Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Walter2 »

Mitu järelkäru (koos meestega) sel Milremi aretisel on jõudu ära vedada? See peaks suutma autonoomselt ka kahe punkti vahel pendeldada - kas siis stats. või mobiilsed (marsruute võiks ohutuse mõttes muidugi muuta).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Milremi aretis on kindlasti äge, ainult selle ostuhind eeldab ka USA suurusjärgus eelarvet. Noh, 100 tuhat kõige lihtsam, sadulast juhitav variant. Ühe sellise eest saab ATVd kärudega kahele pataljonile (arvestusega 2 tk igale jalaväekompaniile). :) Võrdluseks, selline high-end ATV (diiselmootor, veokast) nagu KL valvuritele osteti, maksab 20 tuhande ringis tükist ja käruvedamise võimelised masinad algavad ehk 7000 tükk.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:Milremi aretis on kindlasti äge
Siil 2018 MILREMI katsetus
milrem.jpg
https://www.facebook.com/sojateadused/p ... =3&theater
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Leo »

Kui Milremi autonoomse liikuri hinnad algavad 100 € ülespoole, siis on ilmne, et see hinnatase on reaalne ainult eriüksustele või väga oluliste relvasüsteemide transportimiseks. Kuidas kanderaami peal olev inimene ise rahul oli? Ma eelistaks näha vigastatut võimalikult madalal, et liikuri kere mingil määral varjaks kannatanut vaatluse ja tule eest.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas kuido20 »

NATO militaarmeditsiini oivakeskus viis SIIL2018 ajal läbi MEDEVAL kursuse.
Õpiti meditsiiniüksuste hindamist vastavalt standarditele.

https://www.facebook.com/story.php?stor ... 4822532021
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas OnuHeino »

Leo kirjutas:Ma eelistaks näha vigastatut võimalikult madalal, et liikuri kere mingil määral varjaks kannatanut vaatluse ja tule eest.
Sekundeerin. Selline "toote" reklaamimine säärasel viisil tema väärtust mitte ei tõstnud.

Mis eesmärk on hirmkallil kaugjuhitaval masinal, kui haavatu on kõrgel kandikul ning hetkeks, mil ta tuleohtlikust alast väljas on, võib endise eluslasti tükkhaaval kirstu rookida. Kas milremi masinal algselt mitte roomikute vahel transportimise ruum ei olnud?

Tule all olevale eliitüksusele laskemoona ja varustuse juurdevedu korraldada - selleks on see kallis masin õigel kohal.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina paneks sellele "roomikule" külge sõiduauto haakekonksu ja sinna sleppi madala portega sõiduauto kerghaagise (nt 3 m pika veokastiga). Sellisese kasti mahub kannatanuid 4 tükki, kui panna nad jalad kokku (jalad saab vaheldumisi panna), järgi proovitud. Üks mees saatjaks ja ongi. Kasti põhja tuleb muidugi panna mingid elementaarsed kinnitusrihmad, et kannatanud üle parda ei lendaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Walter2 »

Milremi põka rööbe peaks olema teoreetiliselt muudetav nii et 2 kanderaami mahuks ilusti madalale roomikute vahele - kogu ajam peitub ju külgedes roomikute ''sees''?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas kuido20 »

KVÜÕA SKMK sai IATSIC DSTC kursusega maha
https://www.facebook.com/oppeasutused/p ... 7191835222
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas kuido20 »

KVÜÕA SKMK 2019 aasta kursuste kava
https://www.ksk.edu.ee/wp-content/uploa ... d-2019.pdf
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas alari »

https://www.jems.com/articles/2018/03/t ... rauma.html
Kui keegi tuleb jälle rääkima, et trauma puhul võiks kohe soolalahust veeni lasta, siis kõigepealt võiks selle artikli läbi lugeda.
To summarize, the suboptimal characteristics and harmful effects of NS in trauma resuscitation include the following:
It doesn’t mimic blood well; and
It can actually cause significant harm and exacerbate ongoing pathology in a trauma patient, worsening their condition.
SuurPaksValevorst
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Jaan, 2017 14:49
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas SuurPaksValevorst »

TCCC juhised näevad ette NaCl või muude kolloidlahuste manustamise ainult olukorras kus kannatanu on šokis ja ka sellel juhul tuleb kannatanut hinnata iga 500 ml järel kuni teadvusele tulekuni, randmel pulsi taastumiseni või vererõhu 90 (ülemine) saavutamiseni. Ehk siis vaidlemise kohta nagu väga polegi, kuna meedikutelt oodatakse TCCC juhiste järgimist.
Quis, nisi nos?
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

SuurPaksValevorst kirjutas:TCCC juhised näevad ette NaCl või muude kolloidlahuste manustamise ainult olukorras kus kannatanu on šokis ja ka sellel juhul tuleb kannatanut hinnata iga 500 ml järel kuni teadvusele tulekuni, randmel pulsi taastumiseni või vererõhu 90 (ülemine) saavutamiseni. Ehk siis vaidlemise kohta nagu väga polegi, kuna meedikutelt oodatakse TCCC juhiste järgimist.
Märkusena, et NaCl lahus ei ole kolloidlahus.
SuurPaksValevorst
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Jaan, 2017 14:49
Kontakt:

Re: Meediku eriala ja militaarmeditsiin

Postitus Postitas SuurPaksValevorst »

Sektor gazovoi ataki kirjutas:
SuurPaksValevorst kirjutas:TCCC juhised näevad ette NaCl või muude kolloidlahuste manustamise ainult olukorras kus kannatanu on šokis ja ka sellel juhul tuleb kannatanut hinnata iga 500 ml järel kuni teadvusele tulekuni, randmel pulsi taastumiseni või vererõhu 90 (ülemine) saavutamiseni. Ehk siis vaidlemise kohta nagu väga polegi, kuna meedikutelt oodatakse TCCC juhiste järgimist.
Märkusena, et NaCl lahus ei ole kolloidlahus.
Minu viga, mõtlesin kristalloide
Quis, nisi nos?
sada
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Meediku eriala

Postitus Postitas sada »

Kapten Trumm kirjutas:Püüdes jääda objektiivseks, on tegemist siiski practicali, jahipidamise ja korrakaitsele mõeldud produktidega, mis mõnes osas võivad välja vedada militaartasemele. Taolise kasutuse tunnusteks on 1. väike kasutuskoormus 2. hoolikam kasutamine kui armees. Umbes nagu 4-eurone hiina žgutt (originaal maksab 25). Tõesti - väljaõppes pole suudetud puruks keerata. Kuradi kahjurid, ostavad nii kalleid žgutte! Hiina omal on hinna ja kvaliteedi suhe paigas - läheb ka pooleks, siis maksis ainult 4 eurot!
Lugedes sihikute teemas seda mulle pisut arusaamatut viidet odavatele hiina žguttidele, mida väljaõppes pole väidetavalt suudetud puruks keerata (kuigi päris inimese peal niisama harjutades seda vist ka päris täie jõuga naljalt peale ei panda?), siis meenus paratamatult varasem lubadus aastast 2016 hiina žguttide tugevus ära mõõta.
Kapten Trumm kirjutas:
Siis vaatame mida? Sõjaolukorras sa sellise jutuga/tegudega tuled, siis kartser on see kõige leebem variant - ilmselt saaksid juba parade käest sellise ketuka, et hoiad oma plasteliinist cat-dega kaugele reaalsetest haigetest. Ja kui oma IFAKi topid need, siis palju õnne, ise vastutad oma saba ja akrvadega, mida esmaabi andmisel sinu peal kasutatakse.
Ei, me teeme laborikatsega kindlaks, kui palju see siis ikkagi surmariist on ja kas see on kasutatav. Ehk siis kas see mänguasja jutt on tõsi või müüt.
Ma võin selleks tarbeks enda originaali ka ohverdada. Ilmselt pole 4-5 korda odavamast asjast mõtet oodata originaali tugevust, oluline on, kas see on kasutamiseks piisavalt tugev ja kvaliteetne. Ma panin nii öelda praegu raha sinna, kus mu suu on. :)

Need tehnilised parameetrid on võimalik kindlaks teha ja siis on näha, kas on plastiliin või mitte.
PS! Meditsiini teema all, ei kannata ma mingeid isehakanud meditsiinitrolle, kes jahuvad maa ja taeva kokku ja välja tuleb ainult soe aur enamjaolt.
Ma praegu kavatsen asja viia lõpuni välja, katsume nüüd selle kuu aega kannatada. Ma olen aumees ja kui see on tõesti plastiliinist, siis ka siin seda tunnistan. Hullem lugu on siis, kui mul õnnestub tõestada vastupidist. :)
Kahjuks foorumist otsinguga nende mõõtmiste tulemusi ei leidnud. Kas nüüdseks on laborikatsete tulemused käes ja millised olid siis 25€ originaali ja 4€ hiinaka erinevused?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist