Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

feuerwerk kirjutas:[
Mäletamist mööda ei saanud me hakkama isegi miski kanala püstitamisega kuskile padaverre.
Ju need herrid BMW-st on nii juhmakad, et ei tea, et Orban on paha, Ungari on paaria jne jne.

In an investment project of 1 billion EUROs, BMW Group is to build a new automobile manufactoring plant in Debrecen.
https://www.debrecen.hu/en/local/news/b ... n-debrecen
Esiteks, kui sa viitsid veidi Euroopa kaarti vaadata, siis Ungari asub sisuliselt keset Euroopat, kui eesti asub kuskil...., no ütleme ääre peal.
Teiseks on Ungari rahvaarv suurem, millega on võimalik tagada sellise tehase tööjõuvajadus (Eestis poleks sellele BMW tehasele mitte mingi trikiga vajalikud tuhanded töökäed kokku saadud)
Kolmandaks on Ungari SKP näo kohta ikkagi kõvasti madalam kui Eestis ja keskmine palk umbes 30% madalam. Tahad ikka veel Ungari elu siia?
teeline35
Liige
Postitusi: 1560
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Ma tõesti paluks viidet selliste sõnumite kohta! Ma tunnistan, et hääletasin nende poolt ja kui nii läheb, siis ma ei tee seda enam kunagi. IRL suutis minu, kui on oma patriootliku valija nii välja vihastada küll, et 2015 jäi minu häälest ilma.
Sarnast siin. Ma tõesti loodan, et midagi sellist pole olnud ja läbirääkimistel Isamaa võitles visalt 2,5 % eest kaitseks kuni EKRE ja Keskerakonna survele alla pidi vanduma. Selline mulje jäi mulle Kriku viidatud allika ja Akf Kaugeltuurija postituse põhjal. Kordan tõesti loodan, et see nii polnud! :)
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

AMvA kirjutas:
Borja kirjutas:Taavikene unustas muidugi defineerida, kessnood "paariad" siis on.. let me guess - et omadega hästitoimetulevad Poola, Tšehhi, Ungari jt ilmselt ongi siis taavikese arvates "paariad" :?
Milles see hästi toimetulek väljendub?
..milles vastupidine väljendub - paluks??

Teenistuse tõttu olen ise elanud(-näinud) Poolat - 3a, Ungarit - 3k, Tšehhiat-Slovakkiat - piisavalt.
Mulle meeldis :twisted:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 13 Mär, 2019 11:39, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:"Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti julgeoleku tagatiseks iseseisva kaitsevõime arendamine ja liitlasvägede kohalolu. Selleks eraldab Eesti riigikaitsesse vähemalt 2% SKP-st, millele lisanduvad liitlaste vastuvõtukulud. “Võtame eesmärgiks Kaitseliidu tugevdamise ja pingutame üheskoos partneritega selle nimel, et eraldada täiendavaid vahendid tänaste kaitsevõime lünkade vähendamiseks,” lisas Isamaa esimees".

Nu kisajad (MertinPeeter), kes hõiskasid, et vot isamaa ja EKRE tõstavad 2,5%. Vot sedasi on lood.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85587471
Tõenäoliselt mõeldakse seda uudist.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Mis siin öeldud on:

1. Praegune seis on 2% pluss liitlaste vastuvõtukulud - mille ta ka üle kordas
2.
Võtame eesmärgiks Kaitseliidu tugevdamise ja pingutame üheskoos partneritega selle nimel, et eraldada täiendavaid vahendid tänaste kaitsevõime lünkade vähendamiseks,”
Seda, et kaitsekulude tõusust oleks juba loobutud, ma välja ei loe. Rahaline osa saab nagunii kõige lõpus olema, eks siis on näha ka see % SKT-st. Aga muidugi, kui see vilets saab olema, siis on Isamaa mind ja ilmselt siin mitmeid akf petnud. Ja sama kehtib siinsete EKRE valijate kohta. Reformil oli küll mingi sama lause, et võimearenduseks lisaraha, aga see oli juba välistatud selle tulumaksu (põhi)lubadusega ja eelarve tasakaaluga.

Allikas muidugi on Delfi. Mille kohta tooks järgmised näited.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85581807

ja originaal, millele viidatakse:

https://www.err.ee/919120/juri-luik-ei- ... enaoliseks

Ei välistanud Luik selgesõnaliselt valitsusse minekut, aga Delfi tegi sellest pealkirja.
Dona nobis pacem!
ribikardin
Liige
Postitusi: 385
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ribikardin »

Vaatan seda viimaste päevade hüsteeriat meedias, kirju Jüri Ratasele Delfis ja mõtlen, et mida üritatakse saavutada? Kas need "liberaased" ja "läänelikud" tegelased peavad normaalseks seda, et ~18% valijate toetuse saanud parteiga ei tohi isegi läbirääkimisi pidada, sest et mida teised meist arvavad? Peidame peaaegu 1/5 hääle andnud rahvast kappi ära teeme näo, et neid pole olemas!
Minu arust ei ole sellisel lähenemisel suurt vahet teoreetilise olukorraga, kus meil oleks näiteks homode ja neegrite partei, mis saab valimistel 20 kohta riigikokku - päris suure toetuse. Ja siis teine partei, näiteks 35 kohaga ja selle toetajad või muidu teisiti meelstatud, hakkavad trummi taguma, et selliseid valitusse ei tohi lasta, ei tohi isegi kaaluda ja läbirääkida, sest mida teised riigid meist arvavad. Ei tundu just eriti demokraatlik ja läänelik lähenemine.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Põhimõtteliselt on olukord sarnane sellele, kui kunagi sai Arnold Rüütel presidendiks. Endiste tippkommunistide tagasitulek kõrgeimatele positsioonidele oli Ida-Euroopas juba levinud nähtus; meil loodeti millegipärast, et me oleme erilised ning kui ilmnes, et ei olegi, siis oli üllatus suur. See, et kuskil Euroopa riigis saavad parempopulistid 18% häältest ja valimistel 3. koha, see ei ole enam ammu midagi eriti huvitavat. Läks meil ka nii; kui läks, siis läks.
feuerwerk
Liige
Postitusi: 180
Liitunud: 05 Dets, 2014 13:32
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas feuerwerk »

AMvA kirjutas:
Esiteks, kui sa viitsid veidi Euroopa kaarti vaadata, siis Ungari asub sisuliselt keset Euroopat, kui eesti asub kuskil...., no ütleme ääre peal.
Teiseks on Ungari rahvaarv suurem, millega on võimalik tagada sellise tehase tööjõuvajadus (Eestis poleks sellele BMW tehasele mitte mingi trikiga vajalikud tuhanded töökäed kokku saadud)
Kolmandaks on Ungari SKP näo kohta ikkagi kõvasti madalam kui Eestis ja keskmine palk umbes 30% madalam. Tahad ikka veel Ungari elu siia?
Jutt sobib juba natuke majanduse teemasse, aga ikkagi -
* "eesti asub kuskil...., no ütleme ääre peal."- seega, kuna asume ääre peal, siis siia ei saagi suuri tehaseid ehitada? Soomes masinatehaseid minu teada küll ja veel.
* "Eestis poleks sellele BMW tehasele mitte mingi trikiga vajalikud tuhanded töökäed kokku saadud" - trikk väga lihtne tegelikult: cv.ee-s avaldada kuulutus, et BMW tehas vajab töötajaid ja ongi tuhat töötajat olemas.
* "Tahad ikka veel Ungari elu siia" - minu viite mõte oli, et väidetavate parempopulistide valitsemine ei ole kuidagi takistuseks otseinvesteeringutele, mis vähemasti siinkandis on küll elatustaseme tõusule oluliselt kaasa aidanud.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Inimene muutub. Igal järgmisel hetkel on inimene uus. Ühte jõkke kaks korda ei astu. Me pole täna need, kes me olime eile ja me pole homme need, kes me oleme täna. Jne.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Z03 kirjutas:Inimene muutub. Igal järgmisel hetkel on inimene uus. Ühte jõkke kaks korda ei astu. Me pole täna need, kes me olime eile ja me pole homme need, kes me oleme täna. Jne.
Ja eriti kiired muutujad on poliitikud, kes justkui tegelikult peaks olema mingi maailmavaate esindajad, mis peaks olema veidi püsivam asi, kui see, kas ma täna söön shokolaadijäätist aga homme maasikajäätist
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Muutlikes oludes jäävad ellu ainult kõige paindlikumad ja kohanemisvõimelisemad isendid.
AndresTy
Liige
Postitusi: 966
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

AMvA kirjutas:
Z03 kirjutas:Inimene muutub. Igal järgmisel hetkel on inimene uus. Ühte jõkke kaks korda ei astu. Me pole täna need, kes me olime eile ja me pole homme need, kes me oleme täna. Jne.
Ja eriti kiired muutujad on poliitikud, kes justkui tegelikult peaks olema mingi maailmavaate esindajad, mis peaks olema veidi püsivam asi, kui see, kas ma täna söön shokolaadijäätist aga homme maasikajäätist
Eriti kiiresti muutuvad poliitikas põhimõteteta oportunistid - suurtel kiirustel ja hulgakaupa. Mida ka meile praegu poliitteatris etendatakse.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Z03 kirjutas:Muutlikes oludes jäävad ellu ainult kõige paindlikumad ja kohanemisvõimelisemad isendid.
Sa ilmselt peaks endale selgeks tegema, mis on poliitiiste parteide eesmärk ja mõte. Kõik see mida sa kirjeldad, jäi parteide eelsesse aega (ka selline oli olemas)
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Eestis poleks sellele BMW tehasele mitte mingi trikiga vajalikud tuhanded töökäed kokku saadud" - trikk väga lihtne tegelikult: cv.ee-s avaldada kuulutus, et BMW tehas vajab töötajaid ja ongi tuhat töötajat olemas.
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis see paarikümne aasta tagune plaan BMW tehase Eestisse püsti panekuks takerdus suuresti nimelt kvalifitseerit (ja ülepea igasuguse) tööjõu olemasolu puudumise taha. Täna on see seis veelgi sitem, nii tööjõu arvukuse kui palga poolest.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist