TUVASTADA pagunid

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Üksik õlak/pagun

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Sain hiljuti üksiku hästisäilinud paguni omanikuks.kindlasti saksa, musta värvi kalevist ja kuldkollane rant ümber.(umbest emotikoni tooni).Huvitab,mis väeosaga on tegu?
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Tegu peaks olema SS paguniga ja väeliigiks ratsaüksus või luureüksus. Kas pilti on võimalik sellest näha, see aitaks kohe täpse vastuse ära öelda.
Viimati muutis UnterKroon, 11 Mai, 2005 20:20, muudetud 1 kord kokku.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Huvitav,kas digifotokaga tehtud pilti saab siia foorumisse riputada?Kui ei,siis püüan paberile saada ja sisse skännida.
border
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Veebr, 2005 21:00
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas border »

Tee endale pilt.ee- s konto ja pane digi pildid sinna ülesse. Siia aga lisa aadress kus kohast neid näha saab. Lihtne
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Originaalis on ta natuke*tüsedam*.Siin pildil tundub ta nagu väljavenitatud olevat.Minu oma on ühtlaselt paralleelsete servadega ja nõõpaugu juurest kaarduv.Ka kollane on pisut määrdunum.Muidu päris sarnane.
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Niipalju kui mina pagunitest aimu olen saanud, olen tähele pannud, et sõjaalguses tehtud pagunid on väga ilusad sümmeetrilised, aga mida sõja lõpu poole, seda kõveramaks lõige läheb-ersatz. Muidugi see ei pruugi nii olla, aga nii ma täheldanud olen.
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Siin pildil on Waffen-SS Gebirgsjägeri M44 pagunitepaar, näevad üsna väljavenitatud välja.
http://www.therupturedduck.com/WebPages/Cloth/c538.htm
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Jah minu leiul selliseid läbivaid õmblusi pole ja hästi lõhnab ka .Ju on lõhnaõli pudel kunagi ümber läinud ja sellega ka koid eemale peletanud.Mul oma vene mundril on osa pagunit p... pannud,mis siis veel nii pikast ajast rääkida.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Kolm erinevat pagunit

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Käimas koostöö Grenadier`iga.Mina sätin sõnad ritta ja tema postitab lisaks pildid.Niisiis tegu vanade pagunitega,kas originaalid ja mis väeosadele kuulunud.Kaetud on punane ja sinine kalevise riidega ja kollane oleks nagu sametine.Leitud ühest ja samast talust.Samuti see mütsimärk.Arvatavasti tsaariaegsed.??
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

!!!

Postitus Postitas stilett »

Tegemist Tsaariaegsete pagunitega-punane ja sinine jefreitori paelaga.Mütsimärk samuti Tsaariaegne.Nn plekist variant.Palju õnne! Võiksid mudugi paarilised olla.Pole raamatut käepärast-punane võis olla jalaväes (roheline muidugi ka). sinine-ratsavägi (oli ka NL ajal), kollane-seda ei tea, kuid kui ma ei eksi, olid kollased pagunid mingis kasakaväes....
Igor
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 01 Dets, 2005 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas Igor »

Mütsimärk on 1907. aastal kasutusele võetud alamväelaste (ainult reamehed ja urjadnikud) kokard mõõtmetega 42x30 mm. Kanti nii välivormi kui ka tavavormi furashkadel. Kokardi keskkoht peaks olema kaetud musta värviga , mis ilmselt aja jooksul on piisavalt kulunud nii et teda enam ei ole näha.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Nagu Jäääär kirjutab,tasub alati rohkem kui kord samas majas käia.Lihtsalt ei märka kõike korraga.Kust suvel sai leitud tsaariarmee kolm erinevat pagunit,leidsin täna veel ka EW aegse vist veebli(kaks vinklit ja kahjuks tärn kadunud)paguni.Peale selle ka tsaari ja EW aegsete vormis meeste fotod.Kui õnnestub,panen järgmisel nädalal pildid ka.Ja pööning on ju suht kuiv koht majas,muidugi kui katus peab.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

kelle-mille pagunid?

Postitus Postitas ludvig »

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist