III Grupikas.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
frd
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 19 Mär, 2016 13:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas frd »

Kuigi Lõuna-Aafrika tundub üsna lahedana, eelistan ma siiski hetkel pigem karbivirna vähendamise tüüpi ettevõtmisi ja kuna ma ei suutnud ühtegi selle jaoks ühtegi sobivat mudelit leida, siis kaldub minu arvamus ka pigen näiteks Jaapani poole.
fred
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas kalle »

Upitaks seda teemat ka. Nimelt niipalju, et kui asjaks läheb, siis seoses ootamatute asjaoludega ja sellest tuleneva uue ideega, muudan oma eelistuse ka jaapani peale.

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2897
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Sho »

Esimest kirjet enam redigeerida ei luba, tuleb siin jätkata.

Seisuga 2018-07-26 15:00

7 Jaapan
1 Lõuna Aafrika
1 Suurbritannia
1 Moskoovia

Ma usun, et Jaapan on ära valitud.



II Grupika võime ka lõpetatuks lugeda.

Võitis veenvalt Scout22b 17 punktiga,
teisel kohal Hertsog 9 punktiga ning
kolmandal kohal Zkaff 6 punktiga.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas kalle »

Tundub jah, et Jaapan on valitud. Millal võib alustada ja millal peaks lõpetama?:)

Kk
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas zkaff »

Mina olen mängus.
Mudeliks Hasegawa 1/72 Kawasaki Ki-61.
Miks? Esiteks, esimene japs riiulis ning samas piisavalt pretensioonitu, et reaalselt ka valmis jõuaks/viitsiks teha.
Manused
Kawa_Ki_61_1.PNG
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tjah, lööks ka kaasa kui aega saab, üks airfixi zero peaks kuskil karbis olema.

Eile jäin õhtul korra vaatama et mis värvi japsid oma lennukeid ikka võõpasid, tuleb välja et see on selline segapudru et anna aga olla. Tundub et iga tehas tegi omi segusid ja sõja lõpupoole värviti üldse sellega mis parasjagu käepärast oli. Ja täitsa omaette lugu on veel nö krundiga , see toon varieerus läbipaistvast sinisest läbipaistva roheliseni ja lisaks päikest saades pleekis veel kiiresti ära ka... Huhh, kui nüüd mõni targem veel parandaks ja aitaks reele :)

Siin lõimes on päris hea jutt:
https://forum.largescaleplanes.com/inde ... ng/&page=2
Ehk on abiks.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas kalle »

Nonii, panen siis oma töö ka siia. Aga kõigepealt sellest, miks just see, kui mul on riiulis veel lisaks 36 valmimata jaapalast.
Siin tulevad mängu need muutunud asjaolud, millele viidates oma valiku Jaapani peale üldse muutsin. Nimelt selleks muutuseks sai see, millega seoses pidin vajalikuks mai kuus siia ühe väga kurva uudisega teema tegema.
Algab see lugu aga nii, et nüüdseks pea 2 aastat tagasi pöördus Sergei minu poole mõttega just selline MPMi Ki-21 soetada. Soov oli tugev, sest just see lennuk tal juba üsna mitu aastat valmimise soovide nimekirjas olla olnud.
Olin varem üsna mitu mudelit talle ebay abiga sebinud ja tundus, et asi on lihtne. Aga selgus, et selleks ajaks oli see mõnda aega tootmisest maas olnud mudel netis hinna üsna üles kruvinud ja Sergeil oli konkreetne hind üle mille ta ei kavatsenud maksta. Just selle selge hinnalaega saigi siis ebayst ja mujalt seda mudelit aktiivselt taga hatatud otsima ja oksjonitel osalema. Ja neid katseid sai ikka väga mitmeid ja kuigi määratud lagi oli üsna kõõrge, tõusis hind alati üle paika pandud piiri ja pidin taas loobuma.

Olgu siinkohal nüüd öeldud, et pildil olev mudel oli selleks ajaks minu riiulis olnud juba päris mitu aastat, aga Sergei oli väga arukas inimene ja tunnetas väga peenelt olukorda. Seega ei tekkinud meil kordagi küsimust ja mul rasket ülesannet talle välja öelda, et see pole müügiks.
Ja nii see jaht meil jätkus ja sellest sai meil sihuke väike teema, mis ikka üle sai võetud, kui kokku juhtusime saama.
Siis aga sekkus saatus ja nii ta seda mudelit ei saanudki.
Nüüd on aga saabunud aeg, mil ma oma mudeli riiulist võtan ja lauale tõstan. See ehitus polnud mul mingites plaanides enne seda kui Sergei oma mudeli valmis oleks saanud, aga nüüd on see laual ja valmib millalgi just nö talle ja meie kunagise loo lõpetuseks.

Saab olema nikerdamist ja küsimusi, sest lisaks MPMi epole sai soetatud lisaks ka Kora set epot, mis peaks hulga mingeid vigu parandama. Aga kui kiire pilgu sisse heitsin, siis tundus, et saag tuleb ikka üsna julmalt MPMi plastikusse lüüa kohati. Näis mis saab, aga plaan ja lootus on sellest piisavalt Sergei vääriline töö teha.

Pilt

Kk
frd
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 19 Mär, 2016 13:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas frd »

Kui piisavalt aega leidub ja antakse, siis tahaks sellise juba tükk aega riiulis olnud asja valmis saada..
Tegu siis Zoikei-Mura poolt toodetud 1/48 IJN J7W1 Shinden lennumasinaga.
Manused
DSC_0565_02.JPG
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2897
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Sho »

No aega on ilmselt järgmise aasta suveni ehk Minimaailmani. Siis hakkame vaatama, et mis on valmis ja kas peab veel venitama.
Seekord üritan ma ise ka taas osa võtta. Mis saab raske valik olema, sest pooled mu mudelid on japsid.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

Nonii, see teema on kuidagi alla vajunud, huvitav kas keegi nokitseb ka siin?
Ise sisenen siia Hasegawa vana Ki-61, mis mul kauast ajast juba siin riiulil ootamas, saadud kunagi siitsamast ostan-müün osakonnast. Juba eelmise omaniku poolt alustatud, paneelijooned osaliselt tõmmatud, pahteldatud, siseroovitised paika pandud, rattad värvitud, tegin sisu ja lisasin süstlanõeladest kuulipildujad. Kuigi osad jupid on puudu (sabaratas ja antennid, tiiva pealt 20mm kahurid), loodan selle suht ruttu kokku saada.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

:dont_know: Et kuna totaalne vaikus...ma kohe ei teagi... :dont_know:
Minul igatahes valmis...
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas kalle »

Ei ole totaalne see vaikus..sa hüüad ju kõvasti:) Ja näe japside 109 on ka valmis saanud, vahva!

Aga ise olen niikaugel..venib ikka mõnuga!

Pilt

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Joss Metsast »

See Ki-61 näeb väga hea välja, ot Kalle , kas ta oligi messeri koopia või ?

Endal on ilmselt ka valmimas, võiks isegi öelda et lõpusirgel Ki-10, aga vat pilte pole kahjuks hetkeseisust näidata.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas scout22b »

Minul kahjuks ei õnnestu ajaliselt kuidagi seekord kaasa lüüa, kuigi plaan oli mõne fujimi 1/72 kaasaegse maismaa tehnika ühikuga kaasa lüüa. Aga tore näha, et miskit areneb ikka.
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

kas ta oligi messeri koopia või ?
Koopia oli ta ennekõike mootori järgi, nimelt kasutas too Japside ainukest vesijahutus V-mootorit Kawasaki Ha-40 mis oli litsentsi alusel toodetud DB-601. ega mitte just kõige paremini, hädas nad tollega olid. Aga mootori heli ja hirmupilguga ruttu vaadeldud disaini järgi tagajärjel tõstsid mitmed US piloodid paanikakisa et japsid on endale Messerid hankinud! :shock:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline