www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Sept, 2019 10:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 173 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Üldmobilisatsioon Eestis?
PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 18:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Seda toetan (ja ilmselt see nii ka on), et arstid ja muu erialaspetsiifika ei läheks mopi alla või siis nimetatakse Mustamäe haigla "Eesti sõjavägede kesklaatsaretiks" ja kõik töötajad muutuvad sõjaväelasteks. Aga kui enam kuskilt, MITTEKUSKILT pole mehi võtta, siis pole nende arstide rindelesaatmisest ka enam kasu. Las nad ravivad ellujäänud eestlasi, et nad saaks ehk kunagi kauges tulvikus meie alad jälle vabaks laulda.

:lol: :lol:
Ärge omage illusiooni, et need väidetavad haavatud kuidagi "minu soovil, havi käsul" iseenesest sellesse "Eesti sõjavägede kesklaatsaretti" jõuaksid (ja, muideks, elusast peast), kui vägedes arste-õdesid-parameedikuid pole, aga seda tsiteeritud ettepanek ju ette näebki, sest neid ei peaks väidetavalt mobiliseeritama. Seda enam, et Eesti Kaitseväel puudub tänase päeva seisuga igasugune haavatute evakuatsioonivõimekus ja seda ei nähta isegi plaanide tasemel ette.
Nii, et taoline toetus just-kui edumeelsele ettepanekule on äraarvamata lühinägelik ja, vabandage väljendust, aga "madalalaubaline". :lol: :lol: Jääbki see Eesti Vabariigi eriti kõrgväärtuslik kontingent sinna "Eesti sõjavägede kesklaatsaretti" patriotismist pungil ja steriilsetes kinnastes käed püsti, pikisilmi haavatud kodumaakaitsjaid ootama. (Kuni - ülla-ülla - hakkavad sinna hoopis haavatud kodumaa-anastajad kohale vurama.)
Aga kõik kirikuõpetajad ja muidu igasugu usulahkude pastorid tuleb küll kõik viimseni mobiliseerida, sest neil saavad matusetalitustega väga kiired päevad olema. :roll: :cry:

Stellung halten und sterben!!

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 21:22 
Eemal
Liige

Ei ole SA ametikohta ega üksust. Ei ole EKV-s käinud, ka õppustel mitte.
Aga ma tean, kuhu ma sellekohase info saamise korral minema pean ja mida tegema hakkan.
Nii imelik, kui see ka ei tundu.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 21:39 
Eemal
Liige

Hillartile. Eksisin siin jah natuke. Pidasin silmas nende arstide mobiliseerimise all BIA pakutud varianti:
Tsiteeri:
...või siis kantida nad ümber üldreservi ning viia neid sõtta siis kui enam mehi pole kuskilt võtta.

Ma tahtsin öelda, et neid elutähtsaid teenuseid pakkuvaid spetsialiste ei peaks saatma rindele mingeid otseseid lahinguülesandeid täitma. Arst võibolla veits kaugemal, sidumispunkti parameedik rindele lähemal, aga mitte ei peaks nad tegema põhitegevusena jalaväelase tööd. Kui asi on juba nii kriitiline, et võetaksegi arstid kokku ja tehakse nendest 516. JVP, siis on juba liiga hilja. Esialgu toodud näide Sõjaväe Mustamäe kesklaatsaretist oli vale.
Seda ka, et ma ei tea kellena töötavad VÕKides tegutsevad arstid. On nad seal poole kohaga ja poole kohaga mujal haiglas vms? Aga kuna mu teenistuskohas Tagalapatis oli neid arste peaaegu et isegi sõja jaoks piisavalt ja kuna mu kasarmu oli laasareti peal, siis jäi mul vähemalt nende arvukusest hea mulje. Ma ei tea mis seisukord oleks sõjaajal mõnes jalaväepataljonis. Meil on ju meedia väidete järgi isegi tsiviilis neid arste nii vähe... Mu kaitseliidu üksuse meditsiinivõimekus innustab mind aga hoolega kaevikut kaevama ja maskeeruma.

Soesilmale. Ma siiski arvan, et mind ei oota tribunal. Tribunal peaks ootama neid reserviste, kes üritavad autoga Lätti põgeneda (iseasi on muidugi Läti olukord). Sõltuvalt situatsiooni kujunemisest on aga selline suht suur võimalus, et ma lähen ärevatel aegadel oma KL üksusega metsa "etteplaneerimata kompanii rännakut" teostama. Ja nagu tublile võitlejale kohane lülitan ma oma telefoni välja, et vaenlase elektroonilise luure üksus ei saaks märgata kuskil metsatukas 150 sisselülitatud mobiili. Ma paraku ei tea, milleks on vaenlase elektrooniline luure võimeline, seega parem karta kui kahetseda. Ja kui nüüd samal ajal kuulutatakse välja üldmobilisatsioon ja mina sellest teada saan, eks ma teen siis vastavalt käsuliinipidi ettekande oma jaoülemale ja annan talle teada, et ma pean nüüd ära minema (ilma ettekandeta ei saa ma isegi rahuajal ära minna, sest mul pole relvakandmisluba ja ma ei saa ju relva niisama vedelema jätta). Eks siis vaatab mis vastuse ma sealt saan või läheb see info veel RÜle ja KÜle ja mis nad ütlevad. Võibolla öeldakse: "jäta loba ja tegele oma ülesandega edasi" või öeldakse: "jah, tagasta püss, saapad ja vorm ning proovi hääletades teise Eesti otsa jõuda". Eks ma teen siis nii nagu kästakse ja võimalik, et leian isegi vahendid etteantud aja jooksul oma õigesse punkti jõuda. Võibolla tuleb aga hoopiski uhke must-valge passat ja sõidutab mind vangi.
Einoh, kui tribunal, siis tribunal, aga no EI USU... niipalju suuremaidki muresid neil sõjas lahendada...
Probleem on olemas aga sõltumata minu tegutsemisest, sest väga sarnases olukorras inimesi on ju veel, keda reaalselt oodatakse kahes kohas.

See KL ja KV kaadri miksimine tekitab jah probleeme. Üks reaalne probleem on veel see, et lõpuks ongi meil osad inimesed võimelised juhtima oma üksust ka kõige keerulisemas lahingolukorras ja teised vaid koondrivis paraadplatsil. Pigem võiks see olla ikkagi KLi asi, et saavutada organisatsioonisiseselt ühtne tase. Kuivõrd hästi või halvasti asi praegu on, ma ei tea.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 9:09 
Eemal
Liige

Seondub osaliselt mobilisatsiooniga. Nimelt üks kodanik tunneb jubedat muret, et KV saab kütuse rohenõude osas erandi. Esiteks ei olevat selline asi sugugi roheline, sest "Sõjaline tegevus ja selle harjutamine on oma olemuselt loodust saastav", ning teiseks ei olevat see üldse vajalik, sest "Tänapäeva sõjalised konfliktid, mis tekivad harva üllatusena julgeolekuringkondadele, ei ole ka niivõrd mastaapsed, et vajaksid täielikku ja kohest üldmobilisatsiooni". Selle esimese mõtte osas pole autor Ameerika avastaja. Teise mõtte puhul aga oleks piisanud ainult pisikesest matemaatikast, et kogu asi kahtluse alla seada. Võtame, et ühe auto tankimiseks kulub keskeltläbi näiteks 10 minutit (tegelikult võib ka vabalt rohkem kuluda). 2500 sõiduki puhul teeks see umbes 400 töötundi, ehk sisuliselt 17-18 ööpäeva või siis 50 täistööpäeva. Isegi mitmete tankurmasinatega oleks sellest tulenev reageerimiskiirus ulmeliselt aeglane.

Ehk siis lühidalt - kodanik tunneb muret ja arvab, et teab paremini kui mobilisatsiooni planeerivad ametnikud, kuid tegelikult ei tea tuhkagi.

https://arvamus.postimees.ee/6746525/ka ... kodanikule

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 9:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Viidatud artiklist...
Kaspar Schultz kirjutas:
Mis signaali edastab see otsus rahvale? Praegu jääb mulje, et riik kehtestab seadusi kodanikele, oma institutsioonidele luuakse aga erandeid. Pole ju kahtlust, et odavam hind meeldiks teistelegi.

Et siis kes selle kaitseväe "odavama kütuse" eest meil maksab? Boliivia ja Kongo rahvas või? :shock:

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 11:05 
Foorumil
Liige

KV võiks üldse erandkorras sinise põllumajanduslikuga sõita kui nüüd natuke ulmevalda kalduda - kriisiolukorras on peamine et mootorid käima saaks. Rahaline kokkuhoid oleks märkimisväärne.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 15:03 
Eemal
Uudistaja

"Diletant arvab ennast targemaks kui kümnete asjatundjate kollektiivne taibukus"

Sageliesinev farss

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 15:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kollektiivse taibukusega asjatundjad on selle seadusega andnud ühiskonnale selge signaali- biolisandiga kütus on saast, mida vähegi vastutustundlik kodanik ei peaks tankima... :mrgreen: ,

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 15:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Seondub osaliselt mobilisatsiooniga. Nimelt üks kodanik tunneb jubedat muret, et KV saab kütuse rohenõude osas erandi. Esiteks ei olevat selline asi sugugi roheline, sest "Sõjaline tegevus ja selle harjutamine on oma olemuselt loodust saastav", ning teiseks ei olevat see üldse vajalik, sest "Tänapäeva sõjalised konfliktid, mis tekivad harva üllatusena julgeolekuringkondadele, ei ole ka niivõrd mastaapsed, et vajaksid täielikku ja kohest üldmobilisatsiooni". Selle esimese mõtte osas pole autor Ameerika avastaja. Teise mõtte puhul aga oleks piisanud ainult pisikesest matemaatikast, et kogu asi kahtluse alla seada. Võtame, et ühe auto tankimiseks kulub keskeltläbi näiteks 10 minutit (tegelikult võib ka vabalt rohkem kuluda). 2500 sõiduki puhul teeks see umbes 400 töötundi, ehk sisuliselt 17-18 ööpäeva või siis 50 täistööpäeva. Isegi mitmete tankurmasinatega oleks sellest tulenev reageerimiskiirus ulmeliselt aeglane.

Antud kiunu autor ei tea veel kõige hullemat - nimelt pole KV-le uute sõidukite soetamisel kohustuslik Euro 6 saasteklass, mis suvalise veoki ostjale juba mõnda aega kehtib. :D

Mis iseenesest on mõistlik, sest sõjamasinate puhul maksab töökindlus ja need tegelikult tossavad omajagu - lihtsalt Euro 1 ei nõua tahmafiltreid ja Add Blue'd. Ja kõige kindlam mootoriliik on endiselt vanakooli mehhaanilise kõrgsurvepumbaga diiselmootor, mitte Euro 6 nuti-tuti tehnikat täis topitu, mida idanaaber mingi EMP relvaga läbi laseb.

Tankimise "probleem" lahendatakse enamasti sedasi, et laoplatsil seisavad masinad täis tangitud kujul. Ka Euroopas seisid, diisli sisse segati mingit ollust, mis pidi vähendama selle kihistumist ja lenduva fraktsiooni "ära hingamist".

Kui need euronõuded sõjamasinale ei kehti, siis avab see Eestile võimaluse osta näiteks uusi sõjamasinaid Ukrainast. Kohapeal valmistatud mootorid on aga tunduvalt odavamad kui Cumminsi või Mersu omad. Kuna meil on läbisõidud pisikesed, ei oma ka erilist tähtsust, kas mootori ressurss on 250 tuhat või 1 miljon km - ilmselt roostetab auto enne ümbert ära kui isegi 100 tuhat täis saab.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 15:47 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Artikkel on muidugi täiesti ajuvaba, aga karikatuur see-eest märksa toredam:
Pilt

Vabandust teemast kaugenemise pärast :|

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 16:25 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Kui need euronõuded sõjamasinale ei kehti, siis avab see Eestile võimaluse osta näiteks uusi sõjamasinaid Ukrainast.

Sillamasinad ju ongi Ukrainast. Pole neil mingeid euronõudeid. Ma isegi ei kujuta ette, et kuidas neid nõudeid saaks kohandada näiteks mitukümmend aastat vanale silla- või pioneeritankile.

Ilmselgelt on sõjapidamine üks mõttetult raiskav tegevus. Küll oleks tore kui ei peaks selliseks tegevuseks üldse ette valmistuma.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2019 16:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Second handi kohta need euronõuded ei kehti - neile kehtivad need nõuded, mis nende esmaregistreerimise hetkel kehtisid.
Tavaliselt üritavad Euroopa riigid neid vanu masinaid käigust minema peedistada igasuguste jooksvate maksudega - näiteks heitmeklassist sõltuv automaks.
Saksamaal oli mingi hetk lausa taoline hullus, et sõiduautodele pandi ümberehituse korras peale katalüsaatoreid, et saaks maksudelt kokkuhoidu.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 11:37 
Eemal
Liige

Akf nimetu kirjutas:
...Ilmselgelt on sõjapidamine üks mõttetult raiskav tegevus. Küll oleks tore kui ei peaks selliseks tegevuseks üldse ette valmistuma.

Si vis pacem, para bellum. Kehtib kahjuks ka vastupidi.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 11:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
KV võiks üldse erandkorras sinise põllumajanduslikuga sõita kui nüüd natuke ulmevalda kalduda - kriisiolukorras on peamine et mootorid käima saaks. Rahaline kokkuhoid oleks märkimisväärne.

KV sõidukitest lõviosa asub ju laoplatsidel, täis paagiga. Oleks täiesti mõeldamatu mingi lollaka Brüsseli ökomöko kohustuse pärast hakata neid kütusest tühjaks kallama (kuhu see vana diisel siis panna....?) ja sinna tankima biodiislit sisaldavat kütust, millega kaasnevad tehnilised probleemid on tänaseni lahendamata. Üks biolisandite probleem on kihistumine. Kui auto sõidab ja paagis kütus loksub (samuti segab seda transport ja laadimine), siis ei teki probleemi. Aga kui auto 5a platsil seisab? Lisaks on Eestis üle poole miljoni auto, mida see paar tuhat masinat siis niiväga muudaks?

Teiseks tuleb arvestada, et KV transpordist moodustavad enamuse masinad, mis tsiviilsektoris on enamasti juba muuseumikaup. Nende 1960-1970ndatel loodud masinatel pole kuigivõrd arvestatud mitte-naftapõhise kütuse kasutamist. Ei ole mõtet ajada segi oma 2a vana Toyota Aurisega, millega võib probleemivabalt sõita ka 10% biolisandiga.

Aga selliste "Kasparite" kirjutisest lööb enam vastu karjuv harimatus. Inimesed ei tea midagi sõjamasinate problemaatikast ja ei tea isegi seda, et meil on KV autode keskmine tootmisaasta seal 1980. a kandis. Lollpead arvavad tõsimeeli, et mis kehtib nende igapäevaautole, kehtib samamoodi ja 40 aastat vanale.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 19:52 
Eemal
Liige

Mul hakkas seda artiklit lugedes küll fantaasia lendama, et kuidas nüüd hakkavad masinad seisma tühja paagiga ja kütuse valamisest saab agressiivne samm. Umbes sama moodi nagu laevasuurtükkidelt katte maha võtmine ja allveelaevadel torpeedoluukide avamine. Seejärel sõlmitakse sõjaohu vähendamiseks rahvusvaheline kokkulepe, millega kütuse valamine masinasse võetakse range järelevalve alla. Usalduse suurendamiseks saavad riigid teha ootamatuid kontrolle. Tundlikumates piirkondades tuleb igapäevases kasutuses olevad masinaid tankida ainult selleks ette kohtades, kus asuvad kõigi huvitatud osapoolte esindajad. Kui näiteks peaks paak kuskil metsa vahel tühjaks saama, siis läheb otsustamine, mida selle masinaga üldse ette võtta, OSCE suursaadikute kätte. Ja kui peaks olema tahtmine reservis olevat masinat igapäevaselt kasutusele võtta, siis tuleb taotlus selleks esitada kuus kuud varem ja otsus tehakse ÜRO Julgeolekunõukogu tasemel. Karistused on ka muidugi vastavad, reservis seisva masinaga õlle järel käimine loetakse kuriteoks rahu vastu.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 173 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: