www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 30 Sept, 2020 10:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7591 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 507  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 0:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1075
Budapesti memorandumi riigid on ka Valgevene ja Kasahstan, st nendega sõlmiti samasugune leping, mis Ukrainaga. Kui venelased kompromiteerivad ühte lepingut, järelikult võivad teha seda ka teistega. Õnneks on see kahe teraga mõõk. Vv ja K on ida NATO - Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni - liikmed. Nt kasahhid olid ÜRO JNis venelastele kasutud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 9:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1722
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Tsiteeri:
Seega on 5. artikkel muutunud pigem usuküsimuseks, kui reaalseks ja automaatseks garantiiks. Ja see on Vene propa suur võit.

Ekslikult on siingi foorumis võrreldud Ukraina ja Gruusia sündmusi meie olukorraga ning tehtud järeldusi, et NATO toetus on pigem usuküsimus ... Eks mõnes mõttes ongi - usud või ussitad.
Kahtlejate motiivides ja põhjustes tekib mul aga iga viimase aastaga aina rohkem küsimusi.

Ainult avalike andmete põhjal:
Britid prantslaste, taanlaste või belglastega on siin paiknenud 2 aastat. See oli konkreetne vastus VF tegevusele UKRis. See üksus on siin selleks, et vajadusel sõdida. Neid käivad perioodiliselt tugevdamas erinevad üksused (kopterid, ÕT ... )
Taani initsiatiivil loodi Läti ja Eestiga Põhjadiviis, mille ülesanne on rahvusvaheliste vägedega kaitsta Eestit ja Lätit.
Poola KVJ käis sel aastal Kevadtormil, olles eelnevalt siia saatnud laevatõrje raketisüsteemi. Ja mitte lihtsalt ei saatnud, vaid lõi stsenaariumi, kus ohutase on kõrgenenud ja tugevduse liigutamine peab olema julgestatud. Dessantlaeval transporditud süsteemi julgestas üks fregatt, üks allveelaev ja SU22 lennukid. Meie ajakirjandusele ütles ta: "Me mõistame, et Balti riikide taeva kaitsmisel on väljakutseid. Poola kui NATO liikmesriik tunnetab oma vastutust piirkonnas ja on äärmiselt huvitatud teie toetamisest," märkis kindralleitnant Andrzejczak ERR-ile
Sel aastal on Eestis läbi viidud kaks õppust, mis harjutavad Eesti või tegelikult kogu regiooni tugevdamist. BaltOps ja Baltic Protector. Viimase õppuse korraldas JEF, mis koondab endas 9 riiki, sh Rootsi ja Soome. Kolmas õppus on tulekul. Siis tugevdavad britid Eesti kaitsevõimet täiendava pataljoni lahingugrupiga (lisaks olemasolevale eFP-le).
Erinevatest õppustest ja väiksematest projektidest ei hakka rääkima. Samuti US rahalisest toetusest Eestile ja regioonile laiemalt.

Avaliku arvamuse uuringud.
Tsiteeri:
Eestlastest pooldab NATO-sse kuulumist 90 protsenti, muust rahvusest vastajatest 44 protsenti. Uuringu läbiviijad märgivad, et mida paremini on muust rahvusest inimene Eesti ühiskonda lõimunud ja oskab eesti keelt, seda positiivsem on tema suhtumine NATO liikmeks olekusse

Tsiteeri:
Nii ületas 2015. aasta märtsist kuni 2018. aasta märtsini mitte-eestlastest NATO-sse kuulumise toetajate osakaal vaid napilt 30 protsenti, nagu see oli ka pärast 2007. aasta aprillirahutusi ning 2011. aasta araabia kevade sündmusi. Mullu oktoobris kasvas NATO liikmesuse muust rahvusest pooldajate osakaal 44 protsendini ja see püsis sellel tasemel ka käesoleva aasta märtsis.

Tsiteeri:
Kõige madalam on toetus NATO-sse kuulumisse eesti keelt üldse mitte või vähe oskavate, 40-59 aastaste mitte-eestlase seas, kellel puudub Eesti kodakondsus. Seevastu alla 30 aastastest mitte-eestlastest toetavad Eesti NATO liikmeks olekut enam kui kaks kolmandikku ja hea eesti keele oskusega vastajatest pooled.


Milles seisneb Vene propa võit? Minu hinnangul saab see hoopis stabiilselt lüüa.
Selle kõige taustal võib ju kahelda: kas nad päris olukorras ikka tulevad appi?
Aga mul on vastuküsimus: Mida üldse peaks tegema, et usus ei oleks küsimust?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 9:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17851
Vanasti öeldi, et praktika on tõe kriteerium. 2014 mehitati Ämari üpris kiirelt. Ja tuldi Tapale. Omajagu oli selles ilmselt Reinsalu teeneid. Mis aga kummalisel kombel kutsus meie oma Riigikogus esile tugevat ohkimist. Ja mulle tundub, et seesinane NATO ja selle abi saabumise teemal oli küsitavusi märksa rohkem enne 2014, mil ühelt poolt rebiti särke teemal "NATO abiplaanid on olemas ja kaitsevad meid kindlalt" ja samas tuli mitmete riigi- ja riigikaitse juhtide suust kinnitusi, et mingeid plaane ei ole. Hetkel on mõlemaid väljaütlemisi (mis üksteist tingisid) vähemaks jäänud. Aga mis tegelikus om...seda saame siis näha, kui see moment saabub. Kas leiavad prantsuse või itaalia valijad, et nende mehed-lapsed peavad kuskil mingi arusaamatu mässulise Venemaa iseseisvunud kolka eest oma naha turule viima. Või on Venemaal igati seaduslik õigus oma mässulisi asumaid taasvallata. Mida lähemal Venemaale riik asub, seda suurema tõenäolsusega sealt meile abi antakse.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 10:07 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20671
Asukoht: Viljandimaa
gooligan kirjutas:
Tsiteeri:
Kas edu Ukrainas aitab kaasa NATO õõnestamisele? Ei.


Sellele väitele julgeks vastu vaielda. Nn Budapesti memorandumi riigid, eriti UK ja USA (kes omakorda NATO nurgakivid), lubasid garanteerida Ukraina territoriaalse terviklikkuse (vt lisaks https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances)
Mida rohkem suudab Venemaa naeruvääristada antud lääne garantiisid, seda edukamalt tekitab ta ka idapoolsete NATO riikide elanike seas kahtlusi, et kas meile appi tuldaks või mitte.
Seega on 5. artikkel muutunud pigem usuküsimuseks, kui reaalseks ja automaatseks garantiiks. Ja see on Vene propa suur võit.

Muidugi näitab Ukraina külma kätte jätmine Lääne nõrkust. Aga see mainekahju on IMHO juba ära olnud. Kui nüüd peaksid hakkama tankid Kiievi poole veerema, siis see oleks eelneva loogiline jätk, mis ei tohiks kedagi imestama panna. Ma ei näe loogikat selles, et NATO riigid peaksid niisuguste sündmuste arengu peale loobuma Baltikumi kaitsmisest - et miks ometi...?

Minu arvates vastupidi, see on stsenaarium, mida kõik peavad vaikimisi aktsepteeritavaks - et Venemaa rahuldab ennast Ukrainas (ning seal otsustatakse ka Putini režiimi saatus) ning Baltikum ja Poola jäetakse Lääne poolele rahule. See on traditsiooniline sümmeetriline arusaam ning selles oma iva ei puudu, sest mööndavasti on Ukraina tähtsus Venemaa jaoks paar suurusjärku kõrgem Baltikumi omast.

Aga see jätab kõrvale võimaluse, et Putin püüdleb ikkagi globaalsete, mitte regionaalsete eesmärkide poole. Sel juhul jätaks ta Ukraina (regionaalse eesmärgi) rahule ja korraldaks just Baltikumis mingi afääri, et NATO-t peedistada (globaalne eesmärk). Siiski ei pruugi tal mitme rinde jaoks auru jätkuda ning seni pole ta ennast riskialti persoonina näidanud, vaid vastupidi.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 11:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 303
võibolla väljendasin ennast ennem kuidagi kahtepidi mõistetavalt. Minul isiklikult ei ole mingeid kahtlusi ei meie esmases kaitsevõimes ega NATO vihmavarjus. Ka ei plaaninud seda kuidagimoodi õõnestada.

Kuid minupoolne postitus oli ajendatud pigem läbi vene propa prisma.

Ja neil on hea kont mida pureda - lääne sõjalised suurjõud, kes pidid garanteerima Ukraina territoriaalset terviklikkust ei teinud seda teps mitte. Isegi mingeid tõsiseid arutelusid ei tekkinud letaalse relvastuse saatmise osas, rääkimata sõjalisest sekkumisest.
Objektiivselt me ju teame, et tolleaegses Ukraina sõjaväes oleks olnud raske leida üksuseid, kellele usaldada AK padrunist tapvamat, sest need olid võitlusvõimetud ja lekkisid nagu sõelad. Aastaid kehtinud kohitsemine andis tulemust küll.

Kuid USA ja UK on ka NATO nurgakivid ja seda kõhklust üritatakse edasi kanda ka viimasele. Sest 5. artikkel ei ole automaatne garantii, vaid pigem härrasmeeste kokkulepe. Küll väga kaalukas kokkulepe, sest kogu lääne tõsiseltvõetavus ja toimemehhanism sõltub sellest.

On ju ilmunud kümneid baskville ka lääne ajakirjanduses a'la kas Ukraina sündmuste kordumisel Baltikumis oleks Ida-Virumaa kaitsmishinda väärt või mitte. Ka sedalaadi heietused ei tule 5nda artikli usalduse tõstmisele liiga palju kasuks.
Itaalia jm riikide otsesudimised Venemaaga veel lisaks.

Seega vähemalt minu silmis on Ukraina kriis suutnud NATO ühtsuse ja usaldusväärsuse paati kõigutada küll - eksistentsiaalseid küsimusi mida enne kriisi ei vaevutud isegi tõstatama on sattunud tõsisema analüüsi alla ka läänes.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2019 11:59 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20671
Asukoht: Viljandimaa
gooligan kirjutas:
Isegi mingeid tõsiseid arutelusid ei tekkinud letaalse relvastuse saatmise osas
Samas 2018. aastal see muutus: https://www.theamericanconservative.com ... o-ukraine/

Tõenäoliselt järgneksid uuele rünnakule idast suuremad tarned.

gooligan kirjutas:
Seega vähemalt minu silmis on Ukraina kriis suutnud NATO ühtsuse ja usaldusväärsuse paati kõigutada küll - eksistentsiaalseid küsimusi mida enne kriisi ei vaevutud isegi tõstatama on sattunud tõsisema analüüsi alla ka läänes.
Selle vastu ma ei tahagi vaielda. Ma väidan, et lähituleviku katsel Ukrainat sõjaliselt purustada poleks NATO õõnestamise efekti. Minu postitus käis tuleviku kohta.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 26 Juul, 2019 20:54 
Foorumil
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 987
https://mobile.twitter.com/cezarysta/st ... 7646010368
F35-d Eestis.
Lightning II fighter jets arrived at Ämari Air Base, Estonia , today, along with MC-130J Commando II aircraft, for the final day of the Operatio


Manused:
9E2947BF-9432-4D18-859F-D12FF59AA365.png
9E2947BF-9432-4D18-859F-D12FF59AA365.png [ 460.06 KB | Vaadatud 4458 korda ]
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 11:08 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20671
Asukoht: Viljandimaa
Mis ajas Siim Kallas elab??

Tsiteeri:
Vene propaganda kuulutab, et NATO on tõsine julgeolekuoht. Loodetavasti ei paigutata Eestisse rakette, mis võivad ohustada Peterburi linna.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/mis-saab ... d=87085991

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 11:58 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Juun, 2014 16:25
Postitusi: 1981
Kallasele on Brüsseli mentaliteet külge jäänud - ärme ärrita Venemaad. Sa võid inimese Brüsselist ära võtta aga Brüsselit inimesest ära ei võta. Täpselt sama viga on kõigil teistel Brüsselis aega veetvatel isikutel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 12:12 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20671
Asukoht: Viljandimaa
Hea küll, aga tema arusaam rakendidusest on II ms aegne...?

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2019 13:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5191
Tsiteeri:
Hea küll, aga tema arusaam rakendidusest on II ms aegne...?

Ta on ju karjääripoliitik, kelle teadmised ja arusaamad ongi üldjuhul piiratud. Mingit sügavamat arusaama sõjatehnikast temalt loota olekski palju.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 21 Aug, 2019 23:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10464
Asukoht: Metsas / Ämbris
Ämaris paiknevad Briti hävitajad on teinud ohtralt tuvastuslende
Praegu Ämari lennubaasis NATO õhuturbemissioonil paiknevad Briti õhujõudude hävituslennukid on alates mai algusest teinud 19 tuvastuslendu
https://www.postimees.ee/6758925/amaris ... astuslende

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 22 Aug, 2019 17:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Mai, 2005 11:45
Postitusi: 876
Hot refuel Ämaris.

https://www.youtube.com/watch?v=czShqEaW2F8

A.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 05 Sept, 2019 18:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2236
Kuna kuskil viidet ei näinud, siis panen siia.
https://www.err.ee/976710/usa-ohuvae-ko ... -ohuruumis
Tsiteeri:
… Osprey on eelkõige mõeldud erioperatsioonide sisse- ja väljaimbumiseks (vastase territooriumil) ning varustuse täiendamise missioonideks, selgitas kaitsevägi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 09 Sept, 2019 18:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8663
ESTSOF'i, KL ja liitlaste õppus
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87381523

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7591 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493 ... 507  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt