Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Jah, seda ma juba usun rohkem. Kindlasti osa diagnoose välistas ja välistab autojuhiloa (näiteks langetõbi) ja võimalik, et osa välistas ka kõrgkooli astumise. Mida ma ei usu, on see, et ükskõik mille pärast hullaris olek välistas kõrgkooli astumise.
Ma kirjutasin juba ülalpool, et ei välistanudki. Lihtsalt anti tõend, et "pole arvel", kuigi reaalselt võisid olla arvel.

Lihtsalt see tõendi vorm "ei ole (kunagi olnud) arvel psühhoneuroloogiahaiglas", (mis ka mu eelmises postis ühe KL pealiku tsiteeringuna kõlas) kõlab tänasel päeval veidi kafkalikult.
Kriku kirjutas:Akf Mäger muidugi täpsustab mind vajadusel, aga ma oletan, et psühhiaater vaatab treenituma silmaga hulka asju peale intervjuu vastuste. St. see, kuidas kodanik vastab, istub ja astub, võib olla sama oluline, kui vastuse sisu.
Ma olen tegelikult sama usku, et psühhiaater tegutseb suuresti oma kõhutunde ja vaatlemiskogemuse baasilt ning esimese kontakti järel võib juba väga jämeda sorteerimise ära teha. Edasi läheb asi juba järjest peenemaks ning seda viimast maniakki ei pruugi ka mitmete pikkade seanssidega vahele võtta.
Korraliku filtrina toimib tegelikult ka inimese suutlikkus relvaeksamiks valmistuda. Inimene, kellel ei ole püsivust või on muud probleemid, ei suuda küllaltki keerulises relvaseaduses orienteeruda. Lisame siia juurde veel täpse motoorika vajalikkuse relva käsitlemisel, milleta praktilist laskmiskatset ei läbi ning lootusetud haiged ja narkomaanid peaks olema juba välja filtreeritud.

Käitusmisprobleemidega inimesed peaksid välja tulema politsei taustakontrolli käigus. Alates kodus käinud konstaablist (ettekäändega, kas relva hoiutingimused on sobivad) ja lõpetades erinevate rikkumistega registris.

Seega mina arvan, et praegune süsteem toimib ning kui formaalsusest pikendada psühhiaatrilist kontrolli 5-lt minutilt nt. kohustuslikule 45-le minutile, siis see raiskab lihtsalt kõigi aega ja raha, kuid oluliselt paremaks asi ei lähe. Kui mõni maniakk ikka väga järjekindel on, läbib ka selle katse ja 100%-st ohutust ühiskonnas ei taga see ikkagi. Endiselt on palju suurem tõenäosus, et keegi ajab su liiklusraevu tõttu alla või sõidab otsa.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas mäger »

Paluti vastust - ma isiklikult pole relvatõendi hinnangut teinud, kuid eks põhimõte on see, et kas isikul on käesolevalt psüühilisi probleeme, mille tõttu ta on ohtlik enesele ja/või teistele. Skisofreenik ei peaks luba saama, selle suudab vähegi pikema vestlusega suhteliselt kergelt hinnata; samas on isiksushäireid, mis psühhiaatri juurde tingimata ei jõua, kuid millega on mõttekäik siiski veider, esineb ülekaalukaid mõtteid või suisa luulusid ja mida hinnatav oskab paremini varjata sageli. Olen nüüd ainult telefoni otsas ja pikemalt ei viitsi, kui mugavamalt arvuti taga olen, võin veel miskit lisada. Kerge depressioon ei välista relva saamist, raske minu meelest küll ja bipolaarne häire ka.
otsin puude taga metsa
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

Tegelikult on see psühhiaatrite süüdistamine sihuke asendustegevus. Põhimõttel, et kui on miskit lahti, tuleb hakata kinni panema. Pole tähtis, keda, kuid panema peab.
Kui psüühika (või mingite muude) häiretega isik on nõuks võtnud tapma hakata, siis vahendi - kasvõi tulirelva - ta selleks leiab. Viljandi koolipoiss varastas isa relva, minu teenistuse ajal Königsbergis löödi sõdurile ja teda postile viivale seersandile selja tagant pähe ning hõivati automaadid...
Pealegi kasutavad terroristid tänapäeval tapmiseks pigem autosid, tavakurjategijad aga vana head nuga.
krissekrissek
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Okt, 2018 18:05
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas krissekrissek »

Tere.

Õpin praegu relvaeksamiks ning politseilehelt leitud küsimustele olen kõigile leidnud vastused, peale kahe järgneva:

68. Milliste tulirelvade ja laskemoonaga seotud tegude eest on ette nähtud väärteovastutus?
69. Milliste tulirelvade ja laskemoonaga seotud tegude eest on ette nähtud kriminaalvastutus?

Kas keegi saaks antud küsimuste vastustega aidata?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Dr.Sci »

krissekrissek kirjutas:Tere.

Õpin praegu relvaeksamiks ning politseilehelt leitud küsimustele olen kõigile leidnud vastused, peale kahe järgneva:

68. Milliste tulirelvade ja laskemoonaga seotud tegude eest on ette nähtud väärteovastutus?
69. Milliste tulirelvade ja laskemoonaga seotud tegude eest on ette nähtud kriminaalvastutus?

Kas keegi saaks antud küsimuste vastustega aidata?
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062018056?leiaKehtiv Paragrahv 89-st alates (Vastutus). Peaks olema nii et kui on rahatrahv või arest, on väärtegu, kui vangistus siis kuritegu.
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122017029?leiaKehtiv Vaata alates paragrahv 418 ja otsi tekstist ka muud relvadega seonduvat

Karistusseadustikus on muidugi relvaga seotud kuritegusid veel - mässud, röövid, riigivastane tegevus, aga relvaeksamil küsitakse vist ainult §418 järgnevaid asju.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Dr.Sci »

Abiks oleks muidugi ka mõne relvaeksami teooraialase koolituse läbimine - nende testid üldjuhul suures osas vastavad politsei omadele. Mõned õhtud tööd ja vastused on peas.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Dr.Sci kirjutas:Abiks oleks muidugi ka mõne relvaeksami teooraialase koolituse läbimine - nende testid üldjuhul suures osas vastavad politsei omadele. Mõned õhtud tööd ja vastused on peas.
Vabandust eelmise topeltposti pärast, saatsime vist samaaegselt ja ma ei näinud Sinu posti enne.

Aga sekundeerin kursuste-koolituste osas. Relvaseadus ja kaasnevad õigsaktid (nt. Karistusseadustik) on lihtsalt pähetuupimiseks liiga mahukad. Koolitusel räägitakse, millised asjad ja paragrafid on olulised, millele eriti tähelepanu pöörata ning ka seda, mida ei ole vaja õppida. Näiteks juriidilise isikuga seonduvaid asju.

Samuti räägitakse seal olulisi nüansse (nt. hädakaitse vs. hädaolukord) ning rõhutatakse tõmbeküsimusi a'la "ja" vs "või" eksamiküsimuses.

Omal käel ettevalmistujatest-mütsiga lööjatest pidi ca kolmveerand eksamil läbi kukkuma.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Omal käel ettevalmistujatest-mütsiga lööjatest pidi ca kolmveerand eksamil läbi kukkuma.
Kõlab tõenäoliselt.
308win
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 27 Sept, 2018 19:26
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas 308win »

Se oleneb tõesti kui suur tahe inimesel on, mina õppisin ka ise, tellisin 40 euro eest testid nädalaks ja lahendasin neid lisaks lugesin relvaseadust kõrvale ja eksamil polnud ühtegi viga. Mitte et mõne kursuse läbimine paha oleks.
Kindlasti mitte, kui on võimalust seal käia.
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Vastaja »

On ju nii, et relvaloa pikendamisel võtab kohalik piirkonnakonstaabel ise ühendust taotluse blanketil esitatud kontaktandmetel hoiustamistingimuste kontrolliks? Varsti juba 10 päeva taotluse üleandmisest möödas, aga ei kippu ega kõppu.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Dr.Sci »

Vastaja kirjutas:On ju nii, et relvaloa pikendamisel võtab kohalik piirkonnakonstaabel ise ühendust taotluse blanketil esitatud kontaktandmetel hoiustamistingimuste kontrolliks? Varsti juba 10 päeva taotluse üleandmisest möödas, aga ei kippu ega kõppu.
Peaksid jah ise kontakti võtma. Kui minu juures käisid - kulus ka umbes dekaad, siis ütlesid et neid kontrollitavaid on väga palju, käed-jalad tööd täis. Küllap peagi ühenduvad.
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Vastaja »

Dr.Sci kirjutas:
Vastaja kirjutas:On ju nii, et relvaloa pikendamisel võtab kohalik piirkonnakonstaabel ise ühendust taotluse blanketil esitatud kontaktandmetel hoiustamistingimuste kontrolliks? Varsti juba 10 päeva taotluse üleandmisest möödas, aga ei kippu ega kõppu.
Peaksid jah ise kontakti võtma. Kui minu juures käisid - kulus ka umbes dekaad, siis ütlesid et neid kontrollitavaid on väga palju, käed-jalad tööd täis. Küllap peagi ühenduvad.
Kontakteeruti 9 päeva peale avalduse esitamist ja täna käidi koduvisiidil.Kulus siis dekaad.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ügi »

Ilmselt on paljud juba kursis selle asjaga, aga kui keegi veel ei ole, siis enese- ja varakaitse relvalubade pikendamise kord muutub uuest aastast. Peab tegema uuesti laskekatse. Sellest asjast on juttu siin: https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=180459 Kõnealune koht algab 13. minutil.
Jääb veel vaid küsimus, kas lubatakse oma relvaga lasta või antakse mingi tundmatu raud pihku. Viimane variant oleks natuke s!tt muidugi.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

ügi kirjutas:Jääb veel vaid küsimus, kas lubatakse oma relvaga lasta või antakse mingi tundmatu raud pihku. Viimane variant oleks natuke s!tt muidugi.
https://www.politsei.ee/et/juhend/relva ... -isikule/4

"Laskmisel on lubatud kasutada sulle kuuluvat relva ja laskemoona. Kasutada lubatud tulirelvad on püstol, revolver ja vintraudne püss kaliibriga kuni 5,6 mm ääretulepadrun (.22LR).
Kui isikliku relvaga ei ole võimalik laskekatset sooritada, siis pakutakse laskekatse sooritamiseks PPA vastavat liiki relva."
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas oliver »

Kaliibriga kuni 5,6mm tähistatakse ülem- või alampiiri?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist