Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
kilves
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr, 2019 13:35
Kontakt:

Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas kilves »

Tere kaaskodanikud!

Olen Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli magistrant ja olen magistritöö raames läbi viimas uuringut, mille keskmes on EV100 mõju filmibrändi kujundamisel. Minu uurimustöö aluseks on võetud EV100 filmiprogrammis valminud filmid ja soovin kindlasti kuulda Teie arvamust. Küsitluse täitmine võtab aega umbes 5-10 minutit ja kogutud andmeid kasutatakse ainult anonüümselt.

Küsitluse leiab siit: http://bit.ly/ev100filmid

Suured tänud juba ette! :)
kilves
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr, 2019 13:35
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas kilves »

Veel viimaseid päevi on võimalik vastata.

Tänan!
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Z03 »

Vastasin. EV100 filmiprogrammi raames tehti kaks väga head filmi, mida hakatakse samamoodi 100x vaatama nagu filmiklassikasse kuuluvaid "Siin me oleme", "Kevade" ja "Viimne reliikvia". Need filmid on "Seltsimees laps" ja "Tõde ja õigus".
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas mäger »

Ma arvan, et jõulufilm hakkab samuti iga-aastaselt eetris olema...
otsin puude taga metsa
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Dr.Sci »

Z03 kirjutas:Vastasin. EV100 filmiprogrammi raames tehti kaks väga head filmi, mida hakatakse samamoodi 100x vaatama nagu filmiklassikasse kuuluvaid "Siin me oleme", "Kevade" ja "Viimne reliikvia". Need filmid on "Seltsimees laps" ja "Tõde ja õigus".
See et neid telekas näitama hakatakse ei tähenda veel et neid samamoodi vaatama hakatakse. Kindlasti jäävad vaadatuvuselt nende kahe viimase ette veel Suvi, Teisikud, Vallatud kurvid, Mehed ei nuta, Hukkunud alpinisti hotell, Verekivi, tõenäoliselt ka Mandariinid, November on kahtlasem juba ja ülejäänud vanast klassikast ei julge ettepoole midagi tuua, uuemast aga seda kuidas Vanad ja kobedad jalad alla said või Jan Uuspõld Tartusse läks. Ahjaa, Nimed Marmortahvlil tooks ka muidugi esile aga mitte Sügiskuumuse.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Z03 »

Eia jõulud Tondikakul on veel nägemata. Ei saanud kohalikus kinos kuidagi löögile, saalid olid täiesti täis müüdud ja siis juba võeti kinokavast maha. Tundub treileri põhjal hästi ilus ja helge film olevat.

Sügiskuumus? Et siis Detsembrikuumus ja Sügisball? Detsembrikuumus ei olnud päris minu teema, aga Sügisball on üks parimaid filme mu meelest ja vaatan ikka, kui teleris näidatakse. Sügisballi mõistmiseks peab olema elanud Lasnamäel. Fantastilised vaated öisele Lasnamäele ja Lasnamäe kanalile. Sügisball räägib üksildusest, mida inimesed suures linnas ja rahvahulgas tunnevad. Suurepärane film.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Dr.Sci »

Z03 kirjutas:Eia jõulud Tondikakul on veel nägemata. Ei saanud kohalikus kinos kuidagi löögile, saalid olid täiesti täis müüdud ja siis juba võeti kinokavast maha. Tundub treileri põhjal hästi ilus ja helge film olevat.

Sügiskuumus? Et siis Detsembrikuumus ja Sügisball? Detsembrikuumus ei olnud päris minu teema, aga Sügisball on üks parimaid filme mu meelest ja vaatan ikka, kui teleris näidatakse. Sügisballi mõistmiseks peab olema elanud Lasnamäel. Fantastilised vaated öisele Lasnamäele ja Lasnamäe kanalile. Sügisball räägib üksildusest, mida inimesed suures linnas ja rahvahulgas tunnevad. Suurepärane film.
Minu viga, mõtlesin jah Detsembrikuumust, Sügisballil pole midagi viga. Mis teha, kui mõte hajevil vaadates kuidas Ott Tänak sõidab...
Kormoranide algus oli ka suht ok, aga film tervikuna kuidagi morbiidne.
ps. Kui keegi tuleb räägib nüüd Klassikokkutulekust (kui heast filmist), kutsun duellile...

EDIT. See-eest Vehkleja läheb lemmikute hulka.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Z03 »

Ahaa, ma arvasin, et kaks filmipealkirja täitsa meelega kokku kirjutatud. :)
Kormorane pole näinud. Klassikokkutuleku esimest osa olen vaadanud, võtsin Elisa videolaenutusest, sest tahtsin natuke naerda ja kõik kiitsid, et väga hea komöödia. Natuke nukker film oli ja naerda sain siis, kui Mait Malmsten hakkas, roosa tibisärk seljas, ise täiesti pilves, klassikokkutulekul kõnet pidama. See koht oli filmis naljakas.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Walter2 »

Ehh noored, noored... K. Kiisa Hullumeelsus on üle prahi.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vaatasin täna "Tõde ja õigust". Üsna hästi õnnestunud, siiani mõju all. Raamatust on muidu raske filmi teha, eriti veel tõelise rahvakirjaniku tippteosest. Aga võimas film on välja tulnud - powerit täis, head näitlejatööd. Sobib nii Hullumeelsuse kui Mandariinide kõrvale või isegi ette. Naised saalis lahistasid nutta. Ma ei tea, muidugi, kuidas sellisesse filmi mõni välismaalane suhtuks. Ega nad ka romaani eriti mõista.

PS Klassikokkutulek ei ole Eesti film, vaid sisseostetud formaat. Allapoole igasugu arvestust.
Vehkleja oli tõesti hea.
Viimati muutis Martin Peeter, 09 Mär, 2019 21:13, muudetud 2 korda kokku.
Dona nobis pacem!
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas mäger »

Hullumeelsus ja Hukkunud alpinisti hotell olid teosed, mille juures mõtlesin, et nende tootmine Nõukogude Eestis oli täielik ime. Uskumatult head.
otsin puude taga metsa
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Dr.Sci »

Martin Peeter kirjutas:Vaatasin täna "Tõde ja õigust". Üsna hästi õnnestunud, siiani mõju all. Raamatust on muidu raske filmi teha, eriti veel tõelise rahvakirjaniku tippteosest. Aga võimas film on välja tulnud - powerit täis, head näitlejatööd. Sobib nii Hullumeelsuse kui Mandariinide kõrvale või isegi ette. Naised saalis lahistasid nutta. Ma ei tea, muidugi, kuidas sellisesse filmi mõni välismaalane suhtuks. Ega nad ka romaani eriti mõista.
Kas Sina mõistad? Romaan on keeruline, kohe, kui hakata seda tõlgendama ühest või teisest vaatenurgast. Põhiline sisu on ju tüüpiline eestlaslik naabritevaheline kemplemine, naise surnuks kurnamine, isanda poolne väevõimu kasutamine alluva teisepoole ülelöömiseks (tõenäoliselt koos vägistamisega), perevägivald Pearu talus, rahadega ärplemine kõrtsis selle nimel et kellel on pikem, piinad ja juhtkonnapoolne ahistamine haridusasutuses, jne kuni selleni et kõige lõpus taluomanik pöörab vaimselt ära ja hakkab piiblist lohutust leidma.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas Martin Peeter »

Filmi peateema on minu meelest Andrese allakäik inimesena selle tohutu töörabamise tähe all. Aga on muidugi kõike seda muud ka. Soovitan eriti meestel vaadata, mõelda ja ka enese sisemusse vaadata. Las naised nutavad....
Dona nobis pacem!
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti Vabariik 100 filmiprogramm

Postitus Postitas herman30 »

Z03 kirjutas:Sügisball on üks parimaid filme mu meelest ja vaatan ikka, kui teleris näidatakse. Sügisballi mõistmiseks peab olema elanud Lasnamäel.
Olen näinud, käisin vääga mõned aastat tagasi Tallinnas kinos vaatamas. Minu meelest see oli nii depressiivne film et peaaegu oleks tahtnud nutma hakkama. :cry:

PS. Oi kuidas ma igatsen Tallinna, on varsti aasta läinud viimasest külastusest. Lihtsalt töö on kus pole muud kui nädalavahetused vabad. Ei saa kahe päiväga edasi tagasi sest elan Helsingist 500km põhjapoole.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 20 külalist