www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 12 Aug, 2020 10:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2154 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 144  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 18:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Nov, 2006 15:05
Postitusi: 608
Tänud akf vtl-i selgituste eest. Kuigi tundub et tal vahel kannatus natuke katkeb :D , püüab ikka asjadesse selgust tuua.
Küsime siis täpsemalt:
Kui peaksin omama näiteks kodus seinapeal püstolkuulipildujat PPSh 41. Muidu komplektne aga puuduvad relva olulised osad raud ja lukk. Alates 1.jaanuar 2019 lisandub oluliste osade nimekirja raam ja lukukoda. Et olla seaduskuulekas, pean viima PPSh politseisse. Kui tahan edaspidigi teda oma seinapeal hoida, teen avalduse deaktiveerimiseks. Vastava litsentsiga asutus-inimene deaktiveerib ta ära. Peale seda maksan riigilõivud ja saan politseist deaktiveeritud asja kätte. Riputan seinale ja tunnen endast, kui seaduskuulekast kodanikust rõõmu?
Nüüd nüansid. Minu piiratud kujutlusvõime ei suuda aru saada, kuidas käib raami ja lukukoja deaktiveerimine, liiati kui komplektis pole rauda ja lukku. Komplekse relva deaktiveerimine oleks arusaadavalt lihtne. Aga kui inimesel rauda ja lukku pole kunagi olnutki siis ei tea neid ka kuskilt otsida(olulised osad ju ja ei tohi)?
Kui aga peaksin kunagi nende otsa komistama. Arusaadav et kohe politseisse jne. Kas siis saan vastava litsentsiga asutusel juurde panna(läbi politsei muidugi)?
Kas ei või juhtuda, et kui viin mittekomplekse relva politseisse ja soovin deaktiveerida, siis võetakse kogum lihtsalt käest. Kuna tegemist mittekompleksega ja mida pole võimalik deaktiveerida?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 18:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
uudishimulik kirjutas:
...Nüüd nüansid. Minu piiratud kujutlusvõime ei suuda aru saada, kuidas käib raami ja lukukoja deaktiveerimine...


Praeguste relvade ja oluliste osade laskekõlbmatuks muutmisele on omad reeglid ja nõuded, mis on kehtestatud siseministri määrusega. A'la midagi peab kinni keevitama, midagi läbi lõikama ja/või puurima.
Määruse §1 lg (2) ütleb, et "Tulirelva olulise osa laskekõlbmatuks muutmisele kohaldatakse käesolevas määruses vastava relvaliigi laskekõlbmatuks muutmisele sätestatud nõudeid."

Selleks, et teada, kuidas käib järgmisel aastal raami ja lukukoja deaktiveerimine, peaksime ilmselt ära ootama uue määruse, kus nimetatud uued asjad kirjas ja sealt peaks ka saama vastuse nimetatud küsimusele.
Kui seadus ei näe ette relvaraami kui olulise osa deaktiveerimise reegleid, siis laiutab meil muidugi tore seaduseauk selle koha peal, kus deaktiveeritud (komplektsete) relvade küljes on töökorras olulisi osasid.

Saabuva aasta algusest jõustuva Relvaseadus §91 lg (21) ütleb selge sõnaga:
"(21) Isik, kelle valduses on käesoleva seaduse § 21 lõikes 1 nimetatud relvaraam, relvalukukoda, sealhulgas vajaduse korral hõlmates nii lukukoja kui ka relvaraami, püstoli kelk või sulgur, peab hiljemalt 2019. aasta 31. detsembril:
1) esitama käesoleva seaduse § 35 kohaselt taotluse relvaloa saamiseks tema omandis oleva tulirelva olulise osa kohta;
2) võõrandama tulirelva olulise osa käesoleva seadusega kehtestatud korras või
3) esitama taotluse käesoleva seaduse alusel tulirelva olulise osa laskekõlbmatuks muutmiseks või selle laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamiseks."

Järelikult peab selleks ajaks olema valmis protseduur ja nõuded.

PS. Kogu selle kammajaa pideva karmimaks muutumise põhjus on selles, et kunagiste leebete reeglite järgi deaktiveeritud relvi sai suht lihtsalt uuesti töökorda seada ning väidetavalt on mingi hulk terrorirünnakuid korda saadetud relvadega, mis olid deaktiveerituna riiki toodud ja seal uuesti laskma pandud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 19:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2008 22:37
Postitusi: 107
Kui on nende samade kunagiste leebete reeglite järgi deaktiveeritud relv (Relvaraud kinni keevitatud/läbi puuritud, lukk 45 kraadi maas ja nõelakanal kinni keevitatud), milliseid müüdud sadu siinsetes antikvariaatides ja poodides (ka hetkel ...vt nt: roba.ee või eltarc.ee jne) ja milledel on ametlikud EKEI või siis valdavalt Saksa ametlikud deaktiveerimise sertifikaadid, siis mis nendest makettidest edasi saab? See on hoomamatu hulk ja ma ei kujuta ette nende mulaažide või siis osade käitlemist PPA poolt. On olemas veel väga head ja kallid replika-, CO2 relvad ja stardipüstolid, mis samuti kohati kasutavad toodetel isegi terasesulamit ja mille relvaraamid on autentsed pärisrelvade omadega, sest siiamaani polnud need keelatud nimistus. Ka sellised riistad võivad tegija meistri käes saada ühel hetkel ohtlikuks. Seega küsimusi on rohkem kui vastuseid.
Selliseid makettrelvi on täis muuseumid, erakollektsioonid jne, kas nende massidega hakatakse nüüd niigi ressursivaest PPA-d ründama?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 19:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 1994
Asukoht: Reval
vtl kirjutas:
PS. Kogu selle kammajaa pideva karmimaks muutumise põhjus on selles, et kunagiste leebete reeglite järgi deaktiveeritud relvi sai suht lihtsalt uuesti töökorda seada ning väidetavalt on mingi hulk terrorirünnakuid korda saadetud relvadega, mis olid deaktiveerituna riiki toodud ja seal uuesti laskma pandud.

Tundub olevat relvaomanike suukorvistamiseks väljamõeldud luulu - täpselt samasugune nagu relvaseaduse karmistamise ning seadusekuulekate relvaomanike kottimise mõte olevat terrorirünnakute ärahoidmise vajadus. :wall: Sellest kui suur osa on terrorirünnakutes legaalsetel relvadel paraku vaikitakse. Täiesti mõttetu tegevus see relvade reaktiveerimine imho kui töökorras AK saab Ida-Euroopa relvasmugeldajatelt kätte suurusjärgus paarsada dollarit tükist. Riiki toodud deaktiveeritud relva eest tuleb samuti maksta, lisaks veel selle laskekõlbulikkuse taastamine mida samuti ei tehta kodus põlve otsas ega tasuta vaid vajab erioskusi ja seadmeid. Mingi aeg näitas ETV pealt peale terrorirünnakuid Prantsusmaal uuriva ajakirjaniku saadet relvade teekonnast Serbiast Prantsusmaale ning konstateeriti kui kergesti saab osta AK ning kui üllatavalt lihtne on see Prantsusmaale viia.

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 19:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2005 17:39
Postitusi: 971
Vaata vtl, meil on siin militaarhuviliste foorum, seega relvad ja sõjaajalugu on igati aktseptaablid huviobjektid. Ma ei näe midagi erilist selles, kui mõnel siinsel foorumlasel on kodus mõni ilma oluliste osadeta sõjast jäänud relv a`la PPŠ või MG. Kuni viimase ajani sai ilma raua ja lukuta MG-sid osta zib-militaria netipoest "varuosakomplekti" nime all. Kuna MG on u. x10 haruldasem leid, kui suvaline vintpüssiroots, siis ilmselgelt on neid vähem ja seega on tegemist kena tüki ajalooga. Hirmsasti oleks vaja koju viia? Ei saa aru irooniast, meil on siin militaarhuviliste foorum.

Vintraudadega on asi kogu aeg selge olnud - need on tulirelva olulised osad ja siin ei ole kaksipidi mõistmist. Asjalikuks minnes.

Ma tõin välja PPŠ ja MG, kuna need kaks satuvad uue seaduse jõustudes nö. löögi alla, sest oluliste osade loetelusse lisanduvad lukukoda ja raam. Vbla on mõned relvad veel, aga need kaks tulid kohe meelde.
Ilmselt on jah nii, et automaatrelva olulised osad (uuest aastast lukukoda ja raam) tuleb lasta deaktiveerida või teha omale kollektsioneerimise luba.
Uutest olulistest osadest räägin ma peaasjalikult just pidades silmas ajaloolisi relvi ja nende osi, sellest ka vastavad näited. Ajaloolistele relvadele (loodud enne 1945 ja nende hilisemad kloonid vmt) võiks kehtida EL relvadirektiivi nõuete osas erand, st. neid ei peaks uutele nõuetele kohandama. Nendega ei hakka keegi mingit massimõrva korraldama, sest selliseid pole enam riikide relvastuses- ega ladudes (st. kättesaadavus on kehv) ja neile on ka raske moona hankida. Põhiline massihävitusrelv tulirelvade plaanis on ikkagi Kalašnikovi automaat.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 20:04 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 19942
Asukoht: Viljandimaa
vtl kirjutas:
laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamiseks.
Seda mõtlesingi katkete, sh. osaliselt läbi roostetanud junnide puhul.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 20:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
devision kirjutas:
Kui on nende samade kunagiste leebete reeglite järgi deaktiveeritud relv (Relvaraud kinni keevitatud/läbi puuritud, lukk 45 kraadi maas ja nõelakanal kinni keevitatud), milliseid müüdud sadu siinsetes antikvariaatides ja poodides (ka hetkel ...vt nt: roba.ee või eltarc.ee jne) ja milledel on ametlikud EKEI või siis valdavalt Saksa ametlikud deaktiveerimise sertifikaadid, siis mis nendest makettidest edasi saab? See on hoomamatu hulk ja ma ei kujuta ette nende mulaažide või siis osade käitlemist PPA poolt.


See on iseenesest huvitav küsimus, sest nagu ma ka ise ülalpool kirjutasin, sisaldab iga (praegune sertifikaadiga) relv ju (töökorras!) raami.

devision kirjutas:
... On olemas veel väga head ja kallid replika-, CO2 relvad ja stardipüstolid, mis samuti kohati kasutavad toodetel isegi terasesulamit ja mille relvaraamid on autentsed pärisrelvade omadega, sest siiamaani polnud need keelatud nimistus. Ka sellised riistad võivad tegija meistri käes saada ühel hetkel ohtlikuks.


Nendele "stardipüstolitele" (uue ReS järgi "hoiatus- ja signaalrelvad") peaks euroametnike unelmate järgi kohalduma oma karmid nõuded, mis peaksid tagama, et neid ei saaks kohaldada lendkeha väljatulistamiseks.

devision kirjutas:
Selliseid makettrelvi on täis muuseumid, erakollektsioonid jne, kas nende massidega hakatakse nüüd niigi ressursivaest PPA-d ründama?


Muuseumid ja kollektsioonid (olgu need siis era- või mitte) on pisut teine teema, kui mõni erakätes olev deaktiveeritud relv.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 21:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
Walter2 kirjutas:
Tundub olevat relvaomanike suukorvistamiseks väljamõeldud luulu [...] Täiesti mõttetu tegevus see relvade reaktiveerimine imho kui töökorras AK saab Ida-Euroopa relvasmugeldajatelt kätte suurusjärgus paarsada dollarit tükist. Riiki toodud deaktiveeritud relva eest tuleb samuti maksta, lisaks veel selle laskekõlbulikkuse taastamine mida samuti ei tehta kodus põlve otsas...


Luulu või mitte, aga kui Sa googeldad "paris terror attack deactivated weapons" vms, siis leiad nende kalasside liikumise ja päritolu kohta päris palju artikleid. Väidetavalt olid need relvad ümber tehtud "paukpadrunite laskmiseks" ning laskekõlblikkuse taastamine pidi olema relvasepa käes tunni aja töö.
Kas sellised (selliselt "deaktiveeritud") relvad peaksid ikka olema legaalselt kättesaadavad, otsustage ise.

Ilmselt oli siis selliste toorikute hankimine lihtsam, kui hõlma alt mõne üksiku töökorras eksemplari saamine. Ei välista ka seda, et need eksemplarid ongi sama teed pidi tekkinud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 21:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
Larry kirjutas:
Vaata vtl, meil on siin militaarhuviliste foorum, seega relvad ja sõjaajalugu on igati aktseptaablid huviobjektid. [...] Hirmsasti oleks vaja koju viia? Ei saa aru irooniast, meil on siin militaarhuviliste foorum.


Vabandust, iroonia ei olnud suunatud mitte ajaloo ja relvahuvi vastu, vaid probleemi tõsiduse ja mastaabi suunal.
Neid leide vast siiski väga palju juurde ei teki ja ajaloohuvilised-restauraatorid suudavad loodetavasti ka oma paberid uuenevate seaduste valguses korras hoida.

Larry kirjutas:
Ajaloolistele relvadele (loodud enne 1945 ja nende hilisemad kloonid vmt) võiks kehtida EL relvadirektiivi nõuete osas erand, st. neid ei peaks uutele nõuetele kohandama. Nendega ei hakka keegi mingit massimõrva korraldama, sest selliseid pole enam riikide relvastuses- ega ladudes (st. kättesaadavus on kehv) ja neile on ka raske moona hankida. Põhiline massihävitusrelv tulirelvade plaanis on ikkagi Kalašnikovi automaat.


Kas M1911 püstol on ajalooline relv või mitte? Kasutusse võeti üle 100 aasta tagasi, aga toodetakse ja kasutatakse tänapäeval piisavalt palju. Isegi eraldi võistluskategooria on "klassikule". .45ACP moona võib sellele osta igast relvapoest.
Pole piisavalt "automaat"? Võtame siis samas kaliibrit kasutava Thompsoni kuulipritsi, millega saab piisavalt segadust tekitada.
Või Mosin Nagant, millega käivad mõned mehed tänaseni jahil? 7.62x54R disainiti millal? 1891. aastal!

Ärge saage valesti aru, härrased. Ma EI toeta ega õigusta eurobürokraate ja endalgi on mõned raamid, mida peaks järgmisel aastal arvele võtma. Näiteks väga mugav on suviste riiete alla peitmiseks Glock 30 lai raam vahetada 1:1 ühilduva Glock 36 single stack raami vastu...
Aga ei midagi sellist, millega uute nõuete valguses hakkama ei saaks. Ehk suures plaanis ei sunnita millestki loobuma ja ei korjata midagi ära. Jah, mingi segadus võib korraks tekkida, kuid ei midagi lahendamatut.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 22:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2008 22:37
Postitusi: 107
Mind huvitabki, et kas varasemalt nõuetekohaselt deaktiveeritud, ametliku sertifikaadiga ja legaalselt ostetud makett on sellest uuest seadusest mõjutatud? Olgu see kas Kalashnikov või mõni IIMS aegne reliikvia.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 22:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Nov, 2006 15:05
Postitusi: 608
Kas on sahinaid, kuna võiks lugeda uusi suuniseid kuidas täpsemalt uuel aastal näit.deaktiveerimine välja näeb? Kas käib ka ametnike enda ümberõpe? Kas on politseil plaanis huvilistele kas või teabepäevi korraldada kui vaja? Või on ikka plaanis tegutseda jõupositsioonilt? loe: iga juhtum eraldi ja vastavalt ametnike enda arusaama järgi seadusest?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 29 Dets, 2018 23:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2008 22:37
Postitusi: 107
Kui 2015 tuli uus deaktiveerimisseadus, siis enne muudatuskuupäeva soetatud vanadele nõuetele vastavaid maketti see ei puudutanud ehkki nõuded erinesid kardinaalselt. Uuemad dekonõuded muutsid maketi lihtsalt rauakamakaks, kus midagi ei liigu ega käi lahti. Eriti tobe oleks ametlikult deaktiveeritud relva hakata veelkord üle deaktiveerima. See nagu kunagine täägiseadus, kus alguses lahmiti ja hiljem korrigeeriti tobedus...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 30 Dets, 2018 0:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2005 17:39
Postitusi: 971
Tsiteeri:
Kas M1911 püstol on ajalooline relv või mitte? Kasutusse võeti üle 100 aasta tagasi, aga toodetakse ja kasutatakse tänapäeval piisavalt palju. Isegi eraldi võistluskategooria on "klassikule". .45ACP moona võib sellele osta igast relvapoest.
Pole piisavalt "automaat"? Võtame siis samas kaliibrit kasutava Thompsoni kuulipritsi, millega saab piisavalt segadust tekitada.
Või Mosin Nagant, millega käivad mõned mehed tänaseni jahil? 7.62x54R disainiti millal? 1891. aastal!


Ma ei räägi deaktiveerimise nõuete puudumisest, vaid nõuete karmistamisest loobumisest vanade relvade puhul. Eesmärk on ju piirata terroristide ligipääsu tulirelvadele. Milline terrorist hangib omale töövahendiks 8- lasulise püstoli, millele tal on pealegi Euroopa allilmas raske moona hankida? Poest võid osta mida iganes, kui load on olemas. Re- aktiveeritud relvale sa ju ei lähe relvapoest moona ostma, sest sul pole relvaluba ette näidata.
Sama lugu Mosini vindiga - ükski massimõrva kavandaja ei hangi omale selleks puhuks 5- lasulist poltlukuga vintpüssi. See lihtsalt pole efektiivne, et hakkad ühe lasu kaupa plõksima, iga lasu järel käsitsi ümber laadides ja iga viienda lasu järel taskust uusi padruneid otsides.
Nõuete karmistamine peaks puudutama ikkagi tõelisi sõjarelvi a`la Kalass/ G-3/ FN-FAL jne, mitte antiiki. Balkani maad on üle ujutatud sõdadest allesjäänud relvadega, Albaanias tassiti sõjaväe relvalaod reziimi varisedes lihtsalt laiali. Sealt seda kraami Euroopasse tuuaksegi. Pariisi terroristid kasutasid mälu järgi vist Slovakkiast või Tšehhist netipoe kaudu ostetud deaktiveeritud Kalasse, mis uuesti töökorda seati. Selliste asjadega oleks vaja tegeleda, mitte lihtsalt võrdselt kõigil (eelkõige ausatel inimestel) kraanid kinni keerata.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 30 Dets, 2018 0:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
Larry kirjutas:
Milline terrorist hangib omale töövahendiks 8- lasulise püstoli, millele tal on pealegi Euroopa allilmas raske moona hankida?


Ma pole küll allilma turupakkumistega kursis, aga imestan, mille poolest .45ACP või 9x19 on allilmas raskem hankida, kui 7.62x39 või... nt 5.56x45NATO?

Larry kirjutas:
Sama lugu Mosini vindiga - ükski massimõrva kavandaja ei hangi omale selleks puhuks 5- lasulist poltlukuga vintpüssi. See lihtsalt pole efektiivne, et hakkad ühe lasu kaupa plõksima, iga lasu järel käsitsi ümber laadides ja iga viienda lasu järel taskust uusi padruneid otsides.


Automaadivalang on kahtlemata hirmutav, aga ülehinnatud. Kes kordki on valanguga (märki!) lasknud, teab, et erilist täpsust pole sealt loota, aga moona kulub palju.
Karta tuleks täpset snaiperit, mitte tüüpi, kes paari sekundiga oma salve tühjaks tulistab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad
PostitusPostitatud: 19 Veebr, 2019 18:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 916
Dr.Sci kirjutas:
Madis22 kirjutas:
Ma küsiks hoopis, kus tiirus siin Lõuna-Eestis selliseid asju himu järgi lasta saab?
Lepid mõne maaomanikuga kokku, arvatavasti võid ka riigimetsas niisama kõmmutada, eeldusel et relvaluba olemas. (relvaluba on selleks vajalik et õigustada püssirohu omamist). Jahitunnistust ja luba ei saa keegi nõuda sest antud relv ei kvalifitseeru jahitulirelvaks, lihtsalt tulistama pead märklehe, mitte uluki pihta. Kuid kuna seadused on teinekord mitmeti tõlgendatavad, siis parem on rääkida kohalike jahimeestega läbi ja küsida luba, kus saab katsetada.


Kuniks keegi ei näe ega kuule ja viga ei saa, oleks nagu kõik OK.

Aga kui seadusest näpuga järge pidada, siis Relvaseadus §84 on sätestanud sellised mõisted, nagu lasketiir ja laskepaik.
(1) Lasketiir on käesoleva seaduse mõistes laskevõistlusteks või -harjutusteks alaliselt kasutatav ehitis, ruum või territoorium.
(2) Laskepaik on koht, mis sobib või on kohandatud laskevõistluste või -harjutuste ajutiseks korraldamiseks.
(3) Lasketiiru või laskepaiga rajamiseks peab olema selle kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek, kelle territooriumile see tahetakse rajada, ning Politsei- ja Piirivalveameti kirjalik nõusolek.
(4) Lasketiir või laskepaik peab asetsema, olema rajatud ja seadistatud selliselt, et selle kasutamisel on tagatud lasketiiru või laskepaiga kasutajate ja ümbruse ohutus ning välistatud kõrvaliste inimeste ja loomade pääs laskmispiirkonda.
...
(6) Lasketiirus ja laskepaigas peavad nähtavale kohale olema välja pandud ohutusnõuded, sisekorraeeskiri ning laskmise eest vastutava isiku nimi.

AFAIK relvaluba üksi ei anna õigust padrunikomponentide (püssirohu) omamiseks. Nende käitlemiseks (näiteks laskemoona valmistamiseks) on vaja tegevusluba. Erand tehakse siinkohal "füüsilise isiku poolt kodusel teel jahipidamise ja sportimise eesmärgil padruni valmistamisele padrunikomponentidest." ReS §73 lg (4).
Eelnevast järeldub, et püssirohu ostmiseks peab olema jahimehe või sportlase täht relvaloal.

Jahipidamiseks ülalkirjeldatud tegevus ei kvalifitseeru, sest jahipidamine on defineeritud Jahiseadus §23-ga:
(1) Jahipidamine ehk küttimine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.
(2) Jahipidamisega on võrdsustatud jahisaaduse, jahitulirelva, jahikoera, koos lõikurotsikuga nooltega jahivibu või püünisega looduses viibimine.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2154 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 144  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt