Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Ühe hilisema inglise keele õpetaja pani ta tuppa luku taha kuni too kirjutas komsomoli astumise avalduse.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Ühe hilisema inglise keele õpetaja pani ta tuppa luku taha kuni too kirjutas komsomoli astumise avalduse.
..wow - mul oli seal koolis kaks noort päris kenakest ingl.k õpetajat - perenimedeks mumma ja kravets - kas üks neist :shock:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Ei, veel hilisem - ning tegelikult pandi siiski mitu tõrkujat korraga luku taha, täpsustasin üle.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Puurija »

Suurettevõtja ja Skinest Grupi omanik Oleg Ossinovski: „(Ma ei armasta sotsialistmi,) Sest ma olen seda näinud. Minu isa tõi omal ajal koju keeduvorsti ja lõikas seda väikesteks tükkideks nagu torti.“
https://majandus24.postimees.ee/6786972 ... -parandama

Eesti kirjanik Einar Ellermaa: „Arvasin end küll nõukogude aega tundvat, kuid selgus, et mitte täiesti. Oli asju, millest tookord ei saanud rääkida ning hiljemgi pole avalikkus neid seiku kuulnud. 1988 tundub meile tagasi mõeldes sellise aastana, kus olime peaaegu vabad, aga veel veebruaris saatis KGB 37aastase Rein Metsa koos viie lapsega Eestist välja.“
Mets: „Viie lapse ja nelja kotiga.“
Riigist lahkumine toimus nelja päeva jooksul ja KGB jälitusosakond oli perel sabas nii Tallinnas kui Moskvas Stockholmi lennukile istudes – seda näitab KGB ulatuslik pildimaterjal, mis on nüüd rahvusarhiivis tallel. Vähemalt KGB uskus, et minul ja Huber Jakobsil, kellega koos Elu Sõna liikumist alustasime, on mõju. Neid noori ju tookord jälitati, viidi ülekuulamistele, nad said trahvi, kui neid Eesti lipuga tabati. Hiljem sunniti paljusid lahkuma. Sellest on vähe räägitud. KGB plaan oli Elu Sõna liikumine üldse maha vaikida. See on peaaegu õnnestunud, mis tegelikult on hämmastav, mõeldes, kui paljud olid selle liikumisega seotud. Ma olen päris kindel, et Eestis ei oleks alanud mingisuguseid ühislaulmisi ega Rahvarinnet ilma Elu Sõna tegevuseta. Meie liikumine mõjutas kõiki ühiskonnakihte, eeskätt noori. Meie julgus oli selles ajas erakordne. Loen praegu neid tekste, mida tookord koostasime ja mõtlen, et kas ma täna üldse julgeks selliseid asju kirjutada. Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Parteil oli üheksa liiget, kui nad registreerusid. Üheksa! Meid oli rohkem kui tuhat ja me olime väga aktiivsed kõikjal üle Eesti. Meie inimesed tegutsesid Kuressaares, Tartus, Pärnus, Võrus – igal pool. Ainuke, keda meiega selles ajas võib kõrvutada, on muinsuskaitseliikumine ja Mart Laar. Siin on veel mitmeid asju. Ärme näiteks unusta, et Edgar Savisaar oli Eesti NSV Riikliku Plaanikomitee osakonnajuhataja. Tema nõuandjaks läks Raivo Raave, kes oli omakorda meie poiss... Meie kõige suurem sõnum oli välja öelda, et eesti poisid ei pea minema teenima aega Afganistani ja sealt tinakirstus tagasi tulema. Edasi tuli juba kodakondsusest lahti ütlemine, kui olime jõudnud selleni, et Eesti on okupeeritud ja ei saa võtta okupeeritud maalt poisse ning saata neid okupeerima Afganistani. Armeeteenistus oli püha asi, sellele massiline vastu hakkamine oli väga hirmutav. Seda võeti tõsisemalt, kui ise oskasime arvatagi. Jah, see oli katlamaja provokatsioon, kus KGB tahtis näidata, et mul on alaealise poisiga vahekord. Kuid – esiteks ei olnud vahekorda, teiseks polnud Allan alaealine. Ülekuulamise ööl oli see neile suur ehmatus. Allan nägi oma vanusest noorem välja. Ta sai kogu öö seal kõvasti peksa ning pidi lõpuks kirjutama alla paberile, et tal pole mingeid pretensioone. See oli suurte jõududega ette valmistatud operatsioon, üks inimene rääkis, et pärast meie äraviimist kruviti veel kaks ja pool tundi mikrofone maha. Juhtum ise leidis aset vastu 2. veebruari. Töötasin katlamajas ja Elu Sõna noored kogunesid sinna. Lugesin ette Tiit Madissoni üleskutse Tartu rahu tähistamiseks. Taipasin selle paberi panna ühe noore taskusse, kui nad lahkuma asutasid ja seda otsiti hiljem igalt poolt. Oi, kuidas otsiti! Jah, sinna (vagunisaatjaks Tallinna–Moskva rongile) läksin pärast Oleviste kirikus usklikuks saamist, kui pidin valima, kas senine töökoht tantsijana või usk. Valisin usu ja tööst jäin ilma. Sel ajal liikusid läbi Eesti Ameerikast Venemaale rahasaadetised sealsete dissidentide toetuseks. Tean, et toetati Sahharovi, ka Solženitsõnit. Olen ise vagunisaatjana kolmel korral vedanud rahapakke täis diplomaadikohvreid. Oli ka üks väga kahtlane lugu, kus sellise kohvriga oli Tallinna–Lvovi–Kišinjovi lennul keegi Haapsalu mees. Seda lennukit riivas õhus sõjalennuk ning rahvast täis TU-154 kukkus alla. Pooled reisijad olid eestlased, kes surma said, aga sellest ei räägitud Eestis hiljem sõnagi. Minu teada pole siiani räägitud. Veel kummalisem on, et Haap­salu mehest viidi tema naisele vaid püksirihm. Surnukeha ei leitud ja rahast polnud ka jälgegi. See oli hirmus lugu. Tahtsin saada represseeritu tõendit, sest mind saadeti ju jõuga välja. Ainus paber, mis minuga tehtut tõestab, on raamatus trükitud prokuratuuri otsus uurimine lõpetada, sest oleme riigist lahkunud. Hubert Jakobs sai sellest koopia teha, aga kui mina hiljem seda näha tahtsin, siis niisugust paberit enam ei leitud. Muidugi ei saanud ma mingit tõendit. Mitte ainult ei viska, nii see (KGB nakatas mind B-hepatiiti ja süüfilisse) oligi, see on fakt. Ma tookord mõtlesin küll ka ise, et kas ma olen selge mõistusega, aga hiljem jooksid mitmed asjad kokku, ühed-samad inimesed olid korraga asjasse segatud. Neid kokkulangevusi oli juhuslikkuseks liiga palju. Jah, pool aastat enne lahkumist läks asi nii hulluks (vanemate laste elu kujunes Eestis kibedaks). Õpetajate kius oli nii suur ja meid endid ähvardati, et kui jätkame oma tegevust, siis võib meie lastega midagi juhtuda. Isegi anonüümkirju saadeti, selliseid klassikalisi, kus olid ajalehtedest välja lõigatud tähtedest sõnumid. Meist endast ilmusid pidevalt laimavad artiklid, kuidas me nõukogude noortele ajupesu teeme ja neid valele teele kallutame.“
https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/e ... d=87518447
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Troll »

Sellest artiklist jäi silma selline lõik:
"Mart Laariga on mul kana kitkuda. Tema väidab, et baase hakati Eestis ehitama 1939, aga Saaremaal käisid ehitustööd juba 1937-1838. Minu isa ja tema vanemad vennad teenisid sellega lisa, et käisid sõjaväelennuväljade ehitusel abiks.
Minu meelest on see poliitiline skandaal, et eesti rahvas sellest midagi ei tea."


Möh!? Mis see veel on? :shock:
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas sadist »

Troll kirjutas:Sellest artiklist jäi silma selline lõik:
"Mart Laariga on mul kana kitkuda. Tema väidab, et baase hakati Eestis ehitama 1939, aga Saaremaal käisid ehitustööd juba 1937-1838. Minu isa ja tema vanemad vennad teenisid sellega lisa, et käisid sõjaväelennuväljade ehitusel abiks.
Minu meelest on see poliitiline skandaal, et eesti rahvas sellest midagi ei tea."


Möh!? Mis see veel on? :shock:
Kena jura jutt on see. Võib-olla nad käisid ehitamas praeguse Kuressaare Lennujaama esimest lennurada:

https://et.wikipedia.org/wiki/Kuressaare_lennujaam

Aga seda ei tehtud baasidele mõeldes. Baaside ehitus algas täiesti kindlalt 1939 ikka ning sõjaväelennuväljadele sobilikke kohti käisid Eesti ja Punaarmee kõrged ohvitserid koos valimas. Inimesed ka vahel mäletavad tagantjärgi valesti, ajavad sündmuseid ajaskaalal sassi. Just paar päeva tagasi lugesin ühe saarlase mälestusi, kes väitis muuseas, et 1940. aastal korjati rahva käest ära raadiod ning jalgrattad. Tegelikult toimus see 1941, peale sõja algust.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

 Sel ajal liikusid läbi Eesti Ameerikast Venemaale rahasaadetised sealsete dissidentide toetuseks. Tean, et toetati Sahharovi, ka Solženitsõnit. Olen ise vagunisaatjana kolmel korral vedanud rahapakke täis diplomaadikohvreid. 
Sel ajal??? Artiklis räägitakse aastast 1988. Kirjanikusaks aga rehabiliteeriti alles 1990 ja 1994 naasis Venemaale. Kellele siis raha veeti? Ja Sahharov elas oma 500-rublase akadeemikutasuga ka aastal 88 üpris priskelt.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ka mulle jäi mulje, et lugupeetud dissident on tavapärasest parema jutuvestmise oskusega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Sellest, et KGB kedagi hepatiiti, süüfilisse vm. haigusesse oleks nakatanud, pole küll varem kuulnud. Uskliku jaoks muidugi hea vabandus. Kuidas sa ikka teiste ees tunnistad, et vahepeal salamahti patu peal sai käidud :lol:.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Tegu on avaliku homoseksuaaliga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuskil teemas oli juttu (kas mitte Tartust leitud) "KGB hakklihamasinast", kuhu juurde käisid vinged teooriad, kuidas seal teisitimõtlejaid hakklihaks jahvatati ja kanalisatsiooni uhuti. Seda võidi kuskil Stalini ajal teha, aga ka siis avastati, et "tootev töö" ärasuremiseni kuskil Norilski kaevanduses on majanduslikult tulusam kui lihtsalt kedagi maha lüüa. Seepärast sai mahalöömine osaks vähestele ja eriti ohtlikuks peetavatele. Eriti karm karistus oli muidugi NSVL-st väljasaatmine (kõrgeim karistusmäär), aga see sai osaks vähestele. Peaaaegu kõrgeim määr (surmanuhtlus) sai osaks rohkematele, kuid suurim mass mõistagi sai "töökasvatust" erinevates NSVL tsoonides.
Viimati muutis Kapten Trumm, 27 Sept, 2019 8:15, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Tegu on avaliku homoseksuaaliga.
5 lapse isa ja homoseksuaal? Mnjaa...
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Taat suhtub ülepea faktidesse väga loominguliselt...
Seda lennukit riivas õhus sõjalennuk ning rahvast täis TU-154 kukkus alla
Ükski Tu-154 sel kombel alla ei kukkunud. Ilmselt peetakse silmas Tu-134 pardanumbriga CCCP (SSSR)-65856, mis Lvovile.lähenedes tranporter An-26ga kokku põrkas. "Sõjalennuk" oli.An vaid sedavõrra, et selle pardal olid sõjaväelased...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Reisilennukite kaaperdamisi muide NSVL-s tuli ette. Peamiselt oli vist motiiviks saada välismaale. Osadest juhtumitest kirjutati toonastes raamatutes täiest avalikult (kas mitte "Teedel õhuavarustesse"?), osa ilmselt tuli välja Gorba avalikustamise ajal ja järel.

Oli ka üks juhtum, kus leedulasest ajateenija lasi automaadist rongis hulgi oma saatjaskonda maha.

Mulle rääkis on toona Venemaal palju liikunud inimene, et vene lähiliinidel võis juhtuda asju, et lennuki meeskond ei ilmunud hommikul kohale ja et elu seisma ei jääks toodu kähku lähedal asuvast lennuväeosast sõjaväepiloodid asemele. Nendel võisid aga olla reisilennukist omad arusaamad ja An-2ga võidi teha lendu allpool radarit. Mis Siberi jõgede puhul tähendas lendu jõeorus, kõrgepingeliinide alt läbi - reisijad kaame näoga istmetesse klammerdumas. :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Walter2 kirjutas:
Kriku kirjutas:Tegu on avaliku homoseksuaaliga.
5 lapse isa ja homoseksuaal? Mnjaa...
Eh, nojah - eksklusiivne homoseksuaalsus on haruldane, tegelikkuses on valdav osa neist bi'd. Mitte et see kuidagi teemasse puutuks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist