Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Siin on IMHO koguni kaks ohumärki:
1) kui vaja, siis on Martin Helme jaoks Rahvaliidu pärand täiesti OK ("meile on ta oma inimene");
2) pole ka erilist tõrget kodutute poliitikute varjupaiga etendamise vastu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Hannes Hanso läheb poliitikast ära: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83692677

Mulle meeldib.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Hanso lahkumise üle ei suuda rõõmustada, kuna tegemist oli ühega (vähestest) sotsidest, kes kaitsekulude tõstmist pooldas. Kaitsekulude tõus vajab suuremat konsensust.

Aga kohalike mõjuagentide polku on tabanud mingi ärevus:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83694445
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vastuseks meie vastuluure alavääristajatele

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/erkki- ... d=83693963
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Me võime olla (suhteliselt) kõva vastane, kuid arvestada tuleb vastase ressursside suurust ja nõrka kohta meie kaitses - küllalt suurearvulist küsitava meelsusega muulaste seltskonda Eestis.
Sestap on loogiline, et vastase jõupingutus tulebki nõrkuse suunas (ka tulevikus jäävad vahele valdavalt vene nimed) ja taolised lood juhtuvad ka tulevikus edasi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Peeter kirjutas:Hanso lahkumise üle ei suuda rõõmustada, kuna tegemist oli ühega (vähestest) sotsidest, kes kaitsekulude tõstmist pooldas. Kaitsekulude tõus vajab suuremat konsensust.
Aga kohalike mõjuagentide polku on tabanud mingi ärevus:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83694445
Vaatasin, et Õudekki oli ka sõna võtnud, edasi igaks juhuks ei lugenud :oops:

EKRE tegevuses (ka antud teemas) ilmub järjest rohkem strateegiatunnetuse puudulikkust, seesama vägi, mis viis IRL valijad neid valima (kes tajus, et rahvuslik-konservatiivsus ei ole poistebändi juhuseotsimine), võib nende valijad varsti viia mujale, kui hakatakse tajuma, et tegemist on lihtsalt odava rämamisega, mis teenib pigem vastase huve. Vähemalt haritum valijaskond läheb sedasi ära, alles jääb vaid kõige lollim osa, kes ei suuda tabad antud tegevuse kahjulikkust. Mina nt vaatan seda asja juba mõnda aega kulme kergitades, et kas tõesti lähebki sedasi. Kui aga läheb, siis tegi välisministeerium oma ajal vanema Helme diplomaadikarjääri lõpetamisega õigesti.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Herem »

No kui midagi valesti on, siis selle nad tunnevad ju ära ... kellegi teise esituses :)
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-h ... d=83693433
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Loen eilset RK stenogrammi ja sealt ikka tuleb pärleid. Mart Helme:
Peeter ütles nii mõnegi mõtte ära juba, mis ka mul oli plaanis öelda, aga ma jätkan ja laiendan teemat. Ja teema laiendus on hoopis põhimõttelisem ja Eesti julgeoleku ja eesti rahva säilimise seisukohast hoopis põhimõttelisem. See on nimelt see, et meil kogu jutt keerutatakse kogu aeg kellegi Vladimir Vladimirovitš Putini ja Venemaa ümber. Ei ole Eesti julgeolek seotud ainult Venemaaga, Eesti julgeolekule on ohuks ka need, keda me nimetame siit puldist kogu aeg liitlasteks. Miks? Väga lihtsal põhjusel: kui Venemaa tahab hävitada meie riiki, siis see ideoloogia, mida meile imporditakse ja mis on meil ainuõigeks kuulutatud, sihib hävitama meie rahvust. Ei ole teinud saladust Verhofstadt (?), David (?) Cohn-Bendit, Claude, mis iganes ta nimi on, Juncker ega ka Merkel, et Euroopa peab liikuma rahvustejärgsesse ajajärku, rahvustejärgsesse ajajärku. On kirjutatud kokku mingisugune Euroopa manifest, millele on muide alla kirjutanud ka sotside ridades kandideeriv Indrek Tarand, kes siis ka väga selgelt pooldab seda, et rahvused kaoksid. Rahvused peavad kaduma.
Minu esiletõst. Nii et Putin, Juncker ja Merkel on Eestile enam-vähem võrdselt ohtlikud :shock:

Vabandust, aga mina ei saa aru, misasjaga need akf-id mõtlevad, kes selle inimese poolt hääletada tahavad. :dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nad ei mõtle mitte Helme poolt, vaid Kallase, Ratase ja Ossinovski vastu. Lihtne.
Omalt poolt soovitaksin EKRE-le "käiguvahetust", kui nad ei soovi enda juurest peletada rahvuslik-konservatiivset ja haritumat (pean end selliseks) valijat.
Helmed võiks õppida strateegiliselt mõtlema ja lõpetama selle "kõige vastu" teema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:Vabandust, aga mina ei saa aru, misasjaga need akf-id mõtlevad, kes selle inimese poolt hääletada tahavad.
Hästi nõmedalt:
Inimene (Idealistlik? naiivne? vms) võib arvata et pole vahet kas pulk on pinnuline või libestiga - kui seda valesse kohta topitaks, on ikka vastuvõetamatu. Aga kui inimene uskuma panna, et pulgast pääsu pole, siis eelistab ta ilmselt libestit. Võib-olla need akfid ja muud inimesed veel keelduvad uskumast. Võib-olla lihtsalt ei saa aru.
Kas on ootus, et rahvaste üleses Euroopas on eestlastel pikka kestmist? Kas Venemaa ja kogu nendega seotud temaatika on päh ainult selle pärast, et Putja ja co juhivad seal? Aga kui oleks ilus ja demokraatlik (no see kõik, mida Lääs on ja VF ei ole) Venemaa, kas siis oleks hea? Kui pikalt kestaksid kõrvuti ilus ja demokraatlik Venemaa ja ilus ja demokraatlik Eestimaa? Kas vähem, kui ilus ja demokraatlik Euroopa ja ilus ja demokraatlik Eesti?
Minu meelest pikemas perspektiivis tähendab intensiivsem läbimine ükskõik kummaga eestlusele ja rahvusriiklusele kadu.
Ma arvan, et kõige kauem kestaks eestlus ja Rahvus ilusa ja demokraatliku Euroopa ja ilusa ja demokraatliku Venemaa vahel oleval mitte nii ilusal ja demokraatlikul Eestimaal. Aga ilu on vaataja silmades. Ja demokraatia illusoorne. Sest moodsal tasemel demokraatia võimaldab valijaskonnal kui tervikul ainult nüansse otsustada. Muuks ei jätku sellel tervikul kollektiivset taipu. Ta on nii inertsne. Selliseks kasvatatud või arendatud - kuidas soovite.
Lühemas perspektiivis. Pinnud on valusad...
Mina näiteks ei hääletanud EL -i astumise poolt. Põhimõtteliselt. Kartsin vahest, et kunagi pean vaatama peeglisse ja tõdema - nii mees, ka sina andsid oma pisikese panuse selle rahva iseolemise kadumiseks. Aga ma suurepäraselt mõistsin ka muid riske. Kuid jällegi olin valmis neid riske ja vastutust vajadusel kandma. Võib-olla läks hästi ja mina olen lihtsalt vastutustundetu valija. Aga ma olen rahul sellega mis valisin.
Ma ei taha hetkel mitte kedagi valida. Pole kedagi valida. Ma ei taha valida vähem sitta varianti. Mul on kõrini sellest kahvlis olekust. Pigistad dekaade silma kinni jamade ees, lootuses, et suudad hoida mingit väärtusliku tera. Ja lõpuks saad kõik jamad ja tera polegi.
Igaüks teeb oma poliitilised valikud ise. Aga ma sügavalt kahtlen, et keegi suudab aru saada ja prognoosida nende valikute kaugemaid tagajärgi. Võib-olla tiba-tiba mõnda asja oletada. Ei rohkem. Nii et - Kriku, pole põhjust vabandada.
teeline35
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

EKRE üle arutamise vahepeale.
https://www.err.ee/862001/tooandjad-ava ... hta-aastas
Tööandjate pakkumised ka kuidas eesti peaks edasi minema. Päris paljudele ideedele kirjutaks ka ise alla. Eesti ühiskond ei suuda kaua praegust süsteemi üleval pidada. Samas avalikust sektorist 3000 töökohta aastas kärpida? :scratch: Riigi palgal on ju politse ja piirivalveameti töötajad,päästjad, arstid ja meditsiini personal, õpetajad, kaitseväe kaadrikoosseis. Kas nad on avalik sektor!? Kui nii, siis kümne aasta pärast oleme ilma politseinike ja päästjateta. Kooli ja meditsiini süsteemis on inimeste puudus. Riigikogu ja kohalike omavalitsuste koosseis ei anna kardetavalt neid tuhandeid välja! :D
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

https://arvamus.postimees.ee/6408860/ta ... alimaaraja
Tarmo Pikner: abiks valijale - Eesti pardiliste välimääraja
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

EKRE üle arutamise vahepeale.
https://www.err.ee/862001/tooandjad-ava ... hta-aastas
Tööandjate pakkumised ka kuidas eesti peaks edasi minema. Päris paljudele ideedele kirjutaks ka ise alla. Eesti ühiskond ei suuda kaua praegust süsteemi üleval pidada. Samas avalikust sektorist 3000 töökohta aastas kärpida? :scratch: Riigi palgal on ju politse ja piirivalveameti töötajad,päästjad, arstid ja meditsiini personal, õpetajad, kaitseväe kaadrikoosseis. Kas nad on avalik sektor!? Kui nii, siis kümne aasta pärast oleme ilma politseinike ja päästjateta. Kooli ja meditsiini süsteemis on inimeste puudus. Riigikogu ja kohalike omavalitsuste koosseis ei anna kardetavalt neid tuhandeid välja! :D
3000 kohta kärpida 160 000-st on küll igati tagasihoidlik.
Eesti on bürokratiseerituse tasemelt Euroopas igati eesrindlikul 4-6. kohal, olles ise rikkuse poolest tagantpoolt analoogsetel kohtadel.
Teatud käärid ei paista või?
Täna on umbes selline olukord, et 3-4 tootva töö tegijat peavad ülal pidama ühe ametniku ja ühe pensionäri.
Taoline kaassõitjate pingi pikkus "garanteeribki" meile aeglasevõitu arengu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 0 külalist