www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Mär, 2019 19:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 589 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Reservõppused
PostitusPostitatud: 31 Okt, 2018 17:33 
Eemal
Liige

Okas 2018...

Väga tore on saada selline välkõppuse teade peale seda kui oled just mõne päeva eest saabunud tagasi väsitavalt KL õppuselt. Lisaks sellele osalenud keskmiselt iga kuu vähemalt ühel õppusel ja vabatahtlikult osalenud SIILil.
Terendab vist ees väärteomenetlus...

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 31 Okt, 2018 18:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Aga miks sa pole lasknud ennast selle KL SA üksuse nimekirja kanda? KV võimaldab seda täiesti. Siis ei tule selliseid üllatusi.

Üles

Teema pealkiri: Re: Lisaõppekogunemised
PostitusPostitatud: 31 Okt, 2018 22:25 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

"Delfi" kirjutab kiirusest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84188195

Tsiteeri:
Kaitseväe pressiosakonna juhataja Vallo Toometi sõnul võttis valitsus täna kell 13.47 vastu otsuse kutsuda reservväelased õppekogunemisele Okas 2018. Edasi käivitus mehhanism kiirkorras sõdurid kokku kutsuda.

Kell 14.30, kaks minutit vähem kui kolmveerand tundi, oli kutse Kaitseressursside ameti poolt eesti.ee keskkonda üles pandud. Toometi sõnul on tunnine hoiatus kaitseväe õppekogunemiseks seadusega sätestatud etteteatamisaeg. 24-tunnine see olema ei pea.

Mõningatele logistikapataljoni reservväelastele tuli teade SMS-i või e-maili teel pea et tund aega hiljem pärast eesti.ee keskkonda ilmumist. Delfiga oma kutsest pilti jaganud reservväelase Moliveri (nimi muudetud) telefon põrises kell 15.19 - SMS-iga saabus kutse kogunemisele. Mees vaatas üllatunult, kuidas kutse kohaselt pidanuks ta juba tund aega tagasi kogunemiskohas olema.

Ekstra Trummile:
Tsiteeri:
Nooremseersant Martin Hiir, toetuse väejuhatuse teabeohvritser, selgitas tekkinud viivitust tehniliste põhjustega. "Neid kutseid läheb välja 1248. Inimesed saadavad neid ja need on ju isikustatud saatmised. Tunnine viide erinevatel isikutel ei mängi suures pildis rolli. Kõigis teadetes on reservväelasele kirjas kogunemiskoht - mil tulla ja kui kiiresti tulla," ütles ta.

Hiire sõnul tuleb õppusele kutsutul asuda kogunemiskohta liikuma ajahetkest, mil kutse saadakse. "Pole praktilist tähtsust, kas kutse tuleb varem või hiljem," ütles ta.

Pigem on nooremseersanti hinnangul hajutatud kohaletulemine eelistatud, korraga kohale ilmuvad reservväelased tekitaks pigem segadust. "Kui meil 1000 meest on korraga järjest ukse taga, siis peavad seal pikalt sabas seisma," ütles Hiir.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 31 Okt, 2018 23:48 
Eemal
Liige

Hmm, pikalt siis veel 20000 sms-i saatmine aega võtab? Tundub nagu saadavad käsitsi. Minu hambarstil saadab küll sms meeldetuletusi kohaletuleku kohta programm.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 0:39 
Eemal
Liige

Mina ka ei mõista.
HeiniR - sa pole ju tavaline kodanik. Reservväelane, kaitseliitlane, Militaar.net liige - mina ka ei tea, kelle algatusel peaks "keegi" sind KL poolt ettevalmistatud üksusesse üle kandma.
Loogiline oleks, et KL on sind enda ridadesse ära määranud ja siis teeb ka vastava teate KV-le.
Päris kindlasti pead sa sellest rääkima LogPs. Sul endal on võimalus öelda, kus sa tahad jätkata.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 10:00 
Eemal
Liige

Some kirjutas:
Hmm, pikalt siis veel 20000 sms-i saatmine aega võtab? Tundub nagu saadavad käsitsi. Minu hambarstil saadab küll sms meeldetuletusi kohaletuleku kohta programm.
Viivitusel on mitmeid põhjuseid ja üks neist on nimekirja suurus, teiseks mobiilvõrgu võime neid korraga edastada (vabade kanalite arv masti kohta?) jne.jne. Tehniliselt targemad seletavad?
Hambaarstile kutsutakse sind personaalselt.
Muuseas, mulle on tulnud ka üksiku inimese sms ligi 2 tunnise hilinemisega. :dont_know:

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 10:41 
Eemal
Liige

mart2 kirjutas:
Some kirjutas:
Viivitusel on mitmeid põhjuseid ja üks neist on nimekirja suurus, teiseks mobiilvõrgu võime neid korraga edastada (vabade kanalite arv masti kohta?) jne.jne. Tehniliselt targemad seletavad?
Hambaarstile kutsutakse sind personaalselt.
Muuseas, mulle on tulnud ka üksiku inimese sms ligi 2 tunnise hilinemisega. :dont_know:

Tsiteeri:
Nooremseersant Martin Hiir, toetuse väejuhatuse teabeohvritser, selgitas tekkinud viivitust tehniliste põhjustega. "Neid kutseid läheb välja 1248. Inimesed saadavad neid ja need on ju isikustatud saatmised.

Ehk siis ikkagi käsitsi.

Üles

Teema pealkiri: Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised
PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 11:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eks jälle õpitakse ja järgmiseks korraks on teavitusprobleem lahendatud. Eelmine kord tehti see viga et öeldi kellaaeg, nüüd öeldi ASAP.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 12:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pädev aparatuur massiliselt ja kiirelt SMS-de saatmiseks 8)
viewtopic.php?p=544110#p544110

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 13:51 
Eemal
Liige

Saata võib ju üheaegselt, kuid edasine sõltub juba mastidest, võrgu koormusest ja pagan teab millest. Mingi aeg sain ma SMS-e mingi paari-kolme tunnise nihkega. Tunne, et käis mitu tiiru maakerale peale. Ma olen aru saanud, et selles andmesides ei ole tavainimese loogikaga midagi peale hakata.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 14:23 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Formeerimine tänavanurgal: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84194063

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 14:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Illike kirjutas:
Saata võib ju üheaegselt, kuid edasine sõltub juba mastidest, võrgu koormusest ja pagan teab millest. Mingi aeg sain ma SMS-e mingi paari-kolme tunnise nihkega. Tunne, et käis mitu tiiru maakerale peale. Ma olen aru saanud, et selles andmesides ei ole tavainimese loogikaga midagi peale hakata.

Formeeritavad ei asu sama masti all, vaid on üle Eesti laiali.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 14:35 
Eemal
Liige

Samas võib olla selle masti all n+1 muud kodanikku kes samaaegselt vajavad sama teenust. Me ei tea. Me ei tea ka mis moodi toimub andmeside. Kui hetkel on üks liin ülekoormatud, suunatakse signaal järgmisele liinile ja sealt edasi juba kolmandale. See signaal võib käia kolm korda ümber maakera, enne kui koju tagasi jõuab. Kusjuures minu teada kontrollitakse signaale riigist riiki liikumisel. Siin ei kehti tavainimese loogika.
Mina viskaks kivi pigem meie võrguoperaatoritee kapsaeda kui kaitseväele.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 14:46 
Eemal
Liige

Ma saan probleemist nii aru, et inimesed kes õppusele peavad minema valitakse käsitsi mingist nimekirjast ja selle põhjal saadetakse neile info. Ehk siis tehniline probleem ei seisne SMSide edastamises, vaid hoopis õigete inimeste valimises ja neile õige info jagamises.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Nov, 2018 15:56 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Trumm: Aga miks sa pole lasknud ennast selle KL SA üksuse nimekirja kanda? KV võimaldab seda täiesti. Siis ei tule selliseid üllatusi.

Vaata, Trumm, mina tegelikult ei tea, miks see asi sedasi on. Öeldi mulle "omade" poolt, et üleviimised ei tööta veel päris nii nagu võiks. Kuskil on jäänud minu suhtes ilmselt "linnuke" tegemata või on lihtsalt jäänud ootama oma aega.
Ma ei käi ja ei pea käima korduvalt küsimas, millal te mind oma reservi kannate.
Nii lihtne ongi.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 589 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Slash ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: