Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Vasta
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas HeiniR »

Veiko Palm: Ning milleks ja mistõttu hakata rääkima Šveitsi relvade rohkusest? Kas mina olen seda eitanud? Miks rääkida enesetappude madalast tasemest? Kas see kuidagi puutub asjasse? Ja miks rääkida teistest enesetappude meetoditest? Kuidas need asjasse puutuvad? Ja kõik see muu asi, miks üleüldse keskenduda enesetappudele?
Nagu ma aru saan, siis käib vaidlus selle üle, kas anda relv ja moon koju või ei. Selle kasuks räägib kiirem reageerimine, vastu räägib väidetavalt suurem võimalik õnnetuste ja muude mittesoovitud juhtumite arvu tõus. Seega küsimus, kas võetav risk tasub end ära. Siis tõi kindral Palm sisse Šveitsi uuringu, mis räägib enesetappudest, mis minule kui lugejale jäi muljena, et kindral Palm peab just surmaga lõppevaid õnnetusi/juhtumeid kõige suuremaks vastuargumendiks sellisele "relvad koju!" poliitikale.
Šveitsi näitel me ju saamegi hetkel tuua välja selle, et see ei ole tekitanud suuremat ohtu relvaomaniku kõrval elavatele isikutele, sest pigem on see mõjutanud enesetappude (isiku enda vaba tahe, millise probleemiga tuleb moodsas ühiskonnas loomulikult tegeleda) arvu, kuid mitte muude isikute surmade arvu. Ja see ongi ju kokkuvõttes oluline - kas me tõstame sellise "relvad koju!" poliitikaga oluliselt riigi julgeoleku taset (nt kiirreageerimise tase ja esmase kaitsevõime tõus), tõstmata seejuures oluliselt riske selliste relvaomanike kõrval elavate isikute elule ja tervisele?
Šveitsi näitel ma ütleks, et see tulemus ei ole ju meie jaoks halb, vaid pigem talutav risk?

PS! KP puhul oleks täiesti võimalik teha nii, et kui KP antakse koju, siis üks vintraud jääb maleva relvaruumi ning teine antakse KP abile hoiule.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Spets KP kott jällegi torkab ka silma. Kas ta kitarri kotti vms ilmselgesse tsiviilkotti ei mahu?
Kitarrikotti pole proovinud suruda aga pakun et tšello või kontrabassikotti mahub ikka ära...

Aga tõsisemalt, kottimahutamine või muudmoodi kandmisel varjamine ei ole nüüd probleem. Mõlemat meil hetkel kasutusesolevat kuulipildujat saab lahti võttes veidi (MG3) või veidi rohkem (KSP) ka lühemaks teha, relvaraami pikkus määrab koti üldsuuruse.
PS! KP puhul oleks täiesti võimalik teha nii, et kui KP antakse koju, siis üks vintraud jääb maleva relvaruumi ning teine antakse KP abile hoiule.
Ei saa jätta märkimata, et siis pole minu arvates sellel KP kojuandmisel kiirreageerimise võtmes küll väga enam mõtet. KP abi ei pruugi oma vintrauaga elada KP mehe läheduses ja iga relv võiks siiski olla võitlejale koju antud komplekteerituna. Kuigi ametlikult vist (?) meeskonnarelv, pean tunnistama omast ja kõrvaltnähtud kogemusest, on kaitseliitlasest kuulipildur pigem üksikvõitleja ja peab oma rauad-moona enda ligi hoidma, muidu ei saa asjast asja.
kraal
Liige
Postitusi: 660
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas kraal »

Mina näen, et kuulipilduja pistad tugevast riidest kotti ja enesekaitseks on püstol.
Kogunemispunkti jõudes võtab kullipilduja kotist välja ja koti saab seljakotti pista. Kui oled mingisuguse tsello kohvri taolise kohvriga siis kuhu see kohale jõudes pista? Ei pruugi ju transporti olla vaid nagu me kergejalaväelased oleme on meie transport kand ja varvas.

Teine teema on kas meie ühiskond on selleks valmis. Püstoli peidad põue ja keegi ei teagi et sul see on. Oleneb automaadist saab selle isegi seljakotti peita aga suurem relv peab ikka olema käes või seljas. Inimesed kohe märkavad, et näe vormis võitleja läheb ja tassib oma relva.
Probleem on ka veel enesekaitse relva kasutamine. Kui tuleb nt purjus seltskond tüli norima ja tahab relva käest võtta. Kas on iga võitleja selleks valmis ning ka viimases hädas tulistama?
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Tšellokohver oligi minu poolt naljana mõeldud. Vabandan kui teemasolkimisena tundus.

Mõte oligi mul pigem selles:
kottimahutamine või muudmoodi kandmisel varjamine ei ole nüüd probleem.
Vahelepõikena on mul igati hea meel, et ametikaaslasi on ka siin foorumis.
Probleem on ka veel enesekaitse relva kasutamine. Kui tuleb nt purjus seltskond tüli norima ja tahab relva käest võtta. Kas on iga võitleja selleks valmis ning ka viimases hädas tulistama?
See on ka iga tsiviilloaga relvaomaniku puhul vajalik mõttearendus.

Lisan niipalju, et vormi saab ka kotti panna ning ühistranspordis sõitmist või tänaval jalutamist saab asendada ka näiteks taksoga, eriti kui olukord tundub tavalisest kahtlasem ja ei ole soovi näiteks Lasnamäel bussipeatuses kohalikega mõtteid vahetada.

Teemasse tulles on automaadist raskemate relvade koju hoiule andmine kindlasti keerukuselt aste edasi.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas wambambola »

HeiniR kirjutas:
PS! KP puhul oleks täiesti võimalik teha nii, et kui KP antakse koju, siis üks vintraud jääb maleva relvaruumi ning teine antakse KP abile hoiule.
Pigem mitte, sest minu kunagine KP instruktor ja ka hilisemad kogemused on õpetanud, et saad loota ainult endale. Millepärast ma endale sobivama patrullika ka muretsesin, et oleks mugavam raud ja muud asjad kotti lükkata ja umb. 1000 padrunit tassida. KP abil on siis lisamoon. Kui KP+d ei anta koju, siis kuidas oleks automaadi väljandmise protseduuriga? Kui palju peedistatakse? Hea tavaks/reegliks on see, kui KP lastakse esimesena relvaruumi hooldama, sest kõige olulisem relv. Kui võitlejatel oleks automaat kodus, siis relvaruumis läheks kiiremalt.
kraal kirjutas:Teine teema on kas meie ühiskond on selleks valmis. Püstoli peidad põue ja keegi ei teagi et sul see on. Oleneb automaadist saab selle isegi seljakotti peita aga suurem relv peab ikka olema käes või seljas. Inimesed kohe märkavad, et näe vormis võitleja läheb ja tassib oma relva.
Probleem on ka veel enesekaitse relva kasutamine. Kui tuleb nt purjus seltskond tüli norima ja tahab relva käest võtta. Kas on iga võitleja selleks valmis ning ka viimases hädas tulistama?
Keegi leiab alati midagi kritiseerida või muidu sõimata. Üks kord tuleb lihtsalt see mõru laks alla neelata. Ka minult endalt on küsitud "provokatiivseid" küsimusi ja noritud aga olen lihtsalt 2 sammu eemale astunud ja vältimiseks olen kellegi teise masinaga liikunud.

Seljakotti panna ei ole hea mõte, relv peab olema vajadusel kättesaadav, et ennast või relva kaitsta. Hakkad sa jah seda seljakottist välja kaevama, kui sul on muud kraami see täis topitud.

Relva koju andmisel peab olema transpordi kott, kus salv on kättesaadav, et vajadusel kaitsta ja sama ka KP+ga aga seal peab püstol lisaks.
Mingi moona kogus peaks kaasas olema, iseasi on, kui palju.

Kas ühiskond selleks valmis, kas see oleks hea mõte ei ole 100% kindel. Mina ootan uue relva ära.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas oliver »

Kuhu sa selle ühistranspordiga sõidad kui sitt ventikasse lendab? Asja point ongi ju see et sa koos oma kuulipildujaga loetud aja pärast kogunemiskohta jõuaksid mitte ei hakka seda vaiba sisse keerama ja bussipeatusse kõmpima, mõelge ikka peaga pisut...
kraal
Liige
Postitusi: 660
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas kraal »

oliver kirjutas:Kuhu sa selle ühistranspordiga sõidad kui sitt ventikasse lendab? Asja point ongi ju see et sa koos oma kuulipildujaga loetud aja pärast kogunemiskohta jõuaksid mitte ei hakka seda vaiba sisse keerama ja bussipeatusse kõmpima, mõelge ikka peaga pisut...
No me mõtlemegi peaga. Üks asi on olukord kus on tõesti olukord kriitiline. Teine asi on iga nädalane, kuine tavaline õppus. Seda siis Kaitseliidus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kriku »

Minu arust käe otsas tassida on mõtet ikka seda relva, mille saab käe otsast ka käiku lasta. KP-st on ses mõttes vähem kasu kui kirvest. Kusjuures ma eriti ei usu, et tavalised bussipeatuse tolgused välivormis ja automaadiga "rohelist mehikest" niiväga tülitama hakkaksid. Show of Force on asi, mis neile üldiselt mõjub.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas wambambola »

Kriku kirjutas:Minu arust käe otsas tassida on mõtet ikka seda relva, mille saab käe otsast ka käiku lasta. KP-st on ses mõttes vähem kasu kui kirvest. Kusjuures ma eriti ei usu, et tavalised bussipeatuse tolgused välivormis ja automaadiga "rohelist mehikest" niiväga tülitama hakkaksid. Show of Force on asi, mis neile üldiselt mõjub.
Nõus. Suvalised kaagid peletab eemale. KP osas olen ma kahtleval seisukohal, eelnevalt tõin välja punktid teha aga kas teha?

Isegi, kui ainult automaadid kätte antakse, siis võidab aega. KP-le võiks ikka püstoli anda. Olen kuulnud jutte ka uuest KP-st, mis peaks tulema MG3 asemele. Midagi kergemat, vist 556?

Kriisiolukorras reageerimine vs rahuaja õppus on 2 täiesti erinevat asja. Välkõppus on seal kuskil vahepeal.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Minu arust käe otsas tassida on mõtet ikka seda relva, mille saab käe otsast ka käiku lasta. KP-st on ses mõttes vähem kasu kui kirvest.
Natuke õiendan, et käe otsas seda kolakat ju tassimegi ja käe otsast see ka vajadusel käiku läheb. Sestap siin ka mõtteavaldused, et kui KPd juba koju anda, siis kindlasti komplektina ja koos moonaga.

Krikul on aga õigus selles, et hallil ajal oleks rohkem abiks näiteks teleskoopnui vms, et kottipakitud KPst uudishimulikke eemal hoida. Kui käsk on laskevalmis kuulipilduja rihmaga üle õla kogunemispunkti poole jalutada, siis on wambambola, kraali või Elriku jaoks juba selge sõjaolukord ja tänavakonflikti korral laibad taga.
Kriisiolukorras reageerimine vs rahuaja õppus on 2 täiesti erinevat asja. Välkõppus on seal kuskil vahepeal.
Just.

Rõhutan, et minu jaoks jääb küsimuseks, kas selline tulejõud peaks üldse kodudesse hajutatud olema või piisaks automaadid-kodus-laskuritest (ja kuulipilduritel-kustimeestel näiteks seni veel mitteettenähtud püstolitest), et vajadusel relvalaoni jõuda, kus KPd ja kustid ootamas.

Aga mulle tundub, et oleme juba üsna palju foorumiruumi sisustanud kuulipilduritega ja pigem võiks teemat käsitleda uuesti laiemalt? Kõigile kaitseliitlastele automaat koju? "Kuumale" reservile isiklik varustus koju?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Seejuures tuleb silmas pidada tõsiasja, et projektide "automaadid koju" ja "isiklik varustus koju" hinnasilt on umbes analoogse suurusega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas aj1972 »

Minu meelest " konna keetmise" ajal oleks kõige mõistlikum teha eeltoodud idee järgi kutsume pataljoni reservist õppusele jagame varustuse ja relvastuse välja, teeme vajalikud meeldetuletused ja siis kõik kogu varustuse ja relvastusega koju tavatööle. Eks siis paistab kui kaua vastane jaksab "konna keeta" kui kogu kaitsevägi on praktiliselt võimeline mõne tunniga kogunema.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas herman30 »

Kuulipilduja peaks mahtuma jäähoki kepi kotti. Või suusakott.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Drax »

Kõiksugu üleöö spordi- ja muusikahuviliseks muutunud EKV ja KL tegelased võivad pakkuda päris kummalist vaatepilti oma kidrakohvrite ja spordivarustuse kottidega :D.

Kappi vaadates saaks käepärasemaid ja vähem kummalisi vahendeid kasutades panna eemaldatud kabaga MG3 varustuse torukotti ja veidi välja turritavale otsale veel mingi kott otsa. Kabata on relva pikkus meeter, nii et peaks ära mahtuma ka suurde seljakotti "mütsi" alla, aga siis on juba muu varustusega keeruline.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Vormi jm varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Olekski hea infoop ju. Mis erakorraline õppekogunemine, ei näete meie amatöörliiga hokimeeskond/kohalike moosekantide ühing lihtsalt koguneb südaööl linna tähtsamate objektide juures.

Varustuse torukott oli ka mul esimene mõte kusjuures. Ksp peaks ilma kaba ja rauata MGst veelgi lühem olema. Sestap veelkord, varjamine kandmisel-transportimisel ei ole minu arvates küsimus.

Kodudesse hajutamise teemal edasi mõeldes, siis erialarelvadest nõuaks (lisaks KP moonakoguse analüüsile) täpsemat arutlust ehk vaid jao TT ja granaadid, kuivõrd tegu lõhkeaine hoiustamisega. Ilmselt oleks Päästeametil nende viimase kampaania valguses midagi selle kohta arvata.
TL püss ja moon mahub relvakappi samamoodi nagu laskuri automaat. Veidi suurem relvakapp aga mahutaks vajadusel ka KP komplekti. Kui seda peaks vaja olema muidugi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist