Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Health »

Runkel kirjutas:Võimalik, et eksin, kuid 1. LÕKi kutsega ei kutsutud konkreetset üksust koonduma.
Võimalik et ise eksin aga minu meelest andis vähemalt ERR, ise lugesin sealt, kohe ka üksuse numbri teada. Kogunemispaika küll ei olnud, see lisandus hiljem.

Ning taktikaline kübervaenlane taktikaliseks kübervaenlaseks. Isiklikult leian et vähemalt õppimiseks oli seda põntsu vaja ning tundub et see tuli kasuks ka ära.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas alari »

Reservväelasele võib saata korra aastas sms-i, näiteks vabariigi aastapäeval: Rms Tamm, palju õnne Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul. Õnnitleb 23-s jalaväepataljon! http://www.kaitsevaeteenistus.ee.
Siis on mobiiltelefonis olemas info, mis pataljonis mees on ning ta saab järgi kontrollida ja ka uuendada oma andmeid internetis.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Martin Herem »

Tuleb ikka ja jälle üle korrata ...
Nagu Palm rääkis - kõige aluseks on ajateenistuses või õppekogunemisel PEALUU SISSE õpitud SA üksuse number ja kogunemiskoht. No ei ole eriti keeruline ... praktika näitab, et ikka on.
Aga kui juhtub nii, et enamusele reservväelastest on selge nii SA üksuse number, kui kogunemiskoht, siis ei ole muud vaja, kui ERRi teadaanne iga 20min tagant: Kaitsevägi annab teada, et üksuse nr 25 reservväelased on kutsutud viivitamatult teenistusse ... Selle peale paneb iga teadlik ja kohusetundlik reservväelane jooksu ...
Kui mitteteadlikke reservväelasi on vähe, siis ei lähe umbe ja tegelikult isegi pole vaja täiendavaid infosüsteeme.
Lisaks meediale (mis võibki kõige esimesena teate väljastada), saadab KV teate reservväelaste emailidele ja telefoni numbritele.
Kuid meedia (ERR) on kõige kiirem.
Valitsusse minnes võib Kaminil olla plaanis kutsuda teenistusse üks või teine või kolmandad üksused. Otsuse teeb aga VV ja alles siis on selge, keda kutsuda. Siit edasi läheb tehnoks.
Reservväelase teadlikust + sõnumit ERRis + SMSi + emaili korraga on ka kübervaenlasel raske rünnata.


Käepaeltest ka. See on üks osa sellest tegutsemisest.
Käepael peaks meenutama kuuluvust ühte või teise üksusesse. Sellele "moodsale" vidinale on märgitud SA üksuse number.
Kui ei meeldi - viskad esimesel reservi päeval minema.
Kui tunned kohustust või kuuluvust - kannad mõne kuu ... ja äkki näed vahepeal oma üksuse numbrit ning lõpuks jääbki pikemaks meelde.
Õppekogunemisele või formeerimisele tulles ei pea seda paela kaasa võtma.
Kõrtsi või mistahes üritusele minnes võid selle kaele jätta, kui tahad näidata kuuluvust - olen reservväelane.
Ega seal mingit erilist filosoofiat ei ole.
Kunagi juhtub aga see, et kodanik langeb välja kiirreageerimisest ja kaepaelal viidatud üksusest. Selle kohta saab ta teate.
Käepaela võib ta aga edasi kanda, demonstreerides sellega ... mida tahab.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1474
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Madis22 »

Minu üksuse number on minu reservisoleku ajal korra muutunud. Teavituse selle kohta sain pärast seda, kui uue numbri all juba RÕK-il ära oli käidud. Seega pealuu sisse õpitud number ei pruugi olla see, mille all mind järgmine kord välja võidakse kutsuda.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu reservisoleku ajal on mul kolmas üksuse number. Pole mind keegi sellest teavitanud ja ausalt öelda ei tunne sest puudust kah. Sest ma käin koos samade tüüpidega, õppekogunemised on ette teada vähemalt pool aastat ja kuigi ma oma üksuse numbrit eesti.ee-st olen vaadanud, mind see kuigipalju ei morjendaks - kui ülem helistab, tuleb minna. Lisaks on meil omad maililistid, Facebooki grupid jne.

Seepärast ma räägingi - mehed, kaitseliidustuge, käige tihemini koos ja kaovad mitmed pseudoprobleemid nagu 7-tunnised sokisabad või tegelased, kes ei tea oma üksuse numbrit. Kui Ants saab teada, et Tiit ja Priit lähevad, siis läheb Ants kah.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1474
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Madis22 »

See asi käib nüüd pigem sedapidi, et kuna sa ei saa kindel olla, et sinu üksuse number on see, mis ta seni on olnud, siis LÕK-i väljakuulutamise puhul tuleb minna vaatama, et kas see väljakuulutatud number pole täna mitte sinu oma. Kui aga servereid muudetakse ja uude serverisse minekul tuleb hakata kõigepealt oma isikuandmeid taaskinnitama ja see server töötab samasuguste kontrollijate tõttu aeglaselt ja vahepeal ühendus katkeb ja tuleb korduvalt uuesti alustada, siis on jama.

Lisaks - küll väga madala astme ülemana, aga siiski, olen ma üksjagu pahane alluvate peale, keda ma pean eraldi telefonitsi taga otsima. Mul on teavitusskeemi käivitumisel lisaks oma kola kokkupanemisele ülespoole õigeaegse ettekande tegemisega koormust niigi juba piisavalt. Vaadata, et kes mul veel puudu on ja tema kontakte otsida ja teda veenda, et tõesti-tõesti seekord tuleb meil jälle välja minna, ei ole üldse mitte tore. Seega mehed peavad oma üksuse numbrit ise teadma ja saama seda kiirelt ja kergelt kontrollida, et võimalikult kohe reageerida, ilma et keegi neid personaalselt taga peaks ajama.
Viimati muutis Madis22, 06 Nov, 2019 11:40, muudetud 1 kord kokku.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Meil näiteks ei peagi igamees numbreid teadma - küll keegi omadest ikka helistab, et kas sa ei tea, et tuleb koguneda. Kui selline sõbra informeerimine toimib, pole neid käepaelu vajagi. Kui mul on vaba päev, olen maal, telekat ei vaata ja raadiot ei kuula. Ning netis ei käi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 449
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Mitu korda ajateenistuse jooksul kuuleb tulevane reservväelane sõna Kuperjanovi pataljon ja mitu korda oma sõjaaja pataljoni numbrit?
Pakun, et Kuperjanov võidab mäekõrguselt. Kes kodus lemmiklooma peab, minge ja proovige Paukat Pollaks kutsuda. Ainus mis juhtub on, et jääb teile üllatunud silmadega otsa vaatama ja ootab lisa informatsiooni.

Paraadil käivad kuperjanovlased, sõtta läheb numbripataljon. Kui paralleelselt on kasutuses kaks eraldi märgisüsteemi on keeruline. Semantiline segadus ajab nii mõnelgi pea sassi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36341
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Ausalt öelda ei saa mina essugi aru, miks need serverid kokku jooksid. Mis erikuradi suurt koormust Eesti reservväelased nüüd siis tekitasid? Ei pea ju iga pöördumise puhul jooksma eri registritesse andmeid kokku pärima vms.

Kui elukogemus ei oleks minus tekitanud vankumatut usku fakti, et IT alal saab leidlik arendaja alati ära käkkida ka asjad, mille puhul ei oskaks keegi arvatagi, et neid käkkida annab, siis ma kahtlustaksin DOS rünnakut, millest selle edukuse tõttu vaikida eelistatakse...
loomsus
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Nov, 2019 14:43
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas loomsus »

Oma kogemusest:

Ajateenistuse läbisin 2002-2003. Peale seda olen käinud kahel õppekogunemisel, mis mõlemad olid paras passimine, kuigi jah relvad said sisse lastud ja eriala lõpuks meeldetuletatud. Nagu siin varem mainitud, siis varustuse kätte saamine on tõesti korralik motivatsiooni tapmine. Viimasel korral jõudsin kogunemiskohta kell kümme hommikul koos kogu ülejäänud seltskonnaga, kõik kutsutigi üheks ajaks. Viimase asja sain kätte kella kolme ajal öösel, metsa minek algas hommikul kella 6-7 ajal. Magasime seljakottide otsas kuskil parklas. Silma jäi, et keegi polnud mõelnud, kuidas varustuse-ootajad vahepeal süüa/juua saaksid. Õnneks midagi mõeldi kohapeal välja (kuivtoidupakid, aga söömisvarustust polnud antud...), aga ilmselgelt mingit plaani polnud, sest ise pidi kõike küsima.

Üksuse numbritest. Nii ajateenistuse lõpu Kevadtormi kui mõlema RÕKi lõpurivustuse kõnedes öeldi, et vaadake enda ümber, need on mehed, kellega saate alati samas üksuses uuesti kokku. Nendest meestest, kellega ajateenistuse läbisin, nägin mõlemal RÕKil vast kolme, äkki nelja ning mõlema RÕKi seltskond oli kapitaalselt erinev. Kui ma ei eksi, siis viimsel RÕKil nimetati mu üksust Kalevi pataljoniks, mingitest numbritest pole kunagi juttu olnud. Nüüd kui see viimane õppus meedias välja kuulutati, siis hakkasin ise ka uurima, et kus ma siis olen. Internetilehel (kaitseväeteenistus.ee) oli kirjas üksuse kood - 23. Mida see kood tähendab - mingit selgitust polnud, kusagil. Isegi google ei aidanud. Kirjutasin siis sinna KRA-sse, et äkki aitavad. Need vastasid, et ei tea, millega tegemist võiks olla ja edastavad küsimuse Kaitseväele, aga et minu nimele kutset pole.

Saatsin kirja ka mil.ee aaderssile, et mis see kood 23 siis on - sealt tuli kõige keerulisema aadressi pealt mingi EXCON TOC vastus, et "23. õppekogunemist ei korraldatud. Teil pole vaja kohale tulla." Samal ajal meedias ja igalpool pasundatakse, et 23. pataljon on kutsustud õppustele. Küsisin ikka uuesti, et mida see kood 23 ikkagi tähendab - "23 on jalaväepataljoni number. Kui tuleb teade, et 23. JVP peab LÕKil või RÕKil osalema, siis olete ilmselt teie ka kutsutud." oehh, ei hakanud edasi torkima, sest asi tundus juba väga kahtlaselt tuttavlikult kaitseväelik...kahjuks
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tunnistan, et loen seda olukirjeldust kui hiina keelt, taolist orgunni pole ma (õnneks) kogema pidanud.
Öösel on magatud juba telgis metsas, mitte seljakottide otsas linnaku platsil.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas runno »

Märkasin sellist huvitavat fotot:

https://pildid.mil.ee/upload/2020/06/11 ... d4e7fe.jpg

Kas asjaga rohkem kursis olevad akf-d saaksid täpsemalt selgitada antud ergutuse saanud praktika täpsemat sisu, kui see just üleni AK info pole?

Meil vist formeerimisele eraldi teemat pole, kui on, siis paluks selle postituse pigem sinna alla liigutada.
ribikardin
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas ribikardin »

Ma tõstan küll nüüd kujuteldavat kaabut, sest minu pinda sondeerivast küsimusest saadi suund aru ja planeeritud targutuse vastused tulid juba ette ära (ma teadsin tegelikult, mida SA tähendab :) ).

Aga siiski, kas see ei või olla veidi ülemõtlemine, et see suurtükiväe ja muu kaitseväelise kraami arvutamine on selline kosmos, millega hakkama saamiseks igapäevaselt tegelema peab? Eriti, kui näitealgoritmid on ette antud?
Ajateenistuse ajaga võrreldes on reserviarvatutest (enamasti 8 kuulistest) saanud insenerid, programmeerijad, teadlased, finantsistid ja teised, kes igapäevaselt keerukate kalulatsioonide ja tähtsate otsuste vastuvõtmisega tegelevad. Ma ei tea kas juba on, aga kui ei ole, siis võiks olemas olla ka nö kaitseväeline elukestev õpe, mille käigus ajateenistuse läbinutel silm peal hoitakse ja võimalusel tsiviilelu haridusele ja kogemusele vastav SA ametikoht määratakse. Eks see ole üks kõva administratiivülesanne, aga see võimaldaks äkki vähem muret reserveohvitseride arvutusoskuste pärast tunda?
Siit saab muidugi hakata filosofeerima mujale teemasse sobivamat küsimust, et kas ajateenistuses ülema kohale määratud ja hiljem lihttöölise elu elanud on sobilikud juhtima mobiliseeritud reamehi, kelle haridus, kogemused, kindlalt teada juhtudel ka kohusetunne ja potentsiaal ülematest kõvasti üle käib? Jah, 80(või 50) aastat tagasi ei muutunud ajateenistuse järgselt enamiku elus suurt midagi, aga tänapäeval on 30 aastane hoopis teine inimene kui 19 aastane. See siis lihtsalt mõtlemiseks, mitte vaidlemiseks :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39982
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eks selline jutt (pole võimalik, sest pole võimalik) natuke mugavusving ole.
Loomulikult on mugavam, riskivabam jne opereerida tehaseuute täisteenushooldusega relvadega ning kuni 3-4 vanuse ajateenistusega isikkoosseisu ja kaadriga.

Õppigem Iisraelilt.
Aga siiski, kas see ei või olla veidi ülemõtlemine, et see suurtükiväe ja muu kaitseväelise kraami arvutamine on selline kosmos, millega hakkama saamiseks igapäevaselt tegelema peab? Eriti, kui näitealgoritmid on ette antud?
Tegelikult ei ole ju. Iga keerukas tegevus vajab enda ladusaks sooritamiseks piisavat arvu kordusi ja piisavalt harjutamise aega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ribikardin
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas ribikardin »

Kapten Trumm kirjutas:
Aga siiski, kas see ei või olla veidi ülemõtlemine, et see suurtükiväe ja muu kaitseväelise kraami arvutamine on selline kosmos, millega hakkama saamiseks igapäevaselt tegelema peab? Eriti, kui näitealgoritmid on ette antud?
Tegelikult ei ole ju. Iga keerukas tegevus vajab enda ladusaks sooritamiseks piisavat arvu kordusi ja piisavalt harjutamise aega.
100% on see nii, aga see kui palju kellelgi miski ladusaks soorituseks aega võtab, sõltub selle inimese võimekusest, kogemustest ja muust taolisest. Taust ja kogemus on otsustamiseks ja töö efektiivseks tegemiseks ülioluline ja sellepärast üritatakse teha ka enamike ametikohtade täitmiseks põhjalik selektsioon, sh katseaeg.
Mis ühele, näiteks vaevu vaevu keskkooli tasemel matemaatikaga hakkamasaanule on raketiteadus, mida lugematul hulga kordi harjutama peab, on suure tõenäosusega teisele, kes korralikult diferentsiaalvõrrandeid on õppinud, selline asi millega ta tõenäoliselt ilma valemeid saamata hakkama saab.

Analoogia nüüd olemasolevasse teemasse jäämiseks. Kui "foorumikasutaja x" ütleb, et mingi "Eesti raskem juba olemasoleva "raud"" alla liigituva objektiga mingi operatsiooni tegemine on võimatu ja keeruline, siis leidub tavaliselt "foorumikasutaja y", kellel on igapäevaelus analoogse või isegi keerukama tegevusega palju kogemust ja siis kirjutab "foorumikasutaja y" selle puhul postituse, kus ta väljendab hämmingut ja protesti, et seda tema kogemuse järgi lihtsat asja keeruliseks, kalliks või sootuks võimatuks peetakse.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline