Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Aitäh!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Tekkis küsimus, kui suur on laskekatsel kasutatav märkleht?
https://www.riigiteataja.ee/akt/129122018004#para7

(7) Laskekatse peab sooritama püstiasendis, ilma toeta, tabades 25 meetri kauguselt märklehte, mis vastab käesoleva määruse lisas kehtestatule. Alla 63,5 millimeetri pikkuse relvarauaga relvast tulistatakse märklehte kümne meetri kauguselt.
(8) Laskekatse käigus sooritatakse kolm lasku, millest vähemalt kaks peavad tabama märklehe ringe 1–10. Püssist tulistades peavad kõik kolm lasku tabama märklehe ringe 7–10.

Lisa 1. märklehe näidis:

https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... 3_lisa.pdf#
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Kui kiiresti ühendust võetakse ja eksamile kutsutakse peale seda kui on kodus käidud ja hoiutingimused üle vaadanud? Tean, et kaks kuud on neil aega taotlust läbi vaadata aga kaua see praktikas aega võtab umbes?
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas slider »

Mul nt oli Põhja prefktuuriga see ajavahe ca 3 nädalat kuniks eksami kutse tuli. Sellest juba palju aastaid möödas aga ressursid peaks tänasel päeval neil suht samad olema. Kõik kokku esimesest avaldusest kuni relv kodus läks 2 ja pool kuud.
Ära hakka neid meili teel torkima, ma olin ka kannatamatu ja sain päris tigeda vastuse :D
KRTA
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Veebr, 2019 15:05
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas KRTA »

Tere

Tallinnas on tarvis relvalubade uuendamiseks teha uus tervisetõend jm. Vanasti sai Medicumis kõik korraga ja soodsalt tehtud. Kus praegu oleks mõistlik (soodne) minna?
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas bodom »

Perearsti kaudu saab selle tervise tõendi ning kui ta sind juba kauemat aega tunneb, pole psühhiaatrit vaja külastada.
KRTA
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Veebr, 2019 15:05
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas KRTA »

Psühhiaatri tõend peab ikka olema, varasemalt sai samast kohast aga nüüd polegi neil psühhiaatrit palgal.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

KRTA kirjutas:Psühhiaatri tõend peab ikka olema, varasemalt sai samast kohast aga nüüd polegi neil psühhiaatrit palgal.
Kas RS parandused on midagi muutnud aga varem polnud psühhi tõendit tõesti vaja, piisas perearsti omast.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Minul eelmise aasta alguses oli vaja. See on mul siiamaani alles, kui kellelgi kahtlusi tekib, siis kohe postitan :mrgreen:
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Oeh, iga natukese aja tagant kerkib seesama teema jälle üles. Teeme siis puust ja punaseks:

https://www.politsei.ee/et/juhend/relva ... le-isikule kirjutab:

Relvasoetamisloa taotlemiseks mine sobivasse teenindusse ja võta kaasa:
* isikut tõendav dokument
* lubade arvule vastav arv dokumendifotosid mõõtudega 3x4 cm, mis ei ole vanemad kui pool aastat (või anna nõusolek kasutada enda isikut tõendavate dokumentide andmekogus olevat fotot)
* perearsti poolt väljastatud tervisetõend, mis ei ole vanem kui 3 kuud
* jahitunnistus, kui vajad relva jahipidamiseks
* spordiorganisatsiooni liikmelisust tõendav dokument, kui vajad relva spordialaga tegelemiseks
* kollektsioneerimisluba, kui soovid relva soetada kollektsiooni tarbeks
* taotlus – võid täita teeninduses kohapeal või võtta kaasa eelnevalt täidetud taotluse


OLULINE:
Tervisetõendi väljastab perearst. Punkt. Politsei ja/või relvatalitus mingit psühhiaatri tõendit ei küsi.
Psühhiaatri tõend viiakse PEREARSTILE, et ta politsei jaoks tervisetõendi välja kirjutaks.


Nüüd siit edasi lähevad arvamused mõnevõrra lahku, kuid lõpptulemust (politseis) see kuigivõrd ei mõjuta:

Variant 1 on see, et kui perearst tunneb oma patsienti ja tema vaimset tervist, siis ta VÕIB psühhiaatrilise hinnangu ise anda ja relva(soetus)loa arstitõendi väljastada ka ilma psühhiaatri juurde saatmata. Kuid sellisel juhul jääb ta ise vastutavaks oma otsuse eest.

Variant 2 on see, et perearst EI VÕI siiski seda hinnangut anda, aga tegelikkuses keegi ei kontrolli, kas psühhiaatri juures on käidud ja paber toodud või mitte.
Ka sellisel juhul on see perearsti enda teha (enda risk), kas ta kirjutab tõendi välja või ei. Muidugi kui inimene mingi tõsise jamaga hakkama saab, siis võidakse tagantjärele tulla ja hakata uurima, miks ja mis tingimustel väljastati arstitõend ning kas ja kus see psühhiaatri hinnang siiski on. Kõik paberid peaks patsiendi toimikusse alles jääma ju.

Olenemata, kumb variant nüüd tegelikuks tõeks osutub, tean mina päris mitut (paari aasta tagust vanust) juhtumit, kus perearst ON relva(soetus)loa arstitõendi ilma psühhiaatri juures käimata väljastanud.
Viimati muutis vtl, 19 Veebr, 2019 7:30, muudetud 1 kord kokku.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
ivovi
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr, 2019 4:18
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ivovi »

Tere
Kas keegi on see 2019 aasta relvaeksamil käinud.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

ivovi kirjutas:Tere
Kas keegi on see 2019 aasta relvaeksamil käinud.
JAH.
Keegi on 2019 aasta relvaeksamil käinud. (*)
Kuidas küsimus, nõnda vastus. Või mis selle küsimuse eesmärk pidi olema?

*) ma isegi tunnen ühte inimest, kes jaanuaris eksami ära tegi ja 2 nädalat hiljem soetusloa kätte sai.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Ma usun, et akf Vtl-il on õigus, et see psühhiaatri juures käik moodustab osa perearsti tervisetõendist ja on niiöelda perearsti tasemel otsustamise küsimus.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

vtl kirjutas:Olenemata, kumb variant nüüd tegelikuks tõeks osutub, tean mina päris mitut (paari aasta tagust vanust) juhtumit, kus perearst ON relva(soetus)loa arstitõendi ilma psühhiaatri juures käimata väljastanud.
Neid juhtumeid ma silmas pidasingi ning ei ütleks et tegu on üksikute eranditega.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Nii palju kui mina olen kõrvalt näinud, siis pärast seda Pealtnägija lugu eelmisest aastast ei julge keegi enam kuskil midagi niisama anda. Lisaks psühhiaatrile peab kuskil ka oma nägemisteravust ja kuulmist laskma kontrollida. Ehk siis on vaja saada ka kõrva-nina-kurguarsti juurde, kes suunab su uuringule ja pärast vastava tõendi väljastab. Samuti on vaja käia kuskil optometristi juures(E: loen blanketti ja kirjas on lausa "silmaarst", mis oleks päris jabur) ja lasta oma nägemine ära kontrollida. Pärast kogu seda jama kirjutab perearst välja tõendi. Politsei jaoks peab tõend olema värskem kui 3 kuud. Sellist teenust Tallinnas kuuldavasti pole üheski kliinikus, et maksad xxx eurot ja saad kõik tõendid ühest kohast või lausa korraga.
Tegelikult on siin täiesti tervisekontrolli kirjeldus ja blanketid, kus ka kenasti kirjas, et eriarsti peab kaasama: https://www.riigiteataja.ee/akt/12845352
Kui keegi riskib ja niisama tõendi välja kirjutab, siis see on ikkagi erand. 99% juhtudel olen siiski kuulnud piinavast bürokraatiast (ehk aja ja rahakulust mööda linna tasulistel vastuvõttudel käimisest).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist