Nali

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19206
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas ruger »

Annetus otse jumalale-pangakaardiga saab ainult maksta.
Pilt
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Hukatus »

ruger kirjutas:FB-st silma jäänud nali. Tundub, et tõesti juhtunud.
Käisin täna Rimis, et osta 20 kg kott Pedigree koeratoitu. Järjekorras seistes küsis mu taga seisev naine, kas mul on koer. Mida kuradit ta ometi mõtles, elevanti pean kodus?
No igaljuhul otsustasin oma igavasse ellu lisada vähe vürtsi. Ma ütlesin naisele, et ei, mul ei ole koera, vaid olen otsustanud uuesti alustada Pedigree-dieediga. Lisasin, et see ei pruugi olla hea mõte, sest … eelmine kord lõpetasin ma haiglas, kuid teisest küljest olin kaotanud 25 kilo selleks ajaks kui ma ärkasin intensiivravi osakonnas, kanüül mõlemas käes ja voolik igas augus mis kehal leidub.
Ma ütlesin naisele, et dieet töötab nii, et topitakse taskud Pedigreed täis ja iga kord, kui näljatunne üllatab visatakse paar tükikest suhu. Pedigree on täielikult tasakaalustatud toit, nii et dieet töötab väga hästi. (Selleks ajaks kuulaks kogu järjekord kõrvad kikkis)
Naine küsis õudusega, kas olin sattunud intensiivravi osakonda, kuna sain koeratoidust mürgituse. Vastasin, et sugugi mitte: olin astunud ettevaatamatusest sõiduteele nuusutades armsa kuldse retriiveri perset ja auto sõitis meist mõlemast üle.
Ees seisev mees naeris nii kõvasti, et ma olin täiesti kindel, et ta saab infarkti.
Kaupluse juhataja kutsuti kohale ja mul keelati edaspidi Rimisse minna.
Homme lähen Selverisse…
Sama tõesti juhtunud nagu see lugu https://www.nelli.ee/jaanidraama-metsav ... nnanaisega
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Dr.Sci »

Natuke tehnikahuumorit reaalsest elust:
Maailma meedias lööb laineid Nio nutikas elektriauto, mis tarkvarauuenduse ajaks sõitjad pantvangi võttis. Proovisõidu ajal peatus sõiduk keset peatänava ummikut, lasi tuled surnuks ja lukustas kabiiniuksed. Sõitjad pidid üle tunni taluma kaasliiklejate ärritust ning tagantjärele tarkade ilkumist: mis te läksite nuppe näppima?

Tulevikumaailma rõõmud... Keset lahingut tuleb teade et me nüüd uuendame tuvastus ja sihtimistarkvara ja siis tehakse tund aega restarti soomukile.
mulk35
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Jaan, 2016 1:52
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas mulk35 »

Käivad maailmameistrivõistlused reegliteta võitluses. Finaalis on igavesti suur neeger Ameerikast ja tavaline Eesti maapoiss Tõraverest.
Treener:
”Sel kuradi neegril on meeletu haare, kui sind kätte saab, anna kohe alla. Ta on juba mitmeid reanimatsiooni saatnud!”
”Selge!”
Võitlus algab ja ameeriklane saab kohe meie maapoisi oma hirmsasse haardesse. Treener ei suuda seda pealt vaadata ja läheb riietusruumi. Äkki kuuleb: saalis mängitakse Eesti hümni. Jookseb riietusruumist välja ja näeb, kuidas meie poisile pannakse kuldmedalit kaela.
Treener:
”Kuidas sa sellest hirmsast haardest välja said, keegi ei ole suutnud seda teha?”
”Tead, nii nagu ta mind haardesse sai, sain kohe aru, et mul on lõpp. Üks käsi ühel, teine teisel pool, jalad ei tea kus, kui äkki näen – munad, mõtlen, et hammustan. Sa ei kujuta ilmselt ettegi, milliseid hirmsaid asju võib korda saata mees, kui ta oma mune hammustab!”
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Castellum »

mulk35 kirjutas:reegliteta võitluses
Mis asi see on?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Some »

Castellum kirjutas:
mulk35 kirjutas:reegliteta võitluses
Mis asi see on?
Eks MMA-d mõeldud. Aga sealgi tegelikult hammustamine, silmade väljatorkamine ja kõrvade ärarebimine reeglitega keelatud ;)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Svejk »

Olen lugenud, et kusagil aafrika kandis on populaarne päriselt, tegelikult ilma igasuguste reegliteta võitlus.
Kaks meest, tolmune plats, tee mis tahad, peaasi et peale jääd.
Mitteet see kuidagi teemasse puutuks... :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Castellum »

Some kirjutas:
Castellum kirjutas:
mulk35 kirjutas:reegliteta võitluses
Mis asi see on?
Eks MMA-d mõeldud. Aga sealgi tegelikult hammustamine, silmade väljatorkamine ja kõrvade ärarebimine reeglitega keelatud ;)
Tõenäoliselt. Eesti keeles oleks üldiselt siis:
https://et.wikipedia.org/wiki/Sportlik_vabav%C3%B5itlus

On ka pakutud nt "hübriidvõitluskunst" vms, mis on sisuliselt õigem, aga ka kohmakas ning ilmselt ei hakka levima.

Aga anekdoodirääkija on ilmselt võtnud ühe vene anekdoodi, tõlkinud toorelt "Бои без правил" ära, võtnud välja vene tegelase ja istutanud asemele "tavalise Eesti maapoisi Tõraverest"...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas AMvA »

Castellum kirjutas:
Aga anekdoodirääkija on ilmselt võtnud ühe vene anekdoodi, tõlkinud toorelt "Бои без правил" ära, võtnud välja vene tegelase ja istutanud asemele "tavalise Eesti maapoisi Tõraverest"...
Ja kuidas sa "boi bez pravil" tõlgiks? :shock:
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Castellum »

AMvA kirjutas:Ja kuidas sa "boi bez pravil" tõlgiks? :shock:
Alati tasub eelnevatele postitustele visata pilk peale. Vastus oli ju siin olemas:
https://et.wikipedia.org/wiki/Sportlik_vabav%C3%B5itlus

On ka pakutud nt "hübriidvõitluskunst" vms. Minu arust on see sisuliselt õigem, aga on ka kohmakas ning ilmselt ei hakka levima. Mida veel kordan üle?

Kuidas tõlkida seda anekdooti? Peaks originaali nägema...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas AMvA »

Castellum kirjutas:
AMvA kirjutas:Ja kuidas sa "boi bez pravil" tõlgiks? :shock:
Alati tasub eelnevatele postitustele visata pilk peale. Vastus oli ju siin olemas:
https://et.wikipedia.org/wiki/Sportlik_vabav%C3%B5itlus

On ka pakutud nt "hübriidvõitluskunst" vms. Minu arust on see sisuliselt õigem, aga on ka kohmakas ning ilmselt ei hakka levima. Mida veel kordan üle?

Kuidas tõlkida seda anekdooti? Peaks originaali nägema...
Ma küsisin sinu väidetava toortõlke kohta, sa üritad hetkel ise tähendust reverse engineering põhimõttel välja mõelda. Sportlik vabavõitlus kõlab vene keeles hoopis teistmoodi, kui "borba bez pravil"
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Castellum »

AMvA kirjutas:reverse engineering
Mis asi on "reverse engineering", milles Sa mind süüdistad, ei tea.
AMvA kirjutas:Sportlik vabavõitlus kõlab vene keeles hoopis teistmoodi, kui "borba bez pravil"
Kui Sa võtad Vikis artikli:
https://et.wikipedia.org/wiki/Sportlik_vabav%C3%B5itlus
siis seal kõrval (asetus võib Sinu seadetest muidugi sõltuda) on nupud teistesse keeltesse. Seal võtad nupu "Русский". Saad sellise kirjatüki:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B2%D0%B0
Sealt võtad kohe algusest lause:
Смешанные боевые искусства (также MMA — от англ. Mixed Martial Arts) — боевые искусства (часто неверно (minu rõhutus - Castellum) называемые «боями без правил»). Peakski olema selge...Võid enda rahustamiseks lugeda veel siit:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%B8%D0%BB
AMvA kirjutas:"borba bez pravil"
Aga misasi on "borba bez pravil", seletad ehk ise?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Dr.Sci »

Seda lugu olen kohanud ikka nii mitmes erinevas versioonis, nii internetist kui ka raamatutest või ajalehtedest. Näidised:
Vaatab eestlasest maadleja vend kuidas tema venda Ateena olümpiamängudel väänatakse. Kui eesti maadleja on nii sõlme väänatud, et enam rohkem ei anna põleb telekas läbi. Mees rabab telefoni pihku ja hakkab Ateenasse venna moblele helistama. Mõninga aja pärast Ateenast vastatakse. Mees pärib vennalt.
"Noh! Kaotasid?"
"Ei, võitsin."
"Kuidas see võimalik on? Ma ju nägin telekast millisesse sõlme sind oli väänatud."
"Jah, ta väänas mind nii, et ma kaotasin korraks teadvuse. Kui teadvusele tulin nägin ma silme ees mune. Lõin vihaga hambad munadesse ja .....Kas sa tead, milleks on suuteline inimene, kes on just ennast munadest hammustanud!?"
(DELFI 2004)

Või
Olümpiafinaal maadluses. Matil on ameeriklane ja venelane. Venelane on kaotusseisus ja treener võtab time-out'i:
"Ära lase ennast haardesse võtta, sa ei rabele välja ja kaotad!"
Matš jätkub, ameeriklane saab venelase aardesse, viimase treener langeb minestusse. Toibudes näeb, kuidas tema hoolealune võtab õnnitlusi vastu.
Riietusruumis küsib:
"Kuidas sul õnnestus haardest välja rabeleda?"
"Kui ta mind väänama kukkus, nägin oma näo ees mune. Noh ja lõin hambad sisse!"
"Mis, lasi lahti või?"
"Ei, aga sa ei tea milleks on võimeline inimene, kes on ennast munadest hammustanud."
jne, ei viitsi otsida aga kel igav ja tahab lugeda siis http://www.folklore.ee/~liisi/o2/otsing ... =Otsi&kat= peaks olema 36609 anekdooti.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Dr.Sci »

Aga kui juba munade peale asi läks siis:
Tsapajev läheb arsti juurde ja teatab, et temale on kohe vaja operatsioon teha.
"Mida teil vaja on?" küsib arst.
"Mind tuleb kastreerida, kohe praegu!"
"Miks?"
"Mul on vaja kastreeritust, ma olen hiljaks jäämas, tehke kiiresti!"
Ah põrgut, lööb arst käega ja teeb operatsiooni ära. Kui Vassili Ivanovits end minekule sätib, seletab ta arstile: "Teate, ma kavatsen abielluda ühe juudi tüdrukuga ning tema vanemad..."
"Kuulge, siis oleks tulnud teid ju hoopiski ümber lõigata!". "Ümber lõigata jah... Aga mida mina siis palusin?"
(Nelli Teatajast)

Õpetaja laseb koolis lastel jutustada loo ning seejärel sõnastada jutustet loo moraali. Väike Jane vastab esimesena.
"Minu vanematel on talu. Ükskord viisime mune linna turule ning kõik munad olid auto esiistmel korvi sees. Aga tee oli väga auklik ja osa mune läks katki. Loo moraal on see, et ära hoia kõiki mune ühes korvis."
Järgmisena vastab väike Tim.
"Minu vanemad on ka farmerid. Kanalas oli hästi palju mune, kuid tibud koorusid ainult pooltest munadest. Loo moraal on see, et tibusid loetakse sügisel."
Väike Johnny tahab ka kangesti oma lugu rääkida ja õpetaja lubabki. Johnny hakkab pihta:
"Minu tädi Karen oli Lahesõja ajal lendur. Ükskord läks ta missioonile ning võttis kaasa pudeli viskit, automaadi ja matsheete. Tädi jõi pudeli viskit ära ning lendas välja. Paraku kukkus lennuk alla ja tädi leidis end vastamisi saja vaenlase sõduriga. 60 neist tappis ta automaadivalangutega, 30 lõi matsheetaga maha ning kümme tappis paljaste kätega."
"Johnny, mis siis selle loo moraal veel on?!" päris õpetaja.
"Loo moraal on see: isa ütles, et ära tülita tädi Karenit, kui ta on joonud."
Kjen1
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 28 Dets, 2005 14:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Kjen1 »

Castellum kirjutas:
mulk35 kirjutas:reegliteta võitluses
Mis asi see on?
Minu meelest siin foorumis ka oli ka mõni aeg tagasi teema, kus sellise kirjeldusega ala natuke tutvustati. Lausa trenni kutsuti.
http://kvas.ee/sojakunst/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot], HotelVictor ja 15 külalist