Olukord Valgevenes

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

Lukašenka: „Me oleme jäänud kahekesi... Meie teiega vastutame selle slaavi maailma, slaavi tsivilisatsiooni eest. Kui me selle hukka saadame, saab meie lastel raske olema. Minski ja Moskva ees seisab püha ülesanne: säilitada riikide vahelised suhted. Jumal tänatud, Venemaal hakati muretsema, lõpuks liitriigist hoolima. Millest see tuleb? On ju juba aastakümneid möödunud sellest ajast, kui alustasime kurssi ühinemisele. Lõpetage meie süüdistamine armuleivasöömises. Me ei ole kunagi olnud teie armuleivasööjad ega hakka olema. Kui rahvas seda kuuleb, eriti mina, enesearmastaja inimene, ei taha ma mingeid liite. Täna pakutakse meile valuutat. Ta (Venemaa president Vladimir Putin – toim) ütles mulle retooriliselt: loomulikult saab selleks rubla. Mina ütlesin: loomulikult rubla. Teil on rubla ja meil on rubla. Milleks meile taaler? Küsimus ei ole selles. Sellest ei saa ei Vene ega Valgevene rubla, sellest saab meie ühine rubla, kui see tuleb. Ja peamine on emiteerimiskeskus. Ta (Putin – toim) ütles mulle: no mis, tuleb Minskisse? Mina ütlesin: ei, Smolenskisse. Reageerisin nii. Las tuleb Piiterisse, Venemaa presidendi kodulinna, minu lemmiklinna – Leningradi, praegusesse Peterburi. Las tuleb sinna. Teen oma avalduse, lähtudes enda ja riigi seisukorrast. Ma ei saa jätta presidendiks kandideerimata. Ma esitan oma kandidatuuri, aga teie valige keda tahate, võite minu poolt mitte hääletada - see on täiesti normaalne. Ent kui hiljem midagi kokku kukub ja te mind süüdistate, siis ma ütlen, et te oleksite võinud minu poolt hääletada. Ma annan teile lubaduse, et teise ilma ma presidenditoolist ei lähe ja ma ei kavatse ka oma poliitilist elu pikendada mingite veiderduste ja skeemidega. Kui mind ei valita, ma ei solvu, ma saan aru, et mul aeg lahkuda. Ma ei luba ühestki oma lapsest teha mantlipärijat. Meil on riigipea amet raske. Ma ei ütle, et ma selles ametis kannatan jne, sest seda ei usu keegi: vahel kannatan, vahel jälle rõõmustan.“
https://www.belta.by/president/view/bel ... 8481-2019/
https://ria.ru/20190301/1551471692.html
https://www.interfax.ru/world/652602
https://www.interfax.by/news/belarus/1255301
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

BLR kaitseministeeriumi lehel on üllitatud artikkel NATO õppustest Baltikumis (osaliselt ka Poolas jne), mille pealkiri ja kohati ka toon (n.ö. "kuivale tavauudisele" vahelepikitud lõigud, kus räägitakse HIMARS teemal ja Läti teemal) meenutab pigem VF propat.
НАТО активизировалось в Прибалтике — учения за учениями
https://www.mil.by/ru/news/84938/

*

BLR "strateegiliste ja välispoliitiliste uuringute keskus" (Центр стратегических и внешнеполитических исследований) kirjutab VF ja BLR suhetest ja viimastest arengutest, ohtudest ning kartustest.
Жёсткий сценарий в отношениях Беларуси и России: оценка позиции Кремля
http://csfps.by/ru/posts/20190204
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

Eesti välisluureamet: „Märk Venemaa soovist oma kontrolli Valgevenes suurendada oli näiteks Vene eriteenistuste taustaga Mihhail Babitši määramine 2018. aasta suvel uueks suursaadikuks Valgevenes ning ühtlasi Presidendi eriesindajaks kaubandus- ja majanduskoostöös. Babitšile, kellel ei olnud diplomaaditöö kogemust välismaal, on eriesindajana antud laiad volitused edendada Venemaa huve Valgevenes ning mõjutada Valgevene juhtkonda kuuletuma Venemaa nõudmistele. Babitši eelkäija Aleksandr Surikov töötas Valgevenes üle 12 aasta ning hakkas omaks võtma Valgevene seisukohti, õigustades mõnikord Valgevene presidendi ja valitsuse samme, mis olid Venemaale vastuvõetamatud. Erinevalt Surikovist ei karda Babitš minna konflikti Valgevene ametkondade ja presidendiga. Endiselt on päevakorral erimeelsused Valgevene majanduslikku olukorda tugevalt mõjutavates valdkondades, nagu Venemaa nafta- ja naftatoodete maksumuudatuse kompenseerimine Valgevenele, Venemaa piirangud Valgevene toiduainete tarnetele ja maagaasi hind 2025. aastani. Valgevene majandusanalüütikute hinnangul kaotaks Valgevene näiteks maksumuudatusest 2025. aastaks 10,8 mld dollarit. Venemaa pöörab suuremat tähelepanu Valgevenele antud toetuste tõttu oma eelarves saamata jäänud tulule ning seob toetuste andmise senisest tugevamini nõudmisega Valgevene tihedamaks integratsiooniks Venemaaga Liitriigi raames (ühine tolli-, aktsiisi, maksu-, kohtu- ja valuutapoliitika). 2019. aastal süvenevad Venemaa ja Valgevene erimeelsused majandusküsimustes, mille tagajärjel võib taas päevakorda tõusta surve Valgevene strateegiliste ettevõtete müümiseks Venemaale. Venemaa avaldab Valgevene juhtkonnale survet ka oma riikliku meedia kaudu. 2018. aastal avaldati mitu kriitilist artiklit president Lukašenka kohta, nt süüdistati teda Ukrainameelses välispoliitikas ja levitati infot tema töövõimetuse kohta teda väidetavalt tabanud insuldi tõttu. Ühtlasi on regulaarselt ilmunud artikleid Putini rahulolematusest Lukašenka tegevusega ning sellest, kuidas Kreml uurib võimalusi Lukašenkat võimult kukutada lähenevatel parlamendi- ja presidendivalimistel. Peale Valgevene juhtkonna survestamise ning propaganda on Venemaa vähemalt alates 2016. aastast intensiivsemalt püüdnud mõjutada Valgevene ühiskonda. Näiteks laiendab Venemaa föderaalagentuur Rossotrudnitšestvo oma tegevust Valgevene kõikidesse suurtesse linnadesse. On loodud internetisaite ja näiliselt sõltumatuid ekspertide ühendusi, mis propageerivad Vene–Valgevene ühtsuse ideed regioonides on loodud Venemaalt administreeritud veebilehti, mis pakuvad alternatiivset infot vastukaaluks kohalikele väljaannetele ja toetavad Russki Miri ideoloogiat. Venemaa peab Valgevene juhtkonna ohjes hoidmiseks tugevdama oma mõjuvõimu kogu riigis, mistõttu võib eeldada, et hiljemalt 2020. aastal toimuvate presidendi- ja parlamendivalimiste lähenedes Valgevenes suureneb Venemaa surve Valgevenele veelgi. Majanduslikud erimeelsused püsivad, mistõttu intensiivistuvad meediakampaaniad, kus tehakse oletusi president Lukašenka väljavahetamise kohta Venemaale sobivama isiku vastu ja Valgevene iseseisvuse hääbumisest.“
https://www.valisluureamet.ee/pdf/rapor ... ST-web.pdf
Manused
vt tabelit
vt tabelit
1.jpg (166.12 KiB) Vaadatud 9072 korda
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Chupacabra »

Tundub, et Valgevene on tõsiselt käsile võetud...
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Lemet »

Пресс-секретарь белорусского МИД Анатолий Глаз обвинил посла РФ Михаила Бабича в неуважении к белорусам и незнании реалий страны пребывания. Слова представителя МИД опубликованы на официальном сайте ведомства.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

Batka sattus Valgevenes valesse farmi. Ja paugutab-õigusega. Eks siin lendavad pead. Õhtuks kõikide nimed Batka lauale, kes teda seal saatsid :)
https://twitter.com/_Fashington/status/ ... 4842881026
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

Valgevenes olev uus Vene suursaadik unustab, kus ja kes ta on.
https://www.themoscowtimes.com/2019/03/ ... ink-a64963
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas huvitun »

Venemaa annab 600 miljonit dollarit krediiti Valgevenele, et viimane saaks oma võlgu Venemaale maksta.

https://lenta.ru/news/2019/04/02/umno/
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas kaur3 »

35-leheküljeline ülevaade netisaitidest, mis töötavad Valgevene vastu.
КАРДИНАЛЬНЫЕ ПЕРЕМЕНЫ В АНТИБЕЛОРУССКОЙ ДЕЗИНФОРМАЦИИ И ПРОПАГАНДЕ: АНАЛИЗ КОЛИЧЕСТВЕННЫХ И КАЧЕСТВЕННЫХ ИЗМЕНЕНИЙ

АНДРЕЙ ЕЛИСЕЕВ

Классификация источников дезинформации и пропаганды в отношении Беларуси;
● Анализ особенностей региональной сети дезинформации, создание которой было
завершено в 2018-ом году;
● Обзор примеров языка вражды в материалах региональной сети дезинформации в
отношении различных групп населения Беларуси;
● Обзор оскорбительных высказываний в отношении белорусского народа, его
культуры, языка и истории в публикациях региональной сети дезинформации в
первом квартале 2019 года;
● ТОП-15 наиболее нелепых утверждений региональной сети дезинформации в
течение первого квартала 2019-го года;
● Обзор лиц и организаций, стоящих за отдельными наиболее агрессивными
источниками антибелорусской пропаганды и дезинформации и языка вражды.
http://east-center.org/wp-content/uploa ... 019-RU.pdf
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

Aitäh!

Kõige huvitavam oli 6. osa
6. КТО СТОИТ ЗА НАИБОЛЕЕ АГРЕССИВНЫМИ АНТИБЕЛОРУССКИМИ ИСТОЧНИКАМИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ И ЯЗЫКА ВРАЖДЫ
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas kaur3 »

Fucs, võta heaks!

Keegi hea inimene on üles laadinud huvitava kvaliteetkirjastaja poolt väljaantud A. Shekhovtsovi raamatu "Russia and the Western Far Right", kus muu hulgas juttu pikemalt Valgeve raportis eraldi välja toodud kurjajuurest CIS-EMO -st.

http://the-eye.eu/public/concen.org/010 ... 018%29.pdf
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka: „Kui sain küsimuste loetelu, pani mind miski imestama: viimasel ajal (võib-olla massiteabevahendid valetavad, võib-olla kannavad spetsialistid mulle ette väänatud informatsiooni), aga iga päev kuulen ja loen ma informatsiooni, et meie peamine kaubanduspartner (nad armastavad ennast partneriteks nimetada) kehtestab üha rohkem ja rohkem sanktsioone Valgevene vastu. Ise on sanktsioonide all ja mõistavad seda hukka ja selles ma neid absoluutselt toetan. Aga samal ajal sõdivad samasuguse relvaga oma kõige lähemate liitlaste vastu. Kord suleti üks ettevõte, kord teine. Pärast kord ei meeldinud porgand, kord salat, kord jälle kurgid. Kord on neil kahtlus, et me saadame midagi, mis ei ole siit pärit. Ja iga päev toimub meie ettevõtete sulgemine. Meie jaoks suletakse turg. Meil oli vaja mõneks päevaks need naftajuhtmed remondiks sulgeda. Aga meie ei teinud nii. Me mõistsime, et see tekitab Vene Föderatsioonile kahju. Ja siis ma andsin käsu töötada avariikorras, aga mitte sulgeda neid teid, mida mööda transporditakse Vene Föderatsiooni peamist eksporttoodet – naftat. Kui on vaja läbi Valgevene kulgevad naftajuhtmed ja naftatoodete juhtmed remonti panna, pange ja remontige. Sest sellele heale, mida me teeme Vene Föderatsiooni jaoks, vastab tema meile pidevalt halvaga. Seal on juba nii ülbeks mindud, et hakatakse meil käsi väänama.“
https://www.youtube.com/watch?v=EcNFQ78uThQ
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

Tugevalt Lukasenka ja Valgevene siseasjadesse sekkunud Venemaa suursaadik Babich vahetatakse välja
Russia is rotating back its ambassador to #Belarus, Mikhail Babich, appointed only in August 2018. Babich's hawkish attempts to pressure Minsk into immediate submission to Moscow have clearly failed
https://twitter.com/AlexKokcharov/statu ... 4199310336
https://www.kommersant.ru/doc/3961164
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

SEPKA-Valgevenes väidetavalt riigipöördekatse oli olnud plaanis. Luka lasi oma endise ihukaitseülema arreteerida. Ametlik versioon on, et altkäemaksu eest Vene valitsusametnikult. Võimalik rahapakkumine(või reaalne maksmine) võiski olla näiteks välja vahetatud Vene saadiku poolt, kes käis pinda sondeerimas ka teiste oluliste isikute (sise- ja kaitseministri) juures. Eks Luka tunneb, et Venemaa tahab temast lahti saada ja sorgib igat moodi. Selle osas oli ka akf kaugeltuurija postitus tähenduslik, kus Hiinas Putin Lukale liitumisettepaneku tegi nii, et Luka päevapealt kohtumiselt lahkus. Asi on tuliseks minemas seal. See võib olla ka põhjus, miks Vene suursaadik välja vahetati... :roll:
Alleged detention of Deputy Secretary of the Security Council, which is earlier than 7 years as head of the security service of Alexander Lukashenko became resonant political event. On April 29, citing its own sources reported a number of non-state media. April 30 appeared Lukashenka's decree, dated April 24, the dismissal of Colonel Andrew Utyurina "for committing misconduct, defamatory rank of a soldier."

NEXTA blogger writes: "The official reason for detention - a bribe in especially large amount ($ 150,000). Informal - well not too friendly with the top officials of the Russian Federation, if the relationship with her poor. And as bribe would like something simple - not for the first time.

Here is a possible Russian trace - it is an interesting twist. The question of the Russian influence on the power structures of Belarus - the eternal theme of the Belarusian expert community. There are a lot of rumors and the almost complete absence of facts.

Is now very by the way turn to the experience of Ukraine, where at the time of acute crisis it became clear how much the representatives of the power unit operating in Russia.

And by the way, ex-Ambassador of Russia Mikhail Babich, met with Defense Minister of Belarus Andrei Ravkov, Interior Minister Igor Shunevich.
https://www.svaboda.org/a/29913872.html
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Tuubis väidetakse,et Batka lasi Pekingist väga kiirelt jalga,praktiliselt peale seda tooli tõukamist olevat lennukisse istunud ja ära lennanud.Justkui oleks kartnud,et tema äraolekul pannakse ta fakti ette,kui riigipõõret oleks proovitud.
Minu lingil,mis ma Vene majandusse panin on ka konkreetne kuupäev üleval,seal soovitatakse ka seda lennunduslinki vaadata,mille kaudu saab ülevaateid lennukite liikumisest.
Huvitav on ka Hiina osalus,nimelt olevat Hiina president soovinud Batkaga rääkida ning väidetavalt prooviti lennuki lahkumist edasi lükata.
Eho Moskva peatoimetaja saates ütles mees otse,et Babchenko olevat olnud otseselt Putini valik suursaadiku kohale,välisministeerium olevat isegi protestinud aga allus korraldusele.
Kuidas Eho Moskva peatoimetaja ütles,midagi sellist tõlkes:
Babchenko on sõjaväelise taustaga,kindrali auastmes,kes Liidu kokkukukkumisel oli keemiarelvade likvideerimise eest vastutav.Täielikult puudub diplomaatiline arusaam suursaadiku tööst ning sisuliselt olevat ta saadkuna kohe hakanud Valgevene ametnikega suhtlema nagu oleks ta kuberner ja nemad alluvad.Peale otsest kokkupõrget Lukashenkoga informeeris Valgevene sellest Vene välisministeeriumi ning viimane suutis muuta Putini otsust,muidu oleks skandaal selliseks lahvatanud,et ka kogu maailm oleks sellest teada saanud.
Seega,kui tegemist oleks olnud katsega kõrvaldada Batka võimult,siis taheti seda teha väga kiirelt,momendil,kui viimane ei olnud riigis.
Võiks isegi spekuleerida teooriaga,et Hiina soostus astuma Venemaaga ühte punti Valgevene juhi vahetusele,sest Venemaa pakkus Hiinale soodust diili(rohkem "rendialasid" Siberis,soodsad investeeringutingimused Venemaale ning ka anastatud Valgevenesse).Võimalik,et kaks diktaatoritest riigipead arutasid selliselt,et ega Batkal pole kuskile abi saamiseks põõrduda.Euroopa ja USA peavad teda diktaatoriks.Hiina võiks olla riik,kuhu Batka oleks saanud jääda varjupaika,riik oleks garanteerinud talle puutumatuse ja ka rahade säilimise.Nii õelda tugevam garant,kui Venemaa.Aga see on lihtsalt spekulatsioon.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist