suhted teiste rahvustega

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Lauamängud nõukogude armees

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Mul oli ka "au" Nõukogude armees teenida. Kuulusin õhutõrje kahuri meeskonda, kus oli ees aasta teeninud seersandist komander ja kaks sihturit, üks 1,5 aasta teeninud kohalik Valgevene poiss, kes armastas üle kõige öösiti hüppes käia ning seejärel terve päeva maha magada ning aseri päritolu, kuid täiesti venestunud Leningradi poiss, kes oli tänu dispatile juba 2,5 aasat teeninud.

Sellisesse kampa pandi siis noortena mind ja ühe aseri, kes vene keelt üldsegi ei osanud. Kahuri panime lahinguvalmis meie aseriga ja komander, 2 vanakest ei teinud midagi. Vaevu saime normiaega. Ütlesin siis vanakestele, et proovigu ise kolmekesi seda õigeaegselt teha.

Ja need kaks tüüpi ütlesid siis, et järgmine kord vaatame meie 2 noort pealt, kuidas see käib. Uskumatu küll, aga see tuli neil ikka kuradi hästi välja, kuigi selle 3 kuu jooksul, kui ma nendega pundis olin, polnud nad kahurit rohkem puutunud, kui laskmistel istusid sihturi toolil.

See valgevenelasest joodik oli veel mingi kohaliku pundi kitarrist ja kui poola raadiost ükskord Vitamiini laulu Mesimumm kuulsin, siis vaidles vastu, et see on hoopis Pink Floyd. :D

See Leningradi poiss oli ka muusikahuviline, nii, et meeldiv seltskond oli ja eestlasi kohe üldsegi ei vihatud. Dispati sai sellepärast, et SDV-s teenides oli lenduri kombinesooni maha müünud.

Loodetavasti ei tule sellest nüüd suurt jama, et polnud tegu laumänguga, nagu teema ette näeb.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Kriku »

Suurt jama ei tule, kolm nädalat toimkonda ainult :D

Aga kui tõsiselt rääkida, siis nõukogude sõjaväe mälestused on siin foorumis nagunii väga harali ja teemade pealkirjadega väga lõdvalt seotud. Millest on kahju, sest siin on suur hulk väga head materjali. Osa süstematiseeris akf Lemet kuidagi ära, kui raamatuid koostas (au ja kiitus!). Mistõttu oleks tore küll, kui sellistele killukestele postitaja ise sobivama teema otsiks. Praegu tõin lauamängude teemast siia, aga kindlasti võiks ka kuskil mujal olla.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Fucs »

Üks värskem kirjutis vene meedias pealkirjaga "Miks Nõukogude Armees baltlasi ei armastatud"
Почему в Советской Армии не любили солдат из Прибалтики
07/08/18
http://russian7.ru/post/pochemu-v-sovet ... ubili-sol/
Audio/video versioon artiklist
https://www.youtube.com/watch?v=QIrt__UuR-M

Ja natuke pikem venekeelne kirjutis samal teemal aastast 2015
«Нацмены» на службе СССР: национальные проблемы в Красной армии. Прибалты и западные украинцы
http://argumentua.com/stati/natsmeny-na ... -ukraintsy
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Kriku »

Ma artiklit lugeda praegu varahommikul ei viitsi 8) , aga mulle on räägitud, et leedukad sobisid NA süsteemi päris hästi. Ning norivamad seersandid olidki tihtipeale just sellest rahvusest... Nende jaoks olevat sõjaväes teenimine olulisem olnud kui meie jaoks lätlastega. Ka kunagine suurriik siiski.

Ma ei tea küll, kas see jutt õige on.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Lemet »

Eriti hästi sobis ilmselt Sakalauskas. Seesama, kellest artiklis juttu... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Kriku »

Jah, Sakalauskas muidugi oli näide teisest äärmusest. Aga ikkagi, kas see on õige, et allohvitseride või ka ohvitseride hulgas olid leedukad rohkem esindatud kui lätlased-eestlased?
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas istorik »

aga mulle on räägitud, et leedukad sobisid NA süsteemi päris hästi. Ning norivamad seersandid olidki tihtipeale just sellest rahvusest... Nende jaoks olevat sõjaväes teenimine olulisem olnud kui meie jaoks lätlastega. Ka kunagine suurriik siiski.
Minu kogemus kinnitab seda juttu. Ja kuna selliseid leedukaid oli meil palju siis lõid nad tihti rusikaid kokku lezginide ja tšetšeenidega. Vaevalt, et see nüüd rahvuslikul pinnal toimus, pigem võimuvõitlus pataljonis.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas Fucs »

Jah. Leedukad olid üldiselt tihti rohkem "venelased" kui venelased ise.
Ka vene keel oli neil paremini suus kui eestlastel ja lätlastel.
Meil n.ö. "rahvusepinnal" hoidsid pigem kokku eestlased, lätlased ja ukrainlased (eriti Tagakarpaatidest pärit nn "pandeerad", Idaukraina "ohollid" vähem), ning leedukad olid meil n.ö. "ne rõba ne mjaso", ehk hoidsid kokku nii venelaste kui vähemal määral lätlaste-eestlastega.

Kusjuures see "kokkuhoidmine" olenes ka ärateenitud ajast.

* Meil kohtas ka seda, et Kaliningradist pärit venelased pidasid ennast vahel ise nn. "pribaltideks" :mrgreen:
Teised muidugi ei pidanud.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas kalleb »

Jah jutt täiesti õige , mõni oli selline segane aga teine vähe mõistlikum
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: suhted teiste rahvustega

Postitus Postitas virulane1 »

Hõõrumisi oli aserite ja armeenlaste vahel.
Kõige suurem kaklus mis toimus oli armeenlaste ja tšetseenide vahel. kokku ligi 30 meest andsid stadiooni peal kõgi kättesattunud vahenditega.
Grusiinid abhaasis ja grusiinis ossedid- jälle väike hõõrumine käis.
Kuna meil oli täielik rahvuste baabel siis ei oska öelda, et otseselt mingit rahvust oleks vihatud. Kuna 1,5 aastat olin ainuke mees Baltikumist siis tulu osata kõigiga läbi saada. Olid muidugi mõned idioodid kes lausa patoloogilist vihkasid baltikumi mehi.
Leedukaid oli meil õppes 2 kokka. Nedega sai normaalsed suhted sisse seatud tänu Vilniusest pärit poolakale, Sai ikka nede käest vhael natuke midagi hamba alla. Eriti polügoonile käiest. leedukas oli ohvede söökla kokk ja tal oli õigus valida omale toimkondlasi, Ja loomulikult valis ta meie hulgast.
Grusiinid olid normaalsed tüübis. Parimad kaaslased koos lääne ukrainlaste ja venelastega.
Leitnant erus. Alates 1992a. EPV,PPA,Kaitseliit. NA-s tankist Taga-Kaukaasias.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist