörduda. Kui reetur (eriti, kui tegemist luureasutuse enda töötajaga), aga ka tema agendijuhid, on ettevaatlikud ja hoolikad, on reeturi varajane avastamine väga keeruline. Ei tea mina maailmas riiki (v.a. need, kelle vastu ükski luure huvi ei tunne), kes oleks leiutanud toimivad meetmed selleks, et täielikult reetmist vältida. Stalini-aegne Nõukogude Liit ehk jõudis sellele suht lähedale, kuid see saavutati vaid tänu täielikule isolatsioonile ja välismaailmaga kokkupuutunud inimeste järjekindla represseerimisega. Põlluaas justkui nõuaks kapolt 100% garantiid, kuid ei anna ühtegi adekvaatset retsepti selle saavutamiseks. Vene taustaga inimeste „põhjalikum kontrollimine“ vähendab ehk riske paari protsendi võrra, aga ei anna mingit hüppeliselt paremat garantiid.

Aga veel mõningaid „huvitavaid“ momente sellest artiklist:

- „Venemaa luure- ja õõnestustegevus on saavutanud sellised mõõtmed, millega ei saadud hakkama isegi Nõukogude ajal“. Sügavalt kahtlen selles, et tänane Venemaa omaks sellist ideoloogilist külgetõmmet, et panna püsti nt Kim Philby või USA tuumasaladuste pihtapanekuga võrreldavad operatsioonid. Kaitseministeeriumi registripidada või kaitseväe rea-staabiohvitser on ikka tühi-tähi sellega võrreldes.
- See, et muttide avastamine tänu liitlaste signaalidele, näitab justkui meie vastuluure mannetust. Mannetust näitab arusaam, et spioone on tänapäeval võimalik tabada kuidagi üksinda pusides, eriti olukorras, kus piirid on lahti ning reeturist Eesti kodanik võib oma agendijuhiga kohtuda ükskõik kus, aga kindlasti mitte Eesti territooriumil. Teiseks, kui meie vastuluure oleks saamatu, siis nende välismaised partnerid neid usaldavad sedavõrd delikaatse info juurde?
- Mille eest on Põlluaasale jalgu jäänud kapo peadirektori asetäitja Martin Arpo (kes samuti peab tagasi astuma), kes ei tegele ega pole minu teada kunagi tegelenud vastuluure e spioonide püüdmisega? Seda „õnnetut“ vastuluure valdkonda juhib seal pikka aega juba üks teine täiesti avaliku nimega inimene (kelle puhul võiks isegi ehk küsida midagi vastutuse kohta) – aga sellist detaili ei pea ju „keskmiselt haritud inimene“ (või kuidas sa Borja nende Riigikogu liikmete kohta ütlesid?) teadma, kui tagasiastumiste nimekirja koostama hakkab.


Miks ma sellest kõigest nii pikalt jauran? Esiteks selle pärast, et nii ääretult loll ja kohati lihtsalt vastutustundetu artikkel on minu arvates. Teiseks selle pärast, et see on hea näide selle erakonna sisulisest tasemest, või õigemini selle puudumisest. Kohe ilmuvad välja heausksed inimesed, kes ütlevad, et vat siin EKRE soolas nüüd küll pisut üle ja pani puusse, aga muidu on neil ikka õigus jne... Aga olete te mõelnud selle peale, et äkki on neil kõikides teistes valdkondades tegelikult samal tasemel „kompetents“?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 23:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Topeltkodakondsuse küsimus on huvitav, kuid ma julgen arvata, et riigireeturid ei olnud topeltkodakondsusega ega siiberdanud kuigi tihti Venemaa vahet. Liiga kerge kindlaks teha.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 0:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6085
Tsiteeri:
Ma arvan küll, et Eesti piirivalvet ei huvita, mis alusel isik Venemaale pääseb. Esitab Eestist lahkudes passi ja kogu lugu. Ei ole nii või?

Ma arvan, et kui jutu kontekst tiirleb riigisaladustele ligi pääsevate isikute ümber, siis KaPo leiab piisavalt vahendeid, et ka see kindlaks teha. Igasugused plaanivälised külastused Venemaale oleks kindlasti luubi all. Ja pealegi pole riigireeturil mingit põhjust hakata selliste asjadega riskima. Efektiivne reetur on väljast paistes täiesti igava ja tavalise elumoega. Ei mingit topeltkondakondsust, ei mingeid imelikke feissbuuki postitusi ega muud sellist. Riigireetur, kes jõuab riigisaladusteni ei saa olla täiesti loll, vaid peab ikka aimama millega riskib.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 0:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1412
Põlluaasa programmkõnest tuleb välja, et ainus hea Eesti julgeolekuasutus on likvideeritud julgeolekuasutus.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 1:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Jaan, 2014 10:00
Postitusi: 3746
Asukoht: Estland
chac kirjutas:
Хельме: переход на обучение на эстонском может состояться лишь через одно-два поколения
https://rus.err.ee/861045/helme-perehod ... pokolenija

Helme: üleminek eestikeelsele õppele saab toimuda alles ühe-kahe põlvkonna pärast.
:roll:

no comments.
Kesikute katuseraha on otsa saanud, vaja uut. Ju see on patriotism ekre moodi.

_________________
www.propastop.org/
World Alert Map


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 8:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32396
A4 suudab talle omase sõnavoolu kvantiteedi abil osavalt minna mööda asja põhipointist. Sama käib ka peavoolukorrektsete EKRE tõrvamiste kohta - selleks, et juhtida tähelepanu kõrvale tõsiasjast, et vahelejäänutest on valdav enamus vene rahvusest ja nimedega, pööratakse jutt Põlluaasa eetilisusele, vanema Helme professionaalsusele - ühesõnaga tähelepanu kõrvalejuhtiv manööver. Nemad pole õnneks selle nimekirja eestikeelset osa kasvatamas, vaid seal annavad tooni endiselt vene nimed. Miks? Vat see on probleem.

Teine küsimus, millest A4 jälle mööda hiilib, on tabatute soliidne staaž õõnestustegevusega. Neid on küll "vaid viis" ja "vaid üks Metsavas", kuid igaühe taga on pikki aastaid kestev tegevus. Kapole oma pisikeste ressurssidega pole siin tegelikult ette heita midagi - me ei hakka eales omama ressursse, et iga ametniku taga nuhkida. Pigem on küsimus selles, kas tõesti 5a jooksul ei jäänud kellelegi midagi silma või kas on vaja lasta ametikohti mehitada nt kursakaasluse või muul korporatiivsel alusel - sellises keskkonnas ei hakka sisemine kontroll/vastutus eales toimina. Küsimus on siin sisemises kompassis (mida mõjutab ka vahelejäämise ohu tunnetamine) ja sisemises kontrollis (kus kolleegid märkavad tavatuid asju).

Taolistest asjaoludest minnakse selles pikas-lohisevas, analüütilist muljet jätta üritavas tekstis täiesti mööda.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 9:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4169
Asukoht: Tartu
Mis sellesse artiklisse puutub, siis vaadakem ikka esmalt, mis väljaanne selle üllitanud on. See seletab ka, miks pealkiri selline on: püüab klikke ja ühtlasi üritab EKRE-t mingi hirmsa KV lammutajana näidata. Lisaks on kontekstist välja võetud ja pealkirjaks pandud küsimus siiski pigem retoorilist laadi, mitte Martin Heremi ja Riho Terrase erruminekut kategooriliselt nõudev. Kaitseväe juhataja tööülesannete hulka ei kuulu kohe kindlasti mitte igasugu mutrikeste taustauuringutega isiklikult tegelemine. Selleks on teised inimesed. Küll aga on huvitaks paljusid, mis PÕHJUSEL likvideeriti luureamet. Ettekäändeks, nagu järeldub, oli, et sõjaväeluurel puuduvat õigus luurata omasid. Ettekääne ja põhjus on teadupärast ju kaks eraldi asja. Esimese maailmasõja puhkemise ettekäändeks oli samuti kõigest ühe ertshertsogi tapmine, tegelikud põhjused aga hoopis midagi muud. Kas hakkas sõjaväeluure mõnele suuremale rotile ohtlikult lähedale jõudma ja kusagilt (kust?) tuli käsk tülikas amet likvideerida? Kelle allkiri on luureameti likvideerimise otsuse all? Kes vastutab? Või läheb jälle nii, et vastutus hajub kes teab kuhu ja kõik jätkub vanaviisi? See tekitab juba loogilise küsimuse - kas mõni reetur on juba kusagil hoopis kõrgemale jõudnud, nt. mõnda endisesse või ka praegusesse valitsusse?

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 9:34 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Dets, 2003 12:32
Postitusi: 5087
Kapten Trumm kirjutas:
A4 suudab talle omase sõnavoolu kvantiteedi abil osavalt minna mööda asja põhipointist. Sama käib ka peavoolukorrektsete EKRE tõrvamiste kohta - selleks, et juhtida tähelepanu kõrvale tõsiasjast, et vahelejäänutest on valdav enamus vene rahvusest ja nimedega, pööratakse jutt Põlluaasa eetilisusele, vanema Helme professionaalsusele - ühesõnaga tähelepanu kõrvalejuhtiv manööver. Nemad pole õnneks selle nimekirja eestikeelset osa kasvatamas, vaid seal annavad tooni endiselt vene nimed. Miks? Vat see on probleem.


Seepärast, et tegemist 0-väärtuselise infoga. Mida sellega peaks peale hakkama? Eesti kodanikest on ca 20% vene rahvusest. Võimalik, et ka nimedega on enam-vähem sama kattuvus. Neid riigiametisse tööle ei võta? Või siis - võtame, aga riigisaladuse luba ei anna? Või asja lihtsustamiseks (ja et meid rahvusepõhises diskrimineerimises ei saaks süüdistada) - võtame lihtsalt kodakondsuse ära?

Kui vaadata, mida vene (propa)meedia Metsavase juhtumi kohta kirjutanud on, siis just seda üritataksegi rõhutada. Tegelikult ei olnudki mingi spioon. Lihtsalt venelane, ja venelasi kiusataksegi Eestis taga. Nüüd siis teevad veel spioonideks kah. Venelased - ärge minge Eesti riigi teenistusse.

Kuidas neid tüüpe nimetatigi, kes vastase agendat aitavad levitada, aga tegelikult selle eest ei saa pappi ka mitte? Kasulikud idioodid?

Sest agendid nad ju ei ole. Nad ei ole ju venelased...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 9:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2015 19:48
Postitusi: 479
Mulle jälle tundub, et akf. Trumm ei saanud A4 mõttele pihta. Just praegu ja just selles teemas ning ka just selle artikli valguses on suured küsimused EKRE käitumise kohta aktuaalsed. Tulevastelt riigijuhtidelt ootaks mõningast riigimehelikkust, mitte ainult ja koguaeg ""tuld kõigist torudest, tabavalt ja hävitavalt"".

_________________
My fair lady.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 9:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2468
London Bridge kirjutas:
Mulle jälle tundub, et akf. Trumm ei saanud A4 mõttele pihta. Just praegu ja just selles teemas ning ka just selle artikli valguses on suured küsimused EKRE käitumise kohta aktuaalsed. Tulevastelt riigijuhtidelt ootaks mõningast riigimehelikkust, mitte ainult ja koguaeg ""tuld kõigist torudest, tabavalt ja hävitavalt"".
... hea et leidub optimiste.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 8852 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 591  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt