www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 27 Okt, 2020 23:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 147  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 18:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Jaan, 2006 16:57
Postitusi: 4694
Asukoht: Tallinn
AB93 kirjutas:
Jah täpselt. Ehk satub ka kodanik EOD seda siin lugema, ning oskab täpsemini öelda midagi selle kohta.

Loogiline oleks küll, et vaid paukpadrunitega tulistamiseks kohandatud lahingrelvad lähevad akustiliste relvade kategooriasse ning vajavad luba, samas stardi/alarm/signaalrelvad, mis algselt mõeldud vaid paukpadrunitega tulistamiseks, jäävad piiramata tsiviilkäibe alla.
"Halli alasse" jääks näiteks Venemaal 1895. aasta Nagant revolvri baasil toodetud signaalpüstol "BLEF", mis on küll nõrgendatud raamiga, ülepuuritud trumli sektsioonidega ja kuuliga laskmiseks mittekõlbliku rauaga, kuid toodetud siiski lahingrelva baasil.
Et signaalpüstolist on tehniliselt võimalik tulistada gaasipadruniga, poleks probleem. Kui kodanikult leitakse gaasipadrunitega laetud signaalpüstol, siis karistada saab gaasipadrunite loata omamise eest. Tegelikult on need gaasipaüstolid üldse mõttetud asjad. Toimelt jäävad pipragaasiballoonile kõvasti alla, kuid provotseerivad vastast tulirelva kasutama.
Idee, et stardi/alarm/signaalpüstoli püssirohugaasid peavad väljuma küljelt või ülalt, on tobe.
Esiteks on see vastuolus ohutusnõudega, et relva ei suunata hädavajaduseta inimestele või mujale, kus lask võib kahju tekitada. Kui gaaside väljumise auk on kuskil mujal kui rauasuudmes, on laskjal raske võimalikku ohtu määratleda ja välistada.
Teiseks ei saa küljel või ülal asuva gaasiava puhul kasutada pürotehnilise valgussignaali laskmise adapterit. See aga on vahend, mis võib päästa veekogul või jõhvikarabas hätta jäänud inimese elu.
Tuttav koeraspordiga tegelev naisterahvas oli just hiljuti hädas. Koerte treenimisel võib kasutada .22 kaliibriga signaalrelva, kuid uue seaduse vastuvõtmisel tekkis segadus. Kõigil .22 signaalrevolvritel väljuvad püssirohugaasid eest. Kuigi trumli sektsioonid ja raud pole samatelgsed, rauas ja trumlis on takistused... jäi ikka küsimus, et kas on legaalne. Tegigi inimene endale relvaloa ja kuna juba koolitusega palju vaeva nähtud, ostis Glocki ka.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 21:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 931
vtl kirjutas:
...Ilmselt siin ongi konks - kui relv on sellise konstruktsiooniga või kohaldatav (kergelt läbipuuritav) nii, et padrunist väljalendav kama (olgu see siis püssirohugaas, ärritav gaas või lendkeha) väljub ettepoole, siis on tegu piiratud käibega asjaga, mis vajab relvaluba.
Kui aga relva konstruktsioon välistab sealt millegi läbitulistamise (nt. gaasid väljuvad küljelt või ülalt), siis ei ole luba vaja.
[...]
...Pole tänaseni vastavat määrust näinud, mis stardipüstolite nõuded sätestaks


Määrus on täiesti olemas, lihtsalt oli vaja õige võtmesõnaga otsida:
Tehnilised nõuded hoiatus- ja signaalrelvadele ning akustilistele relvadele

Ongi nii, piiramata käibega ehk luba mittevajava "stardipüstoli" raud peab olema suletud. Viidatud määruse §2 seletab asja lahti:

(1) Hoiatus- ja signaalrelv peab olema valmistatud selliselt, et selles saab kasutada vaid lendkehata paukpadrunit, mis vastab väikerelvade märgistamise alalise rahvusvahelise komisjoni (C.I.P.) koostatud padrunite ja padrunipesade mõõtmete tabelite VIII tabelis osutatud mõõtmetele.
(2) Hoiatus- ja signaalrelva relvaraud ei tohi olla relvaraamist eemaldatav ning relvarauda on püsivalt paigaldatud takistus, mis välistab püssirohu toimel haavli, kuuli või gaasilaengu välja laskmist ning sulgeb relvaraua täielikult.
(3) Hoiatus- ja signaalrelva relvarauda paigaldatud takistus peab olema valmistatud materjalist, mis on vastupidav lõikamise, puurimise, viilimise või freesimise suhtes ja mille kõvadus on Vickersi kõvaduse testi järgi vähemalt 700HV30.
(4) Kõik relvarauda paigaldatud takistused peavad olema püsivad, nii et neid ei ole võimalik eemaldada ilma hoiatus- ja signaalrelva padrunipesa või relvarauda hävitamata.
(5) Hoiatus- ja signaalrelva padrunipessa või relvarauda peab olema puuritud vähemalt üks ava, mis võimaldab padrunipesast välja lasta püssirohu gaase.
(6) Lisaks käesoleva paragrahvi lõigetes 1–5 sätestatule peavad revolvri tüüpi hoiatus- ja signaalrelva trumli padrunipesa eesmised avaused olema kitsendatud, et lendkeha padrunipesas blokeerida.
(7) Lisaks käesoleva paragrahvi lõigetes 1–6 sätestatule ei tohi revolvri tüüpi hoiatus- ja signaalrelva trumli padrunipesa ja relvaraua suue asetseda kohakuti.
(8) Hoiatus- ja signaalrelva osi ei tohi olla võimalik paigaldada tulirelva või kasutada tulirelva olulise osana.

_________________
Nooruki(te)ga äri ei tee...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 22:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 931
EOD kirjutas:
...Teiseks ei saa küljel või ülal asuva gaasiava puhul kasutada pürotehnilise valgussignaali laskmise adapterit. See aga on vahend, mis võib päästa veekogul või jõhvikarabas hätta jäänud inimese elu.


Ma olen kunagi varajastel 90-tel näppinud gaasipüstolit, millega sai lasta pisikesi 15cm läbimõõduga rakette. Sisuliselt on tegu poisikeste mänguasjaga - selle nõrga laenguga "sõrmkübara" lennukõrgus oli miski 40-50 meetrit max, põlemisaeg loetud sekundid ja heledus jõuetu. Hädaolukorras ei pruugi seda puulatvade tagant nähagi olla.
Pealegi on käideldavus niru - kõigepealt peab sul veekogul või jõhvikarabas kaasas olema sobiv stardi- või gaasipüstol (milleks?), laed selle paukpadrunitega (ehk enesekaitseks mõttetu), siis keerad raua otsa adapteri ja asetad sinna sisse pisikese sõrmkübara suuruse raketi. Viimase järel tuleb püstolit hoida kramplikult ülespoole, muidu kukub rakett adapterist välja ja kaob ära.
Kuival maal veel tehtav, aga paadis merehädas olles üsna ebakindel vahend. Pealegi ei ole need raketihakatised veekindlad.

Pigem tuleb osta paati korralikud langevarjuga signaalraketid, mille lennukõrgus jääb sinna 300m kanti ja põlemisaeg 30+ sekundit. Teatud paadikategooriast alates on sellised lausa kohustuslikud varustuseelemendid.


EOD kirjutas:
Tuttav koeraspordiga tegelev naisterahvas oli just hiljuti hädas. Koerte treenimisel võib kasutada .22 kaliibriga signaalrelva, kuid uue seaduse vastuvõtmisel tekkis segadus. Kõigil .22 signaalrevolvritel väljuvad püssirohugaasid eest. Kuigi trumli sektsioonid ja raud pole samatelgsed, rauas ja trumlis on takistused... jäi ikka küsimus, et kas on legaalne. Tegigi inimene endale relvaloa ja kuna juba koolitusega palju vaeva nähtud, ostis Glocki ka.


Jah, liigse ahistamisega saavutatakse tihti risti-vastupidine tulemus. :)
Aastaid tagasi juhtus ühe tuttavaga selline lugu - tal oli arvel 6 käsirelvaühikut - kusjuures mitte 6 relva, vaid sealhulgas mõned olulised osad, raud jms. Siis tekkis tal soov osta paar pikka püssi jahilkäimiseks. Üks neist tuli komplektis mitme rauaga. Leppis oma naisega kokku, et võõrandab mõned relvad talle, et nö. kapis ühikutele ruumi teha ja lõppkokkuvõttes oleks talle jäänud 8 relva.
Läksid naisega koos prefektuuri ja tegid korraga avaldused soetuslubade saamiseks, et kumbki saaks ühe riigilõivuga muudatused ära teha. Pealegi iga eraldi liigutus võtab ju nädalaid kui mitte kuid aega.

Mõned päevad hiljem tuleb kõne, milles kohalik konstaabel avaldab soovi kontrollida, kas tal on ikka sertifitseeritud relvakapp 9 või enamale relvale. Seletab siis ära, et eiei, ta soovib küll mõned relvad juurde osta, aga sama registreerimise käigus ka mõned maha müüa ja järelejäänud relvade hulk ei ületa 8-t.

Asi suunatakse ülespoole. Järgnevalt räägib sama soovi menetlejale relvatalituses.
EI. EI SAA! Te oleksite pidanud ENNE soetusloa avalduse tegemist oma üleliigsed relvad võõrandama. Me ei saa teile seda soetusluba väljastada, kuni teil ei ole suuremat relvakappi 9-le või enamale relvale või hoopis relvahoidlat.
No aga ma müün ju samal ajal osa relvi maha. - Ei tähenda, koos soetusloaga eksisteeriks teil sel hetkel PABERIL (!) üle 8 relva ja see nõuab seaduse järgi juba suuremat kappi!

Ei olnud midagi teha - läks, tellis ja ostis suurema kapi ära. Peale seda leidis, et tal ei ole enam mingit põhjust oma üleliigseid relvi võõrandada, kuna kapis ju nüüd ruumi on. Nii õiguslikus kui füüsilises mõttes.
Tema naisele tekkisid jällegi mõned üleliigsed soetusload ja temagi läks ostis endale paar uut spordirelva.

Lõpptulemus - relvade hulk peres suurenes oluliselt rohkem kui algselt plaanitud ning 9+ relva kapp võimaldab ka tulevikus relvi juurde soetada, ilma et oleks pidanud teisi eest ära müüma.

_________________
Nooruki(te)ga äri ei tee...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 22:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Jaan, 2006 16:57
Postitusi: 4694
Asukoht: Tallinn
Inimesed on ikka teadnud, et härga karda eest, hobust tagant.
Samuti ka relva karda eest. Kui pauk tuleb välja mingis muus suunas, on õnnetuse võimalus suur.
Kujutame, et inimene kuulis öösel teisest toast kahtlast kolinat, pistis käe ukse vahelt sisse ja tulistas signaalpüstolist, mille gaasid väljuvad küljelt. Seal aga seisis ukse kõrval tema laps.
Seadusi ja määrusi tehakse, samuti muudetakse. Esimeses Relvaseaduse redaktsioonis oli näiteks must-valgel, et revolver on poolautomaatne relv. Või siis vahepealne tääkide keelamine, mistõttu mõnigi kollektsionäär kannatas.
Tuleb ka see loll punkt määrusest eemaldada. Misiganes relvaga ka tegu pole, peab ohuala jääma relvasuudme ette, mis on ka laskja vaateväljas.

Gaasipüstol aga ongi mõttetu. Hulkuva koera peletad ka stardikaga ära (kui muidugi peletad). Pisike ärritava aine kogus püssirohugaasides siin erilist lisaefekti ei anna,
Aga nn. signaalrakettide osas ma siiski nii pessimistlik poleks, parem ikka kui mitte midagi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 22:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 931
EOD kirjutas:
...Samuti ka relva karda eest. Kui pauk tuleb välja mingis muus suunas, on õnnetuse võimalus suur.
Kujutame, et inimene kuulis öösel teisest toast kahtlast kolinat, pistis käe ukse vahelt sisse ja tulistas signaalpüstolist, mille gaasid väljuvad küljelt. Seal aga seisis ukse kõrval tema laps.


Ma pole ühtegi umbes rauaga stardikat näinud, aga kujutaksin ette, et need gaasid hajutatakse kusagilt stardipüstoli kelgu vahelt laiali, mitte ei suunata kitsa joana küljele. Vastasel juhul oleks küll oht vigastada nii ennast kui kõrvalseisjaid.

EOD kirjutas:
Aga nn. signaalrakettide osas ma siiski nii pessimistlik poleks, parem ikka kui mitte midagi.


Kahtlemata on ka sõrmkübara-suurune rakett parem kui lihtsalt paljad käed, aga siiski - mõistlikum oleks, kui inimesed ei arvestaks selle mänguasjaga kui signaalvahendiga, millele ohusituatsioonis loota.

_________________
Nooruki(te)ga äri ei tee...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 09 Nov, 2019 14:26 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 29 Juun, 2019 19:19
Postitusi: 6
Tere!

Relvasedus: "Lubatud on üksnes lakrimaatoritega CS või pipragaasiga (kapsaitsiiniga) täidetud gaasipihustid. Kasutatava gaasi kontsentratsioon seejuures võib olla kuni 5%."

Meie poodides võib leida nt:
WALTHER PRO SECUR
10% Oleoresin Capsicum

PERFECTA STOP ATTACK
15% Oleoresin Capsicum

SABRE RED CROSSFIRE MK-3
1.33% Major Capsacinoides (MC)
10% Oleoresin Capsicum (OC)

Sabre Red spetsifikatsioonis on selline huvitav tabel:
Manus:
pipra.png
pipra.png [ 184.18 KB | Vaadatud 2792 korda ]


See 1,33% (MC) on tegelikult suurim kontsentratsioon mida Sabre Red, Mace, Walther üldse teevad.
Nagu ma siit aru saan, "kuni 5%" Relvaseaduse mõistes tähendab siis "Oleoresin Capsicum (OC)" kontsentratsiooni, mis võib olla kas 5%, 10%, 15% jne. Seega, meie poodides leidub pipragaase, mis ei vasta seadusele?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 10 Nov, 2019 0:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 931
SPYDERCO kirjutas:
Relvasedus: "Lubatud on üksnes lakrimaatoritega CS või pipragaasiga (kapsaitsiiniga) täidetud gaasipihustid. Kasutatava gaasi kontsentratsioon seejuures võib olla kuni 5%."

Meie poodides võib leida nt:
WALTHER PRO SECUR
10% Oleoresin Capsicum

[...]

See 1,33% (MC) on tegelikult suurim kontsentratsioon mida Sabre Red, Mace, Walther üldse teevad.
Nagu ma siit aru saan, "kuni 5%" Relvaseaduse mõistes tähendab siis "Oleoresin Capsicum (OC)" kontsentratsiooni, mis võib olla kas 5%, 10%, 15% jne. Seega, meie poodides leidub pipragaase, mis ei vasta seadusele?


Valik Waltheri valmistatavaid gaase on siin: https://www.umarex.com/products/self-de ... prays.html

Kõige kangem peaks olema karugaas Walther ProSecur Bear Defender: https://www.umarex.com/products/self-de ... .2021.html
Viimase kirjelduses on järgmine lõik:
"The Walther ProSecur Bear Defender is currently the strongest animal-defense spray available for civilian use. This is because it has a 2% concentration of major capsaicinoids – as a rule, the concentration of the five major capsaicinoids in civilian and law enforcement defense sprays ranges from 0.18 to 1.33%."

Ehk kirjelduse järgi peaks see 2% MC olema vingem toode, kui need "10% OC" Pro Secur gaasid.

Puusalt oletaks, et need 10% ja 15% tähistavad piprasegu üldsisaldust ballooni kaalust ja see 0.18...1.33...2% MC on piprasegu kontsentratsioon ("major capsaicinoid"). Millist numbrit relvaseaduse kirjutajad silmas pidasid, tuleb vist neilt endilt küsida.

_________________
Nooruki(te)ga äri ei tee...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 11 Nov, 2019 10:37 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 21213
Asukoht: Viljandimaa
Uus-Meremaal tõsteti relvapaanika uuele tasemele :shock: https://maailm.postimees.ee/6822711/uus ... 1572247648

Tsiteeri:
Eelnõu keelaks teatud kurjategijatel elada või külastada maja, kus on tulirelv ning sõita autos, kus on tulirelv. Eelnõu võib keelata neil viibida relvade läheduses ka teistes kohtades, näiteks tööl.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 11 Nov, 2019 16:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2080
Asukoht: Reval
Kriku kirjutas:
Uus-Meremaal tõsteti relvapaanika uuele tasemele :shock: https://maailm.postimees.ee/6822711/uus ... 1572247648
Tsiteeri:
Eelnõu keelaks teatud kurjategijatel elada või külastada maja, kus on tulirelv ning sõita autos, kus on tulirelv. Eelnõu võib keelata neil viibida relvade läheduses ka teistes kohtades, näiteks tööl.

Kurjategijaid ei saa olla vabas liikumises. Enne kuriteo toimepanemist isik pole kurjategija, samuti peale kuriteo sooritamist kuna kohus pole veel oma otsust teinud. Peale karistuse ärakandmist pole isik samuti kurjategija (või jääb ta eluaegseks kurjategijaks?). Ainuke hetk kus isik on kurjategija on peale kohtuotsust teel vanglasse ning samuti vanglas kinni istudes, aga viimasel juhul kurjategijaks olemise määr väheneb proportsionaalselt koos kinniistutud ajaga.
Vääga segane teema... :wall:

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 11 Nov, 2019 16:44 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 21213
Asukoht: Viljandimaa
Pärast karistuse ära kandmist on süüdi mõistetud kurjategija ikka kurjategija. Võib arutleda selle üle, kas ka pärast nn. karistatuse kustumist, aga see väljub teemast ning tungib Uus-Meremaa õiguse peensustesse, milles minu teada keegi meist siin ei orienteeru.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Püstolipadrun
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2019 19:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Nov, 2017 16:02
Postitusi: 193
Ei viitsi seadust lapata hetkel. Kas meil on ikka need auguga käsirelvakuulid keelatud? Isegi nt jahirevolvril? Müügil neid igatahes näha pole...

_________________
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Püstolipadrun
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2019 21:26 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 21213
Asukoht: Viljandimaa
Õõnesotsaga? Jah. RS § 20 lg. 4 p. 5.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2019 22:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Jaan, 2016 23:51
Postitusi: 206
Päevaleht on sellise tüki avaldanud, hea, et tuntud nägude seas ka sellist arvamust kohtab.

Tsiteeri:
Indrek Teder: rahvalt korjavad relvi diktatuurid
Raske mõista, miks tahetakse süvendada rahva abitust.

Riigikogus on praegu arutusel relvaseaduse muudatused.

Eesti õigusesse on vaja üle võtta järjekordsest Euroopa Liidu direktiivist tulenevad nõuded. Sedakorda muudatused ei tundu väga suured. EL kohe ja täielikult relvade omamist ei keelusta. Kõige konkreetsem piirang puudutab padrunisalvede suurust. Need peavad olema nüüdsest (muudatuste jõustudes) väiksemad, tohtides mahutada 20 padrunit. (Varem soetatud ehk isikutel juba olemasolevad suuremate salvedega relvad võivad jääda.) Murelikuks teeb aga EL-ist lähtuva regulatsiooni suund.

Samm-sammult liigutakse üha suuremate keeldude ja piirangute suunas, eriti kui tegemist on relvade omamisega. Paratamatult tuleb mõte, et relvaseadus on nagu kurat, mis tuleb hävitada. Tahetakse, et kogu ühiskond peab olema (seaduslikult soetatud) tulirelvadeta. Peab tunnistama, et mul on raske mõista, miks on (Euroopas) võetud kurss ühiskonna abituse suurendamisele. Kas tõesti on lõppeesmärk see, et enesekaitse arsenal peab piirduma „paide ja kallidega” ja kogu vahe on nende intensiivsuses?

Kaks demokraatia vundamenti

Tuletan meelde, et alles paari aasta eest muudeti meie relvaseadust ja relvade omamist piirati oluliselt ja reguleeriti rangelt. Võtsin ka siis selle vastu sõna. Olin siis ja olen endiselt seda meelt, et demokraatial on kaks vundamenti: vaba sõna (ehk sõnavabadus) ja vaba rahvas.

Pean sobilikuks korrata tuntud ütlust „Parim demokraatia garantii on relvastatud rahvas”.
Mis teeb rahva vabaks? Siinkohal pean sobilikuks korrata tuntud ütlust „Parim demokraatia garantii on relvastatud rahvas”. Kui vaadata ajalukku, siis demokraatia arenes ja levis koos tulirelvade kasutusele võtmisega. Just relvastatud rahvas tekitas diktaatorites hirmu. Küll oli isikul relva omamine täielikult keelatud Nõukogude okupatsiooni ajal.

Ajalugu ja teiste riikide kogemus on näidanud, et kui kardetakse demokraatiat, korjatakse rahvalt relvad ära. Ainult valitud isikutel (institutsioonidel) on õigus relva kanda. Näib nii, et Euroopa Liit läheb tasapisi selles suunas. Kõlavast retoorikast hoolimata Euroopas tegelikult teist inimest ei usaldata. Aga meil? Meie riik on piiririik. Piirates tugevalt isiku õigusi relva omada või võimalust seda kasutada, vähendatakse sellega riigi kaitsevõimet.

Kuidas täita põhiseadust?

Põhiseaduse § 54 sätestab isiku õiguse kaitsta põhiseaduslikku korda. Kui riik on ohus, on põhiseaduse § 54 kohaselt Eesti kodaniku kohus olla ustav põhiseaduslikule korrale ja kaitsta Eesti iseseisvust. See on oluline. Kui muid vahendeid ei leidu, on igal Eesti kodanikul õigus osutada põhiseadusliku korra vägivaldsele muutmisele omaalgatuslikku vastupanu. Seega meie põhiseaduses on seadustatud riigiorganitega otseselt mitteseotud riigikaitse alus.

Üksikisikule ei saa seda aga vahetult rakendada. Üksikisik ei saa asuda mistahes hetkel vahendeid valimata riigi iseseisvust kaitsma tulenevalt oma subjektiivsest ettekujutusest, et põhiseaduslik kord on ohustatud. Peamine on lähtuda põhiseadusest, seadustest ja põhiseaduslikust korrast. Riigina ellujäämine seondub põhiseadusliku korraga. Kuidas aga see saaks teostuda, kui rahvas ei ole relvastatud? Või kui relv küll on, kuid füüsiliselt kasutu, sest padruneid ei tohi olla.

Meie eesmärk ei pea olema abitus ja alandlikkus. Hoidkem oma relvaseadust ja koos sellega võimalust kaitsta kogu ühiskonda.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Püstolipadrun
PostitusPostitatud: 15 Nov, 2019 0:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Nov, 2017 16:02
Postitusi: 193
Kriku kirjutas:
Õõnesotsaga? Jah. RS § 20 lg. 4 p. 5.


Tõepoolest on selline asi seal kirjas! Huvitav mis kaalutlustel? Ilmselt veel vanast ajast jäänuk, kui käsirelvi jahil kasutada ei võinud. Vintrelvadel võib jahis kasutada õõnesotsaga kuuli, miks käsirelval ei peaks võima...

_________________
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Püstolipadrun
PostitusPostitatud: 15 Nov, 2019 0:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 931
Andrus1973 kirjutas:
Kriku kirjutas:
Õõnesotsaga? Jah. RS § 20 lg. 4 p. 5.


Tõepoolest on selline asi seal kirjas! Huvitav mis kaalutlustel? Ilmselt veel vanast ajast jäänuk, kui käsirelvi jahil kasutada ei võinud. Vintrelvadel võib jahis kasutada õõnesotsaga kuuli, miks käsirelval ei peaks võima...


Õõnesotsaga kuul ekspandeerub kokkupuutel subjektiga ja tekitab suurema haavakanali ning raskemad vigastused. Mida peetakse ebahummaanseks. Ajalooliseks põhjuseks on Haagi konventsioon ja rahvusvahelised kokkulepped. Googelda "dum-dum".

Reaalselt puudutas Haagi konventsioon küll ainult sõjapidamist, mitte teenistus- või enesekaitserelvi, aga seaduseloojatel on ilmselt teistsugune ettekujutus ohutusest. Täismantelkuul on tegelikult ümbrusele märksa ohtlikum, läbistab kergemini, võib hulkuma minna ning palju kergemini rikošetti anda.

Alternatiivina on võimalik enesekaitse-käsirelvas kasutada nõgusaotsalise kuuliga moona, mis on meie seaduste järgi legaalne. Näiteks Fiocchi Black Mamba. Ei hakka siin konkreetsetele müüjatele reklaami tegema, kuid hästivarustatud maaletoojatel on valikus täiesti olemas.

_________________
Nooruki(te)ga äri ei tee...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 147  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt