Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Enamus hankel osalejaid pakkus siiski otse. HK, tsehhid, Colt ja veel vist keegi oli.
Aga kes ei pakkunud otse?

Või millest sa üldse räägid?
Otse ei pakkunud LMT ja SIG, osalejaid hankes oli kas 5 või 6. Seega ei ole "tavaline praktika".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Markko »

LMT ja Sig pakkusid otse. Jah neil on kohalikud esindajad, kuid samamoodi on ka HK-l kohalik esindaja
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

EKJ pimestavate otsepakkumiste teemalt libiseksime sutsu kõrvale.

Pilt

..ma ei näe nagu eriti rauaaluseid granaadiheitjaid? See, et kaba ja optiline sihik läheb, nagunii vahetusse on arusaadav. Me oleme vaene riik.

Suht kummaline varustustabel. Isegi Donetski mardikatel on üle ühe GP-25 rauaalune..

Kadund kindral Motorola koos kaaskonnaga.

Pilt

Pilt
-he not to go to war, she not to go to a dance.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

..ma ei näe nagu eriti rauaaluseid granaadiheitjaid? See, et kaba ja optiline sihik läheb, nagunii vahetusse on arusaadav. Me oleme vaene riik.
Lähevad needsamad HK GLM-id, mis praegu Galilidel küljes. Võib-olla hangitakse ka hiljem juurde. Puhtalt demonstratsiooniks pole mõtet igat vidinat külge riputada.
Ja milleks neid mardikaid siia vaja postitada on, mina ei mõista...
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

nimetu kirjutas:
..ma ei näe nagu eriti rauaaluseid granaadiheitjaid? See, et kaba ja optiline sihik läheb, nagunii vahetusse on arusaadav. Me oleme vaene riik.
Lähevad needsamad HK GLM-id, mis praegu Galilidel küljes. Võib-olla hangitakse ka hiljem juurde. Puhtalt demonstratsiooniks pole mõtet igat vidinat külge riputada.
Ja milleks neid mardikaid siia vaja postitada on, mina ei mõista...

Otse M-LOK külge? Või vaheliistuga?! Oled sa kurssi viidud milline tagasilöök sellisel relvasüsteemil on?
Äkki härra on nii pädev, et postitab pildi koos kasutajatega? M-LOK ja 40mm granaadiheitaja selle küljes ?

Pilt

Sellel junnil on all puhas M-LOK, granaadiheitja saab sama kindlalt kinni kui TP2 sihik.

Elik eriti tugeva tagasilöögiga relv saab olema sellise kinnitusega : https://youtu.be/50IMf5E4Xpk

Peaks vist kolmandat korda Brick Topi postitama..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas suurtükimees »

LMT pakub ka enda toodetud m203 rauaalust, mis kinnitub samale MLOK siinile. Kuna hange hõlmab nii käsitulirelvi kui ka nende lisasid, siis kas ei oleks tõenäoline, et need samad m203 tuleks ka? Võibolla ei ole rauaalust pildil, kuna võitja ei ole teada ja rauaaluse üle otsustatakse pärast hanke kinnitamist? Või äkki testiti rauaaluseid mingil muul ajal (nii nende laskmist kui ka relva enda käsitsemist koos rauaalusega) ja korrata ei ole mõtet?
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

suurtükimees kirjutas:LMT pakub ka enda toodetud m203 rauaalust, mis kinnitub samale MLOK siinile. Kuna hange hõlmab nii käsitulirelvi kui ka nende lisasid, siis kas ei oleks tõenäoline, et need samad m203 tuleks ka? Võibolla ei ole rauaalust pildil, kuna võitja ei ole teada ja rauaaluse üle otsustatakse pärast hanke kinnitamist? Või äkki testiti rauaaluseid mingil muul ajal (nii nende laskmist kui ka relva enda käsitsemist koos rauaalusega) ja korrata ei ole mõtet?

Sa ei saanud aru. Vaata M-LOKi tööpõhimõtet uuesti. Mitu lasku selline asi kestab? Aasta-kaks? On rauaaluseid testitud?

Testitud EKJ hanke raamides, elik jalaväelase relva peab olema eluiga vähemalt u.20 aastat, mis peaks tähendama tuhatkond 40mm lasku..

Galil tüüpi automaadid saabusid 1993 (?) täna on meil anno 2019 ja nad on jätkuvalt kasutuses- 26 aastat...

Galile osteti kuna midagi muud ei olnud saada, tänapäev on pmts. kõik võimalikud variandid saada, ole mees ja vali.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas suurtükimees »

Ei ma saan väga hästi aru, et probleemiks on MLOK süsteemi nõrk tolerants 40mm granaadi tagasilöögist tekkivale jõule ja seega on väga võimalik enneaegne purunemine, aga nagu ma hetkel aru saan siis LMT toodetud m203 kinnitub küll MLOK siinile aga vähe tummisemate kinnitustega. Lisaks on neil olemas ka tavaline versioon, mis asendab laesääre ja kinnitub otse ümber vintraua, mis tagaks maksimaalse tööea. Selle tavalise versiooniga ei tohiks küll mingeid probleeme olla. Kui ma ei eksi ja võimalik on et eksin, siis praegused 2JvBr kasutuses olevad rauaalused käivad Ak4 külge samamoodi ehk neid saaks ka siin kasutada?

Aga ma ei ole mingi relvaekspert
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Ausalt öeldes ma ei näe mitte mingit probleemi. HK GLM on modulaarne ja peaks vajadusel olema kasutatav ka eraldiseisvana. Pseudoteema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen seda HK granaadiheitjat (G3 oma) käes veeretanud, esiti küll ei saa hästi aru, kuidas need sinna LMT või SIG-i alla pannakse, sest nende paigaldamiseks G3-le tuleb laesääre picatinny moodul üldse ära võtta. Aga küllap siis tuleb mingid vahejupid soetada - HK-l on kindlasti need olemas ja võtta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Ma ei usu, et HK 79 granaadiheitjaid kusagil mujal peale G3 hakatakse kasutama. HK GLM on tänapäevasem ja levinum.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Sattusin Jane's Defence weekly't sirvima ning seal oli lühike nupuke Norra HK 416N ostu kohta eelmise aasta sügisel. 11 000 püssi eest maksavad 22 milj EUR-i. 16 000 hind oleks siis nii 32 milj.
Ära siis jumala eest viimast India hanget vaata:
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... er-716-g2/
:wink:
PS. Astusin korra lõunal teemast läbi ja vaatasin, et sang oli kirjutanud pseudoteemast. Hetk hiljem oli sang kadunud ja pseudoteemast kirjutas nimetu. Nimetu ega Te sang ei ole? Kui ei ole, siis lähen homme otsejoones silmaarsti juurde. Foorumil oleks siis ka tervendav mõju :)
Ma olen üsna kindel, et mina olen ikka see esialgne ja ainus postitaja. Akf sanga postitust pole näinud. Kui on kahtlusi, võite administraator toomaselt üle küsida.
Tegelikult ma oleks tahtnud ka ühe ilusa pildi postitada, millel on kujutatud kastitäis Galile koos HK GLM granaadiheitjatega. Kahjuks enam ei leia.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

nimetu, ikka vaatan neid hankeid. Ilusad numbrid ju :)
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

Mul jookseb varsti juhe kokku... :wall:
Kas saaks konkreetseid vastused järgmistele küsimustele:
1) Kas kellelgi on kindlaid andmeid, et LMT relv on olemuselt saast? Üksik eksemplare ei maksa arvesse võtta, sest garantii ajal laguneb ka Mersu autosid ja Sony televiisoreid.
2) Kas siin toodud ühe või teise vaieldud parameetri meeldimine üksikisikule (reservvägi ei oska nagunii erisusi hinnata) on olulisem kui suur hinnavahe ja kokkuhoitud raha eest näiteks täiendavate TT-vahendite või lisamoona ostmine? Millised ostetava ja töötava käsirelva lisaomadused on tähtsamad kui näiteks MP moon?

3) Muigega - kas ostaks äkki üldse ainult kõige kallimad relvad (mis-iganes-tootjalt) ning sõdikski nendega, muud vahendid jätaks kaugemasse wish-listi... ?

Tänud ette!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas suurtükimees »

Ega siin ei olegi ühtegi kaalukat argumenti läbi käinud, miks LMT peaks olema kehvem teistest. Kriitika tugineb peamiselt oletustele ja anekdoodlikutele hüpoteetilistele olukordadele (kabaga telgivaia peksmine). Eks sõdurile ole ikka kõige hingelähedasem tema enda relv, arusaadav ka et tekitab muret kas on ikka kvaliteetne. Ennemast tõin ka välja, kuidas LMT hinnavõidu eest oleks võimalik soetada nt veel 12 K9 liikurit
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 15 külalist