www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 27 Sept, 2020 7:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11521 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 657, 658, 659, 660, 661, 662, 663 ... 769  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 9:33 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20571
Asukoht: Viljandimaa
Venemaal kasvab hirm suure sõja ees
Jaanus Piirsalu
Tsiteeri:
Kui Venemaa suurima sõltumatu uuringufirma Levada keskuse sotsioloogid analüüsisid tänavu mais venemaalaste reaktsiooni Süürias ja laiemalt Vene-Lääne suhetes toimuvale, siis tabas neid üllatus. Kahe aastaga oli oluliselt kasvanud inimeste hulk, kes vastasid jaatavalt või pigem jaatavalt küsimusele «Kas te kardate, et Venemaa ja Lääne suhete teravnemine Süüria küsimuses võib üle kasvada kolmandaks maailmasõjaks?».

Ja seda hoolimata sellest, et pealtnäha oli relvavõitlus ning pommitamine Süürias selleks hetkeks oluliselt vähenenud ja ametlikult oli Venemaa president Vladimir Putin teatanud vägede väljaviimise algusest Süürias. Suhteliselt vaikne oli juba mitu aastat olnud ka Ida-Ukrainas, teises Vene ja Lääne vahelises pingekoldes.

Ometi vastas 57 protsenti venemaalastest, et neil on kas suur hirm (16 protsenti) või teatud hirm (41 protsenti) suure sõja ees Venemaa ja Lääne vahel. Juulis 2016 tundis hirmu sellise sõja eest kolmandiku võrra vähem inimesi, 39 protsenti, ning isegi juulis 2014, kui algas raskerelvastusega sõda Ida-Ukrainas, leidus suure sõja kartjaid vähem, 54 protsenti.

«Fookusgruppides [inimesi küsitledes] puutume kokku väga levinud arvamusega, et Venemaa on astunud juba kolmandasse maailmasõtta, kuid see ei ole veel jõudnud kuuma faasi, avalike relvakokkupõrgeteni,» rääkis Postimehele Levada keskuse juht Lev Gudkov.

Tema peab sõjahirmu kasvu pärast Ukraina revolutsiooni võitu ning Krimmi annekteerimist 2014. aastal Venemaal alanud Lääne- ja Ukraina-vastase propaganda «mittekontrollitavaks efektiks».

Patriootiline rõõm hääbub

«Krimm tõi inimestes esile patriootilise eufooria, suure uhkuse tunde, aga samal ajal ka hirmu, alateadliku tunde võimalikest tagajärgedest. Need on omavahel seotud tunded: mida rohkem uhkuste tunnet, seda rohkem alateadlikku hirmu,» lausus Gudkov. «Inimestel tahtmatult tekib ikkagi küsimus, et tuleb neil maksta sellise poliitika eest. Nad näevad, et tulevik on ebamäärane. See kõik on hakanud vähendama patriootilist rõõmu deržaava (suurriikluse – toim) üle, keda Lääs ei suuda takistada, ning selle üle, et Venemaa on taastanud Nõukogude-aegse hiilguse.»

Juulis Lääne-Siberis Omski oblastis mööda sealseid eesti kogukondi reisides küsiti minult palju kordi: mis ma arvan, kas tuleb suur sõda? Seejuures lisati tihti: no me tegelikult eriti ei karda, sest siia, keset Siberit, nagunii mingi sõda ei jõua. Aga mure oli.

Lõpuks jõuti alati sama tõdemuseni nagu nõukogude ajal, millele on raske vastu vaielda: kõik on võimalik ära kannatada, peaasi, et sõda ei tule. Eriti on selline suhtumine keskealistel ja vanematel inimestel, kel on perekonnamälestuste või loetu põhjal ettekujutus Teisest maailmasõjast.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 9:45 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20571
Asukoht: Viljandimaa
metroo kirjutas:
Rotid põgenevad uppuvalt laevalt.
Paparazzo sai Moskva Saksa saatkonnas pildi peale Vladimir Jakunini (meile tuntud kui Lasnamäe kiriku finantseerija, "kolmandik sulas").
Kunagisele raudteepealikule väljastati D-kategooria viisa, kehtivusega kolm kuud. Seda tüüpi viisa antakse elamisloa taotlejatele.

https://echo.msk.ru/blog/dgudkov/2262334-echo/


Tsiteeri:
Venemaaga seotud organisatsioone, mis kaasavad Prantsusmaa poliit- ja ärieliiti, leidub teisigi. Neist märkimisväärseim on Prantsuse-­Vene dialoogi assotsiatsioon, mida juhib ­Vladimir Jakunin – ­endine Venemaa Riigiraudtee juht. ­Eksisid need, kes arvasid, et Jakunin ­kaotas Kremli soosingu – talle lihtsalt võimaldati pensionipõlv Pariisis. Assotsiatsiooni peakorter aga asub maailma ühel kallimate büroopindadega tänaval – Champs-Élysées’l.
http://ekspress.delfi.ee/kuum/kuidas-ve ... d=83630923

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 12:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5018
Kas keegi saaks selle Ekspressi loo avada?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 12:54 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 975
kaugeltuuriv kirjutas:
Kas keegi saaks selle Ekspressi loo avada?

Aga palun
Aasta 2008 augustis näitas Venemaa Gruusias küll oma sõjalist võimekust, kuid rahvusvahelises meedias jäi pigem kaotaja rolli. Sestsaati tõusis pehme jõu ja avaliku diplomaatia tõhusam rakendamine Kremli üheks prioriteediks. Infosõda Baltikumis on seejuures kõrvalise tähtsusega. Kui Venemaa tahab lõhestada ELi ja NATO ühtsust, ei tehta seda mitte Tallinnas ega Riias, vaid Londonis, Berliinis ja Pariisis.

Prantsusmaal on venelased katsetanud eri strateegiaid. Näiteks 2012. aastal loodi Vene ­saatkonna ning paremäärmusliku ­erakonna Front National liikme Gilles ­Arnaud’ koostöös veebitelevisioon ProRussia TV. ITAR-TASS toetas projekti esimesel aastal 115 000 euroga, teisel 300 000 euroga ja kanal sai toimetada väljaspool Prantsusmaa jurisdiktsiooni, sest serverid asusid Venemaal. Mõju jäi siiski piiratuks ning kaks aastat hiljem tegevus lõpetati.

Kremlile sai selgeks, et avaliku arvamuse mõjutamiseks tuleb mängida suurelt. Nii keskendutigi kahele brändile – veebipõhine Sputnik ning Russia Today. RT toimetab Prantsusmaal juba 2015. aastast, kuid rublakursi langusest tulenenud eelarvekärbete tõttu piirduti esialgu vaid veebi- ja ­sotsiaalmeediakanalitega, mida toimetasid 15 ajakirjanikku. Aasta tagasi oktoobris teatas RT France aga telekanali käivitamisest, mis edastab ööpäev läbi prantsuskeelset sisu Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis ja prantsuse keelt kõnelevates Aafrika riikides. Kanali käivitamiseks eraldati 20 miljonit eurot ning alustati 50-liikmelise ajakirjanike meeskonnaga
Kanalitesse sisu loomisel tulevad mängu inimesed, keda Eesti eriteenistused ja julgeolekueksperdid tembeldaks kasulikeks idiootideks või mõjuagentideks. Sageli kasutavadki RT ja Sputnik marginaliseerunud ajakirjanikke või teadlasi, kuid head sisu aitavad toota ka sõltumatud mõttekojad ja organisatsioonid. Nii loodigi Moskva advokaadi Anatoli Kutšerena poolt 2008. aastal IDC – Institut de la Democratie et de la Cooperation, mida juhib endine riigi duumasaadik ­Natalja ­Narotšnitskaja. Kreml kinnitas oma soosingut ICD-le 70 miljoni eurose stardikapitaliga.
Venemaaga seotud organisatsioone, mis kaasavad Prantsusmaa poliit- ja ärieliiti, leidub teisigi. Neist märkimisväärseim on Prantsuse-­Vene dialoogi assotsiatsioon, mida juhib ­Vladimir Jakunin – ­endine Venemaa Riigiraudtee juht. ­Eksisid need, kes arvasid, et Jakunin ­kaotas Kremli soosingu – talle lihtsalt võimaldati pensionipõlv Pariisis. Assotsiatsiooni peakorter aga asub maailma ühel kallimate büroopindadega tänaval – Champs-Élysées’l

Eliidi kaasamine on läinud tal edukalt. Seda kinnitavad organisatsiooni liikmed (suurfirmad Airbus, Bouygues, Alstom, Tota, Rosatom, Gazprom ja Venemaa Riigiraudtee) ja koostööpartnerid, aga ka 2015. aastal korraldatud kümne rahvusassamblee saadiku skandaalne visiit Krimmi. Assotsiatsiooni ja Jakuniniga on koostööd teinud ka Prantsusmaa ekspresident Valéry Giscard d’Estaing. 2015. aastal laiendati oma haaret tudengitele suunatud Cercle Pouchkine’i (Puškini Ringi) loomisega.

Paljude prantslaste kasvavat hirmu kristliku identiteedi tuleviku pärast on Kreml oskuslikult ära kasutanud, luues Venemaast kuvandi kui läänelike väärtuste ja kristluse kaitsjast. Selle sümboliks on Eiffeli torni jalamile rajatud Püha Kolm­ainsuse Katedraal, mis majutab ka religiooni, kultuuri ja keele instituuti ning prantsuse-vene algkooli. Kompleksi rajamist juhtis ­Vladimir Kožin, toonane Venemaa presidendi majandusasjade administratsiooni juht, pakkumist aitas koostada Prantsusmaa kinnisvaragigandi Nexity juht, vene ­juurtega Alain ­Dinin ning läbirääkimistel aitas kaasa valgeemigrantide järeltulija prints Alexander Trubetskoy. Katedraali ehitus läks maksma umbkaudu 170 miljonit eurot ning selle kupleid kaunistab 90 000 lehte kulda.

Katedraali asukoha tõttu oluliste riigiasutuste vahetus naabruses kahtlustati, et seda proovitakse ­kasutada luuretegevuseks. Tänapäeva side- ja segamistehnoloogiate tõttu oleks see aga mõttetu. Katedraal polegi mõeldud signaale püüdma, vaid neid edastama – nii vene diasporaale, prantslastele kui ka turistidele, kes teel Eiffeli torni juurde seda imetlema jäävad.

Isikuid ja organisatsioone, kellel on roll Venemaa ja Prantsusmaa ühenduslülidena, leidub arvukalt ning nende koordineerimisel on viimastel aastatel suur osa olnud Venemaa saatkonnal ning just suursaadik Aleksandr Orlovil. Orlovi põhiliseks mantraks on see, et Prantsusmaa rahvas ja poliitiline eliit on piisavalt targad, säilitamaks oma välispoliitikas Charles de Gaulle’i traditsiooni. Mis tähendab, et USA rolli tuleb suhtuda skepsisega ning panustada Prantsusmaa-Venemaa ajaloolistele sidemetele ja erisuhtele. Seda põhisõnumit on meedia ja konverentside kaudu edasi kandnud arvukad kõneisikud ja organisatsioonid.

Aga kuidas see Eestit puudutab?

Loomulikult peame olema teadlikud sarnasest, meilgi toimuvast mõjutustegevusest. Samas peame olema ettevaatlikud, et võitluses mõjutajate vastu ei teeks me Kremli tööd ise ära. Näiteks üleskutsed paljastada või avalikult häbistada mõjuagente ja kasulikke idioote näitavad vaid kõnelejate lihtsustatud maailmapilti. Avalik nõiajaht teisiti­mõtlejatest haritlaste, ajakirjanike, kultuuriinimeste või ettevõtjate vastu on libe tee, nõnda polariseerime ise oma ühiskonda.

Pigem tasub meil õppida Prantsusmaalt, kus avalik debatt põhineb argumentidel, mitte argumenteerijatel, ning julgeolekustruktuurid ei pretendeeri avalikus ruumis tõemonopolile. Kultuurilistel, majanduslikel ja ajaloolistel põhjustel peaks Prantsusmaa olema Venemaa mõjutustegevusele vägagi avatud. Ent vaatamata kuldsetele kuplitele Eiffeli jalamil ning Prantsuse suurettevõtete huvidele Venemaal on Prantsusmaa praegune president Vladimir Putini jaoks ebamugavaim koostööpartner Euroopas, kui mitte kogu maailmas.

Loo autor on politoloog. Vootele Päi töötab kommunikatsiooniettevõttes Corpore. 2018. juunis kaitses ta Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete erialal magistritöö „Pehme jõud ja avalik diplomaatia Vene Föderatsiooni instrumentidena selle välispoliitikas Prantsusmaa suunal“.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 12:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5018
Tänud artikli avamise eest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2018 13:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2045
Trump üritab trikitada, et vältida kongressi uusi sanktsioone venemaale:

https://twitter.com/PaulaChertok/status ... 8034071553
Tsiteeri:
Sanctions by Executive Order may just be official “Trump is tough on Russia” propaganda. Problem is they want to preempt coming “Sanctions from Hell.” Also it’s not clear what the EO sanctions will entail, so likely they won’t be as hard-hitting—or effective—as a bipartisan law.

Pilt

EDIT: Pildi parandus

Lisaks tundub et sakslased nihverdasid südamerahuga sanktsioonidest 2016. a. mööda müües venelastele veealuseid sõidukeid, mida kasutati ka hiljutistel Vahemere õppustel
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 11:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5018
Kaks suurt traktoritehast on paari aasta jooksul läinud loojakarja.
Lipetski ja Vladimirski omad(vastavalt siis,kus kunagi toodeti T-40-neid ja T-25-si.Vladimirskis tehti vist ka neid T-16 tüüpi asju,kui ma ei eksi nõuka ajal.Noh see,millel oli kast ees ja kabiin taga aga võin eksida).Pange tähele tekste,tehased töötasid normaalselt,kuni aastateni 2013-2014,siis saabus käiberaha puudus.Ei anna pead aga usun,et üheks põhjuseks oli sellele käiberaha laenamise järsk kallinemine,sest Läänest enam ei saadud pikaldase ja madala protsendiga laene kätte.Seega nende kahe näite põhjal võib õelda,et sanktsioonid toimivad küll.
1.Lipetski traktoritehas.
https://www.youtube.com/watch?v=YhPpBHVXEv0
2.Vladimirski Traktoritehas
https://www.youtube.com/watch?v=jV31zXqv9y4


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 18:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1055
Taevaalused olla ühinenud sanktsioonidega

"Hiina pangad ühinesid sanktsioonidega Venemaa vastu"

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/ki ... 1027535588


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2018 20:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Aug, 2014 7:01
Postitusi: 434
Vene keskpank tõstis üllatuslikult intressimäärasid. Eelnevalt olid seda vastustanud valitsus ja peaminister, presidendi abi ja ettevõtjate esindajad. Putin oma arvamust ei väljendanud. Euro muutus hoobilt 70 kopikat odavamaks. See näitab, et keskpanga positsioonid on küllaltki tugevad ja sõltumatud.
Hulganisti on seal ka negatiivseid kõrvalnähte, laenamine muutub kallimaks, inflatsioon suureneb.

https://www.aripaev.ee/uudised/2018/09/14/venemaa-keskpank-ullatas


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 0:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5165
Tsiteeri:
Taevaalused olla ühinenud sanktsioonidega

"Hiina pangad ühinesid sanktsioonidega Venemaa vastu"

Ega nad otseselt pole ühinenud. Lihtsalt kindlustavad oma seljatagust, et vältida USA sanktsioonide alla sattumist. Selles suhtes paistab, et sanktsioonid toimivad. :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 12:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5018
Ma olen nii aru saanud,et dollari liigutamistest on üle maailma informeeritud ka USA Fõderaalreserv(eks oskajad teavad täpselt kuidas see süsteem toimib) ja ega hiinlased ka ei taha lolli olukorda jääda.
On ju olnud juhuseid,kus Hiina mõni pank on Imperaator Junn III-ga dollarites arveldanud ja koheselt saanud jamad kaela.
Nii,et see hõiskamine Venemaalt,et nemad saavad ka Hiina kaudu taalasid sebida on sula selge kiitmine neile(ehk siis Vene vaatajatele,kes Solovjov ja Co. saateid usub) aga mitte valgele ilmale.
Härrased,tuubis on hakanud levima kõlakad võimalikust rahareformist Venemaal,väidetavalt tilgutavad Rahandusministeeriumi ametnikud vaikselt infot pankadele ja sealtkaudu on midagi ka netti ilmunud.
1.Tahetakse teha nii,et Venemaal arveldatakse ainult ruublikutes ehk siis eraisikutele tehakse väga raskeks valuuta omamine.
2.Ruublikku tahetakse mingis osas devaleerida,et ohjeldada võimalikku inflatsioonilainet tulevikus,peale sügistel saabuvaid sanktsioone.
3.Välisvaluuta arvete süsteemi tahetakse ettevõtete jaoks ümber teha,et saada nende üle suuremat kontrolli,loe:sedasi tahetakse pidurdada valuuta väljavoolu riigist.
Ehk siis minu arust minnakse tagasi Nõuka aega,kus valuutat sisuliselt kodanikele ei müüdud,välja arvatud turismireisile minejad,meremehed ja välismaalased,kes olid Liidus.
Miks seda tehakse,ju siis hakkavad varud kriitiliseks minema välisvaluutade osas ja proovitakse igati hakata pidurdama võimalikku paanikalainet.
Ja ei ole ime,kui ettevõtted lähevad tagasi nn.valuutarubla peale.
Devalveerimist on Venemaa ikka aeg ajalt proovinud aga minu mälu järgi see töötab heal juhul 10-15 aastat aga siis ollakse ikka lõhkise küna ees.Devalveeris nii Stalin,Hrušiov,Breznev,kui ka vale ettekäändega(mäletate veel seda uute ruublikute showd) Gorba.Jah,Putlerile sellest jagub.15 aasta pärast võivad tal juba sussid püsti olla või enam mitte postil.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 13:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1072
Huvitav, et keskpank põhjendas baasintressi tõstmist inflatsiooniga, ametlik statistika näitab igati viisakat 3% ümber taset. Öeldi, et inflatsiooniootused on kasvamas. Kõrgete intressidega on Vene keskpank inflatsiooni maha tampinud tõesti, küllalt edukalt. Vene foorumites lärmatakse, et tegelik hindade tõus, mis vaatab vastu nt poodides, on suurusjärgu kõrgem, kui ametlik statistika näitab. Tont seda teab, mis seis siis hetkel on. Head kaasfoorumlased, kes Venemaa vahet käivad, andke palun oma tähelepanekutest hindade osas teada. Üks versioon hindate tõusule on, et uuest aastast kehtima hakkava kõrgema käibemaksu varjus liigutatakse jaehindu juba nüüd (sarnane jant meie olukorrale, kui läksime eurole üle). Bensu siseriiklik hinnatõus suruti riigiorganite poolt raamidesse, nii et selle mõju inflatsioonile võiks olla tagasihoidlik. Aga inflatsiooni pelgavad võimurid kui tuld, sest see sööks tavainimese reaalsissetuleku kasvu ära, mis see aasta on saavutatud.
Profid nägid keskpanga sammu kui rubla toetust. Seis on üsna õrn, Bloombergi andmetel hoiavad venelased 20% oma säästudest valuutas (firmad ligi kolmandiku) ja ebastabiilsuse korral püütakse vältida, et 1) see osatähtsus ei suureneks (pankadel keeruline tegutseda, kui USA piirangud dollarile õhus), 2) et ei toimuks pangajooksu - dollarid võetakse pangast välja madratsi alla. Kõrgemad intressid rublale teevad selle ratsionaalselt raskemaks.
Aga paistab tõesti, et kapitalikontrollist väga kaugel ei olda. Suuruselt 2. kommertspanga VTB (loomulikult riiklik pank) ninamees juba vigises, et dollaridepod võiks rublasse ümber panna. "Najebullina" rahustas siiski, sundkonverteerimist ei tule. Huvitavad ajad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 14:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5018
Mina oma rumala peaga mõtlen,et miks proovitakse tõsta intressi ning taalad sundkorras fikseerida ruublikeks.
Saan asjast aru nii,et Vene Keskpank on kalkuleerinud missuguse laksu võivad Vene pangad saada uute sanktsioonide puhul.
Ja pilt lõi pahviks,siit ka igasugused üleskutsed,et ei hakkagi taalades maksma,saame ise hakkama,ostame valuutat Hiinast,jne.
Midagi tuleb kiirelt ette võtta.
A.Ennetav samm,et tulevast inflatsiooni või hetkel juba startinud(Vene võim on ju kuulus selle poolest,kuidas andmeid saavad nad võltsida) ennetada või aeglustada.
B.Taalasid tahetakse kokku korjata vist selleks,et kuidagi viisi vabaturul kujunevat hinda välja suretada.Jäävad muidugi spekulandid(neid oli ka nõuka ajal) aga loodetakse seda vist,et nemad saadakse kontrolli alla.


Viimati muutis kaugeltuuriv, 15 Sept, 2018 15:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 15:19 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20571
Asukoht: Viljandimaa
kaugeltuuriv kirjutas:
Ehk siis minu arust minnakse tagasi Nõuka aega,kus valuutat sisuliselt kodanikele ei müüdud,välja arvatud turismireisile minejad,meremehed ja välismaalased,kes olid Liidus.
Siis oli "valuutaga spekuleerimine" (st. vahetus) kriminaalkuritegu. NSVL olukorrani ainult rahanduslike meetmetega ei jõua.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 15:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1072
kaugeltuuriv kirjutas:
Mina oma rumala peaga mõtlen,et miks proovitakse tõsta intressi ning taalad sundkorras fikseerida ruublikeks.
Tõstetakse intresse, et vältida libisemist kapitalikontrolli. Taolise otsuse ajastus reede õhtuks on kah kalkuleeritud. Rubla kurss tõusiski enne turgude sulgemist, mis saab edasi, ei tea, kas samm veenis või ei.
Dollariarveldustega on veel karmim lugu. Kui USA ütleb stopp, siis ütlevad stopp Vene pankadele ka korrespondentpangad. Nii et küsimus venelastele ei ole mitte valikus (et läheme USD-lt nt EUR-ile) vaid sunnis. Putler teeb suheldes Xi-ga head nägu ja "arutavad" uue arveldusvaluuta kasutusele võtmise üle. Kas Xi sooviks venelastega arveldada rublas? Miks peaks rubla selleks olema, kui jüaan valiti mõned aastad tagasi üheks IMFi reservvaluutaks USD, euro, GBP ja JPY kõrval.
Hiinast kui kaubanduspartnerist saab lugeda viimasest Diplomaatiast, kus analüüsitakse nn 16+1 algatust, toda kuramuse siiditee peibutust Kesk- ja Ida-Euroopa riikidele.
https://diplomaatia.ee/karda-hiinlasi-kes-toovad-kingitusi-hoiatuseks-kesk-ja-ida-euroopale/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11521 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 657, 658, 659, 660, 661, 662, 663 ... 769  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt