Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Troll »

Kriku kirjutas:Mingisugune jama keedetakse ülipüüdlikult kokku?

Marti Aavik: ei Absurdistanile! Miks saadetakse migratsiooni-allkirja andma president?
See on tõesti lubamatu, et selline Eestile siduv otsus tehakse ilma mingi ühiskondliku aruteluta, kasvõi vähemalt riigikogu tasemel.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Mingisugune jama keedetakse ülipüüdlikult kokku?

Marti Aavik: ei Absurdistanile! Miks saadetakse migratsiooni-allkirja andma president?
Oli juttu ka Riigikogus. Kes seda ümmargust mula peaministri suust tahab kuulata
või lugeda siis palun....
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Vastaja »

Saksamaal on seoses selle detsembris väidetavalt allkirjastatava leppega viimasel ajal toimunud üpris raevukas arutelu.Valitsus on üritanud väita,et leping ei ole kohustava, vaid soovitava iseloomuga.https://www.bz-berlin.de/berlin/kolumne ... 0yx3GzyT4g
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

RK väliskomisjon ärkas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84270437
Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on parlamendi kõrvalejätmine ÜRO migratsioonipakti arutelust lubamatu. „Kummaline on see, et valitsus on parlamendist peaaegu täielikult mööda läinud ja pole omal initsiatiivil soovinud nii olulise leppe detaile avada,“ ütles Mihkelson.

„Migratsioon on raputanud kogu Euroopat ja seepärast on äärmiselt oluline teemat põhalikult käsitleda. Alles pärast argumentide ärakuulamist ja debatti on võimalik otsustada, kas Eesti ühineb leppega või mitte,“ rääkis Mihkelson.

„Eesti on parlamentaarne riik ja see debatt on vaja kasvõi viimasel minutil ära pidada,“ ütles Mihkelson. Sellepärast tegi komisjoni esimees eilsel istungil ettepaneku, et välisminister Sven Mikser annaks esmaspäeval komisjonile ülevaate Eesti seisukohtadest ÜRO globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta. Komisjonile esitab ekspertarvamuse rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.
Ausalt öelda on juhtum ikka päris hämmastav häbematus.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas nimetu »

Ausalt öelda on juhtum ikka päris hämmastav häbematus.
Ma ütleks, et lausa sigadus. Kui president sellega nõus oli, siis see tõenäoliselt tema ametiaja kõige mustem plekk ja minu silmis viib lugupidamise tema suhtes täiesti nulli.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Chupacabra »

Nii juhtub, kui suvaline euroametnik presidendiks valida. President võiks ikka kohalikku poliitmaastikku aduda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Mikser: tegu ei ole allkirjastatava leppe, vaid poliitilise deklaratsiooniga:
Kuivõrd tegu on mittesiduva dokumendiga, siis ei toimu Marrakechis allkirjastamist, vaid kokku tulnud valitsus- ja riigijuhid väljendavad leppe eesmärkidele toetust oma sõnavõttudes. Heakskiitmine ÜRO peaassambleel toimub tuleva aasta alguses eeldatavasti samuti hääletuseta. Mõned leppe suhtes kriitilised riigid on end algusest peale kogu protseduurist taandanud.
Liikmesriigid annavad detsembris toimuval Marrakeshi konverentsil ränderaamistikule oma poliitilise toetuse ning ÜRO peaassamblee peaks selle vastu võtma jaanuaris. Eesti toetab tugevalt jätkuvalt globaalse ränderaamistiku vastuvõtmist.
https://poliitika.postimees.ee/6449851/ ... 1530278500

---
Chupacabra kirjutas:President võiks ikka kohalikku poliitmaastikku aduda.
Õnneks tegeleb president siiski väsimatult igapäevaelu teravate probleemidega: Kaljulaid: aeg on rääkida seksist robotiga.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Runkel »

Vastaja kirjutas:Saksamaal on seoses selle detsembris väidetavalt allkirjastatava leppega viimasel ajal toimunud üpris raevukas arutelu.Valitsus on üritanud väita,et leping ei ole kohustava, vaid soovitava iseloomuga.
Soovitus, mis nõuab allkirja?! Vassivad nii sakslased kui ka meie omad. Kui on soovitus, siis võtame teadmiseks (ja saadame kuradile). Hr Aavik küsib õigesti, milliseid Eesti ees seisvad probleeme see pakt lahendab? Passita rännumeestel on niikuinii juba all inclusive õigused.
See jant võib olla tõesti seotud meie pürgimisega ÜRO Julgeolekunõukogusse. Siin ma olen president Ilvese paadis. Pole erilist mõtet sinna minna, sest venelased on ilmameistrid valetamises ja huiamises, nad vetostavad üksi või koos hiinlastega kõik vähegi asjalikud ettepanekud. Miks pidada ilukõnesid ja pärast lolli näoga vahtida, kui vankad järjekordse resolutsiooni on ära nullinud. Pigem ponnistada ELi ja transatlantiliste suhete nimel otse ja omadega.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Peeter »

Tervitame siis nüüd akf Runkelit vasak-liberaalselt rindelt! Täpselt nii ongi tavaks neid liberaalseid, aga ühiskonna enamuse seisukohaga vastuolus olevaid väärtuseid rakendada. Tekitatakse mingi segane olukord, kust tulenevalt püütakse tekitada situatsioon, et Riigikogu ja kohtud ei saagi enam teisiti otsustada.
Tekstiga saab tutvuda siin.

http://undocs.org/en/A/CONF.231/3
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

7. This Global Compact presents a non-legally binding, cooperative framework that builds on the commitments agreed upon by Member States in the New York Declaration for Refugees and Migrants. It fosters international cooperation among all relevant actors on migration, acknowledging that no State can address migration alone, and upholds the sovereignty of States and their obligations under international law.
Mikseril on õigus, et pole otseselt siduv, aga siiski on vaja debatti.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Peeter »

Mittesiduv küll, aga kas me oleme selle asjaga nõus? Milleks allkirjastada või avalikult heaks kiita (siin on erinevaid väiteid) midagi, millega me nõus ei ole. Kas me näiteks arvame, et ebaseaduslike migrantide kinnipidamine on viimane abinõu? Kas me tahame laiendada legaalse migratsiooni teid? jne. jne.

Sellele hakkavad ju need migratsiooni eestkõnelejad kohe rõhuma - et näe - pea kõik maailma riigid on avaldanud sellist tahet! Ja neid on kogu Euroopa liberaalide seas - kes rahvuslust pidalitõveks peavad (a la Macron)- oi kui palju.
Dona nobis pacem!
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Dr.Sci »

Isegi kui see on mittesiduv (milles ma natuke kahtlen, mingi aeg hakatakse ikkagi sellele allkirjale rõhuma), siis hea tahte märgi näitamise nimel me ei peaks ikkagi alla kirjutama millegile millele me nõus ei ole ja mis läheb vastuollu põhiseadusega (näiteks tsensuuri kehtestamine) Kersti võib küll sinna kogunemisele minna kuid soovitaks tal teha allkirja andmise asemel ettekande teemal anda seksnukkudele inimõigused.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Runkel »

Martin Peeter kirjutas:Tervitame siis nüüd akf Runkelit vasak-liberaalselt rindelt! Täpselt nii ongi tavaks neid liberaalseid, aga ühiskonna enamuse seisukohaga vastuolus olevaid väärtuseid rakendada.
OT, aga tuleb tervitusele vastata. Ma olen valimistel valinud mitmete praeguse riigikogu erakondade või nende eellaste/järglaste poolt välja arvatud KE ja Rahvaliit. Peamiselt parempoolsete ja konservatiivide poolt. Minusuguste kohta öeldi vanasti "ebakindel element" :), halb saak erakondadele. Liberaalsusest kõneleb pagana hästi tänases PMis Mart Raudsaar, oi kuidas mulle meeldivad need vana kooli lähenemised:
Nagu teame, on muutunud kahjuks ka Eestis tavapäraseks praktikaks see, et oma arvamust avalikult välja ütlevaid inimesi tabab varem või hiljem trollimine. Selle all pean silmas elektronkirju ja telefonikõnesid, kus sõimatakse ja ähvardatakse. Seetõttu ei taha paljud inimesed avalikkuse väljale astuda ning eelistavad vaikselt tegeleda omaenda asjadega.

Olen avalikkuses nii kaua esinenud, et olen näinud kõike ja mina trolle ei karda. Tavaliselt ma nendega ei diskuteeri. Praegu teen ühe erandi üldpedagoogilistel eesmärkidel. Pärast mu viimast kolumni «Kust sa tead?» küsiti minu käest lisaks kõigele muule, kus ja kunas on otsustatud, et Eesti on valinud liberaalse demokraatia tee. Olen jõudnud järeldusele, et see minu jaoks ilmselge fakt vajab avalikku selgitust, et (a) kellelgi ei tuleks enam pähe midagi nii rumalat küsida, (b) neil, keda sellise küsimusega rünnatakse, oleks unepealt vastus teada.

Selle valiku olen teinud mina ning veel 407 866 hääleõiguslikku isikut 1992. aasta juunis, kui me toetasime referendumil Eesti Vabariigi põhiseaduse vastuvõtmist. Pärast aastakümneid kestnud elu totalitaarses ja autoritaarses Nõukogude Liidus tõstis meie põhiseadus ausse üksikisiku õigused ja vabadused, mis on liberaalse demokraatia väärtustuumaks. Sellest kõnelevad näiteks põhiseaduse paragrahvid 11 ja 12. Õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Kuidas mõjutab öeldu sõnavabaduse rakendamist? Mäletame ju, et ENSVs tsenseeriti kurjategijate rahvust, kuna suure osa kuritegudest sooritasid sisserännanud. Toon meid puudutava näite hilisest elust, mis ehk aitab teha mõistlikke valikuid. Mõni aeg tagasi röövisid järjekordsed eestlased Soomes juveeliäri. See on kahtlemata väga kahetsusväärne. Kui mingi grupi esindajate seas (eestlased Soomes) on keskmisest kõrgem kuritegevus, tuleb sellest rääkida. Aga seda ei tohi automaatselt laiendada kõigile grupi liikmetele (kõik eestlased Soomes on potentsiaalsed juveelivargad).

Kas me suudame sellest põhimõttest teiste suhtes kinni pidada? Me ei tohiks näiteks öelda, et kodanik x on Eesti poliitilisse ellu sobimatu asiaat. Kui kodanik x on korrumpeerunud või tegeleb põhiseadusevastase õõnestustööga ja see on leidnud tõestamist, siis ei ole ta tõesti Eesti poliitilisse ellu sobiv. Kuid kriitikas pelgalt rahvusele tuginemine on vastuolus Eesti Vabariigi põhiseadusega.

See on üks põhimõte, millel tugineb meie moraalne üleolek nende režiimide ees, kes diskrimineerivad ja küüditavad oma vähemusrahvuseid või korraldavad kafkalikke protsesse oma kodanike suhtes või – äärmusliku näitena – tükeldavad tülika oponendi võõrriigis pisikesteks portsjoniteks.

Kui ma mõtlen tagasi põhiseaduse vastuvõtmise ajale 26 aastat tagasi, siis see oli isikuvabaduste ja parlamentarismi võit, sest me olime suutnud õppida 1930. aastate vaikiva ajastu kogemusest, mis päädis meie jaoks iseseisvuse kaotamisega. See oli meie valik asuda liberaalse demokraatia teele, mis austab isikuvabadusi, parlamentarismi, võimaluste võrdsust ja südametunnistusvabadust. «Liberaalne» ei tähenda sealjuures piirangute puudumist, nagu seda mõnikord vääralt tõlgendatakse. USA filosoof John Dewey on kirjeldanud nüüdisliberalismi üksikisikute laialdase koostegevusena ühiste eesmärkide saavutamiseks, mille käigus aga igaüks saab jõuda maksimaalse eneseteostuseni. Paraku ei saa kedagi selleks sundida.
https://arvamus.postimees.ee/6449310/ma ... e-tahtsime
OT lõpp.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Runkel kirjutas:OT lõpp.
Tõepoolest.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas ruger »

Olukorrast Inglismaal, kus on tegutsema hakanud islamiusuliste sharia politsei. Kohalikel kästakse tegutseda vastavalt islami seadustele või piirkonnast kaduda.
https://www.facebook.com/91351562216142 ... 678069343/

Saksamaal peetakse tänaval islamiusuliste jutlust-sakslased vaatavad ja kuulavad vaikides
https://www.youtube.com/watch?v=n2Ilphm ... ture=share
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist