Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Avatar kirjutas: ... Ilmselt see maksab kätte - hetkel 45…
Mart2 kurat - mis su vanus nende vibratsioonidega on?...
Viisakas küsimus tahab viisakat vastust.
Vanust poolteist dekaadi rohkem, kuid sellel pole otseselt probleemiga seost. Tegemist päriliku soodumusega ja "torusiili puudumisega" - mitu soont otsustasid korraga umbe minna, s.h. selline, mida mujal maailmas kutsutakse widow maker. Ootamatu oli, sest nädal enne jooksin mõnuga maratoni! :lol:
Siin pole mõtet selle teemaga sügavuti minna.

See juhtum ise toitumist ei puuduta, sest eluaeg oli kolesterool korras. Lihtsalt näide elust kohvi-jutu juurde.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Teatan tagasihoidlikult, et kuigi ma akf Trummi targutamist vahepeal välja ei kannata, siis toitlustusteemades omab ta igati eesrindlikke seisukohavõtte.... 8)
Välja arvatud kofeiini vererõhku tõstev mõju, mille kahtluse alla seaksin.
Kusagilt lugesin, et vererõhku ei tõsta mitte kofeiin, vaid kohviubade röstimisel tekkiv mingi "lisandväärtus"
Ja seegi ei olevat "lõpliku toimega", vaid vererõhu alguses aeglaselt tõustes - kohvijoomist jätkates vererõhk mõnede nädalatega normaliseerub.
Ma targutan siin teemas enamasti enda peal tehtud eksperimentide tulemuste põhjal.
Ja kofeiini vererõhku tõstev toime on täiesti teaduslikult tõendatud, nimelt ahendab muuhulgas kofeiin veresooni, mis tekitabki vererõhu kasvu.
Ja vererõhku ei kasvata ainult kohv, vaid ka muud kofeiini sisaldavad joogid. Või ergutavad tabletid, mis üldiselt ka kofeiini sisaldavad. Kofeiini ergutav mõju põhinebki veresoonde ahendamisel, muuhulgas ahenevad ajus olevad peenikesed sooned, mis parandab aju verevarustust, mis omakorda muudab "pea selgemaks".

Loomulikult efektid eri inimestele võivad olla erinevad ja on inimesi, kes võivadki kohvi piiramatult juua, ilma, et midagi juhtuks. Ilmselt on siin seos ka sellega, kas on soodumus vererõhu kasvuks või mitte. Aga üldiselt kohv vererõhku tõstab, isegi minu üsna madala "rõhuga" abikaasal tõstis. Mõni madala vererõhuga inimene ei saagi hommikul voodist püsti, sest pea käib ringi (vererõhk madal). Võtame tassi kanget kohvi, vererõhk hüppab 20 ühikut ülespoole, aju normaalne verevarustus (aju asub kõige kõrgemal) taastub ja elu muutub endiseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Andrus1973 »

Üldiselt inimene, kui kehva pimedas nägemisega elukas peaks põhitegutsemise aja sättima siiski valgesse aega. Olen kohanud töökoja uksel siliti, mis teatab avamisajaks 6.00- 14.00 . Erinevus rikastab või kuidas see oligi... Minu probleemiks on hommikul avatud kohvikute vähesus. Toimetad oma asju. Tööpäevast hakkab juba kolmandik läbi saama, mõtled, et teeks mingi kohvi ja võileiva aga enamus puhveteid avatakse 10 või 11 alles.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas: Kofeiini ergutav mõju põhinebki veresoonde ahendamisel, muuhulgas ahenevad ajus olevad peenikesed sooned, mis parandab aju verevarustust, mis omakorda muudab "pea selgemaks".
Teatan tagasi hoidmata, et julgen sügavalt kahelda, et veresoonte ahenemine parandab verega varustatust... 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Andrus1973 kirjutas:Üldiselt inimene, kui kehva pimedas nägemisega elukas peaks põhitegutsemise aja sättima siiski valgesse aega. Olen kohanud töökoja uksel siliti, mis teatab avamisajaks 6.00- 14.00 . Erinevus rikastab või kuidas see oligi... Minu probleemiks on hommikul avatud kohvikute vähesus. Toimetad oma asju. Tööpäevast hakkab juba kolmandik läbi saama, mõtled, et teeks mingi kohvi ja võileiva aga enamus puhveteid avatakse 10 või 11 alles.
Statoil? ;) Või mis see ööpäevaringne kohvikute kett oligi?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selle Statoili kohviga ma oleksin ettevaatlik - kogus on suur ja taolised ubadest masinas tehtavad kohvid väga kanged.
Mina nt loobusin, sest tervisekontrollis koputas arst südametunnistusele vererõhu osas.
Olin kuu aega ilma (st hommikuse koduse filtrikohvi 1 tassiga päeva kohta) ja asi normaliseerus (mul kodus vererõhumõõtja olemas ka).
Poes jahvatatud kohv, tehtuna filtrikohvimasinas, taolist "efekti" vererõhule ei tundu omavat.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Svejk kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas: Kofeiini ergutav mõju põhinebki veresoonde ahendamisel, muuhulgas ahenevad ajus olevad peenikesed sooned, mis parandab aju verevarustust, mis omakorda muudab "pea selgemaks".
Teatan tagasi hoidmata, et julgen sügavalt kahelda, et veresoonte ahenemine parandab verega varustatust... 8)
Suurendab voolukiirust, elik siis viskab värskemat rohkem peale.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Svejk kirjutas:Tood näituseks ahvid? Toome näituseks eskimod:
http://lchfeesti.blogspot.com/2014/02/r ... oonid.html
Paljud tunnevad end tänu ketogeneesile hästi, aga paljud tunnevad end hästi ka veidi liberaalsemat tüüpi süsivesikuvaesest toitumisest, millega ei kaasne ketoosi või millega kaasneb vaid nõrk ketoos. On olemas loodusrahvaid, näiteks eskimod, kes on pidevas ketoosis ning keda ei kimbuta moodsad läänemaailma haigused.
Eskimotel on omad kohastumised, millest olen siia teemasse juba kirjutanud. Meil neid ei ole.

Meie kliimavöötmes on näiteks ka tärklis kogu aeg suurtes kogustes kättesaadav olnud, ka enne põllumajandust.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

AMvA kirjutas:
Suurendab voolukiirust, elik siis viskab värskemat rohkem peale.
Olen oma elus kohanud inimesi, kes senimaani, kuni nad oma suu suhteliselt koomal hoiavad, tunduvad suhteliselt mõistlikuna.
Kahjuks nad ise ei tundu olevat nimetatud efektist kas teadlikud või sellest huvitatud, niiet mõne aja möödudes selgub tõsiasi, et tegemist on häbenematult lolliga... 8)
Tõmbamata siinkohal mingeid paralleele... (mis pealegi ka foorumi reeglitega lubutad pole! :) )
Toru erinevaid ristlõikepindu läbib sama ajaga alati sama ruumalaga vedelikukogus. On selge, et sellisel juhul peab voolukiirus toru peenemates osades olema suurem kui jämedamates.
Millisest "värskemat rohkem peale" jutt meil käib, kui vedeliku kogus samaks jääb, sõltumata süsteemis esinevatest kitsaskohtadest,
jääb akf AMvA tõenäoliselt kiivalt hoitud saladuseks, kui oktaanarvude teemat meelde tuletada... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina reptiile ja lennukite inversioonitrassidest tulevad psühhotroopseid aineid ka ei usu :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Kapten Trumm kirjutas:Mina reptiile ja lennukite inversioonitrassidest tulevad psühhotroopseid aineid ka ei usu :D
Usun, et sedavõrd ekstreemi pole vast vajagi... 8)
Sinu puhul piisab, kui usud, et näiteks kõrgem oktaaniarv tähendab käredamat põlemist, või ka et veresoonte ahendamine tõstab verega varustatust ja juba lööb pildi ette... :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Kriku kirjutas:Meil on siiski selja taga miljonid aastad evolutsiooni rohke puuviljasöömisega..
Kriku kirjutas:Eskimotel on omad kohastumised, millest olen siia teemasse juba kirjutanud. Meil neid ei ole.

Meie kliimavöötmes on näiteks ka tärklis kogu aeg suurtes kogustes kättesaadav olnud, ka enne põllumajandust.
Väga hea.
Kui eskimod mõne tuhande aastaga miljonite aastate arengu üle kirjutasid, siis ei saa see asi olla kuigi lootusetu... :)

P.S.
Kui on materjali eskimote sellise toidulauaga kohastumisest, siis loeksin huviga!
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Svejk kirjutas:
Kriku kirjutas:Eskimotel on omad kohastumised, millest olen siia teemasse juba kirjutanud. Meil neid ei ole.

Meie kliimavöötmes on näiteks ka tärklis kogu aeg suurtes kogustes kättesaadav olnud, ka enne põllumajandust.
Väga hea.
Kui eskimod mõne tuhande aastaga miljonite aastate arengu üle kirjutasid, siis ei saa see asi olla kuigi lootusetu... :)
Võimalik, et siiski oluliselt pikema aja jooksul. Eskimote esivanemad rändasid Siberist Alaskasse hilisema, ca 5500 aastat tagasi toimunud rände tulemusel ja elasid juba Siberis sarnastes klimaatilistes tingimustes.
Svejk kirjutas:Kui on materjali eskimote sellise toidulauaga kohastumisest, siis loeksin huviga!
Esimene ettejuhtuv: https://medicalxpress.com/news/2015-09- ... ffect.html

Praeguseks on seda juba üsna palju uuritud ja pädevam kokkuvõte oleks poole päeva töö.

Aga "meil neid ei ole" on loomulikult statistiline tõde. On võimalik, et sina kuulud nende 2% eurooplaste hulka, kellel on sarnased geneetilised eeldused. Põhimõtteliselt saab seda välja uurida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tärklise juurde - nende eri toiduainete sobivuse kohta eksisteerib selline asjake nagu veregrupiteooria.
Algelisemad veregrupid pidid olema omasemad ürgsemale organismile ja vastupidi.
See võib olla lihtsalt platseeboefekt, aga endale tundub, et mingi tõepõhi all on.
Ses mõttes (mul on 0-grupp), et liha, kala ja tärklisevaesed viljad tunduvad heaolule paremad.
Mida hilisem grupp, seda paremini aga peaks toime tulema tärklise, suhkrute ja taolise uuema aja leiutistega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Veregruppide evolutsiooni puhul räägime samuti miljonitest aastatest, ca 10x pikemast ajavahemikust kui homo sapiensi kui liigi vanus: https://www.livescience.com/33528-why-b ... tible.html

Tollal ei leiutanud veel keegi midagi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist