Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
100
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 23 Aug, 2013 21:58
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas 100 »

Siseruumides pabermärkide laskmine väga pinget ei paku, Field-Target on mu jaoks natuke huvitavam. Lastakse erinevatest asenditest välitingimustes, tuul, vihm, õhuvoolud, temperatuur, erinevad kõrgused jms kõik mõjutavad. Sihtmärgid on erineva suurusega ja erineval kaugusel (oli vist alates 1,5 cm 8 m. kaugusel kuni 4 cm 50 m kaugusel). Kaugust ei tea ja spetsiaalset kaugusmõõtjat kasutada ei või, selle peab püssil oleva optika abil määrama (ja hea optikaga määratakse 1 m täpsusega).
Püssid ja optikad võivad alaga mitte tegelenud inimesele üsna harjumatu välimusega tunduda: http://www.airguns.ee/gallery/competiti ... an-lindman
:D

Üks näide sihtmärkidest: http://www.airguns.ee/gallery/render/w1 ... metsas.jpg Tabama peab märgis olevat ava (mainitud 1,5-4 cm suurusega), siis märk kukub.

Kellel natukenegi huvi on, soovitan kindlasti proovida. Edukaks võistlemiseks eelarve peaks olema kusagil alates 1000 eur kanti. Kasutatuna saab ehk veidi odavamalt ja oleneb kas vedruga püss või suruõhuga, aga optika võiks olla vähemalt 32x. Huvilisena alustada võib muidugi natuke tagasihoidlikuma püssi ja optikaga.
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas ekacariya »

Kas kellelgi on selline õhupüstol nagu Baikal MP 654K, väidetavalt lausa päris Makarovi juppidest kokku pandud, mis minu arvates on vale ja reklaamitrikk...
Millegipärast ei saa sellega kohe kuidagi pihta...5-6 m, lasen lauale toestatud käega ja pooled lasud ei taba isegi(15x15cm) märklaua lehte...mitte et kuulid grupis mööda lähevad vaid hajusalt. Kas võib siin teemaks olla ka Baikali püstoli ja laskmiseks ette nähtud terashaavlite sobimatus? Miks see püstol üldse vintrauaga on kui vastavaid kuule kasutada ei saa...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Dr.Sci »

ekacariya kirjutas:Kas kellelgi on selline õhupüstol nagu Baikal MP 654K, väidetavalt lausa päris Makarovi juppidest kokku pandud, mis minu arvates on vale ja reklaamitrikk...
Millegipärast ei saa sellega kohe kuidagi pihta...5-6 m, lasen lauale toestatud käega ja pooled lasud ei taba isegi(15x15cm) märklaua lehte...mitte et kuulid grupis mööda lähevad vaid hajusalt. Kas võib siin teemaks olla ka Baikali püstoli ja laskmiseks ette nähtud terashaavlite sobimatus? Miks see püstol üldse vintrauaga on kui vastavaid kuule kasutada ei saa...
Netist leitud artikkel: https://www.replicaairguns.com/posts/20 ... ootin.html
The Baikal Makarov CO2 BB Pistol does have a rifled barrel which may work better when using lead BB's but you would have to be careful not to load too many at a time since the magazine follower spring is rather heavy and could deform the softer lead BB's making them jam in the gun. Hard Steel BB's do not deform or jam in the gun but are not optimal for rifled barrels since they do not grip the rifling very well and can give sporadic results.

Küsimustele - miks ... - annavad kõige parema vastuse ilmselt tootjad.
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas ekacariya »

Lasin veel... Täitsa kummaline-pauk käib, kuul lendab...aga lendab suunas kuhu ei peaks lendama. Praktiliselt sellega ei ole võimalik märki lasta.
Vahelduseks proovisin ka Umarexi P.08. kõik kuulid tabasid märkelehte. Kusjuures P.08ga peaks olema sihtimine keerulisem sest püstolil on ainult päästikuvinnastus
Viimati muutis ekacariya, 15 Dets, 2018 23:10, muudetud 1 kord kokku.
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Sugga 21 »

Oman sellist.4-5 meetri pealt saab üsna hästi pihta.Ju on miskit relval viga,kui pihta ei saa?
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas ekacariya »

Ainuke variant mis endal pähe tuleb on et raua otsa freesimisel on mingi serv jäänud...palja silmaga aga ei näe.
Viiks Jahipauna tagasi aga usun et jutupeale "ei saa märgile pihta" keegi kaupa tagasi ei võta...

Jaa midagi võib olla küll... Tegin sellise katse et lükkasin puust vardaga tavalise õhupüssi kuuli rauast läbi...raua suudme juures takerdus
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Dr.Sci »

ekacariya kirjutas:Ainuke variant mis endal pähe tuleb on et raua otsa freesimisel on mingi serv jäänud...palja silmaga aga ei näe.
Viiks Jahipauna tagasi aga usun et jutupeale "ei saa märgile pihta" keegi kaupa tagasi ei võta...

Jaa midagi võib olla küll... Tegin sellise katse et lükkasin puust vardaga tavalise õhupüssi kuuli rauast läbi...raua suudme juures takerdus
Tead, mine räägi Jahipaunas. Alati aitab alul viisakas lähenemine, aga kui ei taheta jutule võtta siis on võimalik ju tarbijakaitselt abi küsida - neil ka uus kogemus ilmselt kui keegi relva kvaliteedi üle kaebab...

ps. Kõikide kaupmeeste puhul kehtib reegel et ega nad raha taha tagasi anda - küll aga on nõus kauba välja vahetama sama, või analoogse toote vastu. Mul ei tekkinud vigast mõnesajaeurost punatäppi Matkasporti tagasi viies mingit probleemi.
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas ekacariya »

Üldiselt sain korda umbes sellise meetodiga https://www.youtube.com/watch?v=hRcJ7iV1oFk&t=50s
Ei uskunud et raua suudmel on nii suur roll lasketäpsuse osas...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas Dr.Sci »

vtl kirjutas:Üks nüanss veel - airsoftiga ei ole mul (kahjuks või õnneks) kogemust, aga (tugevamajõuliste) õhupüsside kohta on teada, et need raputavad optikat rohkem, kui näiteks .22LR püssid. St. mõnesaja eurone õhupüssi optika väikesekaliibrilise pärispüssi peal kestab, aga vastupidi ei pruugi.
Õhupüssi ja tulirelva tagasilöögid ei ole sarnased, ja korralik optika tehaksegi kas ühele või teisele tüübile. Ja nagu mulle kunagi seletati, -kui tahad (koduses tiirus ntx) harjutada õhupüssiga täpsuslaskmist - võta madala algkiirusega (tulirelva korral väikesekaliibriline) relv (veel parem kui suruõhuga balloonist, mitte vedru või õhkkolviga), ja pane peale korralik optika, kui aga tahad aias võimast õhukast vareseid lasta siis pane peale mida tahad, tulemus on 50:50 (saad pihta või ei saa).

Isiklik praktika on näidanud sama.
puudulik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas puudulik »

Dr.Sci kirjutas:
vtl kirjutas:Üks nüanss veel - airsoftiga ei ole mul (kahjuks või õnneks) kogemust, aga (tugevamajõuliste) õhupüsside kohta on teada, et need raputavad optikat rohkem, kui näiteks .22LR püssid. St. mõnesaja eurone õhupüssi optika väikesekaliibrilise pärispüssi peal kestab, aga vastupidi ei pruugi.
Õhupüssi ja tulirelva tagasilöögid ei ole sarnased, ja korralik optika tehaksegi kas ühele või teisele tüübile. Ja nagu mulle kunagi seletati, -kui tahad (koduses tiirus ntx) harjutada õhupüssiga täpsuslaskmist - võta madala algkiirusega (tulirelva korral väikesekaliibriline) relv (veel parem kui suruõhuga balloonist, mitte vedru või õhkkolviga), ja pane peale korralik optika, kui aga tahad aias võimast õhukast vareseid lasta siis pane peale mida tahad, tulemus on 50:50 (saad pihta või ei saa).

Isiklik praktika on näidanud sama.
Optika + vedrupüss kestab maksimaalselt sada lasku (ärge väga palju selle numbri kallal norige, kabas kinnituskruvi kestab 1500 lasku, ja sõltub). Olen proovinud väga odavat traadiga õhupüssi optikat ja samas ka kallimat ~60€ kanti, vahet on niipalju, et odav optika laguneb tükkideks ja kallim koliseb lihtsalt lahti selle "dovetail" kinnituse peal. Rohkem vaeva nende optikatega kui asi väärt on. Õhukale pigem fiibersihikud ja endale tuttavad kuulid, millega saab suva tuulise ilmaga 50m pealt "õllepurgile" pihta enam vähem 6/10. Saja meetri pealt olen ka proovinud Weichrauch ~250€ püssi + Magnum kuule, aga 16J püss ei suuda, sirgelt saab vertikaalsele postile pihta, aga raske magnum kuul vajub ära, kerge kuul lendab lihtsalt minema kuskile suvalisse suunda.

Vareste laskmine õhupüssiga on mingi linnalegend :D Maal on nii, et too oma püss kuurist välja ja see tihe kask hoovil jääb kohe hõredaks, sest need mis tundusid ennist oksad olevat, olid tegelikult varesed. Relvataolise esemega vehkimine on juba liiast nende jaoks.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Väino »

Akf puudulik kirjutas:...Relvataolise esemega vehkimine on juba liiast nende jaoks.
Täiesti nõus, oma kogemus on selline.
Varane suvehommik. Kraaksumise vaigistamiseks võtan paintballimarkeri ja ukerdan õue. Unised silmad suudavad kuidagimoodi näha, kuidas vana kask lendu tõuseb. ***, riiv jäi peale. Lõpuks saan paar pauku tehtud, aga laskeulatuses pole enam kedagi.
Järgmine hommik. Pesen silmad puhtaks, piilun aknast (mitte liiga lähedalt) õue, hiilin ukseni, balloon on küljes, kuulid salves, marker vinnastatud, riiv maas. Hüppan õue ja panen ilma liigse sihtimiseta kuulid kaseladva poole teele. Pihta ei saa keegi, aga saba alt läbikäiv vilin mõjub, vähemalt nädala magan rahulikult.
Kvali
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Veebr, 2019 16:06
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kvali »

Tere kõigile
Olen õhkrelva kohta viimasel ajal palju uurinud kuid vastused on jäänud väga napiks. Eestis on seadus selline, et üle .177 peab olema pneumorelval relvaluba (jah ma tean, õhupüssi tarvis relvaluba - naljakas tõesti). See selleks. Seadusekuuleka kodanikuna proovin teha võimalusel nii nagu peab. Kas keegi on .22 või .25 kaliibri õhupüssi jaoks teinud hiljuti relvaluba? Kas Eestis tegutseb mõni antud kaliibriga jahiklubi? Kuna relvaloa taotlemisel on vaja öelda põhjus siis valiksin selle variandi kuna jäneste, rottide, lindude, rebaste, kobraste jne laskmine läheb ilmselt jahinduse alla. Nagu aru olen saanud, siis spordiklubid tegelevad ainult märki laskmisega ning neil on selleks spets relvad? Helistasin Põhja piirkonna relvalubade info nr ja seal ei osatud mu küsimustele vastata. Lisaks ütlesin, et kui lähen kuhugi jahiklubisse kus tulirelvaga jahti peetakse oma liikmelisust registreerima ja ütlen, et plaan on muretseda õhupüss jahi pidamiseks, siis naerdakse mind seal välja. Teenindaja telefoni otsas oli minuga nõus. Lisaks ütles ta, et pole kuulnud, et õhupüssi jaoks keegi relvaluba taotleb ning veel vähem sellega jahil käib. Mis nüüd peaks tegema? Haned on varsti kohal ja hakkavad viljapõlde hävitama.
Eestis on selline asi tõesti väga vähe levinud, ehk üks põhjus ongi see, et õhupüssi jaoks on vaja relvaluba.
Ehk mõni antud teemal kogenum oskab midagi kommenteerida.
Tänud
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kvali kirjutas:Tere kõigile
Olen õhkrelva kohta viimasel ajal palju uurinud kuid vastused on jäänud väga napiks. Eestis on seadus selline, et üle .177 peab olema pneumorelval relvaluba (jah ma tean, õhupüssi tarvis relvaluba - naljakas tõesti). See selleks. Seadusekuuleka kodanikuna proovin teha võimalusel nii nagu peab. Kas keegi on .22 või .25 kaliibri õhupüssi jaoks teinud hiljuti relvaluba? Kas Eestis tegutseb mõni antud kaliibriga jahiklubi? Kuna relvaloa taotlemisel on vaja öelda põhjus siis valiksin selle variandi kuna jäneste, rottide, lindude, rebaste, kobraste jne laskmine läheb ilmselt jahinduse alla. Nagu aru olen saanud, siis spordiklubid tegelevad ainult märki laskmisega ning neil on selleks spets relvad? Helistasin Põhja piirkonna relvalubade info nr ja seal ei osatud mu küsimustele vastata. Lisaks ütlesin, et kui lähen kuhugi jahiklubisse kus tulirelvaga jahti peetakse oma liikmelisust registreerima ja ütlen, et plaan on muretseda õhupüss jahi pidamiseks, siis naerdakse mind seal välja. Teenindaja telefoni otsas oli minuga nõus. Lisaks ütles ta, et pole kuulnud, et õhupüssi jaoks keegi relvaluba taotleb ning veel vähem sellega jahil käib. Mis nüüd peaks tegema? Haned on varsti kohal ja hakkavad viljapõlde hävitama.
Eestis on selline asi tõesti väga vähe levinud, ehk üks põhjus ongi see, et õhupüssi jaoks on vaja relvaluba.
Ehk mõni antud teemal kogenum oskab midagi kommenteerida.
Tänud
Õhkrelvaga ei tohi nii või teisiti jahti pidada. https://www.riigiteataja.ee/akt/101122015007?leiaKehtiv vt § 24. Jahipidamisvahendid ja -viisid . Võid ainult oma aias (jäneseid) plõksida kui elad tiheasustusalas. Ja vabas looduses elutuid sihtmärke. Kuid küsimus õhkrelva relvaloa kohta on iseenesest huvitav. Jahiks ei saa, spordiks pole mõtet, enesekaitseks? Kollekstioneerimiseks? Ja mis üle jääb?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kriku »

Ma tean, et küsimusele ei tohiks nii vastata, aga nii väga tahaks teada... Nii et vabandan ette.

Milleks Sulle ometi see?? Miks Sa endale tulirelva ei taha?
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Andrus1973 »

Dr.Sci kirjutas: Võid ainult oma aias (jäneseid) plõksida kui elad tiheasustusalas.
Kindlasti ei või sellega jäneseid plõksida. Jänes on jahiuluk ja selle küttimine on seadusega reglementeeritud. Rotte kahjurite hävitamise sildi all vast võib. Enne, kui hanedele kallale lähed tutvu jahiseadusega ja jahieeskirjaga.
Ma küll päris täpselt ei tea aga ma kujutan ette, et suuremat sorti õhuka võiks saada registreeritud analoogselt nendele 1970 eelsetele püssidele. Et vaja on sebida tüübikinnituskood, mis ise enesest ei ole mingi ületamatu protseduur eriti, kui kusagil meie armsas EUs on analoogne asi juba registreeritud.
Viimati muutis Andrus1973, 20 Veebr, 2019 19:05, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist