Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas maksipoiss »

Martin Peeter kirjutas: Praegu ei ole paremliberaalil kellegi poolt valida ja sellepärast on neil oma nišš täitsa
Olid see Kallas (see teine :) ) ja Seeder enne aastavahetust lobjaka ja karnau 2 tunnises saates . Kallase esinemise põhjal ei ole sellel paremliberaalil küll Eesti 200-lt midagi loota. Pigem ikka sinna sotside kanti kisub see värk ja kui jutt läks sisserände ja rahvastikupoliitka peale hakkas ikka päris hullu juttu tulema sealt poolt.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

teeline35 kirjutas:Selline arvamine siis;
https://www.err.ee/892450/herkel-mitte- ... ine-parija
Paraku see nii mullegi paistab, Selline varjatult venesõbralik rahvuslus, kes oleks pidanud koos selgelt venesõbraliku Keskerakonnaga eesti Venemaa rüppe tagasi viima. Õnneks on Savisaar läinud.
https://www.err.ee/892427/ekre-valimisp ... kusimiseni
Muud EKRE valimisprogrammis sisalduvat jama ei hakka kommenteerimagi, aga USA- lt miljardi küsimine?! Miks mitte Jaapanilt, Hiinalt, Venemaalt või EU suurriikidelt Saksamaalt, Prantsusmaalt. Arvestades USA president Trumpi avaldusi Nato liikmete suunas raha teemadel on oht, et peale sellist raha küsimist võetakse ära seegi, mida me praegult saame!
Herkel on nüüd küll viimane kuju sel teemal sõna võtma. Poliitilise laiba viimased korinad.
cabslock
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 30 Jaan, 2018 8:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas cabslock »

Tükk aega mõelnud, et valin ikka reformi järgmistel valimistel, aga aina raskemaks muutub enda veenmine selles. Mida rohkem nad suud lahti teevad, seda rohkem kõlab asi sotsialismi moodi.
Vbla majanduslikus mõttes kõige parempoolsem erakond Eestis oleks Isamaa. Teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise poolt olen ma kahe käega.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma isiklikult jään ootama Isamaa majandusprogrammi ning valik langeks neile,kui deklaratiivsust jääb seal vähemaks vaid oleks konkreetsemad asjad.
Jah,see teine sammas vabatahtlikuks on kahtlemata Eesti jaoks hea mõte.
Maksan sama moodi siin Norras teist sammast vabatahtlikuna,jagades seda vähese riski ja keskmise riskiga fondide vahel.Noh selline vähese tootlikusega raha kõrvale paneku koht,mis tulevikus peaks olema abiks.Mingeid miljoneid sealt muidugi ei teeni.
Jään ka ootama Isamaa kaitse ja välispoliitilist programmi ning muidugi,kui rahulik ja realiteete hindav hetke kaitseminister aktiivselt jätkab poliitikas,siis võimalik,et seekord hääletan uuesti Isamaa poolt.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Dr.Sci kirjutas: Natuke täbaraks läheks asi siis kui nad saavad moodustada valitsuse, ja eriti veel siis kui nad saavad 51 häält... siis vaatavad kõik nende otsa ja ütlevad et tehke ära mida lubasite.
Me võime seda demokraatiat ju vahel ka kiruda, aga see Eesti demokraatiamudel on nii tugev, et mitte kunagi pole keegi 51 saanud ja kui midagi väga dramaatilist ei juhtu, siis ei saa ka. Kõige lähemal on olnud sellele, peale Isamaa valusaid reforme ja puruvaesel ajal EKRE kunagine eelkäija - valimisliit Koonderakond ja Maarahva Ühendus 41 koha ja 33% häältega. Aga siis olid veel valimisliidud lubatud.
Ma arvan, et EKRE võidakse valitsusse võtta küll ja tulekski võtta, kui ta hea tulemuse teeb. Saame siis näha, mis osast programmist nad läbirääkimistel loobuvad. Ma millegipärast arvan, et kaitsekulude tõusust ja muust sellisest, kus pole kattuvust Keski või Reformiga, olenevalt kummaga valitsust tegema minnakse. See, et nii kalli programmi jaoks täies ulatuses raha ei ole ega tule, on küll täiesti selge. Olen küll ka ise lõdvemat eelarvepoliitikat pooldav ökonomist, aga sellist raha ei paista kusagilt.
Dona nobis pacem!
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Poti soldat »

Selle EKRE üleüldise rahakülvi lubaduste juures tekib küsimus et millises järjekorras punkte maha tõmbama hakatakse kui peaks valitsusse saadama ja finantsreaalsus kohale jõuab? Kas esimesena kukub välja neljarealised maanteed, pensionide tulumaksust vabastamine või hoopis kaitsekulutuste tõstmine?

Muidu mis puutub REFi siis selle partei algsest maailmavaatest on tänaseks päevaks alles jäänud ainult "tulumaks peab olema madalam". Muus osas on tegu täieliku "kõigile midagi" tsentriparteiga kes lihtsalt tahab võimule tagasi.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Mulle teeb kõge rohkem nalja selle EKRE rahakülvamise juures see,et Helme isegi ei tea,kust raha saada.Tunnistab ju mees avalikult,et programm on deklaratiivne ja eks need ministeeriumid pea ju leidma raha selleks,et nende programmi täita.
What is going on :D
See oleks nagu selline lugu,et mehed võtavad poe taga viina ja kainem ütleb:Mehed,meil on kõrtsi vaja,et viina juua.Sügisel ja talvel natuke sant seda külma tõttu poe taga võtta.
Valige mind ma teen kõrtsi valmis.
Kui siis keegi küsib,et kuule sa ju nii rikas ei ole,et kõrtsi ehitada.Siis kõrtsiehitaja(rahaloopija) vastab:
Pole midagi,valige mind küla volikokku.Ma ütlen raamatupidajale,et ta leiaks raha.
Minu jutt ongi deklaratiivne.Kõrtsi ja viina jaoks peabki küla raamatupidaja raha leidma.
Kas te härrased valiks sellist isikut küla volikokku?No ma ei tea.
teeline35
Liige
Postitusi: 1557
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Kui siis keegi küsib,et kuule sa ju nii rikas ei ole,et kõrtsi ehitada.Siis kõrtsiehitaja(rahaloopija) vastab:
Pole midagi,valige mind küla volikokku.Ma ütlen raamatupidajale,et ta leiaks raha.
Minu jutt ongi deklaratiivne.Kõrtsi ja viina jaoks peabki küla raamatupidaja raha leidma.
Kas te härrased valiks sellist isikut küla volikokku?No ma ei tea.
Pole vaja muretseda küll valitakse. Ameerikas valiti selline mees isegi presidendiks! :lol:
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Rabapistrik
Liige
Postitusi: 154
Liitunud: 04 Mär, 2016 9:54
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Rabapistrik »

kaugeltuuriv kirjutas:Mulle teeb kõge rohkem nalja selle EKRE rahakülvamise juures see,et Helme isegi ei tea,kust raha saada.Tunnistab ju mees avalikult,et programm on deklaratiivne ja eks need ministeeriumid pea ju leidma raha selleks,et nende programmi täita.
What is going on :D
See oleks nagu selline lugu,et mehed võtavad poe taga viina ja kainem ütleb:Mehed,meil on kõrtsi vaja,et viina juua.Sügisel ja talvel natuke sant seda külma tõttu poe taga võtta.
Valige mind ma teen kõrtsi valmis.
Kui siis keegi küsib,et kuule sa ju nii rikas ei ole,et kõrtsi ehitada.Siis kõrtsiehitaja(rahaloopija) vastab:
Pole midagi,valige mind küla volikokku.Ma ütlen raamatupidajale,et ta leiaks raha.
Minu jutt ongi deklaratiivne.Kõrtsi ja viina jaoks peabki küla raamatupidaja raha leidma.
Kas te härrased valiks sellist isikut küla volikokku?No ma ei tea.
Militaaranaloogi otsides meenub följeton rühmaülemast, kes annab käsu, mõtlemata kas see on üldse teostatav. Kui keegi midagi kobisema hakkab, siis ütleb, et tema andis käsu ja jaoülemad vaadaku ise. Lahingu ajal on see rühmaülem 500 m tagapool telkmantlist katuse all ja nõuab igal sekundil ettekannet.

Ei sümpatiseeri.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Rahaliste katteallikate leidmisest - kõigepealt lõpetaks raha peldikutesse loopimise

Mart Helme ütles lõpetuseks neile, kes kahtlevad, kas EKRE leiab oma lubaduste elluviimiseks katterahasid: “Eesti riigis on raha küll, aga seda on põletatud Utah ja Auvere projektides, Rail Balticus, praamihankes, Tallinna Sadamas ja paljudes teistes kohtades. Meie seda raha niisama ei põleta, vaid paneme riigi kasuks tööle!” ütles ta.

Eks erinevaid näiteid oskab igaüks lisaks tuua, alates maksude Lätti viimisest kuni mõttetu ametnikearmee ülalpidamiseni.
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas dm7 »

Isegi kui antud näited kokku lüüa ja olemata oleks olnud, siis ei tule rahakatet ikka kokku, tegelikult ei tule isegi veerandit summat kokku...
teeline35
Liige
Postitusi: 1557
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Rahaliste katteallikate leidmisest - kõigepealt lõpetaks raha peldikutesse loopimise
Kõige suurem rahakulutamis koht riigieelarves on tervishoid ja sotsiaalvaldkond (pensionid ja mitmesugused toetused). Mälu järgi panen, aga kas isegi mitte 80% eelarvest.Üle 60% kindlasti. Kas EKRE tahab need asjad ära lõpetada; Valimisprogrammist midagi sellist küll ei leidnud, aga kõigi nende vägevate lubaduste täitmiseks, mis seal programmist leitavad? :dont_know: Ei jää muud üle.
kuni mõttetu ametnikearmee ülalpidamiseni.
Eestis on riigipalgalised; meditsiinitöötajad, politseinikud, sõjaväelased, päästeteeinstuse töötajad ja ka haridustöötajad. Nende kõrval on muu riigi ja kohalike omavalitsuste ametkond suhteliselt väikesearvuline. Kes neist tuleks jäägitult lahti lasta?
Ei kõla minu jaoks mõistlikult!!!
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Roamless »

Mart Helme ütles lõpetuseks neile, kes kahtlevad, kas EKRE leiab oma lubaduste elluviimiseks katterahasid: “Eesti riigis on raha küll, aga seda on põletatud Utah ja Auvere projektides, Rail Balticus, praamihankes, Tallinna Sadamas ja paljudes teistes kohtades. Meie seda raha niisama ei põleta, vaid paneme riigi kasuks tööle!” ütles ta.
Tüüpiline poliitiku poliitmöla vastus, kui päris vastust anda ei oska.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Kurjam kirjutas:
Mart Helme ütles lõpetuseks neile, kes kahtlevad, kas EKRE leiab oma lubaduste elluviimiseks katterahasid: “Eesti riigis on raha küll, aga seda on põletatud Utah ja Auvere projektides, Rail Balticus, praamihankes, Tallinna Sadamas ja paljudes teistes kohtades. Meie seda raha niisama ei põleta, vaid paneme riigi kasuks tööle!” ütles ta.

Eks erinevaid näiteid oskab igaüks lisaks tuua, alates maksude Lätti viimisest kuni mõttetu ametnikearmee ülalpidamiseni.
EE on paljus tegutsenud laenurahaga, seega otseselt riigi raha pole põletatud. Auvere rajamine kah vist vajalik, sest vanad katlad amortiseerunud, kas Helme arvab, et kütame nii kaua kuni vanad katlad kokku kukuvad ja siis vaatame mis teha? Lisaks maksavad iga aasta dividende niikuinii.
Rail Balticu raha pole veel praktilselt kulunud, ja enamus rahast tuleb niikuinii EL-ist.
Kas praamihange polnud vajalik ja oleks pidanud Leedole iga aasta suuremat dotatsiooni maksma? Saarlased sõidaksid sõudepaadiga üle?
Tallinna Sadam toodam minu mäletamist mööda kasumit ja alles hiljuti võttis riik kenad dividendid välja.
Njah, see on ikka lati alt läbi jooksmine.
Ja tahaks väga teada, kui palju neid pahasid ametnikke peaks sellest armeest ära kaotama ja kui palju see meile säästaks.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kurjam kirjutas:Rahaliste katteallikate leidmisest - kõigepealt lõpetaks raha peldikutesse loopimise

Mart Helme ütles lõpetuseks neile, kes kahtlevad, kas EKRE leiab oma lubaduste elluviimiseks katterahasid: “Eesti riigis on raha küll, aga seda on põletatud Utah ja Auvere projektides, Rail Balticus, praamihankes, Tallinna Sadamas ja paljudes teistes kohtades. Meie seda raha niisama ei põleta, vaid paneme riigi kasuks tööle!” ütles ta.

Eks erinevaid näiteid oskab igaüks lisaks tuua, alates maksude Lätti viimisest kuni mõttetu ametnikearmee ülalpidamiseni.
Mina sellist hüüdlauselist majanduspoliitikat a la meil on raha põletatud küll ei osta.
Samamoodi ei meeldi mulle selle valitsuse aktsiisidega mängimine.
Mis selline hüüdlauseline aga mitte konkreetne majanduslubaduste värk teeb on see,et neist on hea loobuda,kuna midagi pole läbi kalkuleeritud.Hüüdlauseline majanduspoliitika ongi selleks loodud,et rahulolematud massid saaks õnge otsa,et vaat mina teen ja loon.
Ei oska seda Eesti Põlevkivi majanduslikku seisu kommenteerida ning kas Utah või Auvere on viinud teda kasumisse aga mulle tundub,et praamihange eelmise või oli see üleeelmise valitsuse ajal õnnestus ning asi toimib.Nii,et seal ma mingit tuuldeloopimist ei näe.
Konkreetselt ei oska ka arvata,mida sa Tallinna Sadama raha tuuldeloopimise all mõtlesid?
Aga Rail Balticu arvamust kindlasti teised kaasfoorumlased teavad ning siin ma ei ole kategooriliselt nõus sellega,et asjast ei ole kasu.
Transiit läbi Venemaa sureb vaikselt aga pikkamõõda välja ja see on ots mille kasumist ma saan aru doteeritakse ka reisijatevedu.Ei aita sellele ka ulmelised plaanid panna liikuma Hiina konteinerid või remontida vaguneid Venemaale.Kui tahetakse leitakse igasugu vigureid selleks,et hoida transiit madalal ning teha see lõppude lõpuks kahjumlikuks Eesti jaoks.
Majanduspoliitika aluseks peaks minu arust olema kolm elevanti,kui nii õelda.
Maksud ja aksiisipoliitika.
Koostöö ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste vahel,mis puudutab regionaalarengut.Siia on seotud kogu see sotsiaatemaatika,haridus ning kohalike omavalitsuste võime tagada oma haldusalal areng.
Visioon sellest kuhu riigi areng tuleks suunata,taustaks meie rahvaarv,julgeolekulised probleemid,maailmamajanduse liikumine ning millised on valikud kaubanduspartnerite osas.
Need kõik kolm asja saab panna numbritesse.
Võtame näiteks sellise asja nagu tasuta transport,mida kesikud propageerivad.
Kunagi mulle ütles üks tuttav,et pikalt Tallinna transpordi soodustus oli üheks põhjuseks,miks Eesti on vaikselt kaldumas ühe keskuse suunas ja sellel on konkreetne rahanduslik number,miks osad just selle pärast on liikunud välja oma kodupiirkonnast.
Number palju kohalikest omavalitsustest on lahkunud,palju on selle tõttu jäänud vähemaks maksubaasi piirkondades selle tõttu ning mis see on kaasa toonud julgeolekuliselt.
Tundub,et mis see ikka inimest kuskil Võrus mõjutab,see ju Tallinna asi oli tollal(juhul,kui mees näiteks leidis töö linnas ja registreeris ennast kuidagi sinna sisse) aga ära läinud inimest enam kuskile Antsla valda tagasi ei too.Veel hullem on,kui pere jäi sinna ja selline loksumine kahe piirkonna vahel tekitas pereprobleeme.
Kas ei oleks mõistlikum suunata see raha,mis nüüd on muutumas kivisse raiutuks hoopis peredele.Näiteks lasteaedadesse,koolivälisele haridusele ja sporti.Bensiin ja diisel on kulu,mis ei aita kasvava põlvkonna ajusid,tervist ja hariduse vormimist,kui seda vaid bussisõiduks tasuta kasutada.
Näiteks mina pigem pooldaks piletite maksmist,et summad vabastada muudeks eesmärkideks.Mis kindlasti pikas perspektiivis,kui neid korralikult kasutada ei ole rahaloopimine.
Nüüd see maanteteema.Kahjuks ei ole EKRE siin pioneer.Pea kõik erakonnad on enne selle ratsu välja toonud,viimati propageerisid seda enne valimisi vist sotsid.Tõsi ainult Tartu suunal aga kohe see ka unustati.Infrastruktuuri juures peab välja käima suuri summasid ning selleks peaks ka hinnalipik olema lubaduse juures,samuti ka allikad ja laenu puhul,kust seda võetakse.Muidu see jääbki ainult pasundamiseks.
Aga kõige esmasena ma ei saanudki vastust EKRE poolt,millist maksusüsteemi Eesti vajaks.
Kas sellist poolpidust astmelist tulumaksu,milline on vaade sotsiaalmaksule ning kas nn.investeerimisvabadusest tingitud kasumite väljaviimine puudutab ainult pangandust või üldisemas plaanis soovitakse sama seisma panna ka välisosalusega tööstusettevõtetes?
Need on kõik konkreetsed numbrid,mille summad peaks nagu peades läbi käima.
Või kas näiteks ei ole paha idee see,mida ükskord mainis kaasfoorumlane Kapten Trumm seoses kohalike omavalitsuste vähese huvi vastu arendada ettevõtlust.Tema pakkus,et osa ettevõtte tulumaksust peaks ka kohalikule omavalitsusele minema.Minu arust täielikult mõtekas idee,see paneks ka väiksemate valdade inimesi mõtlema,kuidas ettevõtlust paremini siduda endaga.
Ja lõpuks,hüüdlause,et küll me raha leiame,sest seda on siiani piisavalt põletatud on vaid hüüdlause.Hüüdlausetega loopimine mulle meenub oli ühe riigi teema,kus mõõdus minu noorus ning mida õnneks enam maamunal ei ole.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 27 külalist