Oktaaniarv, surveaste, detonatsioon jne.

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas: Kõrgem surveaste tähendab käredamat põlemist
Teatan tagasihoidlikult, et tahtsin kirjutada "jama", aga siis tuli meelde, et meil on mõningad austatud kaasfoorumlased, kes harrastavad lühivorme ühest, maksimaalselt kahest lihtlausest 8)
Milledest vähemalt tagumine on oponendi isikuomadusi või vaimset seisundit vihjamisi määratlev, ja otsustasin kirjutada "julgen kahelda..." :)
Et mitte paremini ütleda. Ja liialt sarnaneda... :D

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 37#p577237
Viimati muutis Svejk, 06 Mai, 2019 9:30, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Teatan tagasihoidlikult, et tahtsin kirjutada "jama", aga siis tuli meelde, et meil on mõningad austatud kaasfoorumlased, kes harrastavad lühivorme ühest, maksimaalselt kahest lihtlausest 8)
Milledest vähemalt tagumine on oponendi isikuomadusi või vaimset seisundit vihjamisi määratlev, ja otsustasin kirjutada "julgen kahelda..." :)
Et mitte paremini ütleda. Ja liialt sarnaneda... :D
Et su hing rahul oleks, siis toon sulle selle surveastme kohta ka mosse-põhise näite:
mootor UZAM-412E, surveaste 8,8 võimsus 76 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab AI-93 bensiinil
mootor UZAM-412D, surveaste 7,2, võimsus 68 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab A-76 bensiinil (nn "kolhoznõi").

Siin veel huvitavaid mootoreid: https://www.drive2.ru/b/1430488/
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas:
Et su hing rahul oleks, siis toon sulle selle surveastme kohta ka mosse-põhise näite:
mootor UZAM-412E, surveaste 8,8 võimsus 76 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab AI-93 bensiinil
mootor UZAM-412D, surveaste 7,2, võimsus 68 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab A-76 bensiinil (nn "kolhoznõi").
Teatan tagasihoidmata, et ma ei ole rahul ja minu hing samuti mitte - kusjuures täiesti sõltumatult sellest, mida sa siia kirjutad (või kirjutamata jätad).... 8)
Muideks - see, mida sa siia kirjutasid, on samuti kõigest muust täiesti sõltumatu... :)
Viimati muutis Svejk, 07 Mai, 2019 8:18, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AMvA »

Svejk kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Et su hing rahul oleks, siis toon sulle selle surveastme kohta ka mosse-põhise näite:
mootor UZAM-412E, surveaste 8,8 võimsus 76 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab AI-93 bensiinil
mootor UZAM-412D, surveaste 7,2, võimsus 68 hobujõudu 5800-l pöördel, töötab A-76 bensiinil (nn "kolhoznõi").
Teatan tagasihoidmata, et ma ei ole rahul ja minu hing samuti mitte - kusjuures täiesti sõltumata sellest, mida sa siia kirjutasid.... 8)
Muideks - see, mida sa siia kirjutasid, on samuti kõigest muust täiesti sõltumatu... :)
Milles probleem?
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Lause: "Kõrgem surveaste tähendab käredamat põlemist" tekitab ka minus teatud küsimusi aga mitte künnist ületaval tasemel.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mida rohkem on segu survetakti lõpus kokku surutud (kõrgem surveaste), seda suurem jõud vabaneb põlemisel (ja kantakse üle väntvõllile), mis tähendab suuremat võimsust. "Käredam" pole siin mõistes detonatsioon. Kõrgema oktaanarvu kasutamine võimaldab segu rohkem komprimeerida ilma, et tekiks detonatsioon.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas:Mida rohkem on segu survetakti lõpus kokku surutud (kõrgem surveaste), seda suurem jõud vabaneb põlemisel (ja kantakse üle väntvõllile), mis tähendab suuremat võimsust. "Käredam" pole siin mõistes detonatsioon. Kõrgema oktaanarvu kasutamine võimaldab segu rohkem komprimeerida ilma, et tekiks detonatsioon.
Alustame sellest, et palun defineeri antud kontekstis omadussõna "käredam" - siis saame edasi arutada.
Niikaua vahutad niisama.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle näib, et edasise eduka sõnamängu harrastamiseks oleks siiski vaja end pisut teoorias harida, viide sulle ülal anti juba :!:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Põlemisprotsess mõlemat tüüpi kütusega on võimalik tekitada sama käre mõlemas mootoris kui mõõdetavad heitgaasid on identsed e. põlemisprotsessi parameetrid on ka identsed. Või peetakse käre all silmas et kõrgema oktaanarvuga kütuse kütteväärtus on suurem?
Tänud ka akf! lingi eest - polegi varem Nigeeria teadustöid (?) lugenud. :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

AMvA kirjutas: Milles probleem?
Selles mõttes, et "kes otsib probleeme, see neid ka leiab", on austatud kaasfoorumlane õige teel, nö üldisemas plaanis.
Kui aga konkreetselt minu arvamust küsida, siis antud akf probleem on lihtlausetega käskival või mõnitaval toonil kaasfoorumlastega suhtlemine ja keskendumis- ning arusaamisvõimetus.
Keskustelu, mis on valgunud mitmele lehele laiali ei ole võibolla tõesti hetkega hoomatav (ja ühe lihtlausega käsitletav :) ), mööngem, aga selleks oligi mõeldud minu poolt abistav link eelmisel lehel... :D
AMvA kirjutas:Natuke lugemist Sveikile
http://www.imedpub.com/articles/influen ... engine.pdf
Kõigepealt - ma ei ole inglise keeles eriti tugev. Seda esiteks. Teiseks - me kõik oskame kiirelt guugeldada ja midagi kaasfoorumlastele hambusse visata - seda teiseks.
Kolmandaks - kas sa ise seda lugesid, aru saamaks, kuivõrd see "käredusega" kuidagi seotud oleks olnud või niisama linksid, nö "igaks juhuks" :)
Ehk et kui asuatud kaasfoorumlane võtaks refereerida ja välja tuua tema meelest olulisemad poindid teemaga liituvalt.
Et ei jääks niisama lingiga vehkimiseks" :D
Kapten Trumm kirjutas:Mulle näib, et edasise eduka sõnamängu harrastamiseks oleks siiski vaja end pisut teoorias harida, viide sulle ülal anti juba :!:
Kui Trumm keeleoskuslik on, siis võib ta ise ammutada teadmiste kaevust ja ka meid valgustada antud kontekstis, tuginedes lingitule -
aga niikaua ootan definitsiooni omadussõnast "käredam".
:D

P.S.
Muideks - termin "lingiga vehkimine" tähendab, et link jäi küll pihku, kuid uks teadmiste varakambrisse suletuks. Selleeest aga sai sellega oponendile kuplile koputada... :D
Viimati muutis Svejk, 07 Mai, 2019 9:51, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AMvA »

Walter2 kirjutas:Tänud ka akf! lingi eest - polegi varem Nigeeria teadustöid (?) lugenud. :D
Kas leidsid mingeid sisulisi vigu? Kas viidatud allikad ei olnud piisavalt autoriteetsed? Üldiselt ei maksaks ennast siin maailamnurgas kah nii jube eesrindlikuks ja targaks pidada.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AMvA »

Svejk kirjutas: Selles mõttes, et "kes otsib probleeme, see neid ka leiab", on austatud kaasfoorumlane õige teel, nö üldisemas plaanis.
Kui aga konkreetselt minu arvamust küsida, siis antud akf probleem on lihtlausetega käskival või mõnitaval toonil kaasfoorumlastega suhtlemine ja keskendumis- ning arusaamisvõimetus.
Keskustelu, mis on valgunud mitmele lehele laiali ei ole võibolla tõesti hetkega hoomatav (ja ühe lihtlausega käsitletav :) ), mööngem, aga selleks oligi mõeldud minu poolt abistav link eelmisel lehel... :D

Kõigepealt - ma ei ole inglise keeles eriti tugev. Seda esiteks. Teiseks - me kõik oskame kiirelt guugeldada ja midagi kaasfoorumlastele hambusse visata - seda teiseks.
Kolmandaks - kas sa ise seda lugesid, aru saamaks, kuivõrd see "käredusega" kuidagi seotud oleks olnud või niisama linksid, nö "igaks juhuks" :)
Ehk et kui asuatud kaasfoorumlane võtaks refereerida ja välja tuua tema meelest olulisemad poindid teemaga liituvalt.
Et ei jääks niisama lingiga vehkimiseks" :D
Ega ma tõesti ei saa aru milles su probleem on või mida sa üritad tõestada. Või lihtsalt norid Trummi poolt kasutatud sõna "käredm" kallal? Jah, ma olen täiesti nõus mööndustega aktsepteerima kõrgema termilise efektiivsusega põlemise nimetamist "käredamaks", miks ka mitte.
Mul tõesti puudus vajadus seda enda antud linki põhjalikult läbi lugeda, sest esimesest vaatest oli näha, et antud teemakäsitlus oli korrektne ja viited algallikatele kah korrektsed.

Ja see su eelmisel lehel antud viide??? Viide samale foorumile?
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Fucs »

Mina rumala inimesena ei saa üldse aru millest jutt käib :scratch:

Bensiini oktaanarv näitab kütuse põlemiskiirust...
http://www.staff.ttu.ee/~asiirde/Loengu ... loeng8.doc

Kütuse energiasisaldus/energeetiline kasutegur võib olla erinev oktaanarvust sõltumata ja seda väljendatakse MJ/Liitri kohta (nt. bensiin 95 ühe liitri energiasisaldus oleneb koostisest, mitte oktaanarvust ja võib olla erinev)

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=86028743
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas AMvA »

Fucs kirjutas:Mina rumala inimesena ei saa üldse aru millest jutt käib :scratch:

Bensiini oktaanarv näitab kütuse põlemiskiirust...
http://www.staff.ttu.ee/~asiirde/Loengu ... loeng8.doc
Ei leidnud küll sellest konspektist ühtegi viidet sellele väitele?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist