Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Aga kui on relv laual, salv küljes? Ikka teed ju ohutuks. Salv alt, kontrollid padrunipesa ja salveava. Siis ju salveava ja padrunipesa kontrollides vinnastad ju relva. Ja peaks justkui tühilasu tegema. Mulle aga öeldi, et tühilasku ei lasta teha. Huvitabki see, et kui tühilasku teha ei lasta siis ju jääb relv vinnastatud asendisse ja niikui salve alla lükkan, liigub ju kuul kohe rauda.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

dannuuu kirjutas:
Walter2 kirjutas:
dannuuu kirjutas:Sooviks psühhiaatrilt tervisetõendit perearsti tarbeks aga kas igalpool ongi alates 50.- eurost see tõend Tallinnas või saab kusagilt ka odavamalt?
Vaheta parem oma perearst sellise vastu kes sind psühhi juurde ei saada. :)
Esmataotlejal on psühhiaatri tõendit vaja enne perearstile kàiku.
Ma ei tea mis muutused uus RS on toonud aga eelmine seda ei kohustanud, olenes muidugi ka perearstist.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ruger »

sahara kirjutas:Aga kui on relv laual, salv küljes? Ikka teed ju ohutuks. Salv alt, kontrollid padrunipesa ja salveava. Siis ju salveava ja padrunipesa kontrollides vinnastad ju relva. Ja peaks justkui tühilasu tegema. Mulle aga öeldi, et tühilasku ei lasta teha. Huvitabki see, et kui tühilasku teha ei lasta siis ju jääb relv vinnastatud asendisse ja niikui salve alla lükkan, liigub ju kuul kohe rauda.
Tühilask ja kontrolllask või testlask-selles on küsimus. Vahel on mõni küsinud ka testlasu tegemise võimalust, et teada, kuhu relv laseb. Üldiselt sinna, kuhu suunad ja sihid ning lased. Aga tühilasu peaksid ikka tegema. Sõltumata sellest, kas õeldakse, et ei lasta teha seda. See võib olla ka üks eksamil läbikukutamise võimalus. Sellega veendud relva ohutuses. Ohutum endale ja teistele. Iga relva tuleb alati käsitleda, kui laetud. Selle salveava kontrolli peab ka mõlemal juhul läbi tegema ja alati suunad relva sihtmärgi suunas. Niipea, kui hakkad mujale suunama, kukud läbi. Salveava kontroll on oluline, et veenduda veelkord relva ohutuses. Sest padrunid võivad tükke anda või relval mõni vigastus või mõra tekkida.

Üldiselt tasub sellised asjad eelnevalt läbi harjutada-hea võimalus on pärisrelva asemel airsofti relva kasutada. Ja järjekord enda jaoks automaatseks.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Mulle kontroll-lasu kohta öeldi konkreetselt, et ärge hakake klõpsima.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Mulle kontroll-lasu kohta öeldi konkreetselt, et ärge hakake klõpsima.
Mõni relv võib tühjalt klõpsides ka kahjustatud saada.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Kellegile olla öeldud, et tühilasku ei tohi teha, seda juttu rääkis laskeinstruktor. Minu jaoks on see natuke imelik, et juba vinnastatud (olgu pealegi tühi relv) relvale lükatakse salv alla. See ju tähendab, et siis on kohe kuul rauas ja relv laskevalmis. Olen ikka harjunud nii, et võtan relva kätte, salv alt, kontrollin padrunipesa ja salveava. Ja siis tühilask ohutus suunas ja siis panen relva käest suunaga märklaua poole.
Seejärel laen salve 3 padrunit, salv alla, vinnastan relva ja tuld. Kui nüüd see tühilask alguses ära jätta, on mul ju vinnastatud relv ja vinnastatud relvale ma väga ei tahaks salve alla panna. Ongi siis nii, et panen vinnastatud relvale salve alla?!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ruger »

Eks sa pead ise aru saama või enda jaoks automaatseks tegema oma õige järjekorra. Laetud või ka tühja laadimata salve alla panemine kontrollimata relvale võib põhustada selle, et relv on juba olnud eelnevalt laetud ja vinnastatud-kuul rauas. Sealt tuleb see tähistus 15+1 jne. Samuti võib olla salv alt ära võetud või tagasi pandud tühjana. Alati eemalda kontrolliks salv, kontrolli padrunipesa ja salveava ning alati tee sihitud tühilask sihtmärgi suunas(ohutus suunas). Muidu jätad näiteks endale või teisele inimesele vinnastatud relva, kes lükkab salve alla ning päästikule vajutades tuleb juba lask.
Viimati muutis ruger, 03 Okt, 2018 22:26, muudetud 2 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Kui ma panen tühjalt vinnastatud G19le laetud salve alla, kas siis liigub kohe padrun padrunipessa? Uuesti vinnastades viskab padruni välja?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ruger »

sahara kirjutas:Kui ma panen tühjalt vinnastatud G19le laetud salve alla, kas siis liigub kohe padrun padrunipessa? Uuesti vinnastades viskab padruni välja?
Pole G19 küll käepärast aga nii ta võiks olla. Ei taha laetud relvaga korteris väga harjutada. Sellised harjutamised peaks lasketiiru jääma. Eks siin peab arvestama ka sellega, et G19, millega eksamit tehakse, ei oma kaitseriivi. Mõnel teisel tootjal samuti pole. Teistel käsitulirelvadel on enamuses kaitseriiv.
Viimati muutis ruger, 03 Okt, 2018 22:36, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
dannuuu
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Mär, 2009 11:42
Asukoht: Põhjas
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas dannuuu »

sahara kirjutas:Kui ma panen tühjalt vinnastatud G19le laetud salve alla, kas siis liigub kohe padrun padrunipessa? Uuesti vinnastades viskab padruni välja?

Uuesti vinnastades liigub alles padrun rauda. Enne seda käib tühi plõks lasku tehes. Kui aga kelk oleks tagasitõmmatult lukustusasendis ja siis asetaks salve alla, siis läheks padrun koos kelgu vabastamisega pessa
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

No oletame, et lähen eksamile. Laual on G19, salv all. Vaja relv ohutuks teha. Võtan relva kätte, sõrm relvaraamil. Võtan salve alt ära. Tõmban kelgu taha ja kontrollin padrunipesa ja salveava. Kelgu tagasi tõmbamisega ju vinnastan relva. Nüüd kui mulle öeldakse, et tühilasku ära tee, jääb ju relv vinnastatuks. Huvitabki see, kas siis panen vinnastatud relvale salve alla ja kas G19 liigub tühjalt vinnastatud relvale laetud salve alla pannes kuul kohe padrunipessa ja kuul on kohe rauas? Keegi võiks selgitada.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ruger »

sahara kirjutas:No oletame, et lähen eksamile. Laual on G19, salv all. Vaja relv ohutuks teha. Võtan relva kätte, sõrm relvaraamil. Võtan salve alt ära. Tõmban kelgu taha ja kontrollin padrunipesa ja salveava. Kelgu tagasi tõmbamisega ju vinnastan relva. Nüüd kui mulle öeldakse, et tühilasku ära tee, jääb ju relv vinnastatuks. Huvitabki see, kas siis panen vinnastatud relvale salve alla ja kas G19 liigub tühjalt vinnastatud relvale laetud salve alla pannes kuul kohe padrunipessa ja kuul on kohe rauas? Keegi võiks selgitada.
Teed tühilasu ära ikkagi. Nagu eelnevalt õeldi siis kui jääb lukustusasendisse siis salve alla lükates ja relvaraami tagasi lastes vinnastab relva kohe ära. Muidu on lukunõela klõks. Eelnevalt lastes ja kui salv tühjaks saab siis püstol jääb lukustusasendisse. Siis tühja salve alt võttes ja uut salve alla pannes ning lukustusasendist vabastades-liigub kuul rauda ja saad jätkata laskmist. Aga praegu soovitaks-mine instruktori juurde või mõne relvaluba omava inimesega mine testi lasketiirus. Pole G19 inimene ja hetkel tiiru ka minema ei hakka. Homme võiks läbi teha-endalgi huvitavaks kisub.
Viimati muutis ruger, 03 Okt, 2018 22:53, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
dannuuu
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Mär, 2009 11:42
Asukoht: Põhjas
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas dannuuu »

sahara kirjutas:No oletame, et lähen eksamile. Laual on G19, salv all. Vaja relv ohutuks teha. Võtan relva kätte, sõrm relvaraamil. Võtan salve alt ära. Tõmban kelgu taha ja kontrollin padrunipesa ja salveava. Kelgu tagasi tõmbamisega ju vinnastan relva. Nüüd kui mulle öeldakse, et tühilasku ära tee, jääb ju relv vinnastatuks. Huvitabki see, kas siis panen vinnastatud relvale salve alla ja kas G19 liigub tühjalt vinnastatud relvale laetud salve alla pannes kuul kohe padrunipessa ja kuul on kohe rauas? Keegi võiks selgitada.

Tõmbad kelgu tagasi, kontrollid pesa, ja siis lukustad kelgu tagumisse asendisse(kus padrunipesa jääb nähtavaks). Salv alla, kelgupeataja põidlaga maha mille tagajärjel làheb padrun rauda, ning sihtima.



Pilt
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

Padrun liigub salvest padrunipessa vaid ajal kui kelk liigub tagumisest asendist ette. Löök-päästemehhanismi vinnastatus ei puutu asjasse.
Kontroll-lasuga relva mahavinnastamine võimaldab hoida löökvedru pingestamata. Samuti kontroll-lask ohutus suunas tagab ohutuse kui relva lohaka ülevaatamise tõttu on padrun jäänud padrunipessa.
Kontroll-lasu tegemise negatiivseks küljeks on võimalik lööknõela purunemine või ääretulepadruniga tulistava relva puhul ka padrunipesa rikkumine. Viimane on Margolini tavaviga. Murdunud lööknõela eesmine osa jätkab inertsi toimel liikumist, kuni tabab padrunipesa serva.
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Ühesõnaga, kui G19 on tühjalt vinnastatud ja panen laetud salve alla, pean relva kelku taha tõmmates uuesti vinnastama ja alles siis on padrun rauas ja relv laskevalmis?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist