Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Leningradi blokaadi ajal oli isegi see va kannibalismus võimust võtnud
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas:Mkmm, liiga palju realismi neis akf sammalhabeme piltides. Ei näe kõige isuäratavam välja.

Mina kavatsen rasketel aegadel ikka sellise roa valmis küpsetada:

Pilt

Roti näoilme räägib rohkem kui tuhat sõna.
Fotofaili nime ja saba puudumise tõttu kahtlustaks, et pildil hoopis merisiga. Natuke matsakas ka nagu roti kohta. Aga on kuidas on, üllatavalt hea näeb välja. Täitsa prooviks, kui saaks.
Seda pilti nähes tulid mulle kohe meelde kana hakk-koivakesed. Sellised siis:
Pilt
Tarvitseks Talleggil vaid vastav vorm hankida ja võiks hakkrotikesi tootma hakata :lol:.
Kes midagi veel realistlikumat tahab, sel läheb vaja jupp mingi pudulojuse või metselaja fileed, hästi teravat nuga (nt. skalpelli) ja natuke näpuosavust. Ilusasti saiapuru sees ära paneerida ja saaks vägagi usutava tulemuse: sööge, sööge, kallid külalised! Ise täna hommikul keldrist püüdsin, kust te mujalt veel nii värsket saate :mrgreen:.

Veel üks vahva roog närilistest kannab nimetust "三吱儿" ehk eesti keeles siis, nagu kõik isegi aru saavad, "kolm piiksatust". Hea, lihtne roog, mida kuidagi ekstra valmistama ei peagi. Elusad põldhiirepojad - roosad nagu Valla viinerid - sojakastmega :P.
Pikem jutt ja pildid siin: https://www.quora.com/Do-Chinese-eat-mice
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

kalleb kirjutas:Leningradi blokaadi ajal oli isegi see va kannibalismus võimust võtnud
Nii oli. Üks kurioossemaid juhtumeid, millest ma kuulnud olen, olnud selline. Juhtus see Brežnevi ajal või juba veidi hiljem, kes seda enam mäletab ja tõtt öelda pole sel tähtsustki. Nimelt läinud üks Leningradi noormees ühte linna ühissauna. Saunatas seal siis mõnuga ja korraga märkas, et ühel temast tunduvalt vanemal kaassaunalisel puudub üks istumise kannikas! Selles, et mõni vana veteran käe või jala oli sõjaväljale jätnud, polnud midagi väga ebaharilikku, aga kuidas saab inimene poolest tagumikust ilma jääda? Kes seda täpselt teab, kuidas, aga kuidagi õnnestus lõpuks tõde teada saada. Ja tõde oli õõvastav. Õõhh...
Nimelt olnud see 0,5 tagumendiga mees üle elanud Leningradi blokaadi, olles ise samal ajal alles laps, vast nii 10 aastane või ehk vähe nooremgi. Ja juhtus siis kord nii, et ühel külmal talvepäeval ta lihtsalt minestanud suurest näljast kusagil tänaval ja jäänud lumehange lamama. Eks siis läinudki mööda keegi, kes teda ilmselt surnuks pidas ja vaadanud, et noh, kuna on veel soe, siis võiks siit natuke liha omale lõigata. Hiljem läinud mööda üks hea inimene, kes verise ja teadvusetu lapse lumehangest leidis, kuid ometi aru sai, et sel eluvaim tegelikult veel sees. Organiseeris abi, poiss toimetati haiglasse ja imekombel ta paranes, kuid ära lõigatud kannikas muidugi tagasi enam ei kasvanud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Dr.Sci »

Manurhin kirjutas:
Z03 kirjutas:Mkmm, liiga palju realismi neis akf sammalhabeme piltides. Ei näe kõige isuäratavam välja.

Mina kavatsen rasketel aegadel ikka sellise roa valmis küpsetada:

Pilt

Roti näoilme räägib rohkem kui tuhat sõna.
Fotofaili nime ja saba puudumise tõttu kahtlustaks, et pildil hoopis merisiga. Natuke matsakas ka nagu roti kohta. Aga on kuidas on, üllatavalt hea näeb välja. Täitsa prooviks, kui saaks.
Seda minagi vaatasin et merisiga - ja võin kinnitada et selline loomake on väga maitsev, ilma et viimsetpäeva peaks ära ootama...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Haha :D, Talleggi praetud hakkrotikesed. Sain kohe naerda tööinimesi täis tasuta transpordis linna poole sõites. Googeldasin "fried rat" ja valisin kõige ilusama pildi. Võib täitsa merisiga olla küll, jah. Minu meelest näeb ka söödav välja, egas sõjaajal pea toit iluta ja maitseta olema. Bataadi hankimine ehk oleks keerulisem, ülejäänud kraam olemas ja eestimaine (rott, kartul).
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Teatan tagasihoidlikult, et kuigi ma akf Trummi targutamist vahepeal välja ei kannata, siis toitlustusteemades omab ta igati eesrindlikke seisukohavõtte.... 8)
Välja arvatud kofeiini vererõhku tõstev mõju, mille kahtluse alla seaksin.
Kusagilt lugesin, et vererõhku ei tõsta mitte kofeiin, vaid kohviubade röstimisel tekkiv mingi "lisandväärtus"
Ja seegi ei olevat "lõpliku toimega", vaid vererõhu alguses aeglaselt tõustes - kohvijoomist jätkates vererõhk mõnede nädalatega normaliseerub.

Mis puudutab akf Dr.Sci poolt mainitud tudengite minestamist hommikuses praktikumis, siis ei ole vast süüdi "inglise tüüpi hommikueine" vaid justnimelt selle (või igasuguse hommikueine) puudumine.
Ja arvatavasti ka ebaregulaarsed/öised eluviisid.... :)
Terve inimese süsivesikute vajadus on 0 grammi päevas ja ketoonid ajavad asja ära küll.
Olen selles isiklikult veendunud. Muideks kui varem tuli riisitoite süües mõne aja pärast unisus, siis nüüd - tehes kõrvaepõikeid valgu-rasvadieedist näiteks tataraga, juhtub sama.
Keset päeva mine pikali ja pane silm kinni. Süsivesikud teevad mind uniseks. Kehvem on ka kohe olla.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Svejk kirjutas:Teatan tagasihoidlikult, et ...
Kusagilt lugesin, et vererõhku ei tõsta mitte kofeiin, vaid kohviubade röstimisel tekkiv mingi "lisandväärtus"
Ja seegi ei olevat "lõpliku toimega", vaid vererõhu alguses aeglaselt tõustes - kohvijoomist jätkates vererõhk mõnede nädalatega normaliseerub...
Teatan veel alandlikumalt, et nii ongi.
Kui eelmisel aastal peale südame vibratsiooni (ja järgnenud seiskumist) Maarjamõisa intensiivis ärkasin, küsiti, et kas juua tahan ja lükati esimese asjana nina alla tops musta kohviga! Jube hea oli ja vererõhuga ei teinud midagi (aparaadid juhtmete teises otsas oleks kohe selle registreerinud).
Arst hiljem küsis, et kas muidu ka joon ja kuidas. Vastasin et ikka 3-5 tassi päevas ja mustalt ilma suhkruta. Kiitis - "Tark valik!".

Oeh, sai vist jälle off topic:oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Svejk kirjutas:Terve inimese süsivesikute vajadus on 0 grammi päevas ja ketoonid ajavad asja ära küll.
Olen selles isiklikult veendunud.
Ärge nüüd nii hoogu ka minge. Meil on siiski selja taga miljonid aastad evolutsiooni rohke puuviljasöömisega. Üks väga arvestatav inimsilma värvide nägemis evolutsiooni teooriatest ütleb, et see tekkis vajadusest eristada küpseid puuvilju lehestiku taustal.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Dr.Sci kirjutas:Seda minagi vaatasin et merisiga - ja võin kinnitada et selline loomake on väga maitsev, ilma et viimsetpäeva peaks ära ootama...
Õige eestlase jaoks vahet pole. Kodu-, mets-, tüügas-, meri-, okas- või mis iganes epiteet ka ette käiks, siga on siga ehk üks vennaihu kõik :twisted:. Huvitav, kas juudid ja moslemid merisiga võivad süüa või on nende jaoks kõik sead ühtmoodi räpased?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Avatar »

Tuli jälle õhtune viina joomine :). Siit ka jutuvada.
Ma olen kogu oma elu olnud ärmiselt ebatervislike toitumisharjumistega. Ebaregulaarsed toitumiskorrad, rohke magusa tarbimine vastavalt isule jne. Viimase ca 15 aasta jooksul ma olen vahel jätnud ca 90+ % hommikusöökidest, ca 80% lõunatest ja toitunud pigem peale tööpäeva lõpp ning õhtul kodus. Ma ei saa öelda et see seni mu elu oleks väga mõjutanud. Tõsi - mõnedele päevadel lõppevad süsivesikud otsa enne õhtus toidukorda, ja käin söömas. Reaalselt hakkad tundma. Ilmselt midagi sarnast diabeetikute tuntavale - tekib kerge nõrkus jne. Aga ma endiselt veel toimin. Ja kui tsükkel on paigas, siis tegelikult ei ole mingeid näljakrampe kesk päeva. Aga tunnistan, et kerge hommikusöögiga on tunduvalt tegusam. Samas on päris huvitav et mul reeglina päevadel, kus juhtun hommikust sööma tekib tunduvalt suurem näljatunne enne õhtut, kui päevadel, mil lahkun hommikul tühja kõhuga. Miks nii käitun - pigem lihtsalt laiskusest, tööle keskendumisest (ei ole siiski mingi hoolik). Ilmselt see maksab kätte - hetkel 45. Aga et lihtsalt ma ei tunneta mingit erilist mõju toitude/suhkrute jne tarbimises. Ja seni ma suhtun äärmiselt skeptiliselt oma sõbrapoisi juttu, kui ta oma lapse kommisöömist ja aktiivsust seob (e-ainetest ma ei hakka üldse midagi arvama). Kohviga on nii, et joon palju ja kanget. Aga ei ole väga täheldanud mõju. Ei mõõda rõhku regulaarselt. Kui õhtul lähevad ekspressod koos alkoholiga, siis on hommikul sitt olla. Aga see on pigem alkost ja uneapnoest tingitud. Siiski suht kurnatu ja unevaegusega olekus ekspressosid pigem väldiks peale tööpäeva. Aga ma olen teisalt alati söönud seda, mis maitseb, ja siis, kui maitseb. Et see vesikute, suhhkrute jne seos praegu ei mõju :). Tuli vist liiga manifesto. Võib-olla pean veidi vanemaks saama. Et ma lihtsalt arvan, et see söödud toidu mõju kantimine oma meeleolule/seisundile on suht subjektiivne. Kuulake keha ja painutage tundlikult oma harjumusi. Mul on olnud perioode, kus ma magan 4+ tundi öösiti ja suudan olla suhteliselt toimiv. Tõsi hommikud on rasked ja kaasneb nädalavahetustel pikkemal magamisel peavalu, mis taandub alles õhtuti. Ei ole aru saanud miks. Teisalt on perioode, kus ma justkui saan magada ca 10+ tundi ja päevade kaupa, ning ikkagi olen väsinud. Vererõhk läks lakke alles teatud elusündmuste tõttu :). Nüüd peaks olema juba ok. Ei tea - regulaarne elu pole vist minu jaoks ja õhtused-öised rahulikud tunnid on nii armsad. A kas on kellelegi seda 80 aastast ätti vaja :). Buujaaa!
Mart2 kurat - mis su vanus nende vibratsioonidega on?
Manurhin kirjutas:Huvitav, kas juudid ja moslemid merisiga võivad süüa või on nende jaoks kõik sead ühtmoodi räpased?
https://en.wikipedia.org/wiki/Religious ... on_of_pork
pigs are omnivorous scavengers, eating virtually anything they come across, including carrion and refuse.
carrion= Raibe
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Kohalikud parmud tarbivad nii toiduks kui joogiks õlut - harilikult selline suurem plastikpudel

Väidavad et neid süüa pole vajagi , õlu pidavat ära toitma sama hästi kui mingi söök

Muidugi kuulsin ka et üks kohalik parmott kes aastaid mitte midagi ei söönud ja oli ainult õlledieedil suri lõpuks nälga ära

Ja surevad ka süütevedeliku joomise tulemusena

Ning limonnoi suuloputusvesi ning odekolonn võtavad mingi aja pärast jalad alt ning siis tuleb hakata ratastooliga ringi kimama

Rohkest suitsetamiset tekib ka kõrivähk...

Aga kui nad kusagilt raha saavad siis harilikult läheb see ikka õlle ja viina ostmiseks sest süüa pole ju vajagi
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Õlles on küll kaloreid aga mitte mingid vitamiinid või muud ained mis keha vajab.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Svejk kirjutas: Ja arvatavasti ka ebaregulaarsed/öised eluviisid.... :)
Mina olen juba lapsest saadik öise eluviisiga. Terve kooliaja pidin kannatama igahommikusi minu jaoks ebaloomulikult varajasi ärkamisi, et kooli minna. Eks sealt sai tervis juba esimese matsu. Ja hiljem tööelus. Igasugu muid, lausa perversseid vähemusi kaitstakse hoolega, aga ööinimesi, keda peaks olema kogu populatsioonist ca. 10%, ei kaitse keegi. Eks katsu kasvõi arstile aega pannes selgeks teha, et mulle sobiks suurepäraselt nt. kell 2 või 3 AM :lol:. Õnneks nüüd pole mul enam kellast kellani tööl käimiseks väga vajadust ja saan oma ööl-päeval rahulikult triivida lasta, nii kuidas juhtub 8).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Vanasti käisid öökullid öövalvuriteks ja päeval siis magasid

Mulle tegelikult ka endale meeldib öösel töötada aga mitte terve öö, kella 2-3 viskab kopa ette

Aga on hea ja rahulik , keegi sind ei sega , töö peab muidugi ka olema selline vastav ja valgustatud kohas

Ma mäletan kunagi 4 või 5 klassis pand terve klass aastaks või kaheks õhtusesse vahetusse ja see oli küll äärmiselt sobiv minu jaoks , hommikuti sai pikalt magada ning kui kooli pidid minema kella 14 või 15 siis olid kõik teised juba sealt jalga lasnud , päris mõnus , polnud seal vaja vahetunni ajal koridoris vaja ringi tampida , korrapida õpetajat polnud kusagil ja muidu selline rahulik olukord

Aga päeva ajal magamisest ei tule küll miskit välja , vanasti kui kroonu ajal oli karauuliks valmistumine ja lubati siis tund- kaks magada siis ma kull päeva ajal magada ei suutnud , käisin sellel ajal hukusin naabergorodokid tsaipokis või kusagil mujal aga mitte kasarmus
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Võtame järjekorras:
mart2 kirjutas: Vastasin et ikka 3-5 tassi päevas ja mustalt ilma suhkruta. Kiitis - "Tark valik!".
Teatan tagasihoidlikult, et juba 30 aastat "tarka valikut"... 8)
Suhkrut paneks kohvi või tee sisse ainult relva ähvardusel ja peenema kaliibri puhul jääks veel mõttesse.... :)
Nüüd kui kogemata suhkruga solgitud jälkust rüübatad (keegi pani sulle harjumusest vms) siis suhkruläga alt pole joogimaitset tundagi mitte... :D
Suurem künnis ilma suhkruta joomise alustamiseks oli muideks teega. Nõukogude ajal veel Soome tüüpi kohvimaszinad polnud levinud, kus oarasvad välja filtreeritakse (et neid siis koore lisamisega kompenseerida!). Nö toimepannakse mõrv ja siis hakatakse laipa reanimeerima....
Kohvi enda rasvad on väga maitsvad ja esteetilised. Soomes elades, kus kõikjal seda va filtrikohvi sai, hakkasin pätikohvi otse tassi tegema ja vahe oli meeletu. Nüüdseks on eluaegne unistus - täisautomaatne kohvimasin soetatud, mis ubadest jahvatab ja pressib. Enam ei taha külapeal kohvi juuagi, vaid ootab, millal jälle koju saab.
Eriti linnas kus on trassivesi. Enda kaevuveest on ikka kõige parem.... :P

--------------------------------------------------------------------
Kriku kirjutas: Ärge nüüd nii hoogu ka minge. Meil on siiski selja taga miljonid aastad evolutsiooni rohke puuviljasöömisega. Üks väga arvestatav inimsilma värvide nägemis evolutsiooni teooriatest ütleb, et see tekkis vajadusest eristada küpseid puuvilju lehestiku taustal.
Võtan oma sõnad tagasi ja asendan "vajaliku" "hädavajalikuga":
http://lchfeesti.blogspot.com/2014/02/r ... oonid.html
Aju, teatud rakud silma võrkkestas ja munandites, selgroos ning teatud vererakud ei suuda põletada rasvahappeid, vaid ainult glükoosi või ketoone. Aju põletab umbes 120 grammi glükoosi sellises seisundis, kus toiduga saadav süsivesikute tarbimine ulatub vähemalt 120 grammini. Kui saadav kogus jääb alla 100 grammi, toodab maks ketoone, et varustada aju energiaga. Väiksem osa ajurakkudest suudab põletada ainult glükoosi ja see hädavajalik glükoosi kogus ulatub umbes 20-30 grammini ööpäevas. Selle koguse suudab siiski maks toota glükogeneesi kaudu, mis tähendab, et kehale hädavajalik süsivesikute kogus on 0 grammi. Muude keharakkude kohta, mis ei suuda rasva põletada, arvatakse, et nad toodavad oma glükoosi läbi glükogeneesi ja seda eelkõige piimhappe konverteerimise kaudu.
Tood näituseks ahvid? Toome näituseks eskimod:
http://lchfeesti.blogspot.com/2014/02/r ... oonid.html
Paljud tunnevad end tänu ketogeneesile hästi, aga paljud tunnevad end hästi ka veidi liberaalsemat tüüpi süsivesikuvaesest toitumisest, millega ei kaasne ketoosi või millega kaasneb vaid nõrk ketoos. On olemas loodusrahvaid, näiteks eskimod, kes on pidevas ketoosis ning keda ei kimbuta moodsad läänemaailma haigused.

------------------------------------------------------
Manurhin kirjutas: Igasugu muid, lausa perversseid vähemusi kaitstakse hoolega, aga ööinimesi, keda peaks olema kogu populatsioonist ca. 10%, ei kaitse keegi.
Teatan tagasihoidlikult, et hullemat terrorit ja sotsiaalset rõhumist ning allasurumist, kui mida toimepannakse hommikuinimeste suhtes, ei ole inimkonna ajaloo silmad veel näinud!
Sest nimelt! Hommikul kell viis puhanuna ja täis tahet korda saata suuri tigusid, ei ole neid kusagil ega kellegagi toimepanna!
Valdav enamus massist põõnab õiglaseund ja valida on voodis vagusipüsimise ja lakkevahtimise või muude sarnaste piinade vahel! :)
Teisiti on aga siis, kui need päevavargad, olles põõnanud poole lõunani või lausa õhtupoolikuni välja, lõpuks aktiviteedi tundemärke ilmutama hakkavad.
Vat siis, kui hommikuinimene, kes ausalt oma päeva alustaud on, ja ausalt kell kakskümmenüks magama tahaks minna - siis vaadatakse teda sellise näoga, nagu ma hakkaksin hulluks minema.
Enamus sõpru ei jõua ju sulle külla mitte enne, kui vähemalt hämaraks hakkab minema, ja siis eeldatakse, et oled seltkonnalõvi kuni kella kolmeni! Ja seda täie enesestmõistetavusega! Nu kuulge.

P.S.
Mitte et mulle öösel ei meeldiks - eriti linnas liigeldes.
Viimati muutis Svejk, 31 Juul, 2019 8:59, muudetud 3 korda kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist