AR-15

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

Walter2 kirjutas:Lõppeks peaks ostusoovi korral ka müügisolevaid relvi tiirus proovida saama.
Hea tava on see, et müügis olevaid uusi tulirelvi proovimiseks ei anta, vaid selleks on (KUI ON) eraldi demorelvad.

Kes tahakski osta endale letihinnaga relva millest on juba kümned tüübid eelnevalt proovimiseks tulistanud?
Kasutatud relvade korral on teine lugu - peremees on tihti nõus koos tiiru minema ja relva tutvustama.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Omni »

vtl kirjutas:...Tahaks ikkagi kaugele ka lasta, mitte ainult mingi 50m peale.
Tegelikult on nii, et pikem raud annab sulle parema täpsuse kaugele laskmiseks. Väiksema rauaga kaotad nii kuuli kiiruses kui täpsuses. Samas lühem relv annab sulle parema manööverdamisvõimaluse kitsastes oludes.
Samas 14" ja 16" reaalne vahe ei ole suur. Nagu ka 16" ja 18" vahe.

Pilt
Seda ma juba tean - sellepärast ongi mul väga tungiv soov seda 14.5'' saada, eriti kuna meil pole mingeid seaduslikke piire sellele seatud (USAs peab olema vähemalt 16'' või peab reagistreeritud olema kui Short Battle Rifle). Usun ka, et ameeriklased on M4 pikkuseks 14.5'' väga mõjuvatel põhjustel ning võib-olla ka enam-vähem samadel põhjustel peab neid lühemaid seal ka registreerima.

Ja no mis teha, et head ja ilusad asjad mulle lihtsalt meeldivad - kellele ema, kellele tütar eks ;)
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas cedric »

vtl kirjutas:
Omni kirjutas:...Tahaks ikkagi kaugele ka lasta, mitte ainult mingi 50m peale.
[...]
Võib-olla idealist minus ruttab asjadest ette, aga see (14.5'' mid-lenght gaasisüsteemiga) tundub nagu midagi, mis teeb hea veel paremaks.


Tegelikult on nii, et pikem raud annab sulle parema täpsuse kaugele laskmiseks. Väiksema rauaga kaotad nii kuuli kiiruses kui täpsuses. Samas lühem relv annab sulle parema manööverdamisvõimaluse kitsastes oludes.
Samas 14" ja 16" reaalne vahe ei ole suur. Nagu ka 16" ja 18" vahe.

Ma pakun, et isegi rohkem mõjutab tulemust kasutatava vindisammu ja moona sobivus ja raua tüüp (kroomitud vms.)
Tegelikult on nii, et pikem raud annab juurde kuuli kiiruses, aga täpsuses pole vahet (jah kui raudsihikutega lasta, siis on sihikute omavaheline kaugus suurem ja täpsem sihtida).
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:
vtl kirjutas:Tegelikult on nii, et pikem raud annab sulle parema täpsuse kaugele laskmiseks. Väiksema rauaga kaotad nii kuuli kiiruses kui täpsuses. Samas lühem relv annab sulle parema manööverdamisvõimaluse kitsastes oludes.
Samas 14" ja 16" reaalne vahe ei ole suur. Nagu ka 16" ja 18" vahe.

Ma pakun, et isegi rohkem mõjutab tulemust kasutatava vindisammu ja moona sobivus ja raua tüüp (kroomitud vms.)
Tegelikult on nii, et pikem raud annab juurde kuuli kiiruses, aga täpsuses pole vahet (jah kui raudsihikutega lasta, siis on sihikute omavaheline kaugus suurem ja täpsem sihtida).
Pikem raud - stabiilsem ja ühtlasem põlemine ning suurem väljumiskiirus - trajektoor lamedam, kuul on vähem aega õhus ja vähem aega tuule poolt mõjutatud.
Ja muidugi raudsihikute korral pikem sihtimisliin.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas cedric »

vtl kirjutas:
cedric kirjutas:
vtl kirjutas:Tegelikult on nii, et pikem raud annab sulle parema täpsuse kaugele laskmiseks. Väiksema rauaga kaotad nii kuuli kiiruses kui täpsuses. Samas lühem relv annab sulle parema manööverdamisvõimaluse kitsastes oludes.
Samas 14" ja 16" reaalne vahe ei ole suur. Nagu ka 16" ja 18" vahe.

Ma pakun, et isegi rohkem mõjutab tulemust kasutatava vindisammu ja moona sobivus ja raua tüüp (kroomitud vms.)
Tegelikult on nii, et pikem raud annab juurde kuuli kiiruses, aga täpsuses pole vahet (jah kui raudsihikutega lasta, siis on sihikute omavaheline kaugus suurem ja täpsem sihtida).
Pikem raud - stabiilsem ja ühtlasem põlemine ning suurem väljumiskiirus - trajektoor lamedam, kuul on vähem aega õhus ja vähem aega tuule poolt mõjutatud.
Ja muidugi raudsihikute korral pikem sihtimisliin.
Kõik väga õige, aga pikem raud pole tingimata täpsem. Suuremat rolli mängib relvaraua kvaliteet.
pan
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Nov, 2010 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas pan »

AR15 relva koostaks mina järgmiselt:Parema lasu stabiilsuse annab rifle gaasi süsteem,pikem gaasikäik hoiab relva stabiilsemana laskude vahel.
Rifle gaasiga relvaraud on minimaalselt 16",tavaliselt 18".
Keskmine gaas,midlenght,on järsema tagasilöögiga.Relvaraud 13-16".
Padrunipesa on tavaliselt .223Remington,5,56NATO või siis Hybrid.Hybrid padrunipesaga relvaga võib lasta nii NATO kui ka .223 REM padruneid näiteks 100m pealt 4-5 lasku ühte auku. :D
Reguleeritav gaasiplokk,kahepoolne kaitseriiv,Kaba peaks olema ühest tükist või siis jäigalt eri pikkusel lukustatav.Ise kasutan Yard'i päästikut aga see on maitseasi...
viimasena laskja jääb ellu!
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Andrus1973 »

Mõtlesin, et hoian näpud paigal selle ARi teema juures aga..... Minu tagasihoidlik kogemus näitab, et kõige esimene ja tähtsam asi on, et kaba oleks jäik. Paljud reguleeritavad plastjunnid painduvad läbi. Tõmbad püssi õlga ja raua ots koos sihikuga vajub alla pole. See minu meelst ei lähe mitte. Järgmiseks tuleks sobivad sihikud, päästikud, kompekad jne...
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Mõtlesin, et hoian näpud paigal selle ARi teema juures aga..... Minu tagasihoidlik kogemus näitab, et kõige esimene ja tähtsam asi on, et kaba oleks jäik. Paljud reguleeritavad plastjunnid painduvad läbi. Tõmbad püssi õlga ja raua ots koos sihikuga vajub alla pole. See minu meelst ei lähe mitte. Järgmiseks tuleks sobivad sihikud, päästikud, kompekad jne...
AR-i kaba ei saa läbi vajuda, sest selle sees on (metallist) puhvertoru ju. Tõsi, reguleeritava pikkusega plastkaba, mis selle toru peal käib, võib marginaalselt loksuda, kuigi kaba lukustus peaks selle kinni pingutama. No ja kui loksubki, mis siis? Samamoodi võib pehme jakk või jope sul rinna peal veidi järgi anda.
Selleks Sa tõmbaki relva õlga, et püss stabiilne oleks. Kõigepealt võtad laskeasendi, seejärel sihid ja siis lased.
MITTE kõigepealt ei sihi, siis tõmbad püssi paigast ära ja vajutad päästikule.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

pan kirjutas:...Reguleeritav gaasiplokk,kahepoolne kaitseriiv...
Oled Sa vasakukäeline, et kahepoolset kaitseriivi vajad? Normaalasendis toimetab parema käe pöial kaitseriivil ja teisele poole pole nagu asja ju?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
pan
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Nov, 2010 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas pan »

Kahepoolne kaitseriiv on vajalik selleks,et laskur peab suutma mugavalt relva käsitleda lastes mõlemast õlast.
viimasena laskja jääb ellu!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

pan kirjutas:Kahepoolne kaitseriiv on vajalik selleks,et laskur peab suutma mugavalt relva käsitleda lastes mõlemast õlast.
Kaitseriiviga on kiire ainult ühes olukorras - võistlusel option 1 ehk laetud relvaga (salv all, padrun rauas) stardisignaali peale alustamisel.

Kui nüüd keegi peaks välja mõtlema sellise võistlusraja, kus tuleb laskmist alustada vasakust õlast ehk võtad kohe käepideme vasakusse kätte, siis võib kahepoolse (paremal oleva) kaitseriiviga saada mingi pool sekundit võitu. Aga kui õlga tuleb vahetada laskmise käigus, siis mida seal vahepeal enam kaitseriivitada - käe/õla vahetamiseks on oma sissetreenitud liigutused ja protseduur, mis ei nõua kaitseriivi kasutamist. Ja pärast laskmist on aega küllalt.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Omni »

Võrreldes siin hindu USA ja meie turuga, siis täna olen juba üsna kindel, et lähen hoopis Sig MCX teed. Tundub ka väga universaalselt kiidetud relv olevat, erinevalt näiteks Sig 516 - mis on üsna universaalselt vihatud.

Ütleks, et MCX eest 2300€ on üsna õiglane raha - USAs mingi $1900. Samas mingi 1500€ - 1900€ maksta DPMS eest, mille ameerikas saab mingi $500 - $900ga on natukene valus küll.

Lisaks ka, et MCX on disainitud sama inseneri poolt, kes disainis HK416.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

Omni kirjutas:Võrreldes siin hindu USA ja meie turuga, siis täna olen juba üsna kindel, et lähen hoopis Sig MCX teed. Tundub ka väga universaalselt kiidetud relv olevat, erinevalt näiteks Sig 516 - mis on üsna universaalselt vihatud.

Ütleks, et MCX eest 2300€ on üsna õiglane raha - USAs mingi $1900. Samas mingi 1500€ - 1900€ maksta DPMS eest, mille ameerikas saab mingi $500 - $900ga on natukene valus küll.
Palju õnne! Ükskõik, millisele otsusele sa ka lõpuks jõudsid, parem on relv ära osta ja harjutama minna... Selle asemel, et jäädagi foorumis lõputult teoretiseerima, milline see unistuste toru on. Eks aja jooksul tekivad ka oma kogemused ning arusaamad.

PS. Mis valusse puutub, siis USA ja kohalikke hindu ei ole mitte kuidagi võimalik 1:1 võrrelda ja selle alusel oletada, milline pill oma rahanumbri juures "õiglasem" või "väärtuslikum" on. Ühte toodetakse USA-s, teine võib olla toodetud nii USA-s kui Euroopas.
Relv ei ole sul sülearvuti, mida saad reisil odavmüügist osta ja ilma maksudeta seljakotis üle lombi tuua. Komplekteerides oma "$500...900" relva kõigepealt võrreldavale tasemele ja makstes tolli- ja käibemaksu, transpordi, vormistamise jm. vajalikud paberid, tulebki sama hind. Kohaliku poe kate on sellest suhteliselt marginaalne osa.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Omni »

vtl kirjutas:Palju õnne! Ükskõik, millisele otsusele sa ka lõpuks jõudsid, parem on relv ära osta ja harjutama minna... Selle asemel, et jäädagi foorumis lõputult teoretiseerima, milline see unistuste toru on. Eks aja jooksul tekivad ka oma kogemused ning arusaamad.

PS. Mis valusse puutub, siis USA ja kohalikke hindu ei ole mitte kuidagi võimalik 1:1 võrrelda ja selle alusel oletada, milline pill oma rahanumbri juures "õiglasem" või "väärtuslikum" on. Ühte toodetakse USA-s, teine võib olla toodetud nii USA-s kui Euroopas.
Relv ei ole sul sülearvuti, mida saad reisil odavmüügist osta ja ilma maksudeta seljakotis üle lombi tuua. Komplekteerides oma "$500...900" relva kõigepealt võrreldavale tasemele ja makstes tolli- ja käibemaksu, transpordi, vormistamise jm. vajalikud paberid, tulebki sama hind. Kohaliku poe kate on sellest suhteliselt marginaalne osa.
Aitäh!
Pole mõtet relva komplekteerimisest antud hetkel väga rääkida, kui räägime eelkõige standartsetest mudelites. Nt DPMS Recon ( https://www.budsgunshop.com/catalog/pro ... .56NATO+16 ) on USAs outletis allahindlustega täiesti alla $900 kätte saadav, rauast sihikutega ja puha. Toll on USA-st tuues 3.2% ( http://madb.europa.eu/madb/euTariffs.ht ... country=US ). Kindlasti on täiesti absurdne loota sealt 1:1 hinnaga kätte saada ja see polnud ka minu jutu mõte, aga eks igaüks ise teab.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas cedric »

USA-st toomine pole keeruline. Kui ise ei taha endale seda selgeks teha, siis veel mõni aeg tagasi pakkus https://www.nordarm.com/ USA-st impordi võimalust.

Ja kui Soome turult asja ei leia, on alati ka Saksamaa (ma olen sealt http://www.egun.de/market/index.php mõned aastad tagasi ostnud ligi 10 relva).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist